Skocz do zawartości

Dlaczego kobiety są tak "podniecone" gdy widzą niemowlaka?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, JudgeMe napisał:

A tak z ciekawości, miałeś w ogóle styczność z takim noworodkiem czy niemowlakiem, że się w ogóle wypowiadasz? 

Mam tu na myśli dłuższą styczność niż krótka wizyta.  

Jeśli bazujesz tylko na obrazkach z Internetu czy opinii znajomych,  to sorry, ale ta rozmowa nie ma sensu. 

 

Tak, miałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd niemowląt sam w sobie nie jest uroczy, przypominają mi bardziej kosmitów niż ludzi, ale ich zachowania są całkiem rozczulające. Jak się śmieją, coś gaworzą albo machają tymi niezgrabnymi kończynami. Plus są takie bezbronne i niewinne, chcę je automatycznie chronić. To naturalne i właściwe.

 

Wiadomo - pieluchy, kolki, płacz, wybrzydzanie to nic fajnego, ale w sumie się o tym zapomina, jak taki maluch się uśmiechnie lub zaśnie przytulony. 
 

To trochę jak z młodymi/chorymi zwierzętami, im też wszystko się wybacza, bo miłość przewyższa wszelkie niedogodności. Tylko z ludzkimi niemowlętami pewnie jeszcze bardziej u matek. 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JudgeMe napisał:

A tak z ciekawości, miałeś w ogóle styczność z takim noworodkiem czy niemowlakiem, że się w ogóle wypowiadasz? 

Mam tu na myśli dłuższą styczność niż krótka wizyta.  

Jeśli bazujesz tylko na obrazkach z Internetu czy opinii znajomych,  to sorry, ale ta rozmowa nie ma sensu. 

 

No tak, bo trzeba z takim siedziec  całymi dniami by móc stwierdzić jakie sie ma odczucia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JudgeMe napisał:

Ale czym? 

 

5 godzin temu, zychu napisał:

Pewnie gównem albo olejkami.

Dokładnie coś w ten deseń, nie jestem w stanie tego do niczego porównać. 

Po prostu mnie to odpycha. Dla przeciwieństwa zapach młodej ładnej kobiety jest przyciągający. Ja chyba genetycznie nie lubię dzieci i tyle, nic nie zrobisz.

4 godziny temu, JudgeMe napisał:

Dla mnie kosmetyki do pielęgnacji niemowląt mają ładny, delikatny zapach. 

To prawda, nawet sam kupuję dziecięcą oliwkę do masażu. 

Użyje trochę skrajnego przykładu: odświeżacze do powietrza też ładnie pachną, ale jak nawalisz w toalecie i popsikasz to jednak nie załatwiają sprawy w 100%.

 

 

4 godziny temu, Hatmehit napisał:

Wiadomo - pieluchy, kolki, płacz, wybrzydzanie to nic fajnego, ale w sumie się o tym zapomina, jak taki maluch się uśmiechnie lub zaśnie przytulony.

Mi żaden uśmiech bombelka nie zrekompensuje darcia mordy po nocach i braku spokoju. Dla mnie to dziecko to pożeracz czasu i uwagi. 

Oczywiście to moje zdanie i nie zakazuje posiadania dzieci nikomu. Częstym zjawiskiem jest mówienie "jak to nie chcesz/nie lubisz dzieci" jakby to było coś nierealnego, dlatego tutaj piszę o swoich odczuciach. 

Radość dziecka po dodaniu wszystkich wad jest dla mnie jak cukierek na złamanie otwarte, niby fajnie ale nie do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można nie lubić maluszków, przecież to słodziaki. Była dziś u mnie moja prawie dwu letnia chrześnica i nie ma nic lepszego od śmiechu takiego brzdąca.

A to że kobiety lubią dzieci to raczej naturalne. Tak je ukształtowała natura i nie ma co się dziwić. Moja baba jak popatrzyła jak bawię się z małą to od tej pory chodzi rozanielona i oczy jej się błyszczą jeszcze bardziej niż zwykle.

 

W dniu 5.01.2023 o 18:32, JudgeMe napisał:

Te wierzgające nóżki, małe stópki. Brzuszki, pępuszki. Pachnące główki. Duże, śliczne, niewinne oczka. Te ssące smoczki usteczka.

To już przesada i cringe

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hatmehit napisał:

Wygląd niemowląt sam w sobie nie jest uroczy, przypominają mi bardziej kosmitów niż ludzi,

No właśnie. Po kilkunastu miesiącach życia zaczynają przypominać człowieka. 

 

4 godziny temu, meghan napisał:

@Maniek92

Nawet jeśli baba nadaje się WYŁĄCZNIE do rodzenia dzieci i opieki nad nimi to, czy to źle? 😎

Nic w tym złego. Mądra kobieta rozumie, że to jej główna rola w życiu plus wspieranie swojego mężczyzny, dbanie o ognisko domowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imiennik napisał:

Mi żaden uśmiech bombelka nie zrekompensuje darcia mordy po nocach i braku spokoju

Spoko, przecież nie musisz się z tym męczyć, nikt nie musi. Aczkolwiek wiem, że obrzydzanie dzieci nie jest zbyt pozytywnym zjawiskiem, na młode kobiety szczególnie źle wpływa. Dla mnie od „darcia mordy po nocach” było blisko do antynatalizmu, a potem i nihilizmu. Ma to może filozoficzny sens, ale psychicznie nie jest korzystne. Coraz mniej młodych ludzi ma opiekuńcze odruchy, nie uważam tego za coś dobrego dla społeczeństwa i jednostek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meghan nie powiedziałem że źle, tylko stwierdziłem fakty. 

Jestem twardym antynatalistą, kobiety z którymi byłem (i nie tylko one, także inni ludzie i obiektywne przesłanki) w związkach trwale mnie wyleczyły z chęci posiadania rodziny i dzieci, więc dla mnie to bez znaczenia. 

Edytowane przez Maniek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.