Skocz do zawartości

W razie wojny w Polsce kobiety będą miały zakaz wyjazdu z kraju?


Rekomendowane odpowiedzi

Temat dodaje w rezerwacie bo sprawa też dotyczy kobiet.

Otóż według nowej ustawy o obronie ojczyzny z dnia 11.03.2022 roku kobiety, które ukończyły 18 lat do 60 roku życia będą poddane zakazie opuszczania kraju z wydłużeniem do 63 lat jeżeli owe kobiety

mają stopnie w służbach mundurowych jako podoficerowie i oficerowie.

Obowiązek ten nie będzie dotyczył kobiet w ciąży, sześć miesięcy po porodzie oraz tych, które mają pod opieką dzieci do 8 roku życia, ciekawe czy będzie też to dotyczyć mężczyzn opiekujących się

lub samotnie wychowujących? Zwolnieni również będą mężczyźni z kategorią E czyli trwale niezdolni do służby oraz tacy, którzy są po 63 roku życia.

Wychodzi na to, że państwo PiS dąży do równouprawnienia a raczej mobilizacji kobiet do posiadania dzieci i rodzin bo bezdzietne kobiety nie będą miały taryfy ulgowej😁

Może też dochodzić do tak kuriozalnych przypadków, że w czasie konfliktu na granicy matka z dzieckiem wieku 9 lat będzie cofnięta do walki a dziecko zabrane przez organizacje humanitarną na teren innego kraju.

Oczywiście będzie gro przypadków gdy oboje rodziców będzie musiało zostać co za tym idzie niepełnoletnie dzieciaki też bo raczej nie będą chętne na rozłąkę bez mamy czy taty.

To co zafunduje władza Polakom w razie wojny to katastrofa demograficzna.

Pomijam fakt czy jest słuszność działania rządu PiS w sprawie kobiet, które mają wąskie gardło reprodukcyjne i w takich wypadkach jednak powinny mieć przywileje bo rodzą dzieci czyli przyszłe pokolenia,

ale podkreślam tylko te, które chcą mieć dzieci bo w przypadku takich okazów jakie dzisiaj mamy czyli korpobiurw, Juleczek, feministek, które ani myślą zakładać rodzin i rodzić dzieci to jak

najbardziej niech też walczą i bronią ojczyzny bo w końcu chciały równouprawnienia😉 

Oczywiście nie wiadomo jak to będzie egzekwowane w razie realnego konfliktu i czy jakimś rozporządzeniem nie będzie to zmienione.

Wychodzą kolejne smaczki jakoby pod koniec zeszłego roku były ćwiczone ewakuacje vipów z rodzinami na Okęciu czyli jak to bywało w przeszłości szczury będą uciekać pierwsze z okrętu.

 

Dodaje analizę Atora i filmik suwerennego, wiem dla wielu to nierzetelne i niemiarodajne źródła, ale oni podpierają się prawdziwą ustawą, która można znaleźć na stronie sejmowej i nie jest to lipa.

 

 

 

 

 

Skoro nawet gazeta wyborcza zamieszcza artykuł to musi być coś na rzeczy.

Ustawa o obronie ojczyzny weszła w życie. Czy kobiety w razie wojny pójdą do wojska? (wyborcza.pl)

14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

 

Tutaj macie link pdf. ustawy o obronie ojczyzny, który można pobrać.

 Ustawa z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (sejm.gov.pl)

 

A jak wy się na to zapatrujecie bracia i siostry?

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 7
  • Haha 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL zmienił(a) tytuł na W razie wojny w Polsce kobiety będą miały zakaz wyjazdu z kraju?

Mnie ciekawi czy w razie W, Ukrainki z PESELem i socjalem w opłacanych przez polskiego podatnika w mieszkaniach w najmie komercyjnym, też pójdą na front czy może będą siedzieć w ciepłych chatkach zamiast w okopach. 

No i druga sprawa - czego oni się spodziewają (albo - jakie świństwo nam szykują), że zamierzają zmobilizować wszystkich jak leci. Przecież nie może chodzić o wybicie w jakiejś wojennej rzezi, kobiet bezdzietnych, żeby przypadkiem nie urodziły ;)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie, o takie właśnie równouprawnienie walczyły siostry z Archeo oraz na ostatnich marszach.

 

Nie można dyskryminować kobiet w dostępie do możliwości frontowych: dostania kulki, urwania kończyny przez minę, rozwalonej psychiki po powrocie z frontu i wreszcze leżenia w okopie przez dłuższy czas bez dostępu do kosmetyczki czy Instagrama oraz codziennego widoku trupów, krwi i ludzkich wnętrzności okraszonych jakże cudownym ich zapachem.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/amp/s/wydarzenia.interia.pl/kraj/newsamp-polki-ida-na-wojne-po-sieci-kraza-falszywe-informacje-o-nowe,nId,5989621

 

Takie coś znalazłem. 

