Skocz do zawartości

Dot. tematu Połknięcie kleju


ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ewelina napisał:

@xander99 Dajże spokój już z tym nieszczęsnym balsamem. Szukasz problemu nie tam, gdzie go rzeczywiście masz. Twój główny problem, to mega przeciążona i zaszlakowana wątroba (jeśli ta jest w złym stanie, sypie się cały organizm), następne w kolejności są jelita, nerki. Jak chcesz mogę Ci podać przepis na genialną mieszankę na wątrobę. 

Co to za mieszanka? Powiesz coś więcej o tym?

 

14 godzin temu, Libertyn napisał:

Powoli zaczynam sie zastanawiać czy główny bohater tematu nie ma zespołu Munhausena

Wydaje mi się, że taki scenariusz też może być prawdopodobny. Co sprowadza nas kolejny raz to stwierdzenia, że psycholog albo psychiatra to w tym przypadku mus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Summer napisał:

Co to za mieszanka?

Ziołowa :). Chcesz przepis?

17 minut temu, Summer napisał:
14 godzin temu, Libertyn napisał:

Powoli zaczynam sie zastanawiać czy główny bohater tematu nie ma zespołu Munhausena

Wydaje mi się, że taki scenariusz też może być prawdopodobny. Co sprowadza nas kolejny raz to stwierdzenia, że psycholog albo psychiatra to w tym przypadku mus.

Moim zdaniem on nie wymyśla, a faktycznie pisze szczerze. Tyle, że czasem w dziwny sposób opisuje swoje dolegliwości. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cst9191 napisał:

To idź do siódmego. Tym razem, jak radziłem na początku, do psychiatry.

U mnie z psychika git jest.

 

42 minuty temu, ewelina napisał:

Bo wątroba nie boli (nie jest unerwiona). To znaczy może dawać wrażenie bólu, ale wtedy, gdy jest powiększona i uciska otaczające tkanki. Ogólnie wątroba czy nerki mogą pracować z wydajnością 30% albo nawet mniej, a w wynikach badań tego nie widać. Po drugie objawy przeciążenia tych narządów są nieswoiste, czyli że to one niedomagają, ale ludzie odczuwają problemy ze zdrowiem w zupełnie innych miejscach.

Mi to sie zeby krusza z takich bardziej widocznych objawów no i jak widać nieszczelne jelita. @Summer

2 minuty temu, ewelina napisał:

Ziołowa :). Chcesz przepis?

Moim zdaniem on nie wymyśla, a faktycznie pisze szczerze. Tyle, że czasem w dziwny sposób opisuje swoje dolegliwości. 

Dziekuje za słowa otuchy.

https://zapodaj.net/ea591e0a1146b.jpg.html

To kolec w nosie

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoladka-i-dwunastnicy%3famp=1

Na zoladku mam blone z kleju a nie swpja przez co organizm nie wchlania witamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51 minut temu, ewelina napisał:

Ziołowa :). Chcesz przepis?

Moim zdaniem on nie wymyśla, a faktycznie pisze szczerze. Tyle, że czasem w dziwny sposób opisuje swoje dolegliwości. 

Pewnie, że chcę ♥️ może się przydać po jakiejś grubszej imprezie 😉 

Możliwe, że nie wymyśla, że faktycznie czuje te wszystkie dolegliwości, nie mniej jednak uważam, że mogą mieć podłoże w psychice. Widać, że nasz forumowy kolega od dawna boryka się z problemami zdrowotnymi, może warto spróbować czegoś nowego, skoro dotychczasowe próby poradzenia sobie z tym zawiodły. A może musi połączyć jedno i drugie. 

57 minut temu, xander99 napisał:

U mnie z psychika git jest.

