Skocz do zawartości

Strajk na Orlenie - bierność społeczna


DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej nie rozumiem, jak można tak podniecać się Węgrami. Jak ktoś się interesuje nimi trochę bardziej, niż kilka przeczytanych artykułów, to zobaczy jaki tam jest burdel. Jeśli myślicie, że tu politycy kradną i jest kolesiostwo - to tam jest 10 razy bardziej. 

Co do jego poparcie to też zabawne, bo tam każdy kanał to, jak u nas wiadomości. Nie ma czegoś takiego, jak opozycja bo wszystko Orban przejął... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Rnext said:

Zdrajców? :D Kraj dbający o własne status quo i interesy to zdrajca? A może reszta to po prostu debile? Ale Ty masz w głowie nieporządek :D Rzadkość. Uważaj, żeby Cię jako eksponat nie zamknęli w jakimś rezerwacie!

A tańsze nie jest. Podatnik i tak sponsoruje. Po prostu płaci inaczej i nie wprost. Takie czary-mary żeby nie widział ceny. 

Rany boskie, jak Ty niczego nie ogarniasz. Szok. Dosłownie szok. 

 

Węgry to nie kraj który dba o dobro swoich obywateli ale to kraj w którym oligarcha Orban dba o własne interesy. 

Dobrawdy zaskakuje mnie, że przeszkadza ci Glapinski, Morawiecki ale oligarcha Orban (mały Putin) już jest cacy.

 

Marża Orlenu nie tłumaczy drogiego paliwa w Czechach, Finlandii czy gdziekolwiek indziej (oprócz zdrajców z Węgrzech). 

 

Także Orlen nie jest tutaj winny. Państwo i jego podatki to tak. Podejrzewam, że rząd Polski jak i inne w Europie (oprócz być może zdrajców z Węgier) mają podobne narzuty na paliwo. 

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

Węgry to nie kraj który dba o dobro swoich obywateli ale to kraj w którym oligarcha Orban dba o własne interesy. 

 

To już zwykli Węgrzy powinni się ostatecznie wypowiedzieć, nie my :) Czy ta polityka jest korzystna dla ich portfeli, czy niekoniecznie.

 

A tak przy okazji:

 

Chiński producent baterii do samochodów elektrycznych miał zainwestować 2 mld euro w Polsce. Wybrał jednak Węgry.

 

https://businessinsider.com.pl/biznes/megainwestycja-jednak-nie-w-polsce-2-mld-euro-przejdzie-kolo-nosa/06c69hx

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ObliterarorNaiwność. Każde media tam są zdominowane przez jednego człowieka. Na każdym kanale leci program, jak wiadomości tutaj. 

Każde gówno zamienia w sukces bo rzadzą mass mediami. 

 

Ło kurła. Cóż za inwestycja. 2 mld euro w skali całego kraju to naprawdę potężne pieniądze...

 

Nie wiem czy wy udajecie, czy zwyczajnie tacy jesteście. Tutaj płaczecie, że PiS władzy oddać nie chce a sam Orban na Węgrzech jest, jak dyktator. XD W Korei Północnej Kim też bardzo wysokie poparcie ma. ;3

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, RealLife said:

Węgry to nie kraj który dba o dobro swoich obywateli

A gdzie napisałem że dba o swoich obywateli??? Napisałem że jako kraj dba o swój interes a piętro wyżej, że przywódcy przechwycili i kraje i obywateli na własność. 

Czyli - interesy kraju są rozbieżne (zwykle) z interesami obywateli bo stały się interesem/firmą kacyków zarządzających. Obywatele co najwyżej mogą odnosić poboczne korzyści.

 

A co do cen - myślisz że też tak samo drożeje w Chinach czy Indiach? EU wprowadza FitFor55 i inne agendy. Masz po prostu tego skutki w ramach scenariusza spektaklu/teatru.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RealLife napisał:

(wyjątek u zdrajców z Węgier)

 

Tyle że u Węgrów cena paliw nie jest wynikiem bratania się z Rosją, (wbrew temu co myśli brać szurska) a tego, że Orban już w listopadzie 2021 dojebał dystrybutorom ceny maksymalne będące sufitem, z myślą o wyborach, które miały miejsce w tym roku.