 

@Rnext Nie wyślą wszystkich na front. Będą woleli dać facetowi broń zapewne zwykłemu, niż kobiecie. No a ogromna ilość ludzi chętnych do walki to też problemy logistyczne w sumie, noi w sumie z wyposażeniem. 

U nas żołnierze mówili, że zostawia co najwyżej chętne myszki na tyłach, żeby opatrunki robiły i inne takie. Xdd 

 

Tak btw w Izraelu tam chyba na grubo każdego ciągną więc nie ma nic dziwnego. 

 

Chodź sam uważam, że dać kobiecie zwykłej broń a nie facetowi to głupota. No chyba, że jest zawodowym żołnierzem, ale ogólnie szkoda bronii - no a może jej brakować przy tak ogromnej ilości osób. 

 

Chodź w praktyce będzie pewnie tak, że każda laska opuści terytorium która będzie chciała więc. Nie wierzę w to, żeby im nie pozwolili wyjechać. 

 

@deomi Widzisz, na front cię wyślą w razie W. xD 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lambert napisał:

A jeszcze 5 lat temu myślałem, że wojny z wielkimi mobilizacjami jak za WW2 nie będzie. 

Narazie dalej nie ma i wbrew pozorom nie zanosi się na to. A takie wojenki jak na ukrainie to już były po 89.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Bośni_i_Hercegowinie

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kat.A (z racji studiowania kilka lat temu pielęgniarstwa). 

 

Nie wiem, jak mam się odnieść do tematu, bo...

Nie jestem strategiem, dzieci nie mam, a chciałabym nie kierować się emocjami (wizja zostawienia dziecka samego sobie, narażanie na niebezpieczeństwo - jeśli będzie dane mi mieć dzieci - jest przerażająca). 

 

Jednak idąc za wydarzeniami, które miały miejsce od 2020 roku, wywołuje u mnie przekonanie, że być może grono "szurów" ma rację - być może Polska to wykupiony grunt, w którym nie ma rządu, tylko opłacana wierchuszka do wykonywania poszczególnego planu "właścicieli".

Edytowane przez meghan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ewakuje przez Tatry. Nawet troszkę się języka uczę i opracowuje trasę ewakuacji, jest nas kilkoro, mysle, że możemy zrobić fajny szlak przerzutowy i dorobić się na tym na przyszłe życie. Wyrobie sobie jeszcze paszport europejski, przecież jestem obywatelem wielkiej Unii.  Za 2,5 tys euro, dla dziewczyn, dzieci czy żon braci to myślę, że w imie solidarności. 

 

Ps. trzeba być popierdolonym, żeby zakazać ewakuacji kobicie z trójką dzieci (13,10,9) , kto ma się nimi opiekować za granicą?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NoHope napisał:

Narazie dalej nie ma i wbrew pozorom nie zanosi się na to. A takie wojenki jak na ukrainie to już były po 89.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Bośni_i_Hercegowinie

Nie zgadzam się z tym, że się nie zanosi, ale nie jestem strategiem, na wojnie znam się tyle co z HOI 4, więc mogę się mylić. 

 

Nie mniej jednak szanuję opinię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie spełnił się mokry sen feministek o pełnym równouprawnieniu! No teraz chyba już nie będzie płaczu o dyskryminacji kobiet, bardziej już chyba nie można było docenić! 👍

Z drugiej strony można by pomyśleć, że PiS najpierw po dobroci i denarami zachęcało do dzietności. Teraz już żarty się skończyły 😂 Warto będzie rodzić już nie dla pieniedzy, ale żeby na granicy puścili w PiSdu 😂

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Otóż według nowej ustawy o obronie ojczyzny z dnia 11.03.2022 roku kobiety, które ukończyły 18 lat do 60 roku życia będą poddane zakazie opuszczania kraju z wydłużeniem do 63 lat jeżeli owe kobiety

mają stopnie w służbach mundurowych jako podoficerowie i oficerowie.

Ja to rozumiem w ten sposób, że ten obowiązek będzie dotyczył tylko kobiet w służbach mundurowych, a nie wszystkich. Źle rozumiem?

 

Natomiast gdyby faktycznie dotyczył wszystkich kobiet , to paradoksalnie zniechęcił, by mnie zupełnie do posiadania dzieci (to odnośnie Twojej wypowiedzi w kwestii mobilizacji kobiet do posiadania potomstwa).

 

Dlaczego?

 

Rodząc dziecko w Polsce żyłabym ze świadomością, że gdyby wybuchła wojna, a moje dziecko miałoby powyżej 8 lat, to albo musiałoby zostać ze mną w kraju i oglądać całe okropieństwo wojny (to by miało potem wpływ na całe jego życie), albo musiałoby wyjechać samotnie. Nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić. Natomiast z małym dzieckiem mogłabym wyjechać, ale wtedy zostałoby pozbawione ojca. Nie wiadomo na jak długo, z dużym prawdopodobieństwem na zawsze. Ja chciałabym, żeby moje dziecko wychowywało się w pełnej rodzinie. Ojciec jest bardzo ważny. 

