Skocz do zawartości

Strajk na Orlenie - bierność społeczna


DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

@manygguhAle odpowiem ci i na te kłamstwa... Słuchać farmazony eh. 

 

Mieszkam z babcią, mama i bratem. Mamy ogrody - od 18 roku życia wszystko w nich praktycznie JA ogarniam - dziadek zmarł i zostało. Z racji tego, że ja to ogarniam część już jest zwyczajnie moje - na mnie przepisane. Za same te działki mogę sobie mieszkanie kupić - nie wierzysz? Zapraszam na priv, u notariusza byłem całkiem niedawno. 

 

Jestem uziemiony. Nie mogę stąd się wyprowadzić bo nie ma kto tego ogarniać. Brat nie jest na co dzień w domu i kto ma coś z tym robić? Babcia? Mama? No nie. 

 

Wyjaśnione? Wyjaśnione. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RealLife napisał:

Maly Putin opowiadający Węgrom bajki. 

Niech i będzie rogaty diabeł, któremu z dupy leci ognista smuga :) Mnie ciekawi percepcja przeciętnego Węgra odnośnie poziomu jego życia, nie komunikaty w węgierskich mediach.

 

8 minut temu, RealLife napisał:

Tylko że na Węgrzech nie ma żadnego dobrobytu.

 

Dowcip mi się przypomniał:

rozmawia dwóch towarzyszy radzieckich:

- wiesz, miałem sen. Śniła mi się wielka góra kawy, na jej szczycie siedział Pan Bóg.

- przecież Boga nie ma.

- a kawa jest?

 

Polski dobrobyt (o ile mogę to tak zdefiniować po trzech dekadach, lekko z przekąsem), jest właśnie rozmontowywany. Więc tu bym trochę uważał :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Czemu w innych krajach paliwo nie jest tańsze (wyjątek u zdrajców z Węgier)

 

Widzę, że powielasz bzdury propagandy medialnej.

Czyli jak ktoś dba o swoje interesy, układa się tak z innymi państwami by własny naród miał dobrze to zdrajca?

JPRD do czego to doszło😆

Akurat polityka Orbana i poparcie dla Rosji przy czym nie nakładania na nich sankcji jest dobrym rozwiązaniem.

Czy tego ktoś chce czy też nie Rosja jest wielkim rynkiem zbytu i Europa nie ma wyjścia i musi z nimi robić interesy.

Natomiast to co robią poplecznicy u władzy w Polsce to dziecinada, doprowadzanie własnego narodu do ubóstwa,

na skraj przepaści by tylko przypodobać się jankesom, wybranym i by o nas na świecie mówiono dobrze.

Tymczasem prawda zgoła jest inna wszyscy nami gardzą, wykorzystują i śmieją się dlaczego jesteśmy takimi frajerami. 

 

2 godziny temu, RealLife napisał:

To czemu BP/Shell nie obniżyło cen paliwa? Niech sprzedają po 6 zl. Nikt nie będzie na Orlenie tankował.

 

Przecież w Polsce nie ma prawdziwego paliwa Shella czy innych zagranicznych dystrybutorów.

Orlen zaopatruje te stacje, które dodają swoje komponenty a później zdziwienie u mechanika 

ludzi, że silnik do wymiany bo chrzczony syf wlewali.

Orlenowskie paliwo takie dobre, że z wydechu woda się leje, ale to na pewno przypadek😁

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, DOHC napisał:

Czy coś zmieni czy nie - nie istotne. Gojostwo pokazało swoją bierność. Na pewno o tej porze w week ważniejsze tv czy szajzbuczek. Albo "wuda" gojska.

Widzę że mamy tu żyda.
My jako Polacy mamy straszną tendencje do patrzenia  tylko przez pryzmat własnej dwunastnicy.

Rolnicy protestują? Górnicy protestują? Jak te marnujące moje podatki nieroby śmią. 
Nauczyciele protestują? Rezydenci, pielęgniarki protestują? Niech jadą.
Narzekają na horrendalnie wysokie czynsze? Niech więcej pracują, zmienią pracę.
Czarny protest przeciw ustawie antyaborcyjnej? Hehe, głupie julki nie będą teraz się pieprzyć z kim popadnie. 
Ale jak ja narzekam na ceny benzyny i uznaję za słuszne protestowanie, to niech wszyscy się przyłączą.

