Skocz do zawartości

Odzyskiwanie usuniętych zdjęć z pamięci telefonu


SpecimenSix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

 

W ostatnich dniach oddawałem telefon do naprawy w oficjalnym serwisie. Przed tym zrobiłem kopie zapasową danych na komputerze, jednak jakimś cudem do folderu ze zdjęciami skopiowało się zaledwie 20-30 starych zdjęć (a było ich ponad 4500). Nie wyskoczył żaden komunikat z błędem więc nie sprawdziłem czy wszystko poszło ok i przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych, zapakowałem i nieświadomy oddałem kurierowi. 

 

Czy znacie jakieś programy które pozwoliłby odzyskać usunięte zdjęcia? Lub czy macie doświadczenia związane z odzyskiwaniem danych w firmach które się w tym specjalizują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jest jest już za późno. System telefonu wyczyścił pamięć FLASH i nie będzie możliwe odzyskanie tych danych. Jeśli się mylę i jednak się da, to będzie DROGO.

Spróbuj sprawdzić w chmurze, bo może na koncie Google masz kopię tych zdjęć. Android domyślnie archiwizuje takie rzeczy w chmurze.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Gucio :) 

 

Jeśli danych nie nadpisałeś to jest bardzo duża szansa na odzyskanie danych z pamięci flash telefonu. 

 

Choćby program Recuva dobrze sobie z tym radzi, jedyne co knoci to nazwy plików. 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mosze Red napisał:

Jeśli danych nie nadpisałeś to jest bardzo duża szansa na odzyskanie danych z pamięci flash telefonu.

Tak i najlepiej jest dodatkowo przestać używać urządzenia żeby nawet jakieś pliki tymczasowe nie nadpisywały danych.

 

Tutaj podsyłam długi artykuł o odzyskiwaniu zdjęć na telefonach z Androidem:

https://www.cleverfiles.com/howto/recover-deleted-photos-android.html

 

EDIT:

Jeszcze artykuł specyficznie o odzyskiwaniu zdjęć po resecie fabrycznym:

https://www.imobie.com/support/recover-photos-after-factory-reset.htm

Edytowane przez Kangur Z Austrii
Linka znalazłem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna uwaga, w nowszych wersjach Androida jest problem tego typu, że wykrywa telefon podłączony przez USB nie jako dysk tylko jako odtwarzacz multimedialny.

 

Można to obejść manualnie dając sobie odpowiednie uprawnienia, ale zabawa jest dość skomplikowana. 

 

No ale są narzędzia, które to robią za nas + umożliwiają odzyskiwanie danych np.

 

Android Data Recovery

 

Tenorshare UltData

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mosze Red napisał:

jedyne co knoci to nazwy plików. 

Potwierdzam. 

 

11 godzin temu, Mosze Red napisał:

Można to obejść manualnie dając sobie odpowiednie uprawnienia, ale zabawa jest dość skomplikowana. 

O ile dobrze pamiętam, to bodajże w samsungach można to było łatwo zmienić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Głównym problemem jest root, który na moim urządzeniu jest chyba niemożliwy do zrobienia (asus zenfone 8), szczególnie że jest obecnie zainstalowany android 12. A bez tego "Deep recovery" nie wystartuje. No i gwarancja, telefon ma 4 miesiące. 

 

Trudno, odpuszczę to sobie, jeśli nie ma mniej inwazyjnych sposobów, to nie ma sensu. Część zdjęć odzyskam bo wysyłałem je różnym osobom w aplikacjach, a tam można je pobrać. 

 

Nazwy programów zapamiętam i na pewno wykorzystam je w przyszłości, a tymczasem zacznę robić dużo częściej kopię zapasowe (i uważniej). 

 

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.