W obliczu takiej ustawy raczej wolałabym sama zginąć na wojnie, niż powoływać na świat małego człowieka i fundować mu taką przyszłość. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez ewelina
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fake news. To odświeżona wersja starej ustawy. Ktoś podłapał temat i zrobiło się radio Erewań. 

 

Pomijając ustawę, moim zdaniem wprowadzanie kobiet do walki jest ryzykowne z kilku powodów:

 

1. Słabsze predyspozycje fizyczne (ekwipunek piechura to chyba że 30kg). 

2. Wbrew powielanej opini, słabsza wytrzymałość na ból.

3. Niska zdolność rozrodcza kobiet, przez co są cenne do odtworzenia narodu.

4. Problemy z gwałtami na wojnie. Kobiety w armii będą gwałcone przez wroga w przypadku dostania się do niewoli. Później narodzi się z tego wiele dzieci po ruskich ojcach. Jaką te dzieci będą mieli tożsamość? 

 

Mam jeszcze pomniejsze uwagi jak mniejsze ogarniecie techniczne, mniejsza skłonność do czołgania się, ubabrania w błocie, niemycia się tygodniami i inne.

 

Słabo to widzę poza medyczkami. 

 

 

7 minutes ago, ewelina said:

Natomiast z małym dzieckiem mogłabym wyjechać, ale wtedy zostałoby pozbawione ojca. Nie wiadomo na jak długo, z dużym prawdopodobieństwem na zawsze. Ja chciałabym, żeby moje dziecko wychowywało się w pełnej rodzinie. Ojciec jest bardzo ważny. 

 

Ale przecież tak jest. Mężczyźni dostają zakaz opuszczania kraju. Na Ukrainie posiadanie 3 dzieci zwalniało z tego zakazu. Ojciec mógł wyjechać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakenews to raczej nie:

 

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220000655

 

Art. 3.1 mówi, że obowiązkowi obrony Ojczyzny podlegają obywatele polscy (zatem obywatele i obywatelki), a wyłączone są kobiety w ciąży, 6 miesięcy po porodzie, sprawujące opiekę na dziećmi do lat 8 i od 8 do 18 lat (art. 5.1.3)

 

Tak na szybko.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RealLife napisał:

Mężczyźni dostają zakaz opuszczania kraju.

 

Kosztowało to bodajże 5-10k USD, jak ktoś nie zamierzał wiać przez zieloną :) Bitność Ukraińców nie spowodowała utraty statusu jednego z najbardziej przeżartych korupcją krajów Europy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RealLife napisał:

Kobiety w armii będą gwałcone przez wroga w przypadku dostania się do niewoli. Później narodzi się z tego wiele dzieci po ruskich ojcach.

Czemu się czasem ludzie o dziecko latami muszą starać, a przyjdzie ruski i zapłodni od strzała ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Redbad said:

No fakenews to raczej nie:

 

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220000655

 

Art. 3.1 mówi, że obowiązkowi obrony Ojczyzny podlegają obywatele polscy (zatem obywatele i obywatelki), a wyłączone są kobiety w ciąży, 6 miesięcy po porodzie, sprawujące opiekę na dziećmi do lat 8 i od 8 do 18 lat (art. 5.1.3)

 

Tak na szybko.

 

 

 

W połowie fake news, w połowie nie fake, w połowie częściowo prawda ;)

 

Obowiązek  obrony ojczyzny ma każdy bez rozróżniania na płeć Mówi o tym nasza Konstytucja: 

 

Art. 85.

  1. Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.

 

W tym zakresie nie jest to fake news. Natomiast istnieje od tego szereg odstępstw, które definiuje Ustawa o obronie ojczyzny, co powoduje, że nie ma bata aby wszystkie kobiety były zmuszone do walki. W praktyce to będzie mała ich część. 

7 minutes ago, Fury King said:

Czemu się czasem ludzie o dziecko latami muszą starać, a przyjdzie ruski i zapłodni od strzała ;( 

 

Ruski Chad naturszczyk. Przemoc wzmacnia płodność. 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, ewelina said:

 

Poważnie? W Polsce tak faktycznie jest?

 

No tak. Ogłasza się wówczas stan wojenny i wydaje zakaz opuszczania kraju. Ustawa o stanie wojennym ( USTAWA z dnia 29 sierpnia 2002 r.
o stanie wojennym oraz o kompetencjach Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych i zasadach jego podległości konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej) ładnie opisuje co może się wówczas wydarzyć i jak to przebiega. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RealLife napisał:

. Ogłasza się wówczas stan wojenny i wydaje zakaz opuszczania kraju.

A to w ogóle jest zgodne z konstytucją? Podobno ta zapewnia każdemu obywatelowi Polski prawo do życia i wolności. Zresztą te prawa są prawami naturalnymi (a co za tym idzie najwyższymi i niepodważalnymi) i  nie powinny podlegać  żadnym aktom prawnym. Dlaczego rządzący roszczą sobie prawa do decydowania o życiu i śmierci obywateli? I dlaczego obywatele to akceptują 😕

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.