Skocz do zawartości

Podwyżki pensji w PL


Rekomendowane odpowiedzi

W obecnej pracy nie ma podwyżek z automatu. Za każdym razem trzeba pisać email o podwyżkę, ale jak się wnioskuje o podwyżkę to nie o 200 zł a 2000zl.

 

W poprzedniej co roku były podwyżki o 5% +/-.

 

Największe podwyżki zawsze miałem przy zmianie pracy. 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pankoneser napisał:

Potem jeszcze dwa razy i już jest 40. Najlepiej zmienić 6 razy, wtedy już jest w miarę zadowalająco. Mój znajomy zmienił 9 razy. 76k na miesiąc mówił, ze bez szału ale już jakos idzie za to przezyc. ;)

z pewnego popularnego forum dla mitomanów programistów

 

 

zarobki.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RealLife napisał:

W poprzedniej co roku były podwyżki o 5% +/-.

A u mnie w przeciągu 10lat prestiżowy zawód X został spłycony do poziomu ciecia.

Wynagrodzenie w państwowej instytucji nie zmieniło się nic -pomimo działań zewnętrznych związanych z rozmowami o podwyżkę.

 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, curvipiccolo napisał:

Zarabiam ponad 2x więcej niż w 2015.

Ostatnia podwyżka była po tym jak szef się zapytał dlaczego pracuję tak mało, i powiedziałem że mi się w sumie nie chce bo mam dość pieniędzy żeby przeżyć ze 2 lata 🤷‍♂️

Nie rozumiem i jaka konkluzja?

Zostałeś dyscyplinarnie zwolniony i stworzyłeś własny biznes?

Czy niby szef zlitowal się i po tym jak dowiedział się że masz wyjebane postanowił Cię zmotywować <lol ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PyrMen napisał:

Zero podwyżek. 

A nie jestem łatwo zastępowanym pracownikiem. 

Haha 🤣

To jest wlasnie najwiekszy mit. Jestem zbyt ważny, firma sie beze mnie zawali itd. Potem człowiek siedzi 10 lat klepiąc tego samwgo excela.

Tez tak myślałem, że dobrze pracuję, dużo umiem, bylem na zagranicznym szkoleniu to mnie nie ruszą, bo za dużo zainwestowali, a potem dostalem wypowiedzenie w ramach redukcji 😅

Po latach przy piwie dowiedzialem się, ze kazali mu zwolnić kilka osób i wybierał tych którzy sie w tej robocie marnowali, bo pewnie i tak by ucekili, a zostawiał tych miernych ale wiernych 🙃

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że ktoś był rok temu na postojowym a teraz ma normalną pensję i już jest wzrost ;).

 

Statystyki to magia, jak nie masz surowych danych i metody badania. 

 

Posłowie mieli podwyżki, za chwilę będą w ochronie zdrowia (chociaż zabrali Covidowe). Może też być tak, że ludzie co są zatrudnieni w swoich spółkach podnieśli sobie pensje po dwóch latach. Zarobki też wzrosły w zawodach gdzie duża część pensji to prowizja, bo gospodarka jednak ruszyła ( u mnie pierwszy kwartał 2022 ponad dwa razy większy dochód jak cały 2021)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbychu napisał:

z pewnego popularnego forum dla mitomanów programistów

 

 

zarobki.png

Dla programistów mieszkających w Polsce mega opcją jest pracowanie zdalnie dla zagranicznej firmy. Już nawet nie mówiąc o USA, ale Norwegia, Szwajcaria czy chociażby Niemcy, żeby być w podobnej strefie czasowej. Angielski ogarnąć na C1 i jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, curvipiccolo said:

Zarabiam ponad 2x więcej niż w 2015.

Ostatnia podwyżka była po tym jak szef się zapytał dlaczego pracuję tak mało, i powiedziałem że mi się w sumie nie chce bo mam dość pieniędzy żeby przeżyć ze 2 lata 🤷‍♂️

W sensie ze to dużo mieć poduszkę na 2 lata i masz wywalone jajca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.