Skocz do zawartości

Kasa zapomogowo pożyczkowa


deleteduser159

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem możliwość przyłączenia do programu, jednak jakoś nie bardzo mnie do tego na ten moment ciągnie.

Jakie są wasze opinię na temat bezprocentowej pożyczki.

 

 

Możliwa do uzyskania jest pożyczka bez procentowa na kwotę max 60tys.

Udzielana jest na zasadzie WPŁATY x3 +2x pensja netto.

Przy moich zarobkach miesięczny depozyt to ok 600zł.

Reasumując w dużym zaokrągleniu po roku czasu dostanę możliwość pożyczki na 30k a przy max wpłatach po 2latach 60k

 

 

Tak naprawdę przy obecnym realnym (nie gus) poziomie inflacji realnie tracę.

Nie planuję wydawać ponad stan bo po prostu jestem minimalistą w życiu.

 

Czy ktoś korzystał z was z takiej opcji - czy widzicie jakieś plusy?

Bo jak dla mnie plusy są 2:

 

- możliwość zainwestowania większej kwoty w X

- jakieś tam zabezpieczenie*

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś realna instytucja czy kolejny Amber gold?

Bralem take nieoprocentowane pożyczki z funduszu w pracy,  potem mi odbijali z pensji jakąś kwotę której realnie nie odczuwałem, ale to było w czasach kiedy inflacja nie była tak nadmuchana, a w banku można było dostać 5-8% nas lokacie.

 

Dziś mamy inflację oficjalnie 14% chyba, nieoficjalnie x2, to znaczy że pieniądze które weźmiesz zaczną tracić. Zatem brać dla samego wzięcia się nie opłaca, albo trzeba to na coś przeznaczyć, albo zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja należałem do kasy zapomogowo-pożyczkowej. Jest to fajny instrument, bo faktycznie daje tanie kredyty. Jednak trzeba uważać na to komu się żeruje kredyt (w zależności od zasad i warunków). Ważne jest też, czy jeżeli bierzesz kredyt to czy planujesz zostać w firmie. Ja miałem sytuację, że postanowiłem odejść. Miałem uzbierany kapitał, który by spłacił zobowiązanie, ale dzień wypłaty był później niż dzień spłat, więc musiałem z własnych pieniędzy oddać, a potem otrzymać swój wkład w kase zapomogowo-pożyczkową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to kto jest w komisji. Często jest tak, że tylko znajomi królika biorą. Zależy od zakładu pracy. Z drugiej strony, można sobie zawsze wyrobić znajomości i być wśród tych, którzy skorzystają. Jeśli nie masz hulaszczego trybu życia i rzeczywiście większą gotówkę zainwestujesz to tylko na plus. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie rozmawiałem w firmie i są tutaj spore plus i niestety jeden duży minus, który dyskwalifikuje wzięcie pożyczki.

Jeśli np dostaniemy pożyczkę na dowolną kwotę to możemy od razu nabijać 2 opcję pożyczki, tak więc nie musimy czekać aż spłacimy - tylko dodatkowo możemy zbierać na nową.

 

Ogromnym minusem jest to że potrzeba 2 żyrantów z zakładu pracy.

Jak dla mnie ta świadomość dyskwalifikuje możliwość skorzystania z tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.