Zresztą ten protest gówno dał poza wnerwieniem masy niewinnych ludzi.  Obajtkowi wszystko jedno czy zapłacisz mu w groszach, kartą, czy banknotami. Pieniądz to jest pieniądz. Jedynie typ za kasą postoi dłużej i później zakończy zmianę bo jeszcze kible musi ogarnąć. Chcesz realnego protestu, który Obajtka dotknie? To nie jedź sam. Bierz pasażerów co mają samochody. I się wymieniajcie. Wtedy zamiast 4 samochody jednocześnie, na stacji stawi się jeden. 

Zamiast dajmy na to 800 złotych na benzynę, Obajtek dostanie 200. Ewentualnie jedź  rowerem.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

 

To już zwykli Węgrzy powinni się ostatecznie wypowiedzieć, nie my :) Czy ta polityka jest korzystna dla ich portfeli, czy niekoniecznie.

 

A tak przy okazji:

 

Chiński producent baterii do samochodów elektrycznych miał zainwestować 2 mld euro w Polsce. Wybrał jednak Węgry.

 

https://businessinsider.com.pl/biznes/megainwestycja-jednak-nie-w-polsce-2-mld-euro-przejdzie-kolo-nosa/06c69hx

Bardziej im po prostu pasuje dogadywanie się z zamordystami albo wykorzystywanie biednych państw w Afryce czy w Europie ( casus autostrad w Czarnogórze budowanych przez komuchów).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, $Szarak$ said:

Wyjaśnione? Wyjaśnione. 

Lekki offtop, ale cóż.

 

Strasznie się spinasz. Jak nie w tym wątku, to w innych. Sam fakt, że się jakoś tłumaczysz sprawia, że bierzesz to wszystko bardzo osobiście. Próbujesz odgryzać się mi, ale no nie robi to na mnie wrażenia, bo dlaczego miałoby robić? Szukasz zaczepek i czasami dostajesz odpowiedzi od innych. I nakręcasz się jeszcze bardziej. Tak było w wątku covidowym, gdzie bardzo niefajnie potraktowałeś Messera oraz próbowałeś prowokować, samemu przynając, że lubisz irytować. Strony 684 i 685.

 

 

Albo Abso w swoim klubie prosił cię, żebyś pisał 1 post dziennie, to pisałeś ich pierdylion, bo nie umiałeś się pohamować. Zawalałeś wątek, mało kto to czytał i jeszcze mniej odpowiadało, bo sporo ludzi po prostu cię zablokowało albo scrollowało w dół te ściany tekstów. A i z reguły nie dostarczało to żadnej konkretne wartości, ani to śmieszne, ani wnoszące jakieś informacje, które by wpłyneły na działania w świecie rzeczywistym.  

 

Ja rozumiem, że masz różne problemy. Pisałeś o nich na łamach forum, czy shoutboxie, ale gościu, rób coś z tym, bo siedzisz tu, produkujesz posty, które nic nie wnoszą, prowokujesz ludzi i życie ci mija na jakichś bullshitach. Triggerujesz się i spinasz o jakieś totalne pierdoły i to, że ktoś odbija piłeczkę. Po co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Obliteraror napisał:

Niech i będzie rogaty diabeł, któremu z dupy leci ognista smuga :) Mnie ciekawi percepcja przeciętnego Węgra odnośnie poziomu jego życia, nie komunikaty w węgierskich mediach.

Otóż to!👍

 

Też myślę że po naszych mądrościach wypowiadanych za przeciętnego Węgra, miarodajnym pozostałby już tylko głos takiego Węgra.

