Skocz do zawartości

Nie podejrzewałem, że skretynienie zaszło aż tak daleko


Rekomendowane odpowiedzi

A czego tu się dziwić jak w szkołach uczą głupot do tego propaganda medialna gdzie pełno zapychaczy czasu i społeczeństwo, które nie szuka wiedzy, informacji, rozwiązań

nie wspominając o czytaniu książek.

Zawsze to powtarzam mamy najsłabsze pokolenie od czasów powstania państwa Polskiego. To pokolenie niewolników, straceńców.

Wieki wojen, zaborów, okupacji, eksterminacji inteligencji, arystokracji zrobiło swoje.

Nawet Goebels i Himler marzyli by stworzyć społeczeństwo, które całe dnie będzie siedzieć przed wielkimi pudłami ekranów i chłonąć ten cały syf i pakę,

nie wiedzieli wtedy, że w przyszłości sprzęty takie będą się nazywać telewizor, komputer czy telefon.

Na ile wiarygodne są te wypowiedzi ludzi z programu matura to bzdura do końca nie wiadomo bo czasem ludzie ze stresu przed kamerą plotą brednie.

Nie mniej podstawowe info z geografii, historii, biologii to każdy człowiek powinien mieć pojęcie a większość tych ancymonów z nagrań niestety nawet tego nie wie.

 

Najbardziej rozbawił mnie ten ziomeczek gdy zapytano go o Gomułkę😆

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, że nie wiedzą. Przynajmniej nie katują się negatywnymi myślami i świat inaczej wygląda. Wraz z wiedzą przychodzi cierpienie, a tu proszę bardzo, wszyscy uśmiechnięci.

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że w szkołach uczą głupot. To jest tak że uczniowie się nie uczą. Zamiast tego youtube, tiktoki, insta, gierki mobilne. 

 

 

Wiedze trzeba utrwalać. Ale sporo z tej wiedzy jest do niczego nie przydatną pamięciówką. 

 

To pokolenie jest efektem poprzedniego pokolenia. Tych co włazili na rynek pracy w latach 80 i zapierdalali na kredyty. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL Czasem mam taką rozkminę, że twórcy tego systemu edukacji przewidzieli po prostu, że część społeczeństwa bedzie szła i tak po nitce do kłębka. Drugą część wykuwanie na pamięć jakichś danych z d...y do niczego nie potrzebnych ma skutecznie zniechęcić do zdobywania wiedzy.

 

Ogólnie goj ma wiedzieć tyle, ile potrzebuje do trzymania kielni, szpadla i wydajnego zapier...lu w montowni należącej do korpo i zaborców.

 

Najważniejsze, aby na ratę za wieśwagena wystarczyło ( co by sumsiat zazdrościł) i iPhone.

I tak, jak piszesz- część może dla jaj tak odpowiadać, część z powodu tremy.

 

 

Zwróćcie jeszcze uwagę, jak wiele młodych osób ma problem z prostymi działaniami matematycznymi- mnożenie, dzielenie dodawanie i odejmowanie do 1000. W moim mózgu mam pewnie nieźle spustoszenie od alko, ale przez wielu za omnibusa jestem uważany, jak nie muszę fona wyciągać z kieszeni, żeby coś szybko policzyć.🤔

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System edukacji powstał po to żeby robotnicy potrafili czytać i pisać i żeby sprawnie obsługiwali maszyny. Uczą cię tam posłuszeństwa, słuchania autorytetów, bezrefleksyjności, i też wyrabiają nawyki. Od 8 do 16 i tak codziennie. Z czym to się kojarzy hmmm. No ciekawe :)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolenie, że "pamięciówka zła", jest jedną z przyczyn upadku - to to samo, co mamuśka piorąca majty Oskarkowi l.33. Wymówka leniwych patusiar.

 

Jak ktoś ma rozwijać mózg, jak nie poprzez ćwiczenia. Zapamiętywanie jest jednym z ćwiczeń.

Kiedyś uczyło się i recytowało z pamięci taką Iliadę, przy okazji dyskutując, interpretując.

Uczenie się na pamięć to jak kardio, rozwiązywanie problemów to jak siłka.

