Skocz do zawartości

Ludzie bez ducha / portale organiczne / roboty 4D


t0rek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kespert napisał:

Energia może pochodzić z motywacji. Niskiej - dla mamony, na przykład. Lub innej.

To tego pierwszego rodzice musieliby chcieć go na organy sprzedać (w razie braku sukcesu), żeby to tylko o motywację chodziło ;) 

Wydaje mi się, że bardzo starasz się to brać na łeb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, t0rek said:

Wydaje mi się, że bardzo starasz się to brać na łeb.

Trafne i celne. Nie wypieram.

 

Niska motywacja -> niskie pobudki -> niskie "wibracje" (albo złe, jak już trzeba tego słowa użyć)

Wysokie motywacje -> wysokie pobudki -> wysokie "wibracje" (albo szlachetna motywacja)

 

To dziecko wygląda jakby rzeczywiście "musiało" grać. Idzie mu technicznie bardzo dobrze, ale to... rzemiosło. Brak energii, ducha. Pustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kespert napisał:

Niska motywacja -> niskie pobudki -> niskie "wibracje" (albo złe, jak już trzeba tego słowa użyć)

Tylko, że on ma wysokie, ale nieczyste - miota nim jak szatan na tej gitarze i rzeczywiście skill duży (i sporo chaosu zarazem) -  jak kot na mefedronie :) 

Piotr Kaszubski, jak go kiedyś pokazywali w TV, to też miał takie wysokie, ale nieczyste energie (zapewne wspomagane jakimiś środkami).

 

5 godzin temu, Kespert napisał:

Brak energii, ducha. Pustka.

O to to. Brak wyższych ludzkich energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.06.2022 o 20:00, Kespert napisał:

Po polsku, najgorszy zbrodniarz może (szansa niezerowa) w jakiejś chwili czasu, zachować się jak bohater. Nic mu tego nie zabroni. I co z tego wynika: "znaczna część naszego społeczeństwa nie ma prawdziwie rozwiniętej świadomości na poziomie jednostkowym"... a ja twierdzę, że możliwe jest znaleźć w tej grupie jednostki, które w określonych chwilach czasu nie spełnią definicji "debila" czy "biorobota". Ale tylko w danej chwili.

Co pozwala jednak, typowego "Kowalskiego" z definicji wyrzucić, pozostawiając ją zbiorem pustym.

Tak dodam co nieco. Wydaje mi się, że wystarczą już nieco artystyczne dziedziny i psychol się nie sprawdzi. Takie nawet "malowanie w przestrzeni serca" czy improwizowanie na instrumencie. Tego "niestety" nie da się tak łatwo "emulować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 11:25, NoHope napisał:

 

Moim zdaniem to wynika z tego, że jak pisałem wcześniej masz co najmniej kilka żyjących niezdefiniowanych ras/gatunków ludzi - tylko oni nie różnią się cechami fizycznymi a działaniem mózgu. Najprostszy oczywisty podział to leworęczni i praworęczni. Masz też właśnie psychopatów - psychopata to po prostu prawdopodobnie inna rasa człowieka. 

 

 

To po prostu nagromadzenie cech wielogenowych i hormonalnych. Można to porównać do rasy, ale ma inną genezę, ale podobnie jak one może doprowadzić do specjacji gatunkowej. Nie nazwałbym jednak leworęczności i innych tego typu cech "rasami", bo występują one u wszystkich ras, ale w innym natężeniu np u wschodnich azjatów leworęcznych czasami nie ma nawet 0,5% w populacji a chyba nigdy ich liczba nie przekracza 2% a u eskimosów i niektóych pelmion amazońskich jest ich między 20 a 25%, mimo że są one ze sobą bliżej spokrewnione, niż np z białymi.

 

Sprawiałoby to również, że np azjaci i biali poniżej np 100 albo 90iq to jedna rasa a inteligentni azjaci i biali mają się do siebie bliżej, niż do swoich mniej bystrych pobratymców i mógłbyś, być "dwurasowy", ale nie w formie jakiejś hybrydy tylko dosłownie dwurasowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Tak z ciekawości zapytam @t0rek znalazłeś jakieś ciekawe info o współzależnych? 

