Skocz do zawartości

"Gaz, gaz, gaz, gaz na ulicach"


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

@RnextNie muszę się powoływać. Wystarczy, że znam trochę osób z Rosji i mi na bieżąco mówią, jaki jest rozpied*l wewnątrz tego kraju obecnie + co im grozi. 

 

A jakie są te fakty dokonane? Ile osób stąd wie, że nad Polskim niebem latają bombowce z niezidentyfikowanym ładunkiem? Albo, że w ogóle latają bombowce? Nie wiedzą, bo nie widać na Flightradar24...

 

Ile osób wie, że USA od początku wojny przerzuca do Europy sprzęt ciężki - brygady pancerne? Albo, że już jest cały komplet lotnictwa? Generałowie amerykańscy w Europie też już są. Zawsze, jak jest akcja - jest reakcja. 

W NATO już kilka lat temu robili symulacje eksperci amerykańscy. 

O ile dobrze pamiętam, miała zacząć sie ona od Ukrainy. Miał być pełen atak Rosji na Ukrainę i jakaś rakieta spaść na terytorium Pl zabijając kilkadziesiąt osób. Miała spaść niecielowo. Wtedy NATO włącza się do wojny i rosja nie widząc innego wyjścia uderza atomówką. Zachód opowiada i wymiana atomowa następuje. Ostatecznie NATO wygrywa i umiera chyba miliard ludzi. 

 

A noi uważam, że jeśli Rosja zaatakuje nas albo kraje bałtyckie to Ameryka wypowie wojnę Rosji. Kiedyś myślałem, że nie, ale zmieniłem zdanie. Tam dużo elit po prostu jest zdania, że wojna z Rosją musi nadejść prędzej czy później. Jeśli by była no to atomowa bo kinetycznej Rosja szans za bardzo nie ma. No a jeśli atomową to USA też by mocno ucierpiało bo przecież na nich też atomówki polecą... 

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Kespert said:

I niemal mam pewność, że pierwsze w kolejce do "przestojów" będą fabryki nawozów.

Ciekawe kiedy u nas będą po wsiach biegać komsomolcy i likwidować przydomowe ogródki i kurniki jak w Chinach (i bodaj nie tak dawno w UK). 

27 minutes ago, $Szarak$ said:

A jakie są te fakty dokonane? Ile osób stąd wie, że nad Polskim niebem latają bombowce z niezidentyfikowanym ładunkiem? Albo, że w ogóle latają bombowce? Nie wiedzą, bo nie widać na Flightradar24...

Eee, nie przesadzaj, to już jest tak powszechna wiedza... naprawdę ktoś jeszcze nie widział nad PL kółeczek i elips tankowców i bombowców startujących z UK?

 

ps. I nieprawda - widać było nawet na FlightRadarze. Myśliwców tylko nie było widać. 

 

33 minutes ago, Brat Jan said:

A my tu schodzimy w dziwne defetyzmy i panikowanie jak baby na targu.

Ależ jakie panikowanie? Coś Ci percepcja szwankuje.

 

27 minutes ago, $Szarak$ said:

A noi uważam, że jeśli Rosja zaatakuje nas albo kraje bałtyckie to Ameryka wypowie wojnę Rosji.

Hahaha :D Wybacz śmiech szyderczy :D Niestety wygląda na to (NA TO) że cwane koleżki zza Atlantyku, chcą nas wjebać (EU) w konflikt, żebyśmy nie przeszkadzali a przy okazji związali RUS na zachodzie, gdy oni podejdą do konfliktu z Chinami po stronie Pacyfiku. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Rnext said:

Eee, nie przesadzaj

A ja jednak zgodzę się z kol. szarakiem. Myślę, że jego kontakty w Rosji oraz dane którymi dysponuje są wiarygodne. Ogólnie jak sobie przeglądam jego posty, to widzę porządny warsztat analityczny. Powiedziałbym, że nawet na poziomie pracownika Agencji Wywiadu lub nawet Sztabu Generalnego. Symulacje, gry wojenne. Poważne sprawy przecież.  Dodatkowo dzieli się z nami insajdami. Dlatego to naprawdę przykre, że tak sporo ludzi na forum ma go w ignorowanych.

