Skocz do zawartości

Pojechana teoria spiskowa


thyr

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiedzajac niedawno Irlandie w tym i groble olbrzyma zaskoczony bylem heksagonalnymi ksztaltami kamieni tego ciekawego obiektu. Zaczalem grzebac troche w necie jak takie cudenko moglo naturalnie powstac i trafilem min.na ten  film . Przyznam szczerze ze ta “ teoria “ mi bardziej pasuje niz te brednie o wulkanicznym pochodzeniu tego obiektu 😀W tym poebanym swiecie juz nic mnie nie zdziwi nawet gdyby to byla prawda 😂

 

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat to wyczytałem sporo... cholera wie ile to jest prawda.  Z tymi drzewami to jest ciekawa rzecz... ponoć brzoza usuwa choroby, ponoć dąb leczy z depresji i dodaje siły, ponoć, a to już grubo teoria spiskowa, jest to portal do tego czego nasza dusza chce. W teraźniejszości, przeszłości, przyszłości nie ma znaczenia. W innym temacie pisałem o tym, wiem że pewnie bajania dziwaka, ale zawsze wolałem spacer po lesie niż rozmowa z ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vodkas85 napisał:

Dużo jest historii o tajemniczych tunelach głęboko pod ziemią. Ci jaskiniowcy naprawdę mieli rozmach, aby ryć kilometrowe tunele i obkładać je klinkierem. Na lidarze w geoportalu widać dużo ciekawych rzeczy.

Jakieś przykłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edit.

Wracam po obejrzeniu całości.

Przyznam, ze teoria ciekawa i dziala na wyobraźnię. Natomiast jal tu wierzyc w profesjonalnosc takiego researchu, gdy te wstawki/zdjecia/memy robią z tego filmu taki infantylny filmik dla dzieci. Tak sie nie robi dokimentu, ktory mialby kogos przekonać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.06.2022 o 02:29, Pietryło napisał:

Na ten temat to wyczytałem sporo... cholera wie ile to jest prawda.  Z tymi drzewami to jest ciekawa rzecz... ponoć brzoza usuwa choroby, ponoć dąb leczy z depresji i dodaje siły, ponoć, a to już grubo teoria spiskowa, jest to portal do tego czego nasza dusza chce. W teraźniejszości, przeszłości, przyszłości nie ma znaczenia. W innym temacie pisałem o tym, wiem że pewnie bajania dziwaka, ale zawsze wolałem spacer po lesie niż rozmowa z ludźmi.

O dziwo jeszcze nie złapałem kleszcza chodząc boso po lesie (w długich spodniach), ale czuję się po tym dużo lepiej.

W dodatku wolę pocałować liść dębu zamiast ręki wielu współczesnych "polek"(celowo nie z wielkiej litery).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Strzała w tarczy napisał:

O dziwo jeszcze nie złapałem kleszcza chodząc boso po lesie (w długich spodniach), ale czuję się po tym dużo lepiej.

W dodatku wolę pocałować liść dębu zamiast ręki wielu współczesnych "polek"(celowo nie z wielkiej litery).

O ile ktoś wierzy w coś takiego... Czytałem kiedyś i oglądałem parę nagrań, był nawet na youtube taki gościu Michał Undra coś gadał, że chodzi o jakieś pole magnetyczne, czy energetyczne ziemi, po prostu chodzenie boso ma wiele korzyści.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna teoria spiskowa tylko "święta geometria" inaczej kwiat życia i wzór Fibonacciego. Cały wszechświat można podłożyć do wzoru a wszystkim jest tak naprawdę dzwięk który wprawia cząsteczki atomu w ruch i widzimy co widzimy. Świat to projekt i czysta matematyka połączona z geometrią.

 

" Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. " 

Słowo — to inaczej fala dźwiękowa. 

 

Podobno za pomocą dźwięków o różnym natężeniu starożytni budowali obeliski jak stonehage czy piramidy. Tym sposobem przesuwali duże kamienne obiekty bez użycia sprzetu którego nie mieli.

 

 

 

Edytowane przez smerf
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RENGERS napisał:

Uwielbiam takie szurskie wideo, jebać system.

