Skocz do zawartości

Sytuacja z 14 latkiem


Wolumen

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Spellman71 napisał:

Z jednej strony przegrałeś "zakład" a z drugiej mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że młody stówy nie zobaczył :D


Za dzieciaka miałem identyczną sytuację. W moim domu się nie przelewało. Matka zakosiła mi dwie stówki od wujka. Zapytałem wujka co z umową. To matka się przyznała, że "sobie pożyczyła bo potrzebowała". Także nie napinałbym się na młodego tak zerojedynkowo.

O tym samym pomyślałem. Skąd pewność, że dzieciak dostał w ogóle do ręki tą stówę? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj to mają mentalność na poziomie tego gówniarza 'AlE PrZeCież WygrAŁ ZakŁAd, NaleŻaŁO Mu sIĘ, zA cO NIbY miAł DzięKoWAĆ". 

Jesteście kurwa pozbawieni jakiegokolwiek wyczucia dobrego smaku. Za co miał dziękować? A odróżniacie zakład między kolegami gdzie i jeden i drugi coś ryzykuje, a zakład między wujkiem i bratankiem gdzie tylko wujaszek dokłada coś to puli? 

Nikt nie mówi, że gówniarz ma go po stopach całować, ale zwykłe "dzięki wujek" się należy kurwa, przecież tak naprawdę on mu dał te stówę po prostu. A młody jak ma 15 lat to już powinien takie rzeczy kumać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tornado napisał:

Serio?

Zakłady są FACE TO FACE.

Chyba nie zrozumiałeś 🙂

Ja tam nie widzę żadnego zakładu. Nie wynika(ło) to z kwestii retoryki.

Jeśli ktoś założyłby się na zasadzie "zakład o stówę, że nie uklepiesz średniej 8,15" to jest to spierdolenie na poziomie Wujka Cześka Nosacza. To  de facto próba podcinania skrzydeł dzieciakowi, próba przedłużenia sobie beniz. Kompletnie awychowawcze i źle świadczące o wychodzącym z taką propozycją.

Miewałem takie akcje w życiu (dwie). W obydwu przypadkach zgasiłem owych czereśniaków jak pety w błocie. Żaden nie wywiązał się z obietnic. Ot, taka dodatkowa satysfakcja 🙂.

Nie idź tą drogą. Nie bądź Nosaczem.

 

Aha. Jeśli już mówimy o zakładach i kwestiach honorowych, to - zgodnie z biblią polskiego honoru, tj kodeksem Boziewicza - nieletni NIE POSIADA ZDOLNOŚCI HONOROWEJ (z nielicznymi wyjątkami). Próba żądania satysfakcji z taką osobą automatycznie oznacza defamację próbującego żądać satysfakcji.
Także... Nie idźmy tą drogą.

 

7 godzin temu, Wolumen napisał:

W tym przypadku mialem nadzieję, że chłopak jakoś poczuje się nagrodzony i zmotywowany do dalszej nauki. Owszem 100, to żadna motywacja ale mi chodziło o sam gest, pokazanie, że ktoś zauwazyl jego pracę ( od rodziców nie dostał nic z tej okazji).

Zrobiłeś to po to, żeby poczuć się lepiej sam ze sobą. SRSLY - tylko po to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

zgodnie z biblią polskiego honoru, tj kodeksem Boziewicza

Nie wiem jakim tokiem toczyłeś waleć.

Spłaszczyłeś po calaku.

Tj w którym kościoole wysypał Ci się system?

Generalnie Misiek za dużo/za blisko kadzidła.

....syp trochę mniej zielonego A wincyj szlaki.

Gdzie 8 do 5.3/5.4

....pojechałeś :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę stanę w jego obronie. Zachowuje się jak gbur, tylko czy wie że tak nie powinien. Może nawet mu przez głowę przeszło, że powinien podziękować. Ale może uznał, że zostanie wyśmiany. Albo potem mu mama, i co się tak szczerzyłeś. Ma to daje, po rękach go całować nie musisz.

 

Chcesz mu pomóc na zasadzie moja krew, moje geny to wspieraj. Nie twój dzieciak. Trudno. Jest tyle szamba na świecie, jeszcze sam chcesz sobie na łeb wylewać. Wolę na balkon wyjść i popatrzeć jaki piękny świat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

P o w o l i .  I    D U Ż Y M I    L I T E R K A M I ?

 

Tawarisz Niedzwiedzieł bolsze bukwy.

.....zdecydowanie dalej od paleniska.

Aromaty z koperku walą po dekielku.

...

A motylek trzepał skrzydełkami, Los Alamos zalało radioaktywnym promieniami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że się czepiasz. Dawałeś tę stówkę za wyniki w nauce czy dawałeś bo chciałeś aby był ci wdzięczny?

 

Leje normalnie jak niektórzy piszą że dzieciak niewychowany bo nie podziękował. Ma 14 lat, nie wiesz co o tobie mówią w domu. Może ktoś mu powiedział - "co, tylko 100 ci dