Skocz do zawartości

Jak wyleczyć alergię


slusa

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęstszą, podstawową przyczyną alergii jest zespół nieszczelnych jelit spowodowany złą dietą (irritable bowel syndrome). Przez powstałe w jelitach mikroszczeliny do organizmu dostają się rzeczy, które nie powinny się tam dostać, przez co układowi immunologicznemu zaczyna się pierdolić.
 
Raz, że cząsteczki które normalnie nasz organizm wchłania, znajdują się tam gdzie nie powinny, a dwa, rzeczy które są dla organizmu szkodliwe mają łatwiejszą drogę do wyrządzenia szkód. Ponadto, układ immunologiczny, atakując te cząsteczki, może zaatakować również coś, co jest do nich podobne, i może to być cokolwiek, dlatego zróżnicowanie objawów jest takie duże.
 
To tylko moja teoria, moje wnioski, wyciągnięte na podstawie kilku lat obserwacji i testowania kolejnych rozwiązań.
 
Rozwiązaniem jest odpowiednia dieta, ze spora ilością dobrych tłuszczy, pozbawiona cukru (najlepiej pozbawiona go w ogóle), bez glutenu, mleka, z kieszonkami oraz źródłem białka dobrej jakości (!). Najlepiej poprzedzona głodówką (przeprowadzoną z głową, koniecznie na samej wodzie), ale nieobowiązkowo. Jeżeli ścianki jelit nie będą pokryte resztkami jedzenia oraz kałem, będą się mogły wtedy szybko zregenerować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.