Skocz do zawartości

Eurowizja 2022


sol

Rekomendowane odpowiedzi

Eurowizja, kiedyś synonim obciachu, teraz - moim zdaniem można znaleźć całkiem fajne kompozycje. Ktoś oglądał? Trafiłam na pierwszy półfinał przypadkiem w tv w tym roku, drugi już obejrzałam z zamysłem (podział na 2 dni, bo tyle krajów jest).

 

Moi faworyci:

1. Czechy.

Chyba dlatego, że zrobili niezłą wixę, a ja po covidowej posusze pojechałabym na taką w ciemno :)

 

 

 

2. Holandia.

Podoba mi się melodia i jakiś taki wewnętrzny spokój wokalistki. Fajnie, że śpiewa w ojczystym języku.

 

 

3. Portugalia

Tu podobnie, fajna melodia jak i cała, minimalistyczna estetyka piosenki.

 

4. Islandia

Islandia jest super specyficzna. Te kowbojki z przyklejonymi uśmiechami niczym z Żon ze Stepford, a do tego magiczna, typowo islandzka melodia połączona z vibem country. No super, odjechany klimat, niczym z dziwnego snu.

 

 

Finał z tego co pamiętam jutro. Polski występ całkiem ok, wokalista ma ciekawy głos - jedyne co to efekty wizualne niczym z pierwszej części mortal combat na windowsa 95:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie jestem już na bieżąco, gdyby nie proponowane wiadomości i newsy na aplikacjach, to nawet nie wiedziałabym, że Polak miał w tym roku świetny występ (tak, musiałam wygooglować Ohmana).

Dzięki za wrzucenie występów. ;)

 

Jako dziecko z ogromnym wyczekaniem oglądałam Eurowizję. 😅

Gdyby nie Eurowizja, to nie miałabym styczności z j.ormiańskim, bo występ Inga&Anush "Jan, Jan" tak mi się spodobał, że powiedziałam sobie, że nauczę się ormiańskiego!😅 

Edytowane przez meghan
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w sumie już się całym tym głosowaniem nie przejmuję, bo jury i tak ma inny gust niż ja :) Albo przyjaźnie różnych krajów/aktualne polityczne trendy niekoniecznie pokrywają się z tym co mi się podoba. Bardziej podchodzę do tego konkursu jako możliwości posłuchania muzyki z różnych krajów, a już najlepiej w natywnych językach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.