Skocz do zawartości

Koparka kryptowalut


Pocztowy

Rekomendowane odpowiedzi

Może i miało wiem o temacie, ale nawet jeśli się podejmę budowy, to i tak zostało jeszcze kilka miesięcy, zanim kupie cokolwiek.

 

Chciałbym dojść do momentu, kiedy z zarobku z koparki będę mógł kupować jedną kartę miesięcznie o wartość 2,5k PLN. Obecnie koszt samych kart, które by to wykopały to 30k PLN. 
 

Wtedy mógłbym wydawać całe zarobione swoje pieniądze z innych źródeł na siebie i na rozrywkę, a koparka rozbudowywałaby się sama albo w alternatywnie zamiast kupować kartę mógłbym coś hajsu odłożyć.
 

Załóżmy, że zbudowanie takiej koparki zajęłoby mi rok. Jak dla mnie, to nie jest duży okres czasu w stosunku do potencjalnych zysków.
 

Powiedzmy, że z innych źródłem zarabiam 4500 netto, z koparką 7000. Ja nawet nie płacę za mieszkanie, wiec dla mnie średni koszt utrzymania miesięcznie wynosi jakieś 1500 zł, czyli zostaje 5500. Z tej kwoty śmiało mogę dokupić miesięcznie jedną kartę lub zainwestować w kolejny panel słoneczny.
 

Wiem, że po drodze będą pomniejsze problemy, pewnie jakieś naprawy, sprawy podatkowe, ale i tak generalnie powinno iść do przodu. Najważniejsze, żeby się rozwijać, podnosić stopę życiową, robić coś ciekawego. 
 

W ciągu dwóch lat chciałbym przeskoczyć z 4,5k na 8-9k. Może się uda, a może będzie wtopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pocztowy napisał:

Chciałbym dojść do momentu kiedy z zarobku z koparki będę mógł kupować jedną kartę miesięcznie o wartość 2,5k PLN. Obecnie koszt samych kart, które by to wykopały to 30k PLN.

W swoich założeniach nie przyjmujesz do wiadomości kilku, ale za to bardzo istotnych faktów:

- trudność kopania rośnie, czyli ilość wykopanych krypto maleje

- karty graficzne podczas kopania krypto się wypalają (a już szczególnie, gdy masz zamiar je podkręcać), więc jeżeli zakładasz, że karty wykorzystywane do kopania będą służyć Ci wiecznie - to możesz bardzo szybko się bardzo zdziwić

- dla części walut, bardziej sensowne jest kopanie na ASIC'sach jednak nie da się kopać wszystkiego

 

3 godziny temu, RealLife napisał:

Czy to prawda że niejaki Rafał Zaorski po bankructwie, pożyczył 100k zł i zarobił 40 mln zł w 2 czy 3 miesiące? 

Tak, nie - jak zwykle mieszasz fakty i snujesz bajki.

 

Zaor zbankrutował w 2020 roku na wahnięciu ropy (a przynajmniej takie info podał sam zainteresowany) ... Mamy 2022 rok jakby co.

Zarobił około 40 milionów PLN (trochę ponad 9 mln USD) inwestując około 1 mln USD w szortowanie spadającego rynku krypto - w TYM roku.

 

Więc nie, nie jest prawdą, że pożyczył 100k i w trzy miesiące z tego zrobił 40 milionów.

 

Edytowane przez oxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, oxy said:

Tak, nie - jak zwykle mieszasz fakty i snujesz bajki.

 

Ja nigdy nie mieszam faktów i nigdy nie snuje bajek. Moje wypowiedzi zawsze podparte źródłami a nigdy domysłami. 

 

Kolejna rzecz to czy widzisz pytanie w moim poście? Zadałem pytanie: "Czy to prawda że..." .Więc jakie snucie bajek i mieszanie faktów? 

 

Jakbym napisał w formie zdania oznajmiającego to wówczas mógłbyś mi zarzucić mieszanie faktów i pisanie bajek ale to było pytanie.

 

Poza tym sprawdziłem na jego tweeterze jak to jest z tymi 3 miesiącami aby zobaczyć czy ty mnie czasem nie oszukujesz. I miałem nosa. 44 mln zarobił (10 mln $) od 4 kwietnia (pierwszy short) do 9 maja (zamknięcie pozycji). Co daje 1 miesiąc i 5 dni. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, oxy napisał:

W swoich założeniach nie przyjmujesz do wiadomości kilku, ale za to bardzo istotnych faktów:

- trudność kopania rośnie, czyli ilość wykopanych krypto maleje

- karty graficzne podczas kopania krypto się wypalają (a już szczególnie, gdy masz zamiar je podkręcać), więc jeżeli zakładasz, że karty wykorzystywane do kopania będą służyć Ci wiecznie - to możesz bardzo szybko się bardzo zdziwić

Jeśli będzie lipa, to wycofam się z interesu na wczesnym etapie, a te kilka kart sprzedam z jakąś tam stratą. Mam zamiar zacząć na przełomie jesieni i zimy, karty wrzucę do piwnicy albo na strachy plus ogarnę chłodzenie jakby się mimo wszystko przegrzewały, a podkręcać mam zamiar o 10-20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 11:51, RealLife napisał:

Ja nigdy nie mieszam faktów i nigdy nie snuje bajek. Moje wypowiedzi zawsze podparte źródłami a nigdy domysłami. 

Wiele wątków na tym forum w tym jak i również ta twoja wypowiedź temu przeczy..

 

W dniu 23.05.2022 o 11:51, RealLife napisał:

Poza tym sprawdziłem na jego tweeterze jak to jest z tymi 3 miesiącami aby zobaczyć czy ty mnie czasem nie oszukujesz. I miałem nosa. 44 mln zarobił (10 mln $) od 4 kwietnia (pierwszy short) do 9 maja (zamknięcie pozycji). Co daje 1 miesiąc i 5 dni. 

Nooo.. i ... panie "dokładny" pokaż w którym miejscu napisałem, że w trzy miesiące zarobił 40 baniek?

Przytoczę cytat, bo nie zrozumiesz znowu:

 

CYTAT: Więc nie, nie jest prawdą, że pożyczył 100k i w trzy miesiące z tego zrobił 40 milionów.

 

Do czego miałeś nosa? Do tego, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy to tego, że znowu snujesz bajki i odpowiadasz na treść, której w moim poście nie ma?

 

 

Edytowane przez oxy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że panele rodziców w okresie letnim mają nadprodukcje to nie znaczy że w okresie jesienno zimowym tak samo będzie. Jak dla mnie kryptowaluty to jak gorączka złota na której najwięcej zarobili sprzedawcy łopat. Dzisiaj zamiast łopat są koparki krypto. Ogólnie podoba mi się technologia blockchain jednak mam zastrzeżenia co do jej użycia, bo pomimo anonimowości transakcji wewnątrz niej to środki dalej muszą tam się znaleźć przez tradycyjne przelewy za pośrednictwem banków, firmy sprzedające krypto dalej są częścią systemu, u babci na targu bez działalności gospodarczej nie kupię x satoshi. W tym systemie i tak zostawisz ślad że wpłaciłeś krypto i wypłaciłeś krypto, a spieniężenie krypto to podatki, które uwzglednia się w PIT-cie . Państwa nie pozwolą na to, aby kryptowaluty stały się szarą strefą wolną od ich wpływu tylko dążą do tego żeby krypto były częścią obecnego systemu. 

Edytowane przez LionGrrr
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.