Skocz do zawartości

Jesteśmy owieczkami


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie doszedłem do wniosku, że tak naprawdę to wszystko nie ma za dużego sensu. O co dokładnie chodzi? O to, kim jesteśmy dla władzy. A kim jesteśmy? Pachołkami elit. 

 

Czytałem sobie ostatnio o masonerii - najprawdopodobniej z nimi chodzi o to, że tworzą ideologię do sterowania ludźmi a nie, że rządzą tak o światem. Po prostu wymyślają, jak nas trzymać za mordę. 

 

Weźmy np pod uwagę nacjonalizm. Sam byłem kiedyś nacjonalista, ale potem mi przeszło. No, ale mniejsza. 

Facet idzie w kamasze w imię czego? W głębi siebie myśli, jakby walczył za coś ważnego a tak naprawdę walczy o nic... 

Dzięki takiej ideologii, jak nacjonalizm elita ma wiele osób walczących ZA DARMO. 

 

Nie spodziewajmy się, że kiedyś przestaną być problemy.  Dzięki wojnom wiele lat trzymali ludzi za mordę a oni sami mieli władze.

Teraz nie było wiele lat wojen w Europie. 

 

I czy to coś zmieniło? Wymyślili coś innego. Nierówności, KLIMAT, zielona energia i masę innych rzeczy. Dlatego Unia walczy ze wszystkim co sie tylko da... 

 

Więc niestety, my jako zwykli ludzie cierpimy często i nasi dziadkowie cierpieli przez to, że ci u góry chcą nas mieć wiecznie w garści. 

 

Ukraina jest tego przykładem. Zaszczepili w nich nacjonalizm. Zrobili z nich mięso armatnie. Gdyby tego nie zrobili, to nawet jakby Rosja ich przejęła, jak Białoruś, nie straciliby życia swojego  albo swoich bliskich... Co z perspektywy Ukraińca teraz go czeka? Życie dużo gorsze, niż wcześniej, ale będzie miał tą swoją kochana Ukrainę? 

 

No cóż a pętla się też zatacza. Ci co ogarniają, że są wykorzystywani, też popadają w pułapkę. Często są zmuszeni walczyć - za np obronę rodziny. Nic wtedy nie da wiedzą o tym, że jesteś wykorzystywany. Przeciwna strona ma napchaną głowę tym a ty się naturalnie starasz bronić. 

  • Like 16
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w 100% rację. Od dziecka uczy się nas na historii jak dzielnie walczyliśmy i umieralismy za ojczyznę. Robi się to dlatego, że to jest dobre dla panstwa, nie można prowadzić wojen gdzie każdy jest pacyfista. 

 

Do historii można podejść z drugiej strony, można czytać o ludziach, którzy zbudowali majątki na tragedii ludzkiej, o politykach, którzy uciekali pierwsi z państwa i jedyne o czym myśleli to żeby dobrze zjeść w najlepszych restauracjach.

 

Myślę, że my jako ludzie możemy być zmanipulowani na kilku płaszczyznach np.

- być białym rycerzem dla kobiet, incelem itp. Czyli to na czym skupia się to forum

- być osoba wierzaca w jakaś bzdure, świadkowie Jehowy czy coś takiego,

- być patriotą, nacjonalista, osoba wierzaca w to że ma realny wpływ na państwo

 

Co do ostatniego punktu fakty są takie, że nie ma mamy wpływu na żadną politykę, w tej górce jesteśmy nikim. Możemy żyć w różnych miejscach, znać wiele języków, korzystać z życia i nie być bardzo zależnym od tych wszystkich wydarzeń.

 

Teraz jest trend na bycie digital nomadem. To często są ludzie którzy nie wierzą w tę bajki. Jeżdżą po swiecie, znając języki i biorą to co najlepsze z miejsca w którym są. Jeżeli gdzieś już zostają to tam gdzie się czują najbardziej szczęśliwi i gdzie są traktowani dobrze.

Edytowane przez takiTomek
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

W ostatnim czasie doszedłem do wniosku, że tak naprawdę to wszystko nie ma za dużego sensu. O co dokładnie chodzi? O to, kim jesteśmy dla władzy. A kim jesteśmy? Pachołkami elit. 