 

Choć jak patrzę na argumentację niektórych tutaj kolegów znawców, to nawet jak Laszlo z Debrecenu czy Gergo z Budapesztu powiedzą, że za Orbana żyje się im lepiej, to koledzy nasi forumowi przekonają ich, że się mylą 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

(wyjątek u zdrajców z Węgier)

Skąd w poliakach takie przeświadczenie w ogóle wzieło się, że jak ktoś ma zupełnie inne postrzeganie świata i inny ogląd na zajęcie stanowiska w określonym wydarzeniu historycznym to już jest "zdrajcą"? Skąd przekonanie poliaków że każdy w każdym momencie dziejowym ma umierać razem z nimi? Patrz -> współczesna polityka Węgier, Niemiec, Francji, Włoch - te narody z jakiś względów nie chcą iść z anglosasami na zwarcie z Rosją. Patrz-> lata 20-te, 30-te, 40-te XX wieku. To co sprawiedliwe wg poliaków, sprawiedliwym wg całego świata a Polska centrum wszechświata? - niejednokrotnie pokazane już było w róznych momentach dziejowych, że niestety ale tak nie jest. Ale ok, bo odbiegam - chciałem o czymś zupełnie innym:

Godzinę temu, RealLife napisał:

Spoleczenstwem można manipulować. Hitler miał 98% poparcia obywateli i był demokratycznie wybrany. Miał też wielu dozgonnych fanów. 

I teraz - czy wiecie czym jest prawo Godwina? Jest to prawo napisane pół żartem, pół serio o tym, że „Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo przyrównania czegoś lub kogoś do nazizmu bądź Hitlera dąży do 1”. Nawet powstał wzór matematyczny pokazujący granicę takiej funkcji:

 

3dc37aea7840.jpg

 

A bardziej serio to @RealLife pisze o manipulacji narodów... ...samemu manipulując bo:
a.) kiedy Hitler miał 98% poparcia? Wybory parlamentarne w lipcu 1932 roku: NSDAP 37,8% głosów, listopad 1932 - NSDAP 33,6% głosów i wreszcie marzec 1933 - 44,5% głosów. Po marcu 1933 roku wyborów nie było. W Niemczech lat 20/30 jak i dzisiejszych panuje system kanclerski. Prezydenta Federalnego wybiera Zgromadzenie Federalne bez przeprowadzania debaty. Zatem wybory prezydenckie w Niemczech nie odbywają się. Znaczy odbywają ale nie w sposób rozumiany w Polsce. Zatem, skąd ta liczba 98%? O innych przywoływanych tu dyktatorach jak Castro i jego 80% też nie wspomnę. Problem z oceną tych danych (zakładając, że w ogóle takie dane gdziekolwiek istnieją i @RealLife ma do nich dostęp), zakłada, że sondaże czy wybory na które powołuje się autor takich wypowiedzi, są wolne , suwerenne i niezależne w tego typu krajach. A czyż właśnie takie osoby, posługujące się tego typu argumentami zazwyczaj nie są zwolennikami demokracji, praworządności, wolności słowa - zachodnich ideałów jednym słowem mówiąc?:D Ot taka ironia i wiarygodność tego typu wywodów.
b.) tu posłużę się cytatem z arytkułu o wspomnianym Prawie Godwina:
"
Jak widać, Hitler to chwyt retoryczny, który zależnie od sytuacji może obalać lub usprawiedliwiać, może rozstrzygać lub napawać sceptycyzmem, wyznaczać granice lub zacierać podziały, może nasycać pesymizmem co do natury człowieka lub napełniać wiarą, że wiedza o historii pozwoli nam się obronić przed jej powtórzeniem. Z Hitlerem można zrobić niemal wszystko. Punktem wyjścia są każdorazowo przekonania lub potrzeby autora, który odpowiednio umieszcza Hitlera w warstwie retorycznej swojej wypowiedzi."
Czytaj więcej: https://histmag.org/Do-czego-sluzy-Hitler-Prawo-Godwina-i-potoczna-wiedza-historyczna-7470
 
Generalnie kto używa argumentu pt: "Hitler" ten przegrywa i jest w dyskusji zdyskredytowany :D

Edytowane przez Dassler89
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguhNie wiem, obojętne mi kilku odklejeńców to czy tam. Nie robi to na mnie różnicy... Jeden niebiańska Jerozolima drugi to... Aj. Szkoda czasu. Może ktoś kiedyś otworzy oczy a jak otworzył, to nie jestem jedyny. :d 