 

Wybacz, ale wydaje mi się, że nie do końca. Sam mówisz, że jesteś zdesperowany, że masz dosyć, że nie wiesz, co robić. Sposób, w jaki odpowiadasz innym użytkownikom, w jaki w ogóle się wypowiadasz, ignorując porady, a skupiając się na problemie, podkreślając jego wagę, dodając nowe symptomy. Nie zrozum mnie źle, nie mówię, że jesteś zdrowy, jak ryba, bo pewnie coś Ci tam dolega. Ale wydaje mi się, że nie jesteś w stanie właściwie ocenić swojego stanu zdrowia. Idź do psychologa, porozmawiaj z kimś, kto zajmuje się tym na co dzień. Bo naprawdę budzi wątpliwości fakt, że założyłeś tyle tematów odnośnie swojego zdrowia, ale w gruncie rzeczy, Ty chyba nie chcesz, żeby Ci się poprawiło. Sprawia Ci przyjemność uwaga, jaką dostajesz za każdym razem, kiedy utyskujesz na swoje choroby, dlatego ciągle dodajesz jakieś nowe dolegliwości. Jeżeli faktycznie chcesz poprawy, zmień dietę, zadbaj o siebie, idź do specjalisty od głowy. Na pewno Ci to pomoże. Ale wtedy skończy się atencja. To już zależy od Ciebie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xander99przeczytałeś cokolwiek z tego, co napisałam? 🤦🤦🤦 Jak masz zamiar tak otwarcie i bezczelnie ignorować fakt, że ktoś usiłuje Ci pomóc i nawet nie raczysz w jakikolwiek sposób odnieść się do porad, które dostajesz, tylko ciągle wymyślasz coś nowego, to ja już się nie będę produkować. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Summer napisał:

@xander99przeczytałeś cokolwiek z tego, co napisałam? 🤦🤦🤦 Jak masz zamiar tak otwarcie i bezczelnie ignorować fakt, że ktoś usiłuje Ci pomóc i nawet nie raczysz w jakikolwiek sposób odnieść się do porad, które dostajesz, tylko ciągle wymyślasz coś nowego, to ja już się nie będę produkować. 

Chve zeby mi sie poprawiło. Nie zauważyłem bo pisalem bedac na studiach sorki. Ale nikt nie doradził jak rozpuscic balsam szostakowskiego bo się rozprestenil. Ty tez sie nie odniosłaś do kolca w nosie. 

 

Mam leczyc u psychologa hemoroidy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Summer @ewelina to powiedzcie mi czemu nie bada sie k2 i homocysteiny gdyby te wskazniki badano cala medycyne mozna by bylo zaorac zadnych zawałów ani udaorow nie byłoby. Obecnosc genu mhthfr tak samo. Czemu tego nie bada się. Poza tym tak jak kolega @Messer regularnie suplementuje witaminy czy @bassfreak o tym mówili. Tez się odrobaczam siemieniem i gozdzikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xander99 napisał:

Tez się odrobaczam siemieniem i gozdzikami.

Co z tego odrobaczania, skoro żresz Pawełki.

22 godziny temu, xander99 napisał:

@Summer @ewelina co myslixie o kuracji xifaxan.

Myślę, że nic Ci to nie pomoże, a wręcz przeciwnie. Zamiast tracić czas na  obczajanie jakich prochów się nałykać zajmij się sportem i zacznij zdrowo jeść. Wtedy żadne tabletki potrzebne Ci nie będą. 

Ćwiczysz coś (oprócz grania co poniektórym forumowiczom na nerwach ;))? Podejrzewam, że nie. Zamiast tego siedzisz i nasłuchujesz, co Cię boli. Zasada jest prosta- im ktoś jest bardziej schorowany, tym więcej powinien się ruszać. Przy regularnym uprawianiu sportu człowiek zdrowieje.

Rano możesz robić ćwiczenia rozciągające, albo jakiś rodzaj jogi. Filmów instruktażowych na YT masz multum.

 Wieczorkiem, czy kiedy tam Ci pasuje idź pobiegać. Bieganie jest bardzo wskazane w Twoim stanie. Nie dasz rady biegać? Zacznij od szybkich marszy, potem przeplataj bieganiem, aż dojdziesz do czystego biegu. Wprowadzaj sport małymi krokami, ale bądź w tym konsekwentny.