I jeszcze coś, kiedyś napisałeś taki ciekawy post, że przychodzą na tą planetę ludzie, którym wykonywanie prostych czynności jest bardzo utrudnione - kojarzysz może? 

Z chęcią bym zgłębił ten temat, tylko nie mogę ogarnąć w jakim temacie o tym wspominałeś.

Jak masz jakieś linki czy coś, to byłbym wdzięczny za podanie.

 

Pozdro i dzięki za wszelkie info.

 

P.S Współzależni mają ducha? :P 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@SzatanK Myślę, że nazywanie ich "współzależnymi" może być nieco mylące, zwłaszcza jak istnieją terminy typu współuzależnienie itd.
Na moje to taka jednostka ma złudzenie, że jest totalnie niezależna. Tak samo jak kiedyś wszystkie małomiejskie karyny chodziły w takich samych kurtkach odsłaniających nerki i pępek, a nie było jeszcze mediów społecznościowych.

Z ostatnich ciekawych obserwacji - oglądanie filmów z interwencjami grup amerykańskiej policji też pokazuje takie zachowania NPC.

A z materiałów zahaczających o zjawisko, ale znacznie przekraczających:


W pierwszym przybliżeniu uznajmy, że to takie SciFi jak film Matrix. 

A tu bonus:
https://architekturaosobowosci.com/raport-energetyczny-marzec-2023-poczatek-indywidualnych-przejsc-do-5d-czyli-polaczenie-z-wlasna-boskoscia/ 
Jest tu podział na 3 kategorie dusz/istot - upadających, "neutralnych" i wznoszących.

Edytowane przez t0rek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 23:18, t0rek napisał:

Są różne podejścia, ale w skrócie chodzi o to, że znaczna część naszego społeczeństwa nie ma prawdziwie rozwiniętej świadomości na poziomie jednostkowym, a raczej taką działającą na zasadzie mentalności roju. Występują pod nazwą NPC, roboty 4D, ludzie bez duszy/ducha, portale organiczne (w mojej nomenklaturze to oni mają dusze, ale niekoniecznie indywidualne). 
 

 

Zauważę tylko, że jest to bardzo ale to bardzo niebezpieczna "koncepcja".

Po pierwsze dehumanizuje drugą istotę ludzką.

Ja jestem "świadomy" a ty jesteś zautomatyzowanym (w moim mniemaniu!) tylko NPCem.

Więc ja jestem prawdziwy (wartościowy, a jakże!) a ty jesteś nikim NPCu (jedym z milionów czy miliardów).

Coś Wam to przypomina?

Może nazizm albo komunizm?

Najbardziej mordercze totalitaryzmy w historii nowożytnej.

I jeden i drugi też miał "lepszych-wartościowych" i "gorszych-do eliminacji".

Różniły się tylko filtry na podstawie których dokonywano rozgraniczenia "wartościowy-zbyteczny".

 

Po drugie.

Ta koncepcja śmierdzi mi na kilometr ledwo tylko krytym elitaryzmem.

I pogardą dla innych ludzi.

Ja jestem oczywiście "świadomą, wartościową jednostką".

Może jeszcze inni, którzy popierają moje poglądy i zapatrywania na sprawę.

A reszta to bezimienna banda NPCów.

Bezwartościowy!

Elita vs zrobotyzowany (pod kątem psyche) plebs.

Śmierdzi jak obornik w gorący, czerwcowy wieczór.

Albo przepełniony śmietnik w Grecji czy Włoszech.

 

IMHO koncepcja wykiełkowała na bazie jednego z podstawowych podziałów społecznych.

Koncepcji "ja-my(wspólnota)-oni(obcy!-pałą ich w łeb!)"

Podziału na bazie powiązań osobniczych i terytorialnych.

Tu jednak dodano do tego otoczkę "duchową".

Lepsi-gorsi.

Toż to grane od zarania dziejów :)

 

Bardziej od aspektów meta-bla-bla-bla-fizyki.

