Jump to content

Czy warto się wyprowadzić do większego miasta, żyjąc jak pączek w maśle?

Recommended Posts

Wolność nie ma ceny.

Doprawdy nie wiem jak wytrzymałeś tak długo mając możliwość poczuć się panem swojej przestrzeni.

• Like 2
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Spoko, tylko nie wiem czy wiesz, ale mieszkanie samemu to też obowiązki poza gotowaniem. Sprzątanie, pranie, zakupy, rachunki itp. itd. Jesteś na to gotowy? Jesteś przystosowany do takiego życia?

Taaaaak?   Załóż o tym (nie pierwszy zresztą) temat w Rezerwacie i obserwuj wpisy oraz reakcje pań.   Jeśli nie zostaniesz zlinczowany, gratulacje.   Nie wiesz, że obowią

Dokładnie tego najbardziej się obawiam, w punkt to zauważyłeś. Zdałem sobie jednak teraz z czegoś sprawę... chyba zadziałała metoda gumowej kaczuszki.  Zamiast się wyprowadzać i bezsensu wydawać

3 godziny temu, MaxMen napisał:

A mowa o kobietach które jak zweszą, że masz trochę kasy to będą takie cudowne i miłe, że ją z ciebie wyciągną, fundując Ci niezłą karuzele emocjonalną a jak wycisnąć ile się da to wyplują🤷 

Ciężko jest mi to sobie wyobrazić, nie jestem tego typu osobą, która pokazuje, i obnosi się z kasą. Na randki chodzę na spacer i ewentualnie kupie kawę. Jeśli chodzi o to, to czuje się spokojnie, znam te zasady, wiem jakie są kobiety.

Znajomość zasad a życie to dwie różne rzeczy, nie tacy jak ty polegali, no ale dobrze, że chociaż teorie znasz ;)

Też jestem programistą pracującym zdalnie. Moja sytuacja wyglądała tak, że zacząłem podróżować z dziewczyną w różne miejsca. Zwiedziliśmy autem prawie całą Europę w ciągu roku. Mieszkając w mieszkaniach z Airbnb po 2 tygodnie do 1.5 miesiąca.
Co mogę powiedzieć w ogromnym skrócie to fakt, że to była najlepsza decyzja ever. Na wielu płaszczyznach, szczególnie jeśli chodzi umiejętności miękkie ogromna poprawa. Z nerda, grającego w gry w wolnym czasie zmieniłem swoje priorytety, inne mam plany na przyszłość, inny mental jeśli chodzi o podejście do życia itp. 

Polecam to zrobić, ogrom osób to robi samemu. Nie jest to łatwe, ale nauczy Cię bardzo wiele. Znajdź społeczność co to robi, chodź na spotkania nomadów itp.

Po tym wszystkim nie chcę już wracać do Polski i prawdopodobnie nie wrócę. Przeszedłem już rekrutację w innym kraju, obecnie domykam szczegóły, będę pracował hybrydowo z miejsca, które mi całkowicie odpowiada i będę się uczył nowego języka. Gdyby nie ta podróż, pewnie nigdy bym nie był w tym miejscu.

Także polecam do tego podejść z tej strony, pozwiedzaj trochę świata. Jedź na Portugalii, Hiszpanii, Irlandii, Chorwacji, Albanii i doświadczaj czegoś nowego. Polska to wszędzie jeden hu...

• Like 1
W dniu 14.05.2022 o 20:02, NoHope napisał:

Weź sobie wynajmij chate przez airbnb ale tak na conajmniej dwa miesiace i zobacz czy ci sie miasto podoba.

Ja za półtora miesiąca stad uciekam. 

na wieś?

Posted (edited)
3 minuty temu, Zbychu napisał:

na wieś?

Nie, jadę w eurotripa a później wracam na krótką chwile do rodzinnego (małego) miasta. Co dalej to zobaczymy ale jak nic nie będę miał do stracenia to wyjazd za granicę.

Edited by NoHope
W dniu 15.05.2022 o 09:04, Piter_1982 napisał:

Co do lasek, które chciałyby wrócić na wieś, wyjechać. Trochę takich poznałem. Szczególnie na różnych pedagogikach dziecięcych, wychowaniach przedszkolny czy artystycznych. Mieszkać na wiosce żyć eko, robić samemu mydło i wypalać garnki/malować obrazy

Można też spróbować poznać np. studentki kierunków rolniczych np. weterynaria, zootechnika itp. Mój znajomy rolnik tak zrobił. Wybrał się  na studia rolnicze. Poznał tam panią weterynarz. Teraz są małżeństwem,dzieci,dom,gospodarka jednym słowem sielanka.

• Like 2
  • 2 months later...
On 5/15/2022 at 6:07 PM, Akadyjczyk said:

wiem jakie są kobiety

No offence ale jak masz rozkmine czy się wyprowadzić od rodziców to nie wiesz, że nic nie wiesz o kobietach. Poczytaj więcej tego forum a dowiesz się, że nie takich jak Ty babki wykańczały.

No i co w końcu, przeprowadziłeś się na próbe?

Jak już co to bądź ostrożny, kasa zabezpieczona tak żebyś nie mógł całej przewalić (zamróź jakoś). Zawsze zakładaj gumke. Nie ufaj nikomu. Pomieszkaj chwile i zadecyduj co dalej.

• Like 1
  • 3 weeks later...

Warto czasem podejmować nieco bardziej epickie niż na co dzień decyzje, jeśli tylko nie stracisz na nich majątku/zdrowia. Warto te zmiany robić - nawet dla samych zmian. A ściślej: dla treningu świadomości i szybkiej reakcji na nie. 

• Like 1

Praca zdalna determinuje według mnie twoja decyzję. 

Bez sensu jest wyprowadzać się do innego miasta i dalej siedzieć w 4 ścianach codziennie od 9 do 17. Kompletna paranoja. 

Gdzie masz biuro?

Jedziesz do biura na piątek i poniedziałek. W międzyczasie masz weekend który spędzasz w mieście. 

Ja bym tak zaczął. 29 lat to wiek w którym musisz podjąć ten krok. Później, nie będzie za późno ale będzie już dziwnie...

• Like 1

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.