Jak się sam za siebie nie weźmiesz, to nikt inny tego nie zrobi.

 

W dniu 4.10.2022 o 16:41, Summer napisał:

Pewnie, że chcę ♥️ może się przydać po jakiejś grubszej imprezie 😉

OK, tyle że to nie pojedynczy shot, a trochę trwająca kuracja.

Mieszanka na wątrobę:

kocanka (kwiat)

glistnik (ziele)

piołun (ziele)

róża (owoc)

cykoria (korzeń)

mniszek (korzeń lub ziele)

mięta (liść)

pokrzywa (ziele)

dymnica (ziele)

 

Kluczowym ziołem jest kocanka. Jej absolutnie nie można pomijać. 

Wszystkie zioła w równych gramaturach wymieszać, z otrzymanej mieszanki wziąć 4 łyżki stołowe, umieścić w termosie (termos nie powinien być metalowy), zalać 2-3 szklankami gorącej wody i zaparzać przez 2 godziny. Potem przecedzić i pić w ciągu dnia przed posiłkami. Najwięcej wypić rano na czczo. 

Kuracja powinna trwać nie mniej niż miesiąc.

Aby była w pełni skuteczna w czasie jej trwania nie należy jeść smażonych potraw, mącznych potraw, ziemniaków, bulionów i rybnych wywarów, wędlin, wędzonych i marynowanych rzeczy, nie pić alkoholu, kawy, herbaty.

Warto jeść dużo jabłek i pić z nich świeżo wyciskany sok.

Na plus działają też ćwiczenia. Bardzo dobre jest bieganie, rozciąganie.

Warto robić regularnie vacuum brzucha i wibrogimnastykę Mikulina. To dwa bardzo proste ćwiczenia, można wyguglać jak je wykonywać.  

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelina @Summer ale tez po kleju co jakis czas leciała krew z ucha a teraz zauważyłem że w uszach mam rany i to w obydwu uszach i jak sie nasmaruje spirytusem to niestety uszy pala. Czemu one nie chcą się goić. Zauwazylem tez ze krople pronasal oprocz tego ze udrożniają nos pomagaja na pluca. Po stosowaniu tych kropli do nosa regularnie spada mi tez tetno zawsze kiedy bym nie mierzyl 90 teraz nagle 70. Może krzywa przegroda wplywa negatywnie na natlenienie organizmu.

 

 

Powiedz mi jak ja mam biegać skoro caly czas mnie dupsko boli. Nie mogę się nawet dobrze wysrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, xander99 napisał:

Powiedz mi jak ja mam biegać skoro caly czas mnie dupsko boli.

Skoro tego dupska nie ruszasz, to nic dziwnego, że Cię boli. Przyczyną hemoroidów jest siedzący tryb życia i syfiasta dieta. Przykro mi, ale sam się doprowadziłeś do takiego stanu. Biegaj mimo bólu. Na początku będzie ciężko, potem coraz lżej. Najważniejsze to się nie poddawać.

Funkcjonujesz w trybie ofiary i mam wrażenie, że nie chcesz tego zmienić. Nie ma magicznej tabletki czy zastrzyku, który rozwiąże Twoje problemy. Musisz zmienić swój styl życia, a to będzie często bolesne i nieprzyjemne. Ale tylko w ten sposób możesz sobie pomóc.

Tak jak napisałam wcześniej, zajmij się sportem zamiast wyszukiwać co Cię boli i zacznij zdrowo jeść. Więcej odpisywać Ci nie będę,  bo widzę, że na obecną chwilę podoba Ci się taplanie w bagienku Twoich problemów. Przede wszystkim musisz zmienić swój mindset. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewelina napisał:

Co z tego odrobaczania, skoro żresz Pawełki.

I piwo, nie wolno zapominać o piwie. 😂

 

W dniu 4.10.2022 o 18:28, xander99 napisał:

@Summer @ewelina co myslixie o kuracji xifaxan.