 

Powtarzasz, używasz technik pamięciowych - budujesz i wzmacniasz połączenia neuronalne. Przy czym do efektywnego zapamiętywania trzeba technik, najlepiej łączonych.

Gymnasion nie bez powodu był ośrodkiem łączącym naukę , sport i miejsce dyskusji.

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System edukacji jest dostosowany do najsłabszych uczniów. Gdyby nie zbędne wypełniacze typu Globy w klimacie śródziemnomorskim, historia indian, podstawy przedsiębiorczości, których uczy etatowy nauczyciel, jakieś plastyki i muzyki to zdolniejsi uczniowie mogliby po 4 klasie ja kończyć i iść na kolejne etapy kształcenia.... Największym błędem jest łączenie tłuków o IQ na poziomie upośledzenia niemal, z tzw piątkowymi.... Bo marnuje się czas i talent tych piątkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla jedwabnika jest system publicznej "edukacji", żeby rodzice w wieku produkcyjnym mogli najefektywniej pracować.

To działa mniej więcej tak, jak publiczna służba zdrowia.

I kto się ma wyrwać, ten się z niego wyrwie, jeśli dom "zadziała".

A dzieci elit są prowadzone w zupełnie innym schemacie.

Choć paradoksalnie, w większości to patentowani durnie. Niewyobrażalnie :D 

No ale zwykle ciężko po takich rodzicach mieć lepsze geny. Bo jeśli pochodzą nawet z "narodu wybranego", to właśnie z tych odpadowych durniów, którzy tylko przeżyją kantem, kradzieżą i szwindlem. 

 

40 minutes ago, Mmario said:

System edukacji jest dostosowany do najsłabszych uczniów.

To tylko pretekst/wymówka. Tymczasem kretynieją wszyscy. Patrzymy na fakty, nie deklaracje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś powiedziałem mojej Oli, że pojechałem do Norwegii by zobaczyć fiordy. Ona mi odpowiedziała, że jestem debilem, bo fordy można zobaczyć w Polsce, wystarczy pójść do salonu. Zaśmiałem się i powiedziałem: hihi ale ty głuptas jesteś! :* . W odpowiedzi się wydarła na mnie żebym wypierdalał i że na razie seksu nie będzie, bo ją upokarzam. I tak czekam na nasz pierwszy raz, bo jesteśmy ze sobą 5 miesięcy i jeszcze się nie zbliżyliśmy.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z edukacją jeszcze, aż tak wielkiej tragedii nie ma. Przecież nie zmusisz kogoś do nauki. 

One chcą być sławne, mieć merola za pół bańki, Instagrama 2 mln obserwujących itd. 

Co ich obchodzi jakaś nauka w 21 wieku. :D

 

OStatnio widziałem jakaś laskę na tik toku, chwaląca się, że ma Onlyfansa. Noi właśnie mówiła, że Polska jest w tyłu za zachodem i społeczeństwo jest niedojrzałe do Onlyfansa jeszcze. XD

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sargon napisał:

Pierdolenie, że "pamięciówka zła", jest jedną z przyczyn upadku - to to samo, co mamuśka piorąca majty Oskarkowi l.33. Wymówka leniwych patusiar.

 

Jak ktoś ma rozwijać mózg, jak nie poprzez ćwiczenia. Zapamiętywanie jest jednym z ćwiczeń.

Kiedyś uczyło się i recytowało z pamięci taką Iliadę, przy okazji dyskutując, interpretując.

Uczenie się na pamięć to jak kardio, rozwiązywanie problemów to jak siłka.

 

Powtarzasz, używasz technik pamięciowych - budujesz i wzmacniasz połączenia neuronalne. Przy czym do efektywnego zapamiętywania trzeba technik, najlepiej łączonych.

Gymnasion nie bez powodu był ośrodkiem łączącym naukę , sport i miejsce dyskusji.

A powiedz szczerze. Miałeś w szkole chociaż jedną godzinę lekcyjną poświęcą temu jak się uczyć? 
Dla mnie to jest kurwa paradoks. Spędziłem w systemie szkolnictwa 14 lat zahaczając o studia i nie licząc przedszkola i absolutnie nigdzie nie poświęcono nawet godziny, żeby pokazać jak się uczyć, ale wymaga się żebyś się uczył. 