 

 

@absolutarianin by Ci wyjaśnił.

Wkraczamy w okres dekadencji i upadku tej cywilizacji.

Jest i będzie rozpierdol jak w Rzymie, bal na Titaniku, dekadenckie prawa i obyczaje, zero odpowiedzialności elit, julkizm i skurwienie plebsu.

Tylko to trochę potrwa.

 

Sens ma więc powrót do "grassroots" - budowania grup oporu, takich klanów społecznych, rodzinnych.

Szukaj ludzi z podobnymi wartościami w otoczeniu i staraj się coś budować.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargonNo być może większe znaczenie będzie odgrywały rzeczy duchowe, niż materialne. 

 

Niestety zachód postępowy doprowadzi do tego, że zamiast postępu... Będzie regres. Cofniemy się zwyczajnie, chodź będzie nam się wydawało, że jesteśmy tak daleko. 

 

Teraz jest już powoli zderzenie między cywilizacja wschodnia a zachodnią. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ 

Co się zobaczyło to już się nie odzobaczy. 

 

Wpajają ludziom wiele głupot już od małego, rodzice tak samo ogłupieni więc pilnują by młody człowiek wyrósł na niewolnika. 

 

Tutaj nie ma krat fizycznie, one są w głowie.

 

Kłamstwa/fałszywe przekonania dotyczą naprawdę wielu aspektów, medycyna, finanse, religie, relacje międzyludzkie - można to rozbijać ale po co.

 

To jest ten popularny MATRIX.

 

Polecam zastanowić się jak wyglądałoby życie normalnego człowieka bez narzuconego balastu, czy musiałby się zadłużać by zwyczajnie żyć? Czy musiałby tyle czasu spędzać w pracy? 

 

Ludzi pozbawiono świadomości wymieniając ją na gotowe rozwiązania służące hodowcom gojów, tutaj podaje przykład:

23 minuty temu, RealLife napisał:

Boże drogi, to przez wątek o wojnie. Co te szury ci zrobiły. Bydlaki! 

 

Widzicie co robicie z ludźmi?! 

Szur, antyszczep, płaskoziemca, foliarz - (to początek moich zalet) ładnie ukute obelgi by zdyskredytować osoby niewygodne, takich mamy nie słuchać, tylko wytykać palcem i omijać jak covidianin zdrowy rozsądek :D

Dlaczego? Łatwiej tak dla władzy utrzymać bydło w ryzach. Wyśmianie, wyzwanie, wytknięcie palcem jest prostsze niż zrozumienie że zostało się oszukanym, a jak myślicie - w którą stronę pójdzie ogłupione oportunistyczne bydło? 

 

I po co jakieś kraty, baty i komory gazowe jak taki przekręcony człowiek jest kapo dla samego siebie i otoczenia? Sam się zamaskuje, zaszczepi, sprzeda brata bo tego nie zrobił. Później pójdzie i wkręci się w kolejne rozwiązania systemowe jak mucha w pajęczynę i będzie twierdził że to jego wybór.

 

Nadzieja w ludziach zadających pytania, szukających odpowiedzi z pewną dozą intuicji że coś tutaj nie gra. 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 10
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś byłem patriotą. Dzisiaj wiem że poza rodziną to nie ma o co walczyć jeśli chodzi o Polskę. Polak dla Polaka to jest największy wróg. Odstajesz od grupy na minimetr jesteś do ujebania. Stadne instynkty zwierząt, zawiść zazdrość, pilnowanie żeby wszyscy mieli równie źle. Można miec gorzej. Nie można mieć lepiej. 

 

Ostatnio przypomniała mi się historia koleżanki która podobnie jak ja dojeżdża do pracy kawał drogi. Ona pracuje w pracy biurowej i prosiła o możliwość pracy z domu. Okazało się że współpracownicy cisnęli że nie ma opcji. My żyjemy w kraju w którym nie cieszymy się że ktoś ma lepiej, bo za niemożliwe uważamy żeby nam kiedyś mogło byc lepiej. I taka prawda. Wszyscy moi znajomi łacznie ze mną jesli nie dostali czegoś od rodziców to pobrali kredyty. 