 

Wygrał, więc zobaczymy, ile jeszcze pociągnie tą politykę gospodarki centralnie sterowanej, bez której, ceny paliwa u Węgrów momentalnie wystrzelą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment. Orban nie dba o swoich obywateli - taka tu oświecona teza została wyjawiona. W takim razie 4 raz z rzędu (!) zwycięstwo Fidesz z poparciem na poziomie prawie 55% wzięło się skąd??? Wyjaśnijmy te święta tajemnice wiary? Sprawne oszustwa wyborcze nie do udowodnienia? Miliony idiotów, którzy mają źle za Orbana a w przytłaczającej większości na niego głosują?

 

Chętnie posłucham.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, $Szarak$ napisał:

. A jakie PiS miałby poparcie jakby nie było ŻADNYCH innych mediów, niż te pod ich kontrolą hmmm? W Korei północnej Kima też każdy kocha. 

Ot cała filozofia.

Bzdura. PiS mogłoby sobie wyświetlać w telewizji peany o krainie miodem i mlekiem płynącej, gdyby nie rozdawali to poparcie by poleciało. Co jak co, ale nawet patola potrafi liczyć swoje pieniądze. Czyli dbają. O pewien target wyborczy dbają. Pomijam kwestie sensowności takich zabiegów, ale ludzie dostają granty, 13, 14stki itp.

 

Koreę to pomijam bo to enklawa totalitaryzmu, tam może się wszystko zdarzyć.

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redbad Chyba muszę ci to rozłożyć bo nie łączysz kropek. 

- Każde media są zdominowane przez jego władze. 

- Nie ma tam czegoś takiego, jak opozycja szczerze mówiąc 

- Wszędzie praktycznie ma ustawionych swoich kolegów - w skrócie kolesiostwo, jeszcze gorsze, niż w Pl 

A ty się Dziwisz, dlaczego ten człowiek ma wysokie poparcie. Ciężko nie mieć, skoro opozycja już dawno została wycięta z możliwościami jakie ma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redbad napisał:

Pomijam kwestie sensowności takich zabiegów, ale ludzie dostają granty, 13, 14stki itp.

"...

I oto idą, zapięci szczelnie,
Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
A patrząc - widzą wszystko oddzielnie
Że dom... że Stasiek... że koń... że drzewo...

Jak ciasto biorą gazety w palce
I żują, żują na papkę pulchną,
Aż papierowym wzdęte zakalcem,
Wypchane głowy grubo im puchną.

..."

Edytowane przez icman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

@Redbad Chyba muszę ci to rozłożyć bo nie łączysz kropek. 

- Każde media są zdominowane przez jego władze. 

- Nie ma tam czegoś takiego, jak opozycja szczerze mówiąc 

- Wszędzie praktycznie ma ustawionych swoich kolegów - w skrócie kolesiostwo, jeszcze gorsze, niż w Pl 

A ty się Dziwisz, dlaczego ten człowiek ma wysokie poparcie. Ciężko nie mieć, skoro opozycja już dawno została wycięta z możliwościami jakie ma. 

Nie no opozycja jest. Jaka jest to inna kwestia. Ale to i tak ludzie wybierają. Czyli uważasz, że Węgrzy wybierają z przytłaczającej większości, bo za dużo telewizji oglądają? Tylko i wyłącznie. Orban to oligarcha i totals pokroju Kima, w kraju panuje zamrodyzm, bieda, ale jest ponad 50 dych poparcia, bo tak telewizja sugeruje.

 

Czyli wyjaśnione - Węgrzy to idioci.

 

Akurat z wyborcami PiSu których znam albo miałem okazję ich posłuchać, to popierają PiS nie za to co w Kurwizji pokazują, a za realne przelewy na konto. Nawet moja ciotka emerytka, która nigdy na wyborach nie była, cieszy się z 13 i 14 emerytury.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

 

To już zwykli Węgrzy powinni się ostatecznie wypowiedzieć, nie my :) Czy ta polityka jest korzystna dla ich portfeli, czy niekoniecznie.

 

A tak przy okazji:

 

Chiński producent baterii do samochodów elektrycznych miał zainwestować 2 mld euro w Polsce. Wybrał jednak Węgry.