Poza tym uczenie się na pamięć bez zrozumienia mija się z celem. Tak na przykład ja na ten moment nie pamiętam już chyba nic teoretycznego z matematyki, oprócz podstaw podstaw i jakiś działań które przydatne są na co dzień.

Tak samo wkuwanie języka obcego "na pamięć" nie działa w dłuższej perspektywie. Może się nauczysz na pamięć paru zdań i jak się poruszać w jakiś konkretnych kontekstowych sytuacjach, ale nie da Ci swobodnej mowy i pisma w obcym języku. To trzeba praktykować, oraz zaadoptować konkretne strategie, żeby robić progress szybko, skutecznie i przy tym wszystkim nie zapomnieć materiału.

Oglądnąłem sobie najnowszy filmik z tego kanału matura to bzdura i jest ciekawie. Uważam że, wszystko dołożyło swoją cegiełkę do takiego stanu rzeczy a już drenujące głowę social media chyba najwięcej ze wszystkich.
Będzie się trzeeeeeeeeeepać kasę na takich ludziach że głowa boli. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sargon napisał:

Pierdolenie, że "pamięciówka zła", jest jedną z przyczyn upadku - to to samo, co mamuśka piorąca majty Oskarkowi l.33. Wymówka leniwych patusiar.

Pamięciówka najlepsza. Kij tam z samodzielnym myśleniem i umiejętnością argumentacji. Kij tam z kreatywnością. Najlepszy pracownik to taki który wymaga mikrozarządzania bo sam się nie domyśli i nie wykaże inicjatywy. A Oskarek niech lepiej zna na pamięć inwokacje i ode do młodości. Po cholerę mu myśleć

Cytat

Jak ktoś ma rozwijać mózg, jak nie poprzez ćwiczenia. Zapamiętywanie jest jednym z ćwiczeń.

Kiedyś uczyło się i recytowało z pamięci taką Iliadę, przy okazji dyskutując, interpretując.

Uczenie się na pamięć to jak kardio, rozwiązywanie problemów to jak siłka.

I co z tej Iliady wynikało? Ah. Interpretacja już jest. Trzeba wykuć na blachę. Bo to jest oficjalna. Każda inna jest gorzej punktowana. 

 

 

Kojarzenie faktów, krytyka, obserwacja, myślenie, wyciąganie wniosków. To powinna być podstawa. Jakby się na pamięciówce opierać to byśmy byli daleko w tyle technicznie. 

 

Cytat

Powtarzasz, używasz technik pamięciowych - budujesz i wzmacniasz połączenia neuronalne. Przy czym do efektywnego zapamiętywania trzeba technik, najlepiej łączonych.

I co z tego powtarzania masz? Większości rzeczy nie pamiętasz po jakimś czasie bo zwyczajnie nie potrzebujesz. Jestem pewien że większosc ostatnich roczników na lekarskim by uwaliła historie

Cytat

Gymnasion nie bez powodu był ośrodkiem łączącym naukę , sport i miejsce dyskusji.

A Pruska szkoła edukacji najlepiej rozwija

2 godziny temu, manygguh napisał:

Kiedyś powiedziałem mojej Oli, że pojechałem do Norwegii by zobaczyć fiordy. Ona mi odpowiedziała, że jestem debilem, bo fordy można zobaczyć w Polsce, wystarczy pójść do salonu. Zaśmiałem się i powiedziałem: hihi ale ty głuptas jesteś! 😘 .

A może to Ty niewyraźnie mówisz? Zrozumiała fordy zamiast fiordy. Problem jest w przekazie. Nie w jej głupocie. I tak po prawdzie, takie akcje skutecznie niszczą więzi. 

 

Równie dobrze mogłaby stwierdzić że tylko kretyn jeździ za granicę oglądać samochody. 

 

Ty zamiast oskarżać ją o głupotę, mogłeś się poprawić. 

2 godziny temu, manygguh napisał:

W odpowiedzi się wydarła na mnie żebym wypierdalał i że na razie seksu nie będzie, bo ją upokarzam. I tak czekam na nasz pierwszy raz, bo jesteśmy ze sobą 5 miesięcy i jeszcze się nie zbliżyliśmy.

Trochę się nie dziwię. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.