Edytowane przez manygguh
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rnext napisał:

Eee, nie przesadzaj, to już jest tak powszechna wiedza... naprawdę ktoś jeszcze nie widział kółeczek i elips tankowców i bombowców startujących z UK?

No cóż. Ta wiedza jest dość powszechna, ale i tak ludzie nie wiedzą. Natomiast ciekawi mnie to, ilu to naprawdę żołnierzy i sprzętu jest z innych krajów. Mieszkam na południu i w sumie mam blisko do drogi takiej krajowej to gdy nocą chodzę to dużo sprzętu jest zwożonego. I to np o 2 w nocy przez drogę czołgi. No nocą. 

 

 

21 minut temu, Rnext napisał:

Hahaha :D Wybacz :D Niestety wygląda na to (NA TO) że cwane koleżki zza Atlantyku, chcą nas wjebać (EU) w konflikt, żebyśmy nie przeszkadzali a przy okazji związali RUS na zachodzie, gdy oni podejdą do konfliktu z Chinami po stronie Pacyfiku. 

Nie wiem czy by to tak wyglądało. Ciężko stwierdzić. Dlaczego? Gdyby Rosja została w jakiś sposób pokonana - np w taki, że byłaby w rękach usa, to by Chin nie musieli atakować w sumie. By Chiny związali z obu stron. Rosję byłoby im łatwiej dojechać z pomocą NATO z europy, niż Chiny samemu. Wchodzenie z silnym przeciwnikiem 1vs1 czy z silnym, ale z wieloma innymi krajami? No właśnie. 

 

@manygguh Z kraju już obsrany uciekłeś czy jeszcze czekasz? Dam ci kwiatka na pożegnanie. Trzeba dbać o samice...

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleofas napisał:

Mój kumpel z Islandii bawi się w działalność polonijną. Nawet mu się dziwię, bo ja raczej trzymałbym się od tego z daleka. Ale kiedyś takiego kwiatka mi podesłał: 

https://www.gov.pl/web/islandia/personel

Maria Krasnodębska, kierownik referatu ds. polityczno-ekonomicznych,  I sekretarz

 

Miałem o Krasnodębskim (aktualnie europoseł) na prawdę lepsze mniemanie, ale chyba każdy polityk jest taki sam. W każdym razie ojcem jest dobrym. O swoje dzieci dba.

 

Tego jest więcej:

 

PSL przedstawił listę ponad 358 osób, które miałyby być związane z obozem rządzącym i jednocześnie zasiadać w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

 

Jak czytamy na łamach "Gazety Wyborczej", lista jest długa, a przedstawione w niej nazwiska podzielono na pięć kategorii. Pierwsza z nich - działacze partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy - opiewa na blisko 200 nazwisk.

 

Drugą grupą są obecni lub byli radni - a nawet, jak zauważa "Wyborcza" - kandydaci na radnych. W sumie w tej kategorii pojawiło się ponad 120 nazwisk. Kolejne osoby to 18 byłych posłów, ministrów lub senatorów oraz 9 kandydatów na te funkcje publiczne.

 

Kolejną grupą miałyby być rodziny parlamentarzystów. Tu z kolei znalazło się 10 nazwisk. Jak poinformowali Ludowcy, to m.in. brat posłanki i wiceminister środowiska Małgorzaty Golińskiej w Enei, mąż posłanki Aleksandry Szczudło i syn posła Krzysztofa Tchórzewskiego w PGNiG, i żona europosła Ryszarda Czarneckiego w Armaturze Kraków*.

 

 

Jako ostatnią kategorię dziennik wskazuje na osoby związane z kancelarią Andrzeja Dudy. Jego wuj miał się znaleźć we władzach spółki PKP Cargo, a brat byłego ministra Pawła Muchy zasiada w Enei.

