Skocz do zawartości

Instagram = rak, czyli jak social media uzależniają kobiety


VanBoxmeer

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Brat Jan napisał:

A może my nie rozumiemy młodego pokolenia mężczyzn dla których target to dziewczyny 17-24 lata?

Gdzie może z 90% tych nastolatek ma różne społecznościówki i tym żyje.

Nie ma cię na Insta - jesteś dla nich przezroczysty.

Jestem rodzicem nastolatki i mam z nią dobry kontakt - część z tego co pisze to jej słowa. Serio, nie wszyscy z tego pokolenia mają Insta. Te 17-18 latki nie tylko gapią sie w socjal media czy Netflix. To trochę tak jak napisać, że w latach 80 tych wszyscy chodzli na dyskoteki albo na pielgrzymki.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Spotykam się teraz z jedną kobieta, która bardzo mocno stawia na rozwój IG.  Jest naprawdę śliczna, a swoją buźkę wykorzystuje w różnych sesjach zdjęciowych itp. za co dostaje tam jakieś pieniądze. 

 

Natomiast fakt jest taki, że mówi mi o tym, ile simpów dziennie do niej pisze, to jest po prostu nieprawdopodobne, jak faceci potrafią się poniżać dla samicy. Dostaje ok 10 propozycji dziennie wyjscia na kawę, niekótrzy nawet jakies wiersze miłosne jej wysyłają. 

 

Pytanie, czy brnąć w to dalej? Ja simpem nie jestem, powodzenie u kobiet tez mam, ale nie łechtam sobie ego lajkami na IG czy FB. Tutaj jest trochę inaczej, mam obawy, że przez to wszystko, jakiej atencji ona dostaje, może żyć w przeświadczeniu "Albo będziesz się o mnie starał albo next, bo ja mam duże zainteresowanie" Czyli kolejkę facetów na moje miejsce. 

 

Pierwszy raz spotykam się z kobietą, która aż tak mocno jest adorowana i widać, że to lubi. Ma to sens? Czy odpuścić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHope zajebiscie mądre rzeczy piszesz

 

Jeśli nadal interesujesz się kwestia wolnej woli i duszy to polecam Ci książkę Stevena Pinkera "Blank slate - modern denial of human nature" - przeczytałem w tej książce sporo o rzeczach o których wspomniałes w poprzednich postach

 

Z treści Twoich postów wnioskuję, że "samolubny gen" Dawkinsa przeczytales 🙂

Edytowane przez rkons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym insta ale zauważyłem, że dziś dużo trudniej zdobyć lajka, followersa, itp. Kiedyś np. wrzuciłem zdjęcie z Grecji, oznaczyłem i miałem 30 lajków po paru minutach. Dziś miałbym może 3-4. 

Zauważyłem też na insta jedną młodą dziewczynę, która jest 5/10. Od rana do nocy siedzi na insta i lajkuje wszystkie nowe zdjęcia. Ma przez to około 400 followersów (gdyby nie lajkowała miałaby praktycznie 0). 

Kur... jakież było moje zdziwienie, jak zobaczyłem, że ona reklamuje jakieś szampony, jakieś perfumy, świeczki itp.

Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 21:35, VanBoxmeer napisał:

 

 

Mam dość pesymistyczne wnioski i zastanawiam się, jak wyjść z tej pułapki - chciałbym, aby moja kolejna partnerka była równie atrakcyjna co poprzednie, ale przy obecnym poziomie penetracji społeczeństwa aplikacjami typu IG, tiktok, tinder, itp. związek z taką osobą będzie niczym branie udziału w reality show, a nasza laska będzie większość wolnego czasu spędzać z telefonem w nosie. Jakieś porady? Wiem, że najlepiej byłoby olać kobiety, ale takowa jest mi potrzebna z 3 powodów (w tej kolejności);

 

 

Radził bym zmienić miejsca w których szukasz potencjalnej partnerki. Dawno olałem cluby, bary i miejsca w których jeszcze 10 lat temu można było kogoś poznać tak, teraz wydaje mi się, ze są to miejsce tylko na  lansowania się lasek z którymi mezczyna nie chce mieć nic wspólnego na dłuższa metę. No chyba ze jednorazowa noc, zapewnię na liczniku maja spory przebieg więc i dobrze doświadczone. Jak chcesz poznać. wartościowa pannę proponuje różnego rodzaju kluby sportowe( nie mam na myśli siłowni ), wykłady publiczne na interesujące tematy. Tam znajdziesz wartościowe kobiety które, o zgrozo, najczęściej mówią ze nie mogą sobie nikogo znaleźć bo faceci się boja inteligentych kobiet.  Do tego wg statystyk na uczelniach wyższych ze wszystkich. studentów 60% to kobiety to jest dużą szansa, ze do tego będzie ładna. Polecam wszystkie eventy medyczne :D  Nie dość ze ładne, zadbane, to jeszcze inteligenta, choć przyznam, ze sporo tam takich z wielkim mniemanem o sobie, ale spokojnie poradzisz sobie z taką. 

 

 

Dodam, że poznałem tak sporo młodych lekarek, bez instagramu, ticktkoka czy innych spolecznosciówek.  Nawet takich które wiedza kto to Assimov :D

Edytowane przez DSDV
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DSDV dzięki za komentarz, pełna zgoda z tym co napisałeś i po prawie roku od założenia tego tematu mam podobne przemyślenia - kluby i bary to zwykle strata czasu, jeśli szukasz tam kobiety która nadaje się do czegoś więcej niż ONS/FWB.

 

W jakim mieście działasz? Jeśli Warszawa to napiszę do Ciebie priv kilkoma pytaniami dotyczącymi tych eventów.

 

Ja jeszcze od siebie mogę dodać... kawiarnie, w których zwykle pracuję i gdzie można spotkać sporo pracujących freelancerów, również kobiety. Zwykle ogarnięte, nie zawsze uzależnione od social mediów i zwykle łatwo o nawiązanie rozmowy jeśli ma się dobry powód. Na pewno to lepsze miejsce niż jakikolwiek klub, gdzie liczy się tylko wygląd i nawet nie dowiesz się niczego o swojej rozmówczyni oprócz tego, że lubi imprezy i atencję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 13:27, sasqn911 napisał:

 

 

Natomiast fakt jest taki, że mówi mi o tym, ile simpów dziennie do niej pisze, to jest po prostu nieprawdopodobne, jak faceci potrafią się poniżać dla samicy. Dostaje ok 10 propozycji dziennie wyjscia na kawę, niekótrzy nawet jakies wiersze miłosne jej wysyłają. 

 

Znajoma z pracy otrzymywała zaproszenia i wiadomości od gości z Indii, chwaliła się tym w biurze przedstawiając od kogo :) Widać iż inne kobiety jej tego zazdrościły. 

Jedna taka kobieta otrzymała jak widziałem zaproszeń od nieznajomych na FB około 700 :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.