Skupiłbym się na procesie warunkowania społecznego (mass media, sosziale, główne prądy kulturowe).

I procesie kształtowania postaw od najmłodszych lat na bazie tego warunkowania.

Bo warunkowanie to wchodzi tak łatwo i skutecznie.

Bo bazuje na pobudzaniu popędów (instynkty).

A że warunkowanie to promuje i tworzy dość homogeniczne postawy.

Zachowania i zewnętrzny wizerunek (wygląd).

To stąd wrażenie powszechnej unifikacji ala NCP.

 

Od dawna na ulicach Wwy czy mego powiatowego grajdołka.

Najbardziej widać to po modzie wśród młodych kobiet.

Co aktualnie modne i promowane w necie.

To tak się klonują wizerunkowo.

W którymś momencie odniosłem paranoidalne wrażenie.

Że widzę jedną i tą samą dziewczyną.

Czarne legginsy albo czarne obcisłe jeansy.

Biała podkoszulka, białe buty.

Włosy spięte kitką do tyłu i wielkie czarne okulary na nosie.

Wiecie co?

Była prawie wszędzie! ;)

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ teoria NPC bardzo dobrze tłumaczy komunizm, nazizm, monarchię, demokrację.

Rzezie i hekatomby występujące w naszej rzeczywistości z dupy się nie wzięły. Jedna masa ludzi rzuciła się na drugą.

Gdyby ludzie nie byli bezmyślnymi maszynami, to nie łapali by się na ideę jak ryba na haczyk. Bądź nie szli by za grupą jak stado baranów.

 

Nieliczne jednostki, potrafiły się uchować, albo przypadkiem i całkowitym zbiegiem okoliczności los rzucił ich zdała od miejsca tragicznych wydarzeń. Bądź byli w centrum, ale włos im z głowy nie spadł.

Ogólnie mamy pozory indywidualności, ponieważ mamy ten sam system operacyjny, różnimy się tylko sterownikami i programami.

Edytowane przez vodkas85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 08:53, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Zauważę tylko, że jest to bardzo ale to bardzo niebezpieczna "koncepcja".

Po pierwsze dehumanizuje drugą istotę ludzką.

Ja jestem "świadomy" a ty jesteś zautomatyzowanym (w moim mniemaniu!) tylko NPCem.

Więc ja jestem prawdziwy (wartościowy, a jakże!) a ty jesteś nikim NPCu (jedym z milionów czy miliardów).

Coś Wam to przypomina?

Może nazizm albo komunizm?

Najbardziej mordercze totalitaryzmy w historii nowożytnej.

I jeden i drugi też miał "lepszych-wartościowych" i "gorszych-do eliminacji".

Różniły się tylko filtry na podstawie których dokonywano rozgraniczenia "wartościowy-zbyteczny".

 

Po drugie.

Ta koncepcja śmierdzi mi na kilometr ledwo tylko krytym elitaryzmem.

I pogardą dla innych ludzi.

Ja jestem oczywiście "świadomą, wartościową jednostką".

Może jeszcze inni, którzy popierają moje poglądy i zapatrywania na sprawę.

A reszta to bezimienna banda NPCów.

Bezwartościowy!

Elita vs zrobotyzowany (pod kątem psyche) plebs.

Śmierdzi jak obornik w gorący, czerwcowy wieczór.

Albo przepełniony śmietnik w Grecji czy Włoszech.


Gdyby to był dział "psychologia społeczna" albo "socjologia", to tak z "humanistycznego" punktu widzenia jak najbardziej przyznałbym Ci rację. To jest jednak dział "Ezoteryka" i uważam, że tutaj można wychodzić poza pewne ramy.

W praktyce tego się nie obawiam tego elitaryzmu i dehumanizacji, bo to tak jakby stwierdzić, że analizowanie tłumu jako bezimiennej masy jest elitaryzmem ze strony jednostki, która nim gardzi. Tylko czy jednostka ma z nim "siłowe" szanse? No chyba tak średnio.
Podobnie to widzę tutaj - nawet świadoma jednostka przy takich "NPC hivemindach" może się czuć nieco przytłoczona. Poza tym to władzy i wielkim egregorom (hivemindom) zależy na budowaniu rzesz bezimiennych wyznawców. Świadome jednostki raczej nie używają tej świadomości do uzyskania kontroli nad masami.

