Skocz do zawartości

Auto do 23 tyś


bartekgrozny92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. 

Szukam auta do 23 tyś.  moje kryteria to:

- AUTOMAT ( tylko automat )

- Hak

-silnik min 1,9 max 2,6 l

Co byście polecili ? samochodem jeżdżę rocznie ok 15 tyś km

Z góry dziękuje za odpowiedzi i  poświęcony czas

 

Edytowane przez bartekgrozny92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaxMen napisał:

Skoro chcesz hak to pewnie przewaga tras? Czy jak ten podział ma wyglądać trasa/miasto? Ma być silne i duże czy tylko silne? 

Benzyna czy też Diesel? 

No i najważniejsze w jakim kolorze? 

Jestem ze wsi, haka będę uzywał sporadycznie, ma być silne najlepiej sedan albo Hatchback, diesel albo benzyna + gaz, najlepiej czerwone lepiej ciągnie😄 a tak na powaznie to kolor bez znaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Outback 2.5 awd 160 km(tylko przy wymianie oleju w skrzyni trzeba pamiętać żeby wymienić też w dyferencjale, są dwa wlewy przy skrzyni).

Volvo S60/V70 2.4 140 km(pancerny, nie wysilony, tyle że bolid f1 to to nie jest). Możesz poszukać też wersji Cross Country to będzie pędzone awd.

 

Tymi automatami w tych widełkach cenowych jeździłem i mogę polecić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak któryś przedmówca - Volvo w zależności od tego jakie nadwozie najbardziej zda u Ciebie egzamin - S60 / S80/ V70. Silniki 2,4 ewentualnie 2.5T lub 2.0T. Unikaj 2,9.

 

W dniu 16.05.2022 o 14:17, Misfits napisał:

Możesz poszukać też wersji Cross Country to będzie pędzone awd.

 

 W aucie z tej półki cenowej to będzie częściej generować dodatkowe koszty niż ratować autora z opresji.

 

Oprócz tego może Toyota Avensis. Z tym, że cenowo Volvo lepiej wypadnie i ruda się nim tak nie będzie interesować. ;) 

 

I jak pojeździsz Volvo - nie będziesz chciał niczego innego, trust me bro.😎😎

 

Na pewno odradzę a6c6 czy E sześdziesiUNT- chyba, ze chcesz się z jakimś elektrykiem samochodowym zaprzyjaźnić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi Panowie, przechodząc do sedna po dłuższym namyślę szukam auta bez haka ( zakładamy do taty fiata fiorino) jestem w poszukiwaniu audi a3 8p. Obejrzałem już 2 modele pierwszy zewnętrznie taki sobie, rzekomo wymieniany olej i dwumasa w skrzyni( brak potwierdzenia pargonem lub faktura) odpusciłem, dzisiaj obejrzałem drugi autko zadbane itd sporowadzony z niemiec, pierwsze moje pytanie kiedy był olej zmieniany w skrzyni dsg ? ( przebieg 204 tys)  gosciu nie wiem i nie ma książki servisowej, przejechalem się ok 20 km nawet ładnie pracuje ale martwi mnie ten brak terminu wymiany oleju, no nic powiedzałem ze się zastanowię i zadzwonię. Jutro jadę oglądać inne audi a3. Czy ktoś na forum ma audi a3 z skrzynią dsg 6 biegowa ( s-tronic) i moze mi podpowiedzieć jak dokładnie sprawdzić te skrzynie ? 

Edytowane przez bartekgrozny92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnego DSG, Subaru, ani Volvo. Chyba, że masz dość hajsu na serwisy. Ten Avensis to spoko opcja. Jeśli koniecznie chcesz automat, to tylko tradycyjny i serwisowany. 

Moim zdaniem, jeśli chodzi o silniki benzynowe,  auto w automacie, żeby jakkolwiek jechało, to musi mieć te 2500cm pojemności, a Ty jeszcze myślisz o haku. 

W dniu 29.05.2022 o 22:05, bartekgrozny92 napisał:

przebieg 204

przebieg, jak każdego auta sprowadzonego z Niemiec.

