Skocz do zawartości

Muzyka filmowa i... łzy mężczyzny!


Oświecony

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.03.2016 at 07:06, Waflo napisał:

 

Najbardziej przejmująca scena, gdy brat zdradza brata. Mimo odważnej akcji w dżungli zostaje zdradzony i zabity jak przysłowiowy pies.

Nie tyle wyciska łzy, co przejmuje do szpiku kości. (jako dziecko słuchałem tej muzyki podczas napisów końcowych wciśnięty z przejęciem w fotel)

 

 

 

 

Ja ten film po raz pierwszy widziałem mniej więcej rok temu, ale nie pamiętam, czy oczy mi się zaświeciły. Na pewno byłem wbity w poduszkę, bo oglądałem na leżąco około 2:00 w nocy.

 

A tę panią, co robi cuda w piasku widziałem.

 

 

 

Dnia 14.03.2016 at 08:39, TPakal1 napisał:

 

mocno mi kiedyś utkwił kawałek zapożyczony z klasyki. Z filmu "Barry Lyndon" S. Kubricka

 

 

 

 

Widzę, że ten film będę musiał obejrzeć. Kadry mnie zachęciły. A Haendel to jeden z moich ulubionych kompozytorów.

 

 

 

Wspominałem już o tej scenie w swoim poście wyżej. Oto ta scena, a moment, w którym jest muzyka wywołująca u mnie łzy jest od 02:35 do 02:49.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ostatnio zasłuchuję w kompozycjach G.F. Haendla, lubię praktycznie całą jego twórczość łącznie z jego operami. Genialny kompozytor.  Polecam Ci filmy St. Kubricka, właściwie wszystkie, a najbardziej kultową: " 2001 Odyseję kosmiczną". " Full metal jacket" też świetny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zestaw soundtracków z kilkunastu filmów m.in: Lord of The Rings, The Last Samurai, Gladiator, Jurrasic Park, Beautiful Mind, Avatar. Bardzo przydatny przy wieczornym relaksie z dobrą książką:

 

A tu kolejny zestaw świetnych klasycznych utworów. Potraktujcie proszę poniższą pozycję jako bonus w temacie. Jak dla mnie, jedna z najlepszych składanek tego typu:

https://www.youtube.com/watch?v=QcfIroNI3NU

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.