 

W dniu 19.03.2023 o 08:53, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Bardziej od aspektów meta-bla-bla-bla-fizyki.

Skupiłbym się na procesie warunkowania społecznego (mass media, sosziale, główne prądy kulturowe).

I procesie kształtowania postaw od najmłodszych lat na bazie tego warunkowania.

Bo warunkowanie to wchodzi tak łatwo i skutecznie.

Bo bazuje na pobudzaniu popędów (instynkty).

A że warunkowanie to promuje i tworzy dość homogeniczne postawy.

Zachowania i zewnętrzny wizerunek (wygląd).

To stąd wrażenie powszechnej unifikacji ala NCP.

Niech się każdy skupia na tym, co mu pasuje :) Ja zaczynałem takie tematy od hobbystycznego czytania akademickich książek o psychologii społecznej parenaście lat temu - wtedy nie miałem pojęcia nawet o ezoteryce.

 

W dniu 19.03.2023 o 08:53, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Od dawna na ulicach Wwy czy mego powiatowego grajdołka.

Najbardziej widać to po modzie wśród młodych kobiet.

Co aktualnie modne i promowane w necie.

To tak się klonują wizerunkowo.

W którymś momencie odniosłem paranoidalne wrażenie.

Że widzę jedną i tą samą dziewczyną.

Czarne legginsy albo czarne obcisłe jeansy.

Biała podkoszulka, białe buty.

Włosy spięte kitką do tyłu i wielkie czarne okulary na nosie.

Wiecie co?

Była prawie wszędzie! ;)


Sławomir Majda ze swoją "grupą" twierdzą, na podstawie jasnowidzenia, że w Warszawie jest obecnie mnóstwo ludzi z duszami anielskimi (jak Sławek i Karolina na filmie).
 

 

Edytowane przez t0rek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, t0rek napisał:

Gdyby to był dział "psychologia społeczna" albo "socjologia", to tak z "humanistycznego" punktu widzenia jak najbardziej przyznałbym Ci rację. To jest jednak dział "Ezoteryka" i uważam, że tutaj można wychodzić poza pewne ramy.

 

Ok, rozumiem i w pełni akceptuję.

Ezoteryka.

Co z automatu odrzuca moje argumenty jako zbyt przyziemne i rzeczowe.

Oraz poza nawiasem konwencji 'ezoterycznej'.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Co z automatu odrzuca moje argumenty jako zbyt przyziemne i rzeczowe.

Oraz poza nawiasem konwencji 'ezoterycznej'.

Tu nie chodzi o przyziemność, tylko (na chłopski rozum) o to "co z czego wynika". W ezoterycznym ujęciu to świat duchowy implikuje wydarzenia w świecie materialnym. Redukcjonizm naukowy "obudowywuje" materię teorią, według której miałaby rzekomo działać.

Osobiście nie miałbym problemu w innym dziale dyskutować na taki temat, poruszając się tylko w obrębie psychologii, socjologii czy socjocybernetyki.
 

Skoro i tak wrzucam różne materiały i wspomniałem nieco o duszach anielskich, to tutaj z kolei wykład mocno wtajemniczonego Żyda o aniołach. Pojawia się wątek, że one nie mają wolnej woli.
 

 

Edytowane przez t0rek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/19/2023 at 10:53 AM, Margrabia.von.Ansbach said:

podziałów społecznych.

Koncepcji "ja-my(wspólnota)-oni(obcy!-pałą ich w łeb!)"

Podziału na bazie powiązań osobniczych i terytorialnych.

Tu jednak dodano do tego otoczkę "duchową".

Lepsi-gorsi.