 

https://businessinsider.com.pl/biznes/megainwestycja-jednak-nie-w-polsce-2-mld-euro-przejdzie-kolo-nosa/06c69hx

 

Węgrzy już się wypowiedzieli kilka tygodni temu i Orban wygrał zdecydowanie że aż się sam zdziwił. Było to do przewidzenia w sytuacji gdy rząd węgierski tworzy narrację obrony przed UE, opowiada bajki o zjednoczeniu wszystkich Węgrów i utworzeniu wielkich Wegier, odwołuje się do haseł nacjonalistycznych. Po usunięciu niewygodnych sędziów, nauczycieli, dziennikarzy i mediów, ciężko jest Orbanowi przegrać. Z tego państwa tworzy się dyktatura ale w nowej odsłonie. Inna niż paramilitarne dyktatury z Ameryki Południowej lub post sowieckie jak Białoruś. 

 

Chiny i Węgry mają strategiczne porozumienie o współpracy. Dlatego pewnie chińczyk dostał przykaz od partii gdzie ma wybudować fabrykę i cichcem zerwał rozmowy z Polską. Żadna to strata. Chiny szukają państw które się pogubiły (Węgry) albo są prorosyjskie (Serbia) i tam próbują robić swoje przyczułki Pasa i Szlaku. 

 

Nie ma co żałować tej fabryki, na podobnej zasadzie jak nie ma do żałować, że się nie ma pożyczki w Providencie. 

 

 

39 minutes ago, Redbad said:

Czyli wyjaśnione - Węgrzy to idioci

 

Spoleczenstwem można manipulować. Hitler miał 98% poparcia obywateli i był demokratycznie wybrany. Miał też wielu dozgonnych fanów. 

 

Zaden to argument że poparło Orbana 50% obywateli. Putina popiera z 80%. Fidela Castro popieralo tez z 80% Kubańczyków zanim doprowadził kraj do ruiny.

 

Takie wyniki mają dyktatorzy. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguhTy próbujesz być śmieszny? Narazie z tego wychodzi bezbek - tak, jak w każdym poście. 

Spadająca gwiazda... Napisz coś lepszego, może ktoś w końcu na ciebie zwróci bardziej uwagę. 

@manygguho! Może coś o ruskich onucach - bo ostatnio mało atencji?

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RealLife napisał:

Spoleczenstwem można manipulować. Hitler miał 98% poparcia obywateli i był demokratycznie wybrany. Miał też wielu dozgonnych fanów. 

Delikatnie mówiąc slizgasz się po temacie dla uwiarygodnienia swojej argumentacji. Dlaczego nie wspomnisz o ogromnym wzroście gospodarczym Niemiec za rządów Hitlera? Bo z Twoich słów wynika, że ludzie popierali Hitela tylko za płomienne przemowy, co jest kompletna bzdurą. Zgadza się natomiast, że propaganda to skuteczne narzędzie manipulacji, ale to nie jest tak, że ludzie zdychają z glodu, kraj jest w rozsypce, ale zobaczyli orędzie prezydneckie w TV i popierają przywódcę. Co to za fantasmagorie?? Gdzie tak jest???

 

20 minut temu, RealLife napisał:

Zaden to argument że poparło Orbana 50% obywateli.

Rzeczywiście żaden argument. To nic nie znaczy, absolutnie nic. I tak od 12 lat na Węgrzech. Ludzie się karmią powietrzem i ewangelią dobrostanu z telewizora... No nic, pozostało już tylko zapytać Węgrów co sądzą w tym temacie, ale na dzień dzisiejszy dzięki za wyjaśnienie socjologicznego fenomenu. Tyle lat żyłem w kłamstwie.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, $Szarak$ said:

Ty próbujesz być śmieszny? Narazie z tego wychodzi bezbek - tak, jak w każdym poście. 

Spadająca gwiazda... Napisz coś lepszego, może ktoś w końcu na ciebie zwróci bardziej uwagę. 

Kurczę, widzę że naprawdę poważny gość zwraca mi uwagę. Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Poza tym lubię słuchać rad ludzi, którzy mi imponują i odnoszą w życiu spore sukcesy, takie jak twoje.

 

A swoją drogą @niemlodyjoda zadał ci kiedyś pytanie, czy dokładasz się rodzicom do rachunków i wiesz po ile ciepło? Nie odpisałeś wtedy...

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Cham Niezbuntowany

Cytat

istnieje obecnie jakiś kraj/region na świecie, gdzie młody Polak może wyjechać i zacząć wszystko zera?

Jest wiele takich krajów. Pytanie - co znaczy "od zera"? Do tego zalecałbym jakieś solidne podstawy (fach, umiejętności, kontakty), bo jako gołodupiec zawsze będziesz miał pod górkę. Najogólniej mówiąc, to zalecam "ucieczkę" w dobry fach, z którym wszędzie sobie dasz radę. Wszystko co posiadasz, możesz też stracić, i z tym trzeba się liczyć. Fach, kontakty, zdrowie - to są podstawy. I odpowiedni mindset, abyś nie poszedł się wieszać, gdy vateusz przypierdoli ci nowym podatkiem.