Kolejny antybiotyk? Idziemy na rekord, co? ☺️

 

2 godziny temu, ewelina napisał:

nie pić alkoholu, kawy, herbaty.

 

Tylko nie kawa 🥺

 

48 minut temu, xander99 napisał:

@ewelina @Summer ale tez po kleju co jakis czas leciała krew z ucha a teraz zauważyłem że w uszach mam rany i to w obydwu uszach i jak sie nasmaruje spirytusem to niestety uszy pala. Czemu one nie chcą się goić. Zauwazylem tez ze krople pronasal oprocz tego ze udrożniają nos pomagaja na pluca. Po stosowaniu tych kropli do nosa regularnie spada mi tez tetno zawsze kiedy bym nie mierzyl 90 teraz nagle 70. Może krzywa przegroda wplywa negatywnie na natlenienie organizmu.

Aha, czyli tak jak pisałam wcześniej, przyczyną krwawienia z uszu były pewnie jakieś zmiany skórne, które rozdrapałeś. Zdarza się, ale dlaczego utrzymujesz, że to wszystko przez ten "klej". Każdemu czasem się jakiś pryszcz zrobi, a przecież nie każdy wikolem kanapki smaruje. 

Fun fact: każda otwarta rana potraktowana spirytusem piecze, nie tylko w uszach. 

Krople do nosa pomagają na płuca? A może przez odetkany nos łatwiej się po prostu oddycha? 

Tętno 70 to tętno zdrowego byka, więc nie rozumiem w czym problem? A z tym natlenieniem organizmu to wyciągasz według mnie za daleko idące wnioski. 

Krzywa przegroda -> zalegająca wydzielina -> gorzej oddycha się przez nos -> zażywasz krople -> wydzielina się usuwa -> lepiej oddycha się przez nos. I tyle.

22 minuty temu, xander99 napisał:

Powiedz mi jak ja mam biegać skoro caly czas mnie dupsko boli. Nie mogę się nawet dobrze wysrac.

Procto Hemolan? Nasiadówki? A może...

MASC-NA-BOL-DUPY-cudowny-lek-na-wszystki

Czy pomóc Ci znaleźć kolejną wymówkę, żeby nic nie robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ewelina said:

Aby była w pełni skuteczna w czasie jej trwania nie należy jeść smażonych potraw, mącznych potraw, ziemniaków, bulionów i rybnych wywarów, wędlin, wędzonych i marynowanych rzeczy, nie pić alkoholu, kawy, herbaty.

 

Ale kombinacje. A wyciskanych soków w ogóle nie powinno się pić, za dużo zbyt łatwo przyswajalnego cukru

 

Znasz tego Pana? https://rozanski.li/od-autora/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xander99 napisał:

Jeszcze mi sie pecherz i nerka zaklejily.

Nerki i pęcherz to wyjątek: tu rzeczywiście lepiej będzie walić piwero niż chlać wódę. Tylko w odpowiednich ilościach proszę. Mała butelka 0,33l raz dziennie za dużo nie zmieni, potrzeba co najmniej 4 Harnasie na dzień.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Summer napisał:

@xander99 nie wiem, nigdy nie waliłam konia żołądkiem 😂

Haha mnie rozwaliłaś 🤣

 

Nie waliłaś konia żołądkiem nigdy? To najlepsze jeszcze w życiu przed Tobą @Summer

 

Dobrze, że nic nie piłem bo aż zacząłem kaszleć że śmiechu.

Mnie rozbroiłaś. Skąd wy te teksty ludzie bierzecie xd

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 15:23, Summer napisał:

Sekret tkwi w tym, żeby zamiast cukru do herbaty sypać kokainę. 😉

@ewelina @Szczery Człowiek troche lepiej juz moge ruszac brzuchem w jakimś stopniu niestety jakby na rogach doszło do sklejenia żołądka. Ja pierdziele a ja jeszcze kupilem 2 butelke avilinu jakbym ja wypil to bym całkiem zakleil żołądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.