Skocz do zawartości

Brak wybranej ścieżki


wkm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Od około miesiąca jestem podłamany sytuacja która zweryfikowała mnie na rynku pracy.Jako świeżo upieczony inżynier budowy z rocznym doświadczeniem na budowach i niemieckim na poziomie A2/B1 i angielskim B2 nie mogę znaleźć pracy w Niemczech na budowie.Papiery rozsyłalem codziennie ale zawsze odpowiedź była ta samo albo potrzebowali do wykonczeniowki albo kostki,a szczerze mówiąc jeśli nie muszę to wolę szanować zdrowie.Zastanawiam się czy się nie przebranżowić na IT jako blockchain Dev.Jestem w stanie poświęcić 2 lata na naukę,ale nie wiem czy w ogóle warto.Czy przypadkiem nie ma przesytu juniorów w IT.Najchetniej to chciałbym wyjechać za granicę ale mój ostatni spędzony rok na magazynie przez agencję pracy mnie trochę zniechęcił bo wiadomo jak takie agencję zarabiają.Plus mam możliwość startowania do Policji (znajoma Vice szef prokuratury w mieście wojewódzkim).Co myślicie bracia?Mam 25 lat a wrażenie że w Polsce się nigdy nie dorobię.Moze trochę moja ambicja jest za wysoka i powonieniem się garnąć do tego co jest?Jedno wiem że żeby zarabiać pieniądze nie zawsze się robi to co lubi.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wkm napisał:

Jako świeżo upieczony inżynier budowy z rocznym doświadczeniem na budowach i niemieckim na poziomie A2/B1 i angielskim B2 nie mogę znaleźć pracy w Niemczech na budowie.

Muisz szukać w Niemczech? Nie bierzesz pod uwagi Polski? Jak chcesz koniecznie pracować za granicą to w sumie lepiej znasz angielski więc może by warto też wziąć pod uwagę Anglię?

No i pytanie jak wygląda sprawa z budowami? Czy inwestycje są kontynuowane czy raczej się zawijają?

 

20 godzin temu, wkm napisał:

Zastanawiam się czy się nie przebranżowić na IT jako blockchain Dev.Jestem w stanie poświęcić 2 lata na naukę,ale nie wiem czy w ogóle warto.Czy przypadkiem nie ma przesytu juniorów w IT.

Dobrych specjalistów zawsze jest niedobór. Musiałbyś spróbować i zobaczyć jak Ci idzie. Masz opanowane podstawy typu programowanie?

 

20 godzin temu, wkm napisał:

Plus mam możliwość startowania do Policji (znajoma Vice szef prokuratury w mieście wojewódzkim).

Interesuje Cię choć trochę praca w policji czy chcesz tam iść z braku innych opcji i ewentualnych benefitów związanych z posiadanych znajomości?

Zresztą, czy nie każdy ma szanse startowania do policji? Nawet bez znajomości pani prokurator? W ogóle jak ona by Ci miała pomóc w karierze w policji i jaki jest wasz stopień zażyłości? To, że się znacie to nie oznacza, że ta znajomość coś Ci da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.