Skocz do zawartości

Wprawdzie szata nie zdobi czowieka, ale mówi, kim jest


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, smerf napisał:

Najładniej to się ubierają kobiety we Francji IMO, podoba mi się to, że pokazują ramiona wraz z szyją. Polki to często wieśniary w spodniach z dziwnym tatuażem, zupełny brak stylu.

 

We Francji, dla mnie to elegancja i taki niewymuszenie naturalny styl, fajnie dobrane kolory.

To, że Francuzki z reguły są zgrabne niezależnie od wieku robi swoje.

 

Przyjeżdżając do kraju po dłuższej nieobecności, rzucają się w oczy: dziwnie dobrana kolorystyka, krzykliwe makijaże, ubrania mające maskować kobiecość albo za bardzo ją eksponujące. 

Nie nazwałbym tego wieśniactwem, dla mnie te wzory i kolory to taki mocny powiew orientu, bizancjum, który zaczyna być widoczny.

To samo np. w wystroju wnętrz- choćby firany i ciężkie, wzorzyste zasłony czy dywany. 

 

Ps. Spodni u kobiet też nie trawię, chyba że w fajnym stylu. One zdaje się nie mają pojęcia, jak bardzo sobie ujmują tym wizerunku kobiecości. 

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rnext napisał:

@Egregor Zeta a zauważyłeś, że absolutnie wszystkie zaproponowane przez Ciebie stylizacje są z motywami kwiatowymi? ;)

Dzięki za przypomnienie o podlaniu kwiatów.

 

Czyli szata nie zdobi człowieka a jednak zdobi. Potem mowa o gustach w budowie fizycznej kobiet i morał z tego taki, że szata i ciało z głowy wyleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Yolo napisał:

Spodni u kobiet też nie trawię, chyba że w fajnym stylu. One zdaje się nie mają pojęcia, jak bardzo sobie ujmują tym wizerunku kobiecości. 

Nie zgodzę się co innego takie:

https://www.asos.com/pl/asos-design/asos-design-czarne-dopasowane-dzersejowe-dzwony-z-recyklingu/prd/201672913?clr=black&colourWayId=201672914&cid=12917

a co innego:

https://www.asos.com/pl/asos-design/asos-design-zielone-sztruksowe-spodnie-z-prostymi-nogawkami/prd/24478196?clr=zielony&colourWayId=60586305&cid=17400

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kleofas napisał:

znam kilka osób noszących dobrze skrojone garnitury a są to zwykłe świnie i chamy

Garnitur kojarzy mi się z "dobrą miną do złej gry" bądź Hitman'em czyli z takim cwaniakiem co po podaniu reki na przywitanie, myśli na ile może Ciebie wyruchać na kasę.

2 godziny temu, Rnext napisał:

są z motywami kwiatowymi?

Bo takie kryteria wybrałem, bo w końcu lato się zaczyna, ale nadal...

2 godziny temu, Rnext napisał:

co to znaczy, odsyłam do kursu sprzed paru lat, prowadzonego przez użytkownika z awatarem Rumcajsa.

...nie wiem o co chodzi, chętnie poczytam i się odniosę, jeśli podasz link ✍️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że tej wiosny panie i dziewczęta dają radę. Szorty, spódniczki, zwiewne sukienki. Subtelnie, dziewczęco, stylowo. Czasem nawet śmignie któraś w stylizacji na lata czterdzieste, zwieńczona czerwonym beretem z antenką. Fajnie. I tylko zychu po cebulacku, z owłosionymi nogami i w wyblakłym podkoszulku.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 15:30, Yolo napisał:

niewymuszenie naturalny styl, fajnie dobrane kolory.

To, że Francuzki z reguły są zgrabne niezależnie od wieku robi swoje.

Byłam kiedyś nas wakacjach i odniosłam nieco inne wrażenie. :)

 

W lecie preferuję zwykle lekkie i przewiewne stroje. 

Żadna z powyższych sukienek nie przypadła mi do gustu. Sukienki te są bardzo TYPOWE. Ładne, ale typowe. 

Bez finezji. Takie bezosobowe. 

 

Niestety teraz z racji brzuszka mam mocno ograniczony wybór. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JudgeMe napisał:

Sukienki te są bardzo TYPOWE. Ładne, ale typowe. 

Typowe bo takie przyjęte zostały kryteria.

4 godziny temu, JudgeMe napisał:

Bez finezji. Takie bezosobowe. 

Podaj przykłady takich z finezją i z "osobliwością"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ziemia-Gaja-Kobieta

Poprzez (strój) suknię pobierają energię z ziemi, to dlatego częściej zajmują się ogródkiem, warzywami, kwiatami itp.

Tylko weź taką (młodą) teraz znajdź, która nie boi się pobrudzić rączek w ziemi.

Ale jest dobra wiadomość, przyjdzie (zaplanowany) głód to powrócą do korzeni.

Jeśli będą chciały przeżyć, będą musiały...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 21:11, zychu napisał:

tylko zychu po cebulacku, z owłosionymi nogami i w wyblakłym podkoszulku

Nie ma czegoś takiego jak wieśniacki ubiór u faceta. Tylko musisz być Beckhamem na przykład 😉 Nasz narodowy januszowy strój wyjściowy letni czyli skarpeta wysoko pod kolano, do klapek czy sandałów, budzi pogardę i niesmak od Tatr do Bałtyku.

 

methode-times-prod-web-bin-a613548e-7799

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Egregor Zeta napisał:

Ale jest dobra wiadomość, przyjdzie (zaplanowany) głód to powrócą do korzeni.

Jeśli będą chciały przeżyć, będą musiały

O coś normalnego wreszcie.

 

Zdjęcia 'bezszczelnie' pocięte.

Ekspozycja samicy w worku z kwiatami nie wymowna.

DLA expoze ()podam (za)równanie.

Którą byś widział w słoneczny dzień wakacji na wycieczce po obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu?

Liżąc 'wanilove'  lody na ławeczce pomiędzy linami z włosów a stertą starych butów.

.....A more pomidore, zwiewna sukienka czyni wolnym, praca u podstaw.....jakby demon uleciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.