Toż to grane od zarania dziejów

 

Czyli będąca częścią naszej natury 

 

Ja jestem naturystą, akceptuje swoją ciemniejsza stronę

 

Taki też podział jest fundamentem strategii ewolucyjnej takich jednych pejczowatych, przetrwali tysiące lat, i aktualnie cichaczem zajmują wszystkie ważne pozycje w administracji hegemona terrorysty 

 

Imponujący wynik jak porównasz do innych cywilizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 12:40, DOHC napisał:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/kobiety-popelniaja-wiecej-bledow-gdy-graja-przeciwko-mezczyznom/

Zawody szachowe, sprawdź ile jest mistrzów wśród kobiet i mężczyzn.

 

Nagrody Nobla?

wszystkie nagrody Nobla w dziedzinach naukowych zostały przyznane mężczyznom. W 2018 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii przyznano Frances Arnold, a Donna Strickland została trzecią kobietą w historii, która otrzymała Nobla w dziedzinie fizyki. 97% wszystkich laureatów naukowej Nagrody Nobla to mężczyźni

 

Tak, wszyscy jesteśmy równi, nie ma różnic między kobietą a mężczyzną, wygląd się nie liczy, tylko dobre serduszko.

Są rzeczy które można tak określić. Ale gadanie o płci, dyskryminacji... Paradoksalnie, to pokazuje o dyskryminacji i ucisku... Mężczyzn! 

 

Facet zarabia więcej. Facet zły bo ma niby więcej praw, gdzie ma więcej praw? Do dzieci? W małżeństwie? Emerytalne? Czy może państwo więcej promuje raka prostaty niż raka piersi?

 

Pewne rzeczy osiągnęły poziom abstrakcji. Opłaca się najgłupsze jednostki, te nakręcają inne sobie podobne jednostki. 

 

Gość z lewicy razem głosi, iż mieszkanie prawem nie przywilejem. Sam ma 6 mieszkań...

 

Niestety, to jest poważny problem. I ci z lewa (LGBT, murzyni, feminizm) i ci z prawa (kościół, posłuszeństwo wobec władzy która pochodzi od boga) ciągle manipulują gojami dając iluzję wyboru. 

Był eksperyment. Zamknęli ludzi w pomieszczeniu, powiedzieli że mogą wyjść kiedy chcą. Zamknęli drzwi, zaczęli puszczać śmierdzący gaz, hałas, sprawdzili - drzwi zamknięte a potem nie próbowali nawet otworzyć. Po ich próbie zamki się zwolniły.

 

Innym razem kobieta przeprowadziła eksperyment. Były różne rzeczy, noże, broń nabita itd. Ludzie mogli robić z nią co chcieli. Obnażyli ją, przystawiali rewolwer do głowy, ona stała nieruchomo. Potem gdy zaczęła chodzić i patrzeć im w oczy, zrozumieli co zrobili.

 

Logicznie da się wytłumaczyć, ale od strony ludzkiej nie chuja nie rozumiem jak do tego mogło dojść. Jedynie przez bierność i konformizm.

Pytanie.

W jaki sposób upadła Grecja, a Grecy stali się niewolnikami wśród Rzymian od których nietylko dużo więcej wiedzieli, ale i potrafili?

Byli nauczycielami m.in. strategii, zarządcami majątków itd.

 

Nadmiar wiedzy może być również szkodliwy dla jednostki, bo zamiast dodać 2 do 2 to zaczynasz tworzyć funkcję, w której określasz różne czynniki jako zmienne, ale znajomość zaawansowanej matmy nadal nie rozwiązuje podstawowych problemów.

 

Do tego historie utrwalone w mitach, biblii, własnej historii.

 

Nawet zakładając, że ktoś nie ma ducha, to może odbijać różne wartości również te dobre, a ktoś kto ma ducha (jest refleksyjny) może się gubić i wracamy do punktu wyjścia.

