Skocz do zawartości

Jezus - najbardziej zagadkowa postać w historii Ziemi


Martius777

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam to co piszecie wyżej bo szkoda się powtarzać, z mojego punktu widzenia ciekawa jest teologia Mistrza Eckharta zbudowana w całości bez krzyża.

 

Jak do tego dołożymy dość oczywiste fakty z historii kościoła to jest raczej naturalne, że to co mówił Jezus było zagrożeniem dla struktur więc postanowili go zabić, podobny los spotkał Siddharthę tyle, że jego kultura była bardziej tolerancyjna, ogłosili go po prostu fałszywym wcieleniem Wisznu i tyle.


Rewolucyjne tezy Jezusa i jemu podobnych są cały czas żywe i to co one z nami robią otworzywszy się na nie jest kwestią osobistego doświadczenia. 

 

Edytowane przez icman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.06.2022 o 12:52, Martius777 napisał:

skrócił życie człowieka do 120 lat?

W temacie o Nostradamusie wrzuciłem link do Apokryfów Starego Testamentu.

Bóg wtedy odmienił ziemię i zerwał wody firmamentu, które jeszcze Henoch mógł oglądać.

Wraz z tą zmianą Ziemi nastapiło debranie ludziom ich mocy korzystania z niej oraz przyszło skrócenie lat życia.

 

Zgodnie z tą Księga pogłoski o mocy mieszkańców mitycznej Atlantydy mogą nie być przesadzone, jednak wraz z wielką katastrofą stracili do niej dostęp, a wraz z nią możliwość korzystania z dawnej technologii.

 

Poza tym dzisiaj możemy sobie wyobrazić jak wiele zła mogła czynić zaawansowana cywilizacja o moralności podobnej do naszej lub jeszcze bardziej prymitywnej.

 

Henoch przed upadkiem tej cywilizacji spisał wszystko, problem w tym, że zostały z tego tajemnice nieba, a nam jest potrzebne coś dużo bardziej przyziemnego, dokładne rozumienie praw natury oraz działania naszego organizmu.

Według Testamentu Patriarchów byli oni niczym bogowie greccy w wykorzystaniu możliwości swego ciała, a wiara zaczynała się już od kuchni.

W dodatku eksperymentując z dietą kwaśniewskiego zauważyłem, że jedząc odpowiednio (a dzisiejsze jedzenie jest marnej jakości) o wiele łatwiej kontrolować ciało, wzmacniać siłę, kondycję, szybko tracić tluszcz oraz co najważniejsze łatwiej zrozumieć i kontrolować popędy.

Zaczynam wierzyć, że Ci ludzie potrafili naprawdę trwać bez problemów w celibacie, bo znali całe Prawo, już na etapie tego co, ile i kiedy jeść i Jezus tego prawa też przestrzegał m.in. potopił stado świń, których nie wolno było jeść zgodnie ze Starym zprawem.

Polecam, też miód pitny niesycony, chodzi o rozpuszczone w nim składniki z wosku pszczelego.

Badajcie też język zostawiony nam przez przodków np. psiankowate - psia mać.

I szukajcie przepisów kuchni staropolskiej, kupujcie zsiadłe mleko, miód który zaczął delikatnie fermentować, masło, jajka, chleb na zakwasie bez drożdży.

Wydajcie te 10-15% więcej, ale kupcie na wsi lub targu od gospodarza, pszczelarza, zielarza, którego jesteście pewni.

Nie musicie mieć nowego smartfona, laptopa itd.

Nie bądźcie żarłoczni i nieuważni niczym świnie, ale lepiej uważni i pokorni jak owce, bo Pan was co prawda ogoli, ale da wam sporo wolności na pastwisku i nie każe wam spożywać nieczystości jak świniom.

Ja mam takie szczęście lub nieszczęście, że zjedzenie każdego syfu od razu odczuwam i widzę po reakcji swojego ciała, 

Mam zamiar również całkowicie zrezygnować z wieprzowiny, chociaż wiem, że będzie ciężko.

 

Dzisiejsza ludzkość tak bardzo marnotrawi swój czas oraz zasoby naszej planety, że lepiej dla Ziemi oraz samego gatunku ludzi byłoby nas wygubić w wielkim cierpieniu, tak aby Ci którzy zostaną wyciągnęli wnioski po doznanym szoku.

 

Problem w tym, że nie wiemy sami z siebie jak to zrobić, żeby nie unicestwić przy okazji całego życia na Ziemi.