 @manygguhMoże sam kiedyś zobaczysz, ile osób kreuje się tylko tutaj na Bóg wie kogo, ma multi konta albo inne rzeczy. Bo ja to wiem. 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia to napierdalanie w siebie nawzajem i to nawet w grupie ludzi, która choć trochę powinna czuć do siebie sympatię, bo i tak mają mocno "nieprzystawalne" poglądy. No więc leci to - a to że ten głupszy , a to że ten szur i ruska onuca, a to że ten prawdopodobnie komuch i KODZIARZ. Dowolny temat i tak,  leci całe to szambo. Jakby było bardzo mało to robi sie dodatkowe dekorum o Hitlerze, o Polinie, właczonym lub wyłaczonym myśleniu. Smutne to.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Libertyn napisał:

Chcesz realnego protestu, który Obajtka dotknie? To nie jedź sam. Bierz pasażerów co mają samochody. I się wymieniajcie. Wtedy zamiast 4 samochody jednocześnie, na stacji stawi się jeden. 

Zamiast dajmy na to 800 złotych na benzynę, Obajtek dostanie 200. Ewentualnie jedź  rowerem.

1. Przecież napisałem że u nas tak robią, więc o co chodzi?

2. Warszawa i Kraków to mały procent Polski. Dużo mniejszych miast i wiosek ma kiepską komunikację.

3. Ci którzy wam mówią o ekologii, sami mają jachty, limuzyny i samoloty.

4. Człowiek który ganił po nic nie zrobił w tej kwestii, w końcu jeździ rządowymi limuzynami.

@KolegiKolega a gdzie równość i tolerancja? Nazywanie kogoś "antyszczepem" to razizm, faszyzm i coronafobia. A może ktoś się utożsamia jako zaszczepiony, nie pomyślałeś o tym?

23 minuty temu, Dassler89 napisał:

Generalnie kto używa argumentu pt: "Hitler"

Nie ma dowodu na to. 

14 minut temu, Personal Best napisał:

Zawsze mnie zastanawia to napierdalanie w siebie nawzajem i to nawet w grupie ludzi, która choć trochę powinna czuć do siebie sympatię, bo i tak mają mocno "nieprzystawalne" poglądy.

Niestety masz rację. Jesteśmy rozbici na dwa obozy, po - pis, tak tak kiedyś Auschwitz i Birkenau (niemieckie obozy Auschwitz eins, zwei itd). Iluzja wyboru prowadzi do jednego. 

 

Nawet we własnych rodzinach ja jestem wyklęty przez brak nakłucia, Brat @Iceman84PL również posiał że w święta była jakaś inba o to i niego. 

 

Nawet w tak prostych sprawach nie potrafimy się zjednoczyć, rozpracowali polskie społeczeństwo.

26 minut temu, $Szarak$ napisał:

Może sam kiedyś zobaczysz, ile osób kreuje się tylko tutaj na Bóg wie kogo, ma multi konta albo inne rzeczy. Bo ja to wiem. 

Parę dobrych lat do tyłu była akcja oczyszczania muktikont. Teraz są wprowadzone opłaty, aby nikt nie próbował. 

Masz mocne oskarżenia, musisz mieć na nie pokrycie rozumiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHCMam. A tak wracając do tematu. 

 

Ja mam nadzieję, że nie będzie zadym do wyborów. Jeśli będą, to wprowadzą jakieś Stany wyjątkowe albo coś, noi w taki sposób siłą władze utrzymają... Myślę, że nawet do tego już dążą, bo poparcie spada. 

 

Pchają nas w wojnę domową/z Rosją. Tylko po to, żeby utrzymać władze. 

 

Głosować też nie ma na nikogo sensownego w sumie...

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielili się gangsterzy na 2 gangi płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm(pis) i obóz zdrady i zaprzaństwa(ko) i tak rządzą ręka w rękę. Pis, po jedno zło. Kukiz jeszcze chce jowy wprowadzać żeby całkowicie to zabetonować. Jak lubię jego piosenki to się zeszmacił. Tylko kurewki z błyskawicą potrafią wyjśc albo stare dziady w obronie "wolnych" mediów.

