Skocz do zawartości

Ile warte jest odkurzanie lub zrobienie prania?


Rekomendowane odpowiedzi

Ile warte jest prowadzenie domu?

Co łączy sprzątanie, gotowanie, opiekę nad dziećmi czy starszymi rodzicami? Wszystko to robisz Ty i robisz to za darmo. Dlatego mówimy: stop.

 

Kalkulator wyceny kobiecych prac:

 

https://www.niewidzialnyetat.pl/#s=BoxPrImg

 

Uśmiałem się, jako kawaler sam wszystko ogarniam w kilka minut korzystając z technologii...

 

Kolejne narzędzie manipulujące wartością kobiety, aby im dawać więcej przywilejów.

  • Like 1
  • Haha 6
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Martius777 napisał:

Uśmiałem się, jako kawaler sam wszystko ogarniam w kilka minut korzystając z technologii...

I to jest dobre podejście.Na kij odkurzać, jest roomba. Na kij gotować, są dania instant. Technologia tak wiele oferuje. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Templariusz napisał:

Mała bania  wyszło mi 1280 PLN za miesiąc. 

Dolicz jeszcze 4 x 1000 ( bo to nie byle jaka tylko zlota pipa jest ) za stosunek i wyjdze ci ze zarabiacie podobnie albo ona jeszcze doklada do interesu .

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw usłyszałem w radiu nie dowierzałem i musiałem na nią wejść.

Jprd idealne odwzorowanie podwójnych standardów.

 

Kobieta - która pierze, zmywa gary (czyt. włącza przycisk od pralki/zmywarki) marnuje swój czas i traci w ten sposób pieniądze.

Facet - cień tej opowieści w zasadzie nie wiadomo jakie ma rozwiązanie - brać nadgodziny? Być może on ma to wszystko robić bo to jest w jego kwestii? Możemy tylko domniemać co autorki miały na myśli.

 

Proponuję aby dali przelicznik za każde sranie do kibla, oglądanie telewizji - (tak bo przecież w tym czasie mogła by być w kinie/teatrze lub restauracji) a nie być niewolnicą przed telewizorem :D :D 

Dodatkowo bąbelkiem niech się nie opiekuje bo po co? W tym czasie można robić karierę...

 

Nie miejmy złudzeń wszelkiego rodzaju LEWE ruchy działają destrukcyjnie i na szkodę zarówno dla mężczyzn jak i kobiet (przede wszystkim).

W swojej obłudzie i hipokryzji biją wszelkie rekordy głupoty.

 

Bardzo ciekaw jestem kto finansuje tą akcję?

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Martius777 napisał:

No ładnie, 9 koła/mc mi wisi żona. Licząc od czasów kowidozy, jak firmę przeniosłem na zdalną, do czasów sprzedaży w lipcu 2021 liczę od niej na wyrównanie od marca 2020 xDD

 

Jest to smutne, gdy rzeczy banalne w swojej prostocie zyskują rangę ofensywy na Berlin.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Libertyn napisał:

Technologia tak wiele oferuje. 

 

Dokładnie!

 

- możesz zaprogramować odkurzacz automatyczny aby ci codziennie odkurzał/w wybrane dni o określonej godzinie kiedy nie ma cię w domu - jeden klik i spokój, jedynie raz na tydzień czyszczenie "pojemnika" na kurz.

 

- pralka - wszystko masz w smartfonie, ba nawet niektóre modele oferują skanowanie metek ubrań i mamy zaproponowany program co i jak. Najkrótszy program ma 14 min i wystarcza do odświeżenia ubrań jeśli raz miałeś na sobie.

 

- prasowanie jest bardzo szybkie jeśli używa się żelazka parowego - niemożliwe jest przypalenie i para potrafi od razu uprasować 2 warstwy ubrania przy jednym przejechaniu.

 

- gotowanie - raz gotuje się np w sobotę i cały tydzień jedynie odgrzewasz/doprawiasz/dokładasz inne składniki. Znam kilku facetów co smażą kotlety na cały mc i do słoika aby zawekować. Po pracy wystarczy wtedy wyjąć ze słoika, odgrzać lub na zimno i gotowe. :DRaz robisz i święty spokój. Jeśli jesteś leniwy - nie brakuje stołówek co oferują ceny od 8,50zł  i wzwyż za dwudaniowe danie. odpada wtedy przygotowywanie posiłku i zmywanie.

 

- robienie zakupów... litości, jeśli tak nienawidzisz robienie zakupów to zamawiasz artykuły na cały mc i płacisz za dostawę - masz zaoszczędzony czas i pieniądz na paliwo. W moim małym mieście są aż 5 takich firm co robi za nas zakupy w wybranym przez nam markecie typu Kaufland, Biedronka, Carrefour itp, jedna firma oferuje abonament i nielimitowanym dowozem, inna liczy 25 zł za jeden dowóz itp. Nigdy nie korzystałem ale to ciekawa opcja zwłaszcza dla starszych.

 

Szkoda gadać.

 

Ten kalkulator to kosmos.

 

1 godz zakupów to 160 zł :D

1 godz gotowania 160 zł ha ha ha Kucharki powinny wtedy zarabiać 25-30 tys na mc :D a najczęściej mają minimalną lub trochę więcej.

