Skocz do zawartości

Samiec alfa musi odejść - nowa ksiązka!


Rekomendowane odpowiedzi

Wydawnictwo Czarne wypuszcza u nas nową ksiązkę

 

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/samiec-alfa-musi-odejsc

 

Cytat

Rozumiemy już, że płeć nie musi ograniczać kobiet, ale co z mężczyznami? Liz Plank, która przez dziesięć lat badała, jak patriarchat wpływa na kobiety, w swojej książce pyta zaczepnie: a gdzie się podział ruch feministyczny dla mężczyzn? 

 

Ciekaw jestem co tam jest więc sciągnałem sobie wersje ANG. Przejrzę i dam znać czy to nie jest jakis feministyczny bełkot kolejny.

Bo może faktycznie to dobra pozycja napisana przez światłą kobiete? ;)

 

BTW wyobraźnie sobie ksiażkę o tytule "Kobieta alfa musi odejść" :D I napisana przez chłopa. Ależ byłby kwik!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest poważna książka czy nie ale z tego typu literatury polecam:

https://www.amazon.com/Irrational-Male-Against-Tomassi-Observations-ebook/dp/B09P46KLWQ

 

Jest to krytyka redpilla, konceptu hipergamii używanego w redpillu i tak dalej. Trochę w książce prawdy, trochę nie. Ale zawsze warto poczytać krytykę tego w co się wierzy.

 

Hmm autorka z tego co widzę napisała tylko jedną książkę i ma ona tytuł "For the Love of Men: From Toxic to a More Mindful Masculinity". Polskie tłumaczenie to widzę ostry trolling xD 

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 14:32, Garrett napisał:

a gdzie się podział ruch feministyczny dla mężczyzn? 

Raczej ruch pro męski. Dobre pytanie, jak mawiał pewien człowiek: jedyną grupą, którą można bezkarnie szkalować są biali, heteroseksualni mężczyźni - J. Clarkson. 

 

W Polsce potrzebne są grube reformy, żeby nie powiedzieć żeby zaorać i postawić wszystko od nowa. Potrzeby jest silny wódz, który będzie dbał i chronił interesy mężczyzn, zrówna wiek emerytalny mężczyzn i kobiet i stworzy warunki, gdzie może nie będzie eldorado od pstryknięcia palcem, ale żeby warunki były godne, i nasi najlepsi ludzie nie musieli uciekać zasilając swym potencjałem innych krajów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DOHC napisał:

 

W Polsce potrzebne są grube reformy, żeby nie powiedzieć żeby zaorać i postawić wszystko od nowa. Potrzeby jest silny wódz, który będzie dbał i chronił interesy mężczyzn, zrówna wiek emerytalny mężczyzn i kobiet i stworzy warunki, gdzie może nie będzie eldorado od pstryknięcia palcem, ale żeby warunki były godne, i nasi najlepsi ludzie nie musieli uciekać zasilając swym potencjałem innych krajów.

 

Generał nadciąga, już między nami żyje 🙂

https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/36938-przepowiednie-nostradamusa/page/4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorka tej książki używa stwierdzenia toksyczna męskość czyli nie podoba się jej właściwy model wychowania i socjalizacji mężczyzn,

który działał na przełomie znanych nam kilkuset tysięcy lat a może nawet milionów.

Ona by chciała zastąpić świadomą męskością czyli wprowadzić model jaki jest obecnie stosowany na chłopcach w XXI wieku

czyli wychowanie przez kobiety, socjalizowanie na uległych kucy i simpów, którzy nie zadają pytań, nie stawiają się tylko wykonują polecenia.

Nie zamierzam tego gniota czytać, szkoda mojego czasu mam ciekawsze książki do przeczytania.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL prawdziwy mężczyzna jak przyjdzie potrzeba  pójdzie na wojnę. Prawdziwy mężczyzna nie płacze. Prawdziwy mężczyzna nie okazuje słabości. 

Jak coś prawdziwego mężczyznę przerasta to nie użala się i nie jojczy o pomoc ale popełnia samobójstwo. 

Prawdziwy mężczyzna spłodzi syna, zasadzi drzewo i wybuduje dom. 

 

To powyższe to to, co tkwi pod pojęciem toksycznej męskości. 

Albo uznajemy toksyczną męskość za toksyczną albo uznajemy ją za prawdziwą męskość i zastanawiamy się nad własną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.