 

Polska to nie jest kraj dla normalnych ludzi. Na wiosnę przyszłego roku szykuję się powoli do wyjazdu. Tu już nic nie zdziałam. Marnuję tu życie. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, RealLife said:

Boże drogi, to przez wątek o wojnie. Co te szury ci zrobiły. Bydlaki! 

 

Widzicie co robicie z ludźmi?! 

@Rnext @zychu @sargon @Imiennik i pozostali, robicie świetną robotę! 

 

EDIT: i piszę to zupełnie bez ironii. Tak w wątku covidowym, jak i w wojennym. Dziękuję!

Edytowane przez manygguh
  • Like 4
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ace of Spades napisał:

Za dużo czytasz, zamiast tego napij się chłodnego browara w tych pięknych okolicznościach przyrody, wyluzuj i ostygnij :)

Dobra sprawa. Wiem o czym mówisz :) Ostatnio wchodziło mi całkiem dobrze piwka o nazwie:

Łomża, 

Perła 

 

Przy lecie trochę wyluzować. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, $Szarak$ said:

ci u góry chcą nas mieć wiecznie w garści

Na wyższym poziomie abstrakcji - popatrz na dowolną rewolucję. Tylko w terminie kilku-kilkunastu lat po.

Zazwyczaj wyjdzie Ci, że przed masz plebs i małą grupkę elit - a po rewolucji, wszystko się zmienia, ale nadal masz plebs i małą grupkę elit.

Czasem nawet to są te same elity. Ale to bez znaczenia - ci których widzimy, są wymienni i zastępowalni.

 

Zmieniają się słowa, pojęcia, ideały. Fronty.

Ale tył teatrzyku jest ten sam - widownia która patrzy i płaci, aktorzy którzy grają przed widownią, i właściciel którego nawet tam nie ma.

Od czasów starożytnych i niewolnictwa, do dnia dzisiejszego i "wageslaves". Proletariat czy feministki/LGBTZNP, to aktorzy na froncie ideologicznej walki. Pacynki, z ukrytą ręką w dupie. Do utylizacji po zużyciu.

Czasem wszystko się musi zmienić, by wszystko zostało po staremu.

  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Boże drogi, to przez wątek o wojnie. Co te szury ci zrobiły. Bydlaki! 

 

Widzicie co robicie z ludźmi?! 

 

 

No te newsy:

- bomba w kuchni ale lustro przy umywalce nawet nie ma pęknięcia

- rzadkie kotki z Odessy

- skradzione ps4 i prośba o hasło

- ocalały 11 letni szachista

 

I co się dziwić że ludziom ryje beret

 

Cały czas wydaje mi się to trolling z tym kontem, coraz dziwniejsze wątki i szukanie atencji, a wystarczy wyłączyć kompa i wyjść do parku na słońce

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ace of Spades

Zapomniałeś o kiełbie z gryla, po co komuś jakieś filozofie usiońdź synek zoba jakie życie pikne, dzieciom dali i wołgle :D

 

A na grillu też się było perełkę sączyło, trzeba wyluzować byle nie swoje zwoje mózgowe na zawsze.

Edytowane przez Imiennik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takiTomek napisał:

Do historii można podejść z drugiej strony, można czytać o ludziach, którzy zbudowali majątki na tragedii ludzkiej, o politykach, którzy uciekali pierwsi z państwa i jedyne o czym myśleli to żeby dobrze zjeść w najlepszych restauracjach.

Akurat wpadłem na ten artykuł:

O wojnie secesyjnej, kto ją wywołał i dlaczego:

https://www.rp.pl/historia/art36331941-spisek-przeciwko-ameryce

 

Wcale nie Rothschildy :):)

---

System w którym żyjemy, a dotyczy to właściwie całego świata, świetnie zabezpiecza interesy grupki najpotężniejszych ludzi. To jest sieć z której nie można się uwolnić. Przykład:

 

Do władzy dochodzi gość, który ma zamiar wypisać się z układu z banksterką na czele.

I co ma zrobić aby tego dokonać? 

A co może zrobić druga strona aby się go pozbyć? Zacznę od najłagodniejszych sposobów: skompromitować, zastrzelić, zrobić rewoltę w wyniku której władzę zdobędą "właściwi" ludzie. Ale ok, naród staje za buntownikiem. I co wtedy? Do gry wchodzą Unie Europejskie, ONZ, propaganda, sankcje, prawa człowieka, łatka dyktatora itd.

