Skocz do zawartości

Nie podejrzewałem, że skretynienie zaszło aż tak daleko


Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, Carl93m said:

I chuj z tym tak na prawdę. Gdyby znali historię perfect i tak nic by to nie zmieniło w ich życiu.

Znajomość historii składa się na ogólne postrzeganie człowieka. Jeśli te wrażenie będzie bardzo złe, to pewne drzwi będą dla nich zamknięte. A to już sporo zmienia w ich życiu, bo nie będą mieli pewnych opcji. Inna sprawa, że i tak to pewnie byłoby poza ich zasięgiem, bo brak znajomości elementarnej historii to tylko skutek, a nie przyczyna.

15 minutes ago, icman said:

- i co widziałeś te fiordy?

- o chłopie, z ręki mi jadły.

Moja Ola nie zrozumiałaby tego żartu, więc już na wstępie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem całość na YT jakiś czas temu i mam wrażenie, że w podobnych materiałach celowo są wybierane takie najgłupsze odpowiedzi, żeby oglądający mogli się dowartościować i pośmiać.

Powiem szczerze, że gdybym został zapytany o coś prostego z zaskoczenia + presja bycia przed kamerą, mogłoby to spowodować, że też bym coś idiotycznego powiedział heh.

Dlatego głównie nie wziąłbym udziału w sądzie ulicznej. ;) 

 

Co do mylenia Piłsudzkiego ze Stalinem, przypomniał mi się ten filmik uszatego żydokomunisty urbana:

 

 

4 godziny temu, sargon napisał:

Jak ktoś ma rozwijać mózg, jak nie poprzez ćwiczenia. Zapamiętywanie jest jednym z ćwiczeń.

 

Wydaje mi się, że problem nie jest w samym uczeniu się na pamięć, tylko gdy ktoś uczy się wg dewizy "zakuć, zdać zapomnieć" i nie wychyla się ponad to. ;) 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Pamięciówka najlepsza.

Nie przekreślałbym jej całkowicie, bo to wylewanie dziecka z kąpielą. Dobra pamięć jest bardzo ważna w wielu branżach i zawodach. Nie wyobrażam sobie np. prawnika, doradcy podatkowego czy biznesowego konsultanta/trenera, który nie ma jej chociaż na niezłym poziomie.

 

Od skrajności w skrajność. Od pruskiego drylu w edukacji po wysyp szkół dla durniów, którzy uważają że nie mogą być oceniani wcale, a wszystko im się należy za samo oddychanie i wydalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na spacerze w parku, idę sobie, siedzą dwie witaminki, młode, takie może z 20 lat max. 

 

Ja idę w jednym uchu mam słuchawkę, a drugim słucham co się dookoła dzieje. 

 

I teraz jedna do drugiej mówi, akurat w momencie kiedy przechodziłem: 

 

"Wiesz co, ja z tego tiktoka to się nauczyłam więcej niż w szkole i tak ogólnie z życia." 

 

Ucho mi spuchło, a w głowie pojawiła się myśl: Panie miej ją w swojej opiece i nie zapomnij też o nas wszystkich. 

 

Sytuacja autentyczna z przed kilku dni. 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Libertyn said:

może to Ty niewyraźnie mówisz? Zrozumiała fordy zamiast fiordy. Problem jest w przekazie. Nie w jej głupocie. I tak po prawdzie, takie akcje skutecznie niszczą więzi. 

 

Równie dobrze mogłaby stwierdzić że tylko kretyn jeździ za granicę oglądać samochody. 

 

Ty zamiast oskarżać ją o głupotę, mogłeś się poprawić. 

 Mówię wyraźnie. Wady wymowy nie mam. 

 

A swoją drogą przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja. Będąc z nią sam na sam i chcąc zainicjować pukanko, sprowadziłem naszą rozmowę na seksualny tor i powiedziałem następujący dowcip. Dialog był następujący:

 

- Wiesz dlaczego blondynka liże klamkę? 

- No czemu? 

- Bo na drzwiach jest napisane "ciągnąć".

Po chwili zawieszenia odpowiada:

- No tak, o ci kurwa chodzi? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Obliteraror napisał:

Nie przekreślałbym jej całkowicie, bo to wylewanie dziecka z kąpielą. Dobra pamięć jest bardzo ważna w wielu branżach i zawodach. Nie wyobrażam sobie np. prawnika, doradcy podatkowego czy biznesowego konsultanta/trenera, który nie ma jej chociaż na niezłym poziomie.

A wiesz że pamięć może być wybiórcza? Możesz nie wiadomo ile uczyć się danych rzeczy i nic nie pamiętać podczas gdy inne wchodzą do głowy same z siebie? Bo jedne to pamięciówka a inne są związane z pasją

 

Poza tym pamięć wspomaga się notatkami. Prawnik, konsultant itd na samej pamięci nie może bazować bo mózg ma ograniczone możliwości

Cytat

Od skrajności w skrajność. Od pruskiego drylu w edukacji po wysyp szkół dla durniów, którzy uważają że nie mogą być oceniani wcale, a wszystko im się należy za samo oddychanie i wydalanie.

 

Mi się bardzo podoba model Montessori. I model ucznia i mistrza. I jestem zwolennikiem egzaminów wstępnych. 

 

Co do ocen to hmm. Fajne były jak dotyczyły ucznia i były informacją nad czym ma popracować. Ale z chwilą gdy stały się czymś do przechwalania się dla rodziców to zrobiło się z tego gówno. Albo obwinianie dzieciaka i rycie mu psychiki. Albo helikoptering czyli dbanie by dzieciak był wzorowym uczniem, choćby przez robienie za niego lekcji, albo presja na nauczyciela bo za niskie oceny wstawił. 

 

12 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

"Wiesz co, ja z tego tiktoka to się nauczyłam więcej niż w szkole i tak ogólnie z życia." 

 

Ucho mi spuchło, a w głowie pojawiła się myśl: Panie miej ją w swojej opiece i nie zapomnij też o nas wszystkich. 

 

Sytuacja autentyczna z przed kilku dni. 

Tik tok to medium. Znajdziesz tam głupoty, znajdziesz porady prawne i psychologiczne, znajdziesz sporo przydatnego contentu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Libertyn napisał:

Tik tok to medium. Znajdziesz tam głupoty, znajdziesz porady prawne i psychologiczne, znajdziesz sporo przydatnego contentu.

Zgadzam się, przykład:

https://streamable.com/15486y

 

Tiktok wpływa bardzo edukacyjnie na dzieci :)

Edytowane przez NoHope
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, manygguh napisał:

- Wiesz dlaczego blondynka liże klamkę? 

- No czemu? 

- Bo na drzwiach jest napisane "ciągnąć".

Po chwili zawieszenia odpowiada:

- No tak, o ci kurwa chodzi? 

Taki dowcip to z kolegami po dwóch piwach. To bardziej żenujące niż śmieszne. 

2 minuty temu, NoHope napisał:

Zgadzam się, przykład:

https://streamable.com/15486y

 

Tiktok wpływa bardzo edukacyjnie na dzieci :)

Pisałem o głupotach? Pisałem. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BumTrarara napisał:

Ale komu to potrzebne? Bez podstawowej wiedzy geograficznej, o własnym kraju i jego granicach, da się zostać posłem. 🤣

 

Bo ludzie głosują na gębę i hasła. Znajomy jest posłem PIS z Lubelskiego. Wychował się na Pomorzu, studiował w Wawie. 

 

Ale kilka fot na fanpage i mają go za swojaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.