1 godz prania też 160 zł, kwiczę.

1 godz sprzątania 160 zł, kto robił ten kalkulator?

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów lewactwo gdzieś węszy kasę, mimochodem będąc obelżywymi wobec kobiet (bo jak się domyślam o ich serca i dusze jest to kampania) i pobocznie wobec mężczyzn.

Bo tu jest parę ukrytych obelg, sugerujących że: 

- kobiety są z natury leniwymi i gnuśnymi brudaskami, skoro będąc same i bezdzietne, nie gotowałyby ani nie sprzątały w swoim domu

- kobiety jak posprzątają i ugotują w męczarniach, to same nie odnoszą z tego korzyści

- czyste i schludne pomieszczenie z ogarniętymi posiłkami jest tylko zyskiem faceta będącego "domowym obibokiem"

 

A tak w ogóle to się nie zdziwię, jeśli to jest jednocześnie wstęp do opodatkowania z tytułu osiągania korzyści. 

 

ps. Przelicznik czasowy jest absurdalny. Większość kobiet zarówno zakupy jak i gotowanie robi 3-4x dłużej niż zorganizowany facet. Znałem kobiety, które obiad dla 4 osób w postaci schabowych z ziemniakami i kapustą kiszoną potrafiły rzeźbić pół dnia.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rnext napisał:

Bo tu jest parę ukrytych obelg, sugerujących że: 

- kobiety są z natury leniwymi i gnuśnymi brudaskami, skoro będąc same i bezdzietne, nie gotowałyby ani nie sprzątały w swoim domu

- kobiety jak posprzątają i ugotują w męczarniach, to same nie odnoszą z tego korzyści

- czyste i schludne pomieszczenie z ogarniętymi posiłkami jest tylko zyskiem faceta będącego "domowym obibokiem"

Właśnie. Aż dziw, że feministki nie reagują xD

 

Takie postponowanie Pań - jako nierobów, które uwielbiają życie w smrodzie. Jak to się mówiło - tylko nasrać i węża wpuścić.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i powiedzieć polce, żeby umyła naczynia będzie uznane za napaść i przemoc psychiczną. 

To podsumujmy: 
 - masz jej płacić za obowiązki domowe;

 - płacić na randkach; 

 - dać jej dostęp do swojego konta. 

Co jeszcze ? 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Martius777 said:

Rozwiń ten pomysł bo Morawiecki szuka dodatkowej kasy

Jako, że długonosy lubi proste podateczki, należy to zorganizować prosto - zryczałtowane pogłówne od każdego żyjącego w rodzinie faceta.

I pyk - wskoczy dobra kaska wraz kolejną motywacją do zohydzania rodziny. 

3 minutes ago, Obliteraror said:

Aż dziw, że feministki nie reagują

Bo to hipokrytki. Tylko "czapa" tego ruchu kuma w miarę o co chodzi, bo bez kumania nie byłoby strumienia kapusty a te na dole to nawet dla nich "głupie cipy od czarnej roboty" i one zasadniczo nie wiedzą czemu w całokształcie służą. Toteż różne głupotki im się podrzuca do propagowania, tylko po to, żeby ukryć realne cele i działania biznesowe. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni kawaler prowadzący samodzielnie moje własne gospodarstwo domowe uważam, że wartością mojej pracy w domu jest życie w czystym i schludnym pomieszczeniu w odswieżonych, czystych oraz uprasowanych ubraniach z możliwością ugotowania sobie smacznego oraz pożywnego posiłku, który podtrzyma moje funkcje życiowe oraz wprawi w zadowolenie, gdyż nic mi tak bardzo nie smakuje jak moje własne "kuchenne rewolucje". To wszystko ma dla mnie wartość bezcenną i przeliczanie tego na złotówki jest współczesną formą prostytucji. Każdy odpowiedzialny i dorosły człowiek stara się jak najlepiej może nie żyć w syfie, chodzić w czystych ubraniach oraz być najedzonym. Takiej prostytucji mówię stanowcze stop.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Peter Quinn napisał:

Ci których nie stać na opłacenie obowiązków domowych mogą się postarać o dofinansowanie państwa. 

 

Czyli kobieta ma dostawać pensję za domowe obowiązki? Za wciśnięcie guzika w pralce?

 

A kawalerzy? Jeszcze potrafią naprawiać, wnosić lodówki, kosić trawniki, ustawić smartfona, remontować. Będą mieć więcej?

 

Dochód gwarantowany wita!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Martius777 napisał:

 

Dokładnie!

 

- możesz zaprogramować odkurzacz automatyczny aby ci codziennie odkurzał/w wybrane dni o określonej godzinie kiedy nie ma cię w domu - jeden klik i spokój, jedynie raz na tydzień czyszczenie "pojemnika" na kurz.

Ale mebli nie odkurzy, pajęczyn podobnie. 

 

Co do reszty absolutnie się zgodzę. Z tym że to musi być. Ty jako kawaler sobie ułatwiasz życie. I jestem pewien że każda kobieta by tym pomysłom przyklasnęła. 

 

Problem pojawia się gdy jej nie stać a on nie widzi potrzeby, bo ona i tak sprząta więc jest czysto. I jego mama tego nie potrzebowała. 

 

Co wtedy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.