Skocz do zawartości

Jak nie przekroczyć granic ramy? Jak nie przesadzić z redpillem w związku?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pietryło napisał:

Myślę, że użytkownik @Miszka dobrze temat wyjaśnił.

Ja tylko wspomnę jak u mnie to wyglądało z pisaniem czułych słówek. Szybko mnie to znudziło i wydawało się dziecinne. Tak w sumie jest do teraz, gdy mi pisze, że tęskni to odpisuję: "tak, wiem, wiem", a gdy "kocham Cię" to pytam jak bardzo:D Dawno jej nie powiedziałem, że też ją kocham, szczerze to mi zawsze odpowiedzenie sprawiało jakiś dyskomfort, zamiast tego np ją pocałuje. No ale to u mnie tak.

Mam dosyć podobnie. Dla zwiazku lepiej żeby więcej czułości szło od Pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze, mam 2X lat, jestem z panną parę lat młodszą ode mnie mniej niż rok.

 

Również miewam czasem momenty jak Ty, że chętnie napisałbym do niej to i tamto bardziej czule. 

Sam z siebie praktycznie jednak tego nie robię - jedynie, gdy ona pierwsza zacznie, to odpowiadam (i to mniej "uczuciowo").

Kończy się to tym, że już słyszałem magiczne "Kocham Cie", a gdy czekała na moją odpowiedź, powiedziałem jej, że "Za krótko się znamy, jak można kogoś po pół roku pokochać". Miała lekkiego mind-fucka, ale taka prawda.

Jak można człowieka drugiego pokochać po pół roku?

Ja tego nie rozumiem. Za dużo zmiennych, niewiadomych. Trzeba czasu i wspólnego życia. Poznania się (oczywiście tak jej nie wykładałem tego na czynniki pierwsze). Po prostu "Za krótko się znamy, bym się określił".

 

Dlatego też od jakiegoś czasu zaczęła mi robić aluzje o to, że jestem za mało uczuciowy. Ale wiem, że jestem (gdy tylko ona jest) oraz wiem też, że jeżeli przesadzę, zaraz będę jako ten "potrzebujący" odebrany i będzie pod górkę.

 

Z każdą kobietą też trzeba znaleźć wyważenie.

Inaczej będzie wyglądała relacja na odległość - tutaj zapewne więcej rozmów tel/sms może być nacechowane uczuciowo.

Inaczej wspólne mieszkanie razem po wielu latach - gdzie codziennie jest się blisko w różnych sytuacjach i okazjach.

 

Koniec końców, też zdarza mi się nad tym za dużo rozmyślać. Ale wtedy faktycznie - traci się ten "magiczny" aspekt relacji, a zaczyna chłodna kalkulacja.

Trzeba umieć sobie to wszystko wyważyć.

Na dłuższą metę i na krótką.

 

W tym życzę sobie, Tobie oraz innym powodzenia!

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cham Niezbuntowany napisał:

Autorze, mam 2X lat, jestem z panną parę lat młodszą ode mnie mniej niż rok.

 

Również miewam czasem momenty jak Ty, że chętnie napisałbym do niej to i tamto bardziej czule. 

Sam z siebie praktycznie jednak tego nie robię - jedynie, gdy ona pierwsza zacznie, to odpowiadam (i to mniej "uczuciowo").

Kończy się to tym, że już słyszałem magiczne "Kocham Cie", a gdy czekała na moją odpowiedź, powiedziałem jej, że "Za krótko się znamy, jak można kogoś po pół roku pokochać". Miała lekkiego mind-fucka, ale taka prawda.

Jak można człowieka drugiego pokochać po pół roku?

Ja tego nie rozumiem. Za dużo zmiennych, niewiadomych. Trzeba czasu i wspólnego życia. Poznania się (oczywiście tak jej nie wykładałem tego na czynniki pierwsze). Po prostu "Za krótko się znamy, bym się określił".

 

Dlatego też od jakiegoś czasu zaczęła mi robić aluzje o to, że jestem za mało uczuciowy. Ale wiem, że jestem (gdy tylko ona jest) oraz wiem też, że jeżeli przesadzę, zaraz będę jako ten "potrzebujący" odebrany i będzie pod górkę.

 

Z każdą kobietą też trzeba znaleźć wyważenie.

Inaczej będzie wyglądała relacja na odległość - tutaj zapewne więcej rozmów tel/sms może być nacechowane uczuciowo.

Inaczej wspólne mieszkanie razem po wielu latach - gdzie codziennie jest się blisko w różnych sytuacjach i okazjach.

 

Koniec końców, też zdarza mi się nad tym za dużo rozmyślać. Ale wtedy faktycznie - traci się ten "magiczny" aspekt relacji, a zaczyna chłodna kalkulacja.

Trzeba umieć sobie to wszystko wyważyć.

Na dłuższą metę i na krótką.

 

W tym życzę sobie, Tobie oraz innym powodzenia!

Dziękuję Ci bracie za fajna wypowiedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.