 

Już rok temu money.pl ujawnił, że syn posła Grzegorza Matusiaka, Nikodem Matusiak**, otrzymał posadę prezesa w KGHM. Krytycy nowego szefa spółki wskazywali, że nie ma on kierunkowego wykształcenia.

 

https://www.money.pl/gospodarka/pis-owski-nepotyzm-setki-osob-zwiazanych-z-partia-w-radach-nadzorczych-6663542387464992a.html

 

*czyli nie tylko synalek

** już nie (nie tylko?) KGHM, a PEC Tychy. Widać facet zna się na wszystkim, niczym Kononowicz.

https://kononopedia.pl/wiki/Życiowe_dokonania_Kononowicza

 

 

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Tychy to spółka, w której 74 procent udziałów ma miasto. Tychami rządzi prezydent Andrzej Dziuba, który w ostatnich wyborach samorządowych był popierany przez Platformę Obywatelską oraz Nowoczesną. Wiceprezesem PEC został teraz 35-letni Nikodem Matusiak, syn posła PiS Grzegorza Matusiaka, który jest członkiem sejmowej komisji do spraw energii i Skarbu Państwa.

 

Sami widzicie. W telewizorni odstawiamy szopkę, a za kulisami robimy biznes.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 no i widzisz, nie ma innego sposobu, jakkolwiek nie waliło by to bolszewią na kilometr, niż odrąbanie świńskich ryjów od koryta, albo... likwidacją koryta, jak to już postulował jeden taki, co akurat nie ukradł księżyca. Bo ci dwaj co ukradli, choć jednego nie wypada się czepiać, to akurat są zoologicznym ewenementem, bo i ryje nadzwyczaj dłuższe i taniej nas jako zasób tubylczy opylili (tak tak, pamiętam kto wekslował Traktat Lizboński). 

 

ps. A ja to chwilowo pierdolę, idę wędzarnię wyczyścić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z gazem i do tego dopłaty do kredytów tylko utwierdziły mnie, że ten kraj to kupa obsrana gównem. Do tego dochodzi możliwa wojna, co tylko zrobi z tego miejsca kupę obsraną gównem, gdzie się rzuca petardy. 

Tak, już jestem za granicą i nawet tutaj na wakacje do rodziny nie chcę wracać. To jest dobra motywacja żeby się np. uczyć kolejnego języka obcego. Polski za niedługo może być zapomniany, niestety.

 

Nie, żadne Stany nie wystrzelą bomby atomowej w kierunku Rosji. Nie mają w tym interesu żadnego. Jak coś to będą się naparzać na naszym terenie. Dwie strony nie chcą aby bomby szły czy to na Moskwę czy na Waszyngton. Tutaj będzie rozpierdziel jakby coś

Edytowane przez takiTomek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz sraz.

 

Ja to nie mogę się wręcz doczekać jak w wakacje już zaczną promować "zdrowy" tryb życia: bycie morsem, niedogrzewanie organizmu, które nie tylko powoduje niepłodność, ale także jak ciepło zabija żywe plemniki ;) ,  dieta skandynawsko-peerelowska, jazda rowerem i biegi zdrowotniejsze od jazdy samochodem, ograniczanie poruszania się do minimum, grupowanie się w stada by się odmuchiwać i nabierać kontaktów społecznych... tyle dobroci, a to tylko "przy okazji" by zrobić na złość Putinowi! :D

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kryzysach jest nadzieja na unormowanie stosunków społecznych na które tak mocno narzekacie czyli na zachowanie młodych kobiet.

Nie będzie prądu- nie będzie netu, zostanie real.

 

Jest to również dobry czas na dorobienie się, fakt, że w sporej części na lewo, ale z takimi przepisami oraz preferowaną zagraniczną konkurencją ciężko się z czymkolwiek przebić.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Brat Jan said:

W kryzysach jest nadzieja na unormowanie stosunków społecznych na które tak mocno narzekacie czyli na zachowanie młodych kobiet.