 

Paradoksalnie będąc refleksyjnym możemy wszystko co dobre stracić, a ktoś bezrefleksyjny, może zachować w sobie odbicie dobra, przekazane przez innych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 23:18, t0rek napisał:

Jest to moim zdaniem jedna z ciekawszych teorii, tłumacząca rozjazd poznawczy w społeczeństwach. Są różne podejścia, ale w skrócie chodzi o to, że znaczna część naszego społeczeństwa nie ma prawdziwie rozwiniętej świadomości na poziomie jednostkowym, a raczej taką działającą na zasadzie mentalności roju. Występują pod nazwą NPC, roboty 4D, ludzie bez duszy/ducha, portale organiczne (w mojej nomenklaturze to oni mają dusze, ale niekoniecznie indywidualne). 
Zahacza to nawet o genezę istnienia narcyzów, psychopatów, debili, imbecyli itp. 

Ergo jestem zajebiście świadomy i otaczają mnie tępaki które nie mają mojego mózgu i nie pojmują świata w mój jedyny właściwy sposób. Dodatkowo nie zaprzątają sobie głowy jedynymi słusznymi sprawami którymi ja sobie zaprzątam. 

Brzmi jak syndrom gimbusa ("wiem wszystko lepiej, świat mnie nie rozumie")

Paradoksalnie zawsze w grupach "oświeconych" ma się jeden wielki hive mind zdominowany przez guru. 



 

W dniu 22.03.2023 o 19:02, Strzała w tarczy napisał:

W jaki sposób upadła Grecja

W prosty. 
Grecji nie było wtedy. Był świat hellenistyczny. Grecja właściwa, Grecja Wielka (Sycylia i południe półwyspu Apenińskiego), Macedonia, państwa hellenistyczne w rodzaju Pontu czy Pergamonu, Seleucydzi, Ptolemeusze. 

Jak oni upadli? 
Po prostu nie byli przygotowani do walki z Rzymem
Nieodpowiednia taktyka. 
Państwa hellenistyczne opierały się na falandze. Problem falangi był taki że była mało zwrotna i wolna i wymagająca równego terenu. A Rzymianie to wykorzystywali często i  oskrzydlali.
 

Emiliusz Paulus zmusił Macedończyków do walki w trudnym terenie. Na początku bitwy falanga macedońska uderzyła frontalnie na legiony, długie włócznie falangistów wbiły się w tarcze Rzymian i obydwie zwarte ze sobą armie stały się przez pewien czas niezdolne do manewru. Jednakże nierówności terenu oraz ostrzał z linii rzymskich spowodowały powstanie wyrw w zwartym szyku Macedończyków. Rzymianie wprowadzali w nie natychmiast swoje pododdziały, poszerzając je i "skracając dystans". W ten sposób falanga nie mogąc atakować długimi włóczniami, stała się bezbronna wobec Rzymian.

W trakcie rzezi, jaka nastąpiła, Rzymianie zabili w ciągu godziny 20 tys. Macedończyków przy stosunkowo niewielkich stratach własnych (około 1 tys. legionistów). Wojska rzymskie odniosły zwycięstwo w bitwie, podobnie jak w całej wojnie, czego skutkiem było ostateczne podporządkowanie Macedonii Rzymowi.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Ergo jestem zajebiście świadomy i otaczają mnie tępaki które nie mają mojego mózgu i nie pojmują świata w mój jedyny właściwy sposób. Dodatkowo nie zaprzątają sobie głowy jedynymi słusznymi sprawami którymi ja sobie zaprzątam. 

Brzmi jak syndrom gimbusa ("wiem wszystko lepiej, świat mnie nie rozumie")

Paradoksalnie zawsze w grupach "oświeconych" ma się jeden wielki hive mind zdominowany przez guru. 

W sensie, że kto jest ten "zajebiście świadomy"? 

Zabawne jest to, że bardzo popularne wytwory kultury mogą mówić o tych dysproporcjach, różnych rasach (LOTR, Wiedźmin, Star Trek, Gwiezdne Wrota itd.) Jeśli tylko jednak człowiek zacznie nawet zastanawiać się "czy coś w tym jest na poważnie", to zaraz ma na głowie "humanistyczną urawniłówkę", która go agresywnie próbuje sprowadzić na ziemię, zamiast podyskutować z samym tematem.

A tu kolejny ciekaw film mojego ostatniego "guru" z Belgii ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, t0rek napisał:

W sensie, że kto jest ten "zajebiście świadomy"? 

