Skocz do zawartości

Najbardziej depresyjne/melanchonijne/dołujące utwory


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dr Caligari

Jest temat odnośnie kawałków motywujących, to teraz temat odwrócony o 180 stopni. Swego czasu, gdy byłem wiecznie pogrążonym w smutku młodzieńcem, stworzyłem sobie playlistę, której słuchałem, upijałem się, użalałem nad sobą i nienawidziłem świata :) Są to czasy zasłużenie minione, ale nadal, gdy otworzy mi się ciało bolesne, lubię sobie puścić te kawałki i posiedzieć samemu w ciemnym pokoju.

Chodzi mi o utwory piękne, ale jednocześnie przesycone smutkiem, żalem lub bólem.

Moje top 5:

 

1. Nine Inch Nails "Hurt".

 

http://www.youtube.com/watch?v=htmKZKR7oyc

 

Przepiękny tekst o bólu i samotności: "I hurty myself today, to see if I still feel"...

Polecam też przepiękny cover w wykonaniu Johnyego Casha.

 

2. The Streets "Blinded by the lights"

 

 

3. Jeff Buckley "Hallelujah"

 

 

Klasyk.

 

4. Republika "Odchodząc"

 

 

5. System of a Down "Lonely day"

 

 

Oprócz powyższych: T. Love "Jest super", The Doors "The End", Lou Reed "Perfect Day", Marianne Faithful "Sister Morphine", Myslovitz "Szklany człowiek", Nick Cave "As I sat sadly by her side", Phil Collins "In the air tonight", Joy Division "Atmosphere", "Dead souls" i wszystkie pozostałe ich utwory :), Anathema "Empty", Archive "Again", Eric Clapton "Tears in heaven".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i posiedzieć samemu w ciemnym pokoju...

Dostałem kiedyś na urodziny płytę CD z zakreślonym tyułem od wyjątkowej dla mnie osoby w chwili gdy oboje byliśmy uwikłani w stałe związki niestety. Nie widzieliśmy się ponad 11 lat a złapaliśmy kontakt przez przypadek (Boże błogosław NK).Padło zaledwie kilka słów bo ani ja ani ona nie chcieliśmy powiedzieć czegoś czego legalnie nam nie wolno było mówić ale powietrze między nami można było rąbać siekierą.

Więc gdy mogę posiedzieć sobie sam w ciemnym pokoju włączam płytkę i zakreślony kawałek. Oto on...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

xasthur - oration of ruins

 

 

nocturnal mortum - taste of victory

 

 

rotting christ - after dark i feel

 

 

emperor - aerie descent

 

 

dissection - where dead angels lie

 

 

gorgoroth -sign of the open eye

 

 

burzum - dunkelheit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.