Skocz do zawartości

Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie, jakiś czas temu kupiłem tarota - wersję Crowleya, czyli tarot thota. No i powiem wam moi mili, że jestem zdziwiony tym, co się z nich wyłania. To nie tylko trafne opisy sytuacji, stanów wewnętrznych i ludzi, ale słowa które opisują człowieka, znajdują się w opisie. Np. czyjeś nazwisko znalazło się kilka razy jako słowo w opisie karty, albo czyjś zawód znalazł się jako dokładnie to słowo, chociaż co innego oznaczało.

 

I teraz zastanawia mnie, czy ukazuje się stan mojej wiedzy z głowy, czy też ta wiedza tarota wychodzi spoza mojej wiedzy. Różnie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem... ja powiem tarot, ludzkie automaty odbekną szatanem i opętaniami. Kolego, rynek ezoteryczny to kilka miliardów rocznie, i korporacja religijna chce na tym położyć łapę. To jedyny powód takiej histerii z tarotem. Karteluszki z papieru - Szatan. Wyznawanie urojonych win, cierpienie, korzenie się i płacenie - Bóg miłości.

 

Logiczne!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie wypowiadam się w tematach ezoterycznych.

Ale jestem przekonany, że gdyby wziąć gazetę, wyciąć z niej paski z tekstem a na każdym pasku byłyby po 2 litery, później te paski porozrzucać i przemieszać - a na końcu

losowy wyciągać i je 'czytać' to po iluśtam próbach okazałoby się, że jakieś quasi-logiczne i powiązane z naszym życiem rzeczy zaczynają wychodzić.

Taki urok ludzkiego mózgu.

 

face_landscape.jpg

Edytowane przez Subiektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek Wolf napisał:

I teraz zastanawia mnie, czy ukazuje się stan mojej wiedzy z głowy, czy też ta wiedza tarota wychodzi spoza mojej wiedzy. Różnie wychodzi.

Kiedyś dawno temu wyczytałem, że kluczem do tego rodzaju wiedzy jest dopasowanie wewnętrznej struktury (czegoś tam) do zewnętrznej możliwości odczytu czyli w myśl tej teorii to pytanie nie ma sensu.

Teoria jak teoria.

 

Ja uważam, że logika w tych rejonach jest nieskuteczna i służy tylko zaspokojeniu potrzeb ego by wszystko wyjaśniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tłumaczyć nie musicie, jak mózg doszukuje się interpretacji - problem w tym, że wychodzą rzeczy których ja w umyśle swoim nie miałem, a później się okazywało że tak było. Parę rzeczy czeka na sprawdzenie w realu, a kilka wyszło mi zupełnie nieprawdopodobnie.

 

Szkoda że nie mogę wam napisać, komu co wyszło - masowe, seryjne "przypadki" umieszczania nazw zawodów i nazwisk w opisie kart.

 

Nie twierdzę że w to wierzę - może ulegam jakiejś iluzji, natomiast ciekawi mnie cholernie ile rzeczy się sprawdza. Dlatego nie jestem orędownikiem tarota, a raczej szukam możliwości sprawdzenia czy to naprawdę działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.