Co do technikaliów, to warto uderzać do kolegi @absolutarianin, on już to wszystko przerabiał.

Niedawno zacząłem współpracę w pewnym gościem - z branży inżyniersko-technicznej. Typ za jakiś czas pewnie stanie się konkurencją dla Muska (serio), ale tu w tym srajdole, nieustannie rzucają mu kłody pod nogi. To, co od niego usłyszałem, nie jest już nawet smutne, tylko absurdalno-przerażające. Tym krajem rządzi mafia, banda skurwieli, która żadnej wybitnej jednostce nie odpuści. Tu ma być bantustan, tania montownia + burdel dla negrów i turków.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Redbad said:

 

Rzeczywiście żaden argument. To nic nie znaczy, absolutnie nic. I tak od 12 lat na Węgrzech. Ludzie się karmią powietrzem i ewangelią dobrostanu z telewizora... No nic, pozostało już tylko zapytać Węgrów co sądzą w tym temacie, ale na dzień dzisiejszy dzięki za wyjaśnienie socjologicznego fenomenu. Tyle lat żyłem w kłamstwie.

 

Tylko że na Węgrzech nie ma żadnego dobrobytu. Węgry za Orbana nie osiągnęły żadnego skoku gospodarczego czy rozwojowego. PKB per capita mają na poziomie Polski a całkowity PKB jak Ukraina przed wojną. 

 

Gdzie ten sukces Orbana? Gdzie jego geniusz? 

 

Gówno nie geniusz. Maly Putin opowiadający Węgrom bajki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Polacy nie chodzą na akcje organizowane przez antyszczepionkowców. Nawet na Orlenie.

Tak, widziałem tę narrację na Twitterze. Wczoraj bodajże :) Głównie upowszechnianą przez pisowskich trolli i konta zadaniowane, nawilżające Matiemu et consortes.

 

Nie stawiałbym takich parareli. To chyba jednak jest trochę bardziej skomplikowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

To czemu BP/Shell nie obniżyło cen paliwa? Niech sprzedają po 6 zl. Nikt nie będzie na Orlenie tankował.

 

2 godziny temu, Martius777 napisał:

Znajomy z Warszawy też woli komunikację.

Dokładnie, sam o tym pisałem. Ale jeśli chodzi i komunikację w mojej mieścinie, to tylko nasrać i wpuścić węża.

 

2 godziny temu, Wolumen napisał:

Ja tu mam na myśli zwykłego Kowalskiego, który jezdzi autem dla rozrywki, żonę Kowalskiego co wiezie dzieci do przedszkola na drugi koniec osiedla, jezdzenie do galerii autem po naprawde srednie zakupy mieszace sie w 2 siatkach.

Tak, oczywiście że jest marnotrawstwo. Z drugiej strony u nas jest potężna fabryka, pracuje ileś tam osób. 

Organizują się po 3-5 osób i jeżdżą autami do pracy. Wychodzi szybciej i taniej niż komunikacją.

 

Drugiej strony: pracuję całe życie, kupiłem sobie motocykl aby coś z życia mieć. Używam go do rozrywki i na dojazdy. Nie mogę nim jeździć, bo?

 

Z trzeciej strony: Marek mówił wiele razy - jeśli ktoś was krytykuje, albo stawia się za autorytet patrzcie co sam robi i co sam osiągnął. 

Ciągle się mówi o marnowaniu paliwa, o ekologii, tymczasem bogaci, mam na myślę politykierę i lepiej, a nie kogoś kto zarobi w polin równowartość pensji robotnika w D tj w 2000 euro - jachty, prywatne samoloty, limuzyny.

 

Popatrz na ludzi, którzy są znani z tego, że są znani: krzyczą o karpiach, futrach, o ekologii, aby zostać w domu. Ich auta? Audi z V8 i Range Rovery. Takich przykładów jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KolegiKolega napisał:

@zychu

Mówisz masz:

 

Polacy nie chodzą na akcje organizowane przez antyszczepionkowców. Nawet na Orlenie. Bez względu jak się antyszczepy przebiorą. Dość!

 

Smacznego!

Nie zawiodłeś.

zuch молодец!

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.