Tak naprawdę nikt. Każdy jest jak dziecko we mgle w  większości dziedzin życia i specjalizuje się dość wąsko

 

W dniu 22.03.2023 o 09:20, slusa napisał:

Ja jestem naturystą, akceptuje swoją ciemniejsza stronę

I nie nosisz ubrań w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją ludzie pozbawieni empatii, samolubni i nieczuli. Być może byli tacy zawsze, a być może jakieś złe doświadczenia tak ich ukształtowały. 

Często za tym brakiem empatii, cynizmem i egoizmem kryją się cierpienie i rozczarowanie.

 

Jedni są bardziej wrażliwi, inni mniej.

 

 

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zychu napisał:

Istnieją ludzie pozbawieni empatii, samolubni i nieczuli. Być może byli tacy zawsze, a być może jakieś złe doświadczenia tak ich ukształtowały. 

Często za tym brakiem empatii, cynizmem i egoizmem kryją się cierpienie i rozczarowanie.

Stąd hasło "trauma-based mind control". Najprostszy przykład - najchętniej z wolności zrezygnują np. bezbronni ludzie, z brakami w poczuciu bezpieczeństwa, którzy zgodzą się na bardzo dużo, byleby tylko państwo ich obroniło (a w zasadzie obiecało i przekonało, że to zrobi). 
Jednocześnie, przy dobrej tresurze, będą (grupowo) skakać do gardeł takim, którzy im tą iluzję bezpieczeństwa burzą. COVID i maski pokazały to najbardziej.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.03.2023 o 08:53, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Zauważę tylko, że jest to bardzo ale to bardzo niebezpieczna "koncepcja".

 

To bardzo niebezpieczna koncepcja ale nie znaczy, że nieprawdziwa. Pomijając ideologię czy ktoś jest z lewa czy z prawa, czy ktoś jest konserwą czy liberałem to jednak większość ludzi to NPC. Korwin nazywał ich rurkowcami, inni nazwą ich zombie, ludzie z ezoteryki ludźmi bez duszy. Jeszcze inni oportunistami. To wszystko określenie na ten sam, najbardziej popularny typ ludzi.

 

Jak popatrzysz na nich to ci ludzie w dobrych czasach robią dobre rzeczy bo system od nich tego wymaga, w złych robią złe bo system tego od nich wymaga. Stąd fenomen wszystkich izmów; nazizmów, komunizmów, faszyzmow i tak dalej. I dlatego też demokracja to zawsze był jest i będzie fasadowy ustrój. Dlatego nie będziesz miał nigdy prawdziwego wolnego rynku z małymi przedsiębiorcami. I tak dalej. 

 

Tak to jest dehumnizacja, ale to nie znaczy, że to nie jest prawda. Chcę to podkreślić.

 

Na plus ludzi NPC to nie można powiedzieć, że ci ludzie są źli bo żeby być złym to trzeba mieć własną wolę, której oni po prostu nie mają.

 

Gdyby większość ludzi nie było NPC to nie byłbyś wstanie prowadzić wojen, nie byłbyś wstanie tworzyć reżimów totalitarnych, niedlatego, że ludzie non-npc są dobrzy a dlatego że ludzie non-npc są indywidualistami i nie wykonują czyiś poleceń tylko dlatego, że ktoś im kazał.

 

Piosenka Mury trochę o tym mówi. Miałeś śpiewaka który był typowym non-npc i resztę ludzi npc. I mimo zerwania łańcuchów to później ludzie npc sami sobie je założyli, tylko że nowe. Bo taka jest natura ludzi npc, to są ludzie niewolnicy z natury.

 

 

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiesz, że większość ludzi nie chce być wolna i nie chce ważnych podejmować decyzji które wymagają odpowiedzialności to wtedy zrozumiesz dlaczego mamy socjalizm, dlaczego ludzie nie wychodzą na ulicę jak dzieje się źle i dlaczego rzadko coś się zmienia chyba, że pewien punkt krytyczny zostanie przekroczony.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.