Skocz do zawartości

Prośba o poradę budowlaną/wykończeniową.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z prośbą o poradę.

 

Sprawa wygląda następująco kilka dziur w ścianie do załatania ale nie chcę się nad tym zbytnio spuszczać bo to u kogoś kto i tak nie będzie dbał, jarał tam pety itd a za kilka lat większy remont więc teraz będzie robione wszystko doraźnie. Nie wiem czym je wypełnić a nie ma być jakoś super bo na to i tak pójdzie tapeta.

 

Ogólnie nie zwracałbym się tu z problemem bo na YT jest milion filmów jak to zrobić ale tam wszyscy spuszczają się nad tym mega profesjonalnie a ja chcę tylko najtańszym kosztem wypełnić ubytek niech wyschnie i się trzyma i wjechać na to z tapetą.

 

Co poradzicie? Masa naprawcza starczy? Muszę gruntować? Póki co jedynie odkurzyłem te dziury z pyłu. Poniżej zdjęcia:

 

Wp2T8b.jpg

 

 

Wp25wQ.jpg

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak maluj. Mniej pracy wg. mojej oceny. 

 

Jeśli masz za kilka lat robić remont pod siebie to przynajmniej zobaczysz jak to wygląda. Możesz wybrać jakiś głęboki ciemny kolor fiolet albo zieleń, na ścianę i sufit.

Edytowane przez Piter_1982
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziury po kołkach pakujesz sylikon. Jak zastygnie, to w miejscu dziury powinien zrobić się wklęsły. W to miejsce i okoliczne ubytki kładziesz gips. Jeśli ubytki pylą i kruszą się mocno od samego pociągnięcia palcem, to warto położyć grunt (a na bank na ten ubytek na pierwszym foto). Jak gips zaschnie, to przecierasz żeby było jako tako. Na koniec walisz Żubra z puszki.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przedpiścy napisali: gips szpachlowy (dłużej się utwardza) lub budowlany (szybciej się utwardza). Rozrabiasz gips z wodą tak, by miał konsystencję dość gęstej papki (by nie wypłynął z gipsowanej dziury). Jeśli gips szpachlowy zacznie twardnieć w naczyniu przed wykorzystaniem go, to jeszcze możesz przedłużyć wiązanie dolewając do pojemnika wody i rozmieszać całość w naczyniu (ta sztuczka z budowlanym się nie uda).

 

Acha, przed gipsowaniem zwilż dziurę wodą np. ze strzykawki, by sucha ściana nie wypijała wody z nałożonej masy szpachlowej - nie będzie wtedy pękać.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Król Jarosław I napisał:

skomplikowanych operacji aby malować xD 

O to to.

Użyję anty porady w granicach 200PLN.

ROZEJŻYJ się jeśli to w 'polinie' za tynkiem strukturalnym/malowalnym.

Taka puszka 2-2.5 kg.

Gotowa masa do zatarcia.

Wcześniej grunt.

Masa(blachą)nie pada styropianową/NOO NOO!/

FARBA.

I GIT JEST....akurat na generalny remont odpadnie.

 

 

1 godzinę temu, AT91SAM7S256 napisał:

Już przedpiścy napisali: gips szpachlowy (dłużej się utwardza) lub budowlany (szybciej się utwardza). Rozrabiasz gips z wodą tak, by miał konsystencję dość gęstej papki (

Te metody ODRADZAM z racji bliskości szybu wentylacyjnego/kominowego.

Z analizy zdjęcia RDZA....czyli wilgoć w pionie szybu.

Jeśli już to 5kg paczka goldbanda....Ale wtedy grubo po całości będzie JECHANE....TAKI plasterek reanimacyjny.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.