Takie państwo jest niszczone i nie trzeba do tego wojny. Ludzie mając dosyć sami obalają buntownika.

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191

Mu’ammar al-Kaddafi

 

Propaganda jedno, fakty drugie. Takim był złym człowiekiem że socjal ze złóż naturalnych oferował, każdy kto choć odrobinę się wykazał miał gwarantowany start w życie, nie jak kredyt u nas. Ulice czysciutkie, dobra infrastruktura, no chętnie bym takiego u nas na stołek posadził.

 

Efegw6oXYAEllRh.jpg

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Imiennik napisał:

Mu’ammar al-Kaddafi

Kto się sprzeciwia, ten dostaje kulkę. Ostatnio na przykładzie covid:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-Haiti-zamordowany-w-swojej-rezydencji-8149333.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Magufuli

https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Nkurunziza

 

Wszyscy trzej Panowie Prezydenci mieli wyjebane na plandemię i musieli odejść.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cst9191 napisał:

Akurat wpadłem na ten artykuł:

O wojnie secesyjnej, kto ją wywołał i dlaczego:

Świetny tekst, swoją drogą.

21 minut temu, Imiennik napisał:

Ulice czysciutkie, dobra infrastruktura, no chętnie bym takiego u nas na stołek posadził.

Nie mówiąc o tym, ilu Polaków tam pracowało na wielu inwestycjach w latach 80-tych.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak system broni swojej prawy w normalnej konfrontacji z człowiekiem zadającym pytania: 

 

 

 

Jak wiadomo to rządy finansują nam edukację z naszej kieszeni, a naukowe autorytety popadają w szał przyparte do muru szurami, no nie mają co powiedzieć.

 

 

Większość expertów od plandemii to ten sam schemat, same frazesy i zero konkretów, mieszanie kijem w szambie.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Życie dużo gorsze, niż wcześniej, ale będzie miał tą swoją kochana Ukrainę? 

Parę lat temu, mojemu koledze padło auto, przyjechała laweta z ubezpieczalni, kierował młody chłopak, okazało się Ukrainiec, jako, że było ponad 200km do domu to była gadka:

mój ziąbel: tyle czekaliście, tyle walczyliście o niepodległość i nie szkoda Ci wyjechać z Ukrainy?

Ukrainiec: Tam syf kiła i mogiła, ja tam nie chcę, mam dosyć, w Polsce jest lepiej tu mi dobrze, Ukrainy nie potrzebuję...

 

tak tylko tu to zostawię...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, jeszcze nie dawno chciałeś łapać Polaków w siatki jak małpy i na front. Zostałeś wydalony z klubu Abso, mimo wcześniejszych próśb o zaprzestanie inby i kulturę.

 

Ale ok. Jak widać po plandemii, jasne jest czym są tzw elity i ich pachołki ze służb.

Pis? Wasza dobra zmiana miała rozliczyć po, kogo rozliczyli? 

Dla was nic, dla Ukraińców full pakiet (wiem wiem, matki z dziećmi i te sprawy ale ktoś za to zabuli).

 

Sam w zeszłym roku miałem kupić broń, wstąpić do OT, zacząć od nowa w pl po powrocie z emigracji. Jednak duże zmiany po 1 stycznia, ceny, podejście do obywatela skutecznie mi to obrzydziły. 

A akcja z wojną tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że nie jesteśmy wolnymi samo stanowiącymi ludźmi. Zmiany dzieją się bardzo szybko i na naszych oczach. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DOHC napisał:

Zostałeś wydalony z klubu Abso, mimo wcześniejszych próśb o zaprzestanie inby i kulturę.

 

Nooo drugiej takiej szansy od życia nie dostane. hehe

 

17 minut temu, DOHC napisał:

Pis? Wasza dobra zmiana miała rozliczyć po, kogo rozliczyli? 

Rzecznikiem ich jestem?

 

Nie wiem co wy macie na punkcie tego klubu, że spamiłem albo pyskowałem, jak tam praktycznie nic nie ma. To samo co tutaj tylko w ilości dużo mniejszej. Taka różnica i taka strata.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.