Nie będzie prądu- nie będzie netu, zostanie real.

 

Jest to również dobry czas na dorobienie się, fakt, że w sporej części na lewo, ale z takimi przepisami oraz preferowaną zagraniczną konkurencją ciężko się z czymkolwiek przebić.

 

wątpię żeby ktoś umiał się dorobić w kryzysie, jak nie umiał się dorobić podczas dużego wzrostu gospodarczego. Podczas kryzysu wydatki społeczeństwa są minimalne, każdy kupuje tylko to co potrzebuje.

Chyba, że masz jakieś konkretne pomysły. Chętnie bym wysłuchał jeśli masz coś na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, takiTomek napisał:

Tak, już jestem za granicą

Brawo!

Jesteś jednym z nielicznych, którzy zamiast tylko psioczyć robią tak aby było im lepiej.

 

 

@takiTomek w kryzysie są braki czegoś tam, wystarczy to ludziom sprzedać, a skąd wziąć? Trzeba wyprodukować lub kupić u producenta.

W trakcie wzrostu gosp. rynek jest zasypany towarami i ciężej się z czymś przebić.

 

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

cieszy się

Akurat w tym czy ktoś się cieszy czy jest zły jak @Rnext nie ma żadnej sprawczości, to tylko emocje.

Więc to nic nie polepszy ani nie pogorszy.

 

 

Weźmy natomiast pod uwagę, że  w razie problemów z prądem nie będziemy mieli dostępu do forum.:(

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu !

 

Brak gazu od ruskich! Jeszcze z ropą żeby się udało odciąć od tego kacapskiego źródła. 

 

Pomijając kwestie polityczne to nawet z punktu widzenia zarządzania ryzykiem było nieodpowiedzialne brać 40 % gazu z Rosji i to tylko dzieki polityce PIS, bo jakby PO rządziło to nadal bralibysmy po 70%.

 

Na pochybel ruskim i ich klakierom. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, $Szarak$ napisał:

@Brat JanKażdy tchórz powinien stąd już dawno wyjechać. Na co oni czekają? To jest dobre pytanie. Tchórze nikomu nie są potrzebni. Nie boją się te pipki, że ich do wojska zagarną w razie W? Trzeba uciekać póki się da. :D

 

Pajacu mocny w gębie, chcę zobaczyć, jaki z ciebie będzie kozak w razie w. Ja już trochę ekstremalnych przeżyć mam za sobą, więc mniej więcej wiem, na co mnie stać w skrajnych sytuacjach (skrajnych, czyli bezpośrednio zagrażających życiu). Obyś się nie obsrał, gdy przyjdzie twoja Finest Hour, ołowiany żołnierzyku.

 

Przepraszam, koledzy, ale chuj mnie strzela, gdy czytam, jak ten kretyn mądrzy się, kto powinien wyjechać, a kto powinien zostać. Co cię uprawnia do decydowania, kto i co powinien zrobić? Jeszcze się zdziwisz, gdy okaże się, że te pipki są bardziej bitne od ciebie. Obserwuję twoją żenującą aktywność od pewnego czasu - i widzę, że masz ewidentny kompleks małego - wszystkim chcesz udowodnić, prężysz kuśkę i rzucasz oskarżenia. Ogarnij się, kmiocie, idź do tej służby przygotowawczej, niech cię tam przeczołgają solidnie - bo widzę po twoim braku pokory, że do tej pory życie miziało cię jajach.

Edytowane przez zychu
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Wydaje mi się, że nie są. Chodź kto wie - może ktoś mnie zaskoczy. 

Ja pisałem tutaj, że w razie wojny zostaje i walcze a nie uciekam. Po co teraz miałbym iść? Będzie wojna to i tak mnie wezmą. Gdybym nie chciał bym sobie zrobił papiery, żeby nie iść do wojska. To chyba proste

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.