 

Druga kwestia to zostawienie jednostek, określanych przez Stary Testament jako prawe lub sprawiedliwe, tj. jednocześnie uzdolnione oraz pełne pokory, miłosierdzia i chęci do pracy, takim ludziom trzeba by zostawić całą potrzebną wiedzę nt. działania świata, człowieka i jego natury oraz technologię tzn. tak jak kiedyś całe Prawo spisane przez Henocha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Strzała w tarczy napisał:

 

Mam zamiar również całkowicie zrezygnować z wieprzowiny, chociaż wiem, że będzie ciężko.

 

 

Niedawno "osiągnąłem" to samo

27 minut temu, Strzała w tarczy napisał:

 

Ja mam takie szczęście lub nieszczęście, że zjedzenie każdego syfu od razu odczuwam i widzę po reakcji swojego ciała, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Strzała w tarczy napisał:

Druga kwestia to zostawienie jednostek, określanych przez Stary Testament jako prawe lub sprawiedliwe, tj. jednocześnie uzdolnione oraz pełne pokory, miłosierdzia i chęci do pracy, takim ludziom trzeba by zostawić całą potrzebną wiedzę nt. działania świata, człowieka i jego natury oraz technologię

A xx pokolenie po tych zostawionych-oszczędzonych i tak zrobi podobnie do dzisiejszego. Czyli będzie trwonić i bawić.:)

Tak robi z człowiekiem rozwój cywilizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał:

trwonić i bawić.:)

Tak robi z człowiekiem rozwój cywilizacji..

Raczej zmierzch lub jak kto woli zachód cywilizacji.

Nasza umiera, bo rozwój jest sztucznie chamowany m.in. przez dostęp do wiedzy, płatne normy cenzurowanie lub milczenie na temat pewnych faktów, coś co Jezus nazywał zatwardziałością serca.

A przecież nie musiałoby tak być, ale trzebaby zacząć od prawa, które ma służyć ludziom, albo jeszcze głębiej od serca, tak żeby człowiek w drugim człowieku widział syna człowieczego i swojego brata lub siostrę.

Tak naprawdę jesteśmy jak naród tak bogaci, że możnaby nawet oddać Cezarowi co Cezara, gdyby ludzie spełniali Prawo Boga, oparte i miłosierdzie względem drugiego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 10:46, Martius777 napisał:

Wedle Jana całkiem inaczej wyglądał, to jest jedyny opis Jezusa:

 

14 Głowa Jego i włosy - białe jak biała wełna, jak śnieg,
a oczy Jego jak płomień ognia
.

Nie wiem czy odnosi się to na pewno do Jezusa, czy może do kogoś innego.

Poza tym według Henocha siedzi ich tam dwóch jeden biały, a drugi o obliczu syna czlowieczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jakie naprawdę miał intencje Jezus? Co chciał nam powiedzieć? Nie chodzi mi o kościelną retorykę, tylko włącznie z tymi niechcianymi fragmentami Ewangelii i innymi zapiskami? Jaką była jego zdaniem recepta na szczęście, jaki jest prawdziwy sens życia według Jezusa?

 

To co prezentuje nam kościół, to jest zrobione na ich modłę, dla ich interesów, to co chciał przekazać Jezus na pewno musiało mieć jakiś głębszy sens.

 

Reinkarnacja? Ale po co?

 

Interpretować życie przez pryzmat miłości? Nie możliwe, że tylko tyle...

 

Doświadczać wszystkiego w pełni? Również cierpienie? Ale też, po co?

Proszę mądrzejszych i bardziej obeznanych ode mnie uczestników, aby ktoś pokłonił się nam moim pierwszym wersem. Jak wy to widzicie, jakie są wasze analizy i spostrzeżenia. Byłbym bardzo wdzięczny.

Wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł istnieć jako osoba. Ale moim zdaniem dorobiono do niego tą całą ideologię. 

Nie da się ukryć, że całe chrześcijaństwo, jest kopią wierzeń poprzednich pokoleń.

Zawsze mnie zastanawiał tekst o wolnej woli.

Wg chrześcijaństwa, masz wybór:

-uwierzyć i zostać zbawiony, żyć wiecznie;

-nie zrobić tego co wyżej  i smażyć się w piekle;

no wybór po uju.

Edytowane przez Leniwiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Leniwiec said:

Nie da się ukryć, że całe chrześcijaństwo, jest kopią wierzeń poprzednich pokoleń.

 

Nie jest. Poprzednie pokolenia wierzyły w stary Testament natomiast chrześcijaństwo to nowy Testament. Straty to dodatek żyda Szawła.

 

Gorzej - filozofia starego testamentu jest rrybalistyczna, plemienna, nawet kotekstowa, niewolnicza, poddańcza,  zakładjąca zło człowieka i karę za wyłączną metodę wychowawczą.

Filozofia nowego testamentu jest uniwersalna, zaskakująca dobro i nagrodę za metodę wychowawczą.

Zwrot o 180°.

To są zupełnie różne bajki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.