 

Jak będe bardzo bogaty, organizuję wyprawę morską nad krawędź ziemi.

 

A hoj przygodo!

Tylko jedź trzeźwy żebyś się nie zachwiał i nie spadł w otchłań;)

 

6 minut temu, smerf napisał:

" Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. " 

Słowo — to inaczej fala dźwiękowa. 

Od zawsze mnie zastanawiał sens tej sentencji.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brat Jan napisał:

Od zawsze mnie zastanawiał sens tej sentencji.

 

 

To już go znasz :) 

 

Mnie olśniło któregoś razu także to jest coś co jakby sam odkryłem badając różne rzeczy. W obserwatorium w Toruniu podczas seansu o wszechświecie jest o tym mowa co dla mnie było potwierdzeniem tego jak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pietryło napisał:

O ile ktoś wierzy w coś takiego... Czytałem kiedyś i oglądałem parę nagrań, był nawet na youtube taki gościu Michał Undra coś gadał, że chodzi o jakieś pole magnetyczne, czy energetyczne ziemi, po prostu chodzenie boso ma wiele korzyści.

Nie wiem czy trzeba w to wierzyć, można spróbować.

Jeśli ktoś jest uważany i potrafi się wyciszyć to powinien to poczuć.

O tych polach magnetycznych pisał sporo prof. W.Sedlak, zresztą polecam jego twórczość, chociaż czytanie jej jest wymagające, dla mnie wręcz męczące, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 09:21, RealLife napisał:

Słusznie napisałeś. Pojechana teoria spiskowa. Samo zjawisko przyrodnicze mega.

Jakie zjawisko przyrodnicze tworzy hexagonalne skaly ?  Sprawdz sobie fraze Giant's Causeway w goglach . 

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, thyr said:

Jakie zjawisko przyrodnicze tworzy hexagonalne skaly ?  Sprawdz sobie fraze Giant's Causeway w goglach . 

 

Nie wiem jakie zjawisko. Zapewne jak się przyjrzeć bliżej to okaże się tak jak z innymi teoriami spiskowymi, że skały wcale nie są heksagonami, że mają różne kształty. 

 

W przyrodzie struktury regularne nie są częste ale występują np. diamenty czy inne kryształy.

 

Blisko Polski takie bazaltowe słupy występują w Czechach. Pańska skała to się nazywa. Byłem tam z dwa lata temu. Fajnie, ale żadnych olbrzymów ani UFO tam nie było. 

 

Ps. Zapomniałem - każda pszczoła u mnie zrobić heksagon (przekrój plastra miodu). 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/2/2022 at 8:09 PM, smerf said:

a wszystkim jest tak naprawdę dzwięk który wprawia cząsteczki atomu w ruch i widzimy co widzimy

Alternatywa.

Istniał sobie Bóg. W "wyższym wymiarze energii" czy jak to zwał - poza granicami prędkości światła.

Powiedział Słowo (nie dźwięk) - i fale Słowa zakłóciły świat Boga, wytrąciły go z równowagi, tworząc interferencje, które dla naszych zmysłów stały się materią.

Na końcu wszystko albo spadnie w Piekło (utraci zdolność oscylacji, materia zdegeneruje się do bez-czasu), albo powróci do Boga (energia z powrotem przekroczy barierę "światła").

 

Zmarłych i dary dla bogów wrzucano w ogień, ogień podnosi temperaturę / dodaje energii.

Piekło zamarzło. Światło jest życiem. Słońce jest bogiem.

Lodowi giganci kontra bogowie.

Paradoks obserwatora, wpływ myśli na rzeczywistość.

"Wszyscy którzy żyją

wibrują

i pomagają światu

śpiewać".

Jedność materii (w małym stopniu) i istot żywych, w odniesieniu do "Boga", z którego wszystko się stało.

Dzieci Boże, z jego stworzenia, z jego ciała. Ułomna, ograniczona wersja, ale "na podobieństwo". Z drogą "w górę" otwartą.

A megality, koralowy zamek, darmowa energia Tesli itd - to kwestia harmonicznych.

Edytowane przez Kespert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.