W dniu 16.05.2022 o 18:47, bzgqdn napisał:

dołożę jeszcze Touarega tylko bez pneumatyki bo awaryjna. W kwocie 23k to 2005-2007 znajdziesz.

Stary ale bredzisz. Nie masz pojęcia o aucie o którym piszesz.

 

@bartekgrozny92 obejrzyj to, lub inne podobne filmy :

 

 

 

Edytowane przez Leniwiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Leniwiec napisał:

Nie kupuj żadnego DSG, Subaru, ani Volvo. Chyba, że masz dość hajsu na serwisy. Ten Avensis to spoko opcja. Jeśli koniecznie chcesz automat, to tylko tradycyjny i serwisowany. 

Moim zdaniem, jeśli chodzi o silniki benzynowe,  auto w automacie, żeby jakkolwiek jechało, to musi mieć te 2500cm pojemności, a Ty jeszcze myślisz o haku. 

przebieg, jak każdego auta sprowadzonego z Niemiec.

Stary ale bredzisz. Nie masz pojęcia o aucie o którym piszesz.

 

@bartekgrozny92 obejrzyj to, lub inne podobne filmy :

 

 

 

Dzięki za podpowiedź i ostrzeżenie bo bym kupił auto z dsg albo s-line a nie uśmiecha mi się latać po serwisach. Z haka zrezygnowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na samochodach nie znam, ale lepiej obeznani w temacie zawsze mówili, że jak się szuka automatu, to szukać takiego, który nie ma haka.

Dlaczego? Bo to bardzo duże obciążenie dla skrzyni i może być zajeżdżona, szczególnie jak się ciąga cięższe ładunki. Auto z hakiem to tylko z manualną skrzynią.

Dziwne, że nikt Ci tego jeszcze nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bzgqdn napisał:
W dniu 30.05.2022 o 23:57, Leniwiec napisał:

Stary ale bredzisz. Nie masz pojęcia o aucie o którym piszesz

No skoro nie mam pojecia o aucie ktorym jeżdżę to jiz spadam i sie nie odzywam 🤣

 

Faktycznie - aż dziwne, że nie zwróciłem uwagi na to. touareg w tym roczniku i cenie to studnia bez dna. Trochę jak polecanie tu komuś do LTR laski po kilkuletniej emigracji na zachodzie czy feminazistki ze swastyką- błyskawicą w awatarze. ;) 

Brat @bzgqdn może być ze swojego zadowolony, bo przed nim ktoś władował już pewnie walizkę pienięńdzUFF - taki touareg inny niż wszystkie.😎 

 

W dniu 30.05.2022 o 23:57, Leniwiec napisał:

Nie kupuj żadnego DSG, Subaru, ani Volvo. Chyba, że masz dość hajsu na serwisy.

 

Z dwoma pierwszymi się zgodzę. Volvo mógłby znaleźć w tej cenie niezjeżdżony egzemplarz z benzynowym silnikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od wersji. Ja mam zwykle rzędowe 2.5 takie jak w T5, ze zrobioną mapą na nieco ponad 200KM  i powylaczanymi egrem i przeplywką. 

Sam wladowalem w niego ok 5k na start, ale kupilem za 9k, to wciaz grubo ponzej ceny rynkowej.

A jezdzi sie naprawdę przyjemnie.

 

Wieksze silniki + pneumatyka to faktycznie studnia. Nie forsuje na tego pomyslu na siłę, ale to nie jest takie zle autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.06.2022 o 22:04, bzgqdn napisał:

Ja mam zwykle rzędowe 2.5 takie jak w T5

Nie ma to jak polecić najgorszy silnik w tym aucie, szkoda jeszcze, że V10 nie poleciłeś koledze 😅

W dniu 3.06.2022 o 22:04, bzgqdn napisał:

pneumatyka to faktycznie studnia.

Co ludzie mają do tej pneumatyki?

I te ogłoszenia "bez wadliwej pneumatyki"

W bardzo prostym układzie, nie ma nic skomplikowanego ani drogiego w naprawie.

To jakby napisać, że : "sprzedam auto bez silnika", bo silniki się psują.

No chyba, że ktoś kupuje części w ASO.

Napisz może, ile kosztuje komplet nowych opon, albo hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.