Edytowane przez matthewx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego watku i kazdego jednego o podobnej tematyce. W roznych miejscach. Wynika, ze nie ma zadnej jednosci. Natomiast nie bede pisal bajta, zeby nikogo nie zloscic. ;)

 

Co do Orlenu, pewnie nie powinno sie powolywac tylko na analitykow. Z drugiej strony zyski koncernu mowia same za siebie.

 

marza-orlen.jpg

 

Edytowane przez Pankoneser
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh, kolega @$Szarak$ spina się, jak to młodzian, ale w wielu kwestiach dobrze mówi. Nie ma tu drugiego takiego, który by mnie irytował naiwnością, by zaraz potem zaimponować trzeźwością spojrzenia. :) 

A że się z nim czasem zetrę, to tylko dlatego, że go poważnie traktuję. 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od rzekomego zamordyzmu na Węgrzech, to bezrobocie mają niskie, a wzrost gospodarczy wysoki, inflacja jak prawie wszędzie tam też daje się we znaki.

Przed pandemią spędziłem w Budapeszcie parę tygodni i w rozmowach z Węgrami (tymi którzy znali angielski, bo na ich języku da się nomen omen połamać język) dało się wysnuć wnioski, że poziom życia podniósł im się od czasów rządów socjalistów.

Jestem ostatnim, który będzie narodom układał organizację państwa 

Węgry takie zamordystyczne ale to podczas pobytu w DE zwrócono mi uwagę żebym tak nie podkreślał, że sąsiadującą z dzielnicą "mojej rodziny" niebezpieczna ulica jest zamieszkiwana głównie przez kolorowych- bo nie wypada, bo nie można, bo co to ma zaznaczenie, bo sobie kłopotów narobisz itd.

Wielkie zachodnie demokracje z ich genami pełnymi frazesów....

 

2 minuty temu, Normik'78 napisał:

 

 

 

Edytowane przez Normik'78
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, matthewx said:

Kukiz jeszcze chce jowy wprowadzać żeby całkowicie to zabetonować.

Yyyy? Ale jak zabetonować? Robiąc krok w kierunku demokracji bezpośredniej??? Czyli przełamania monopolu partyjniactwa/wodzostwa co jest złem w czystej formie i oszukańczej ordynacji numerków z list wyborczych? Przecież właśnie dlatego była taka nagonka z manipulacjami i ujadaniem jak miało być referendum dot. JOW, bo się naczastwo obesrało, że skończy im się rumakowanie. I mamy co mamy, wybieramy tylko przedstawicieli, którzy w naszym imieniu piją szampana i nawet odwołać ich nie możemy, jak dopuszczą się oszustw wyborczych, głosując niezgodnie z deklarowanym programem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Normik'78 napisał:

ale to podczas pobytu w DE zwrócono mi uwagę żebym tak nie podkreślał, że sąsiadującą z dzielnicą "mojej rodziny" niebezpieczna ulica jest zamieszkiwana głównie przez kolorowych- bo nie wypada, bo nie można, bo co to ma zaznaczenie, bo sobie kłopotów narobisz itd.

Najgorsze ograniczenia, to te mentalne, nie narzucone gwałtem, ale konsekwentnie wgrywane przez władzunię. 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajwaj. Panna Ogórek stwierdziła niedawno w kurwizji. Że jakby paliwo byłoby tańsze to by je Niemce wykupiły. Najbardziej podoba mi się narracja że to hurdur ruskie onuce blokuja orleny :).

Ciekawe czy jak na jesień zacznie strajkować budżetówka. To też będą to agenty Putina?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Personal Best napisał:

Zawsze mnie zastanawia to napierdalanie w siebie nawzajem i to nawet w grupie ludzi, która choć trochę powinna czuć do siebie sympatię, bo i tak mają mocno "nieprzystawalne" poglądy. No więc leci to - a to że ten głupszy , a to że ten szur i ruska onuca, a to że ten prawdopodobnie komuch i KODZIARZ. Dowolny temat i tak,  leci całe to szambo. Jakby było bardzo mało to robi sie dodatkowe dekorum o Hitlerze, o Polinie, właczonym lub wyłaczonym myśleniu. Smutne to.

Wszystko zależy od tego kto jakiego ma oficera prowadzącego ;)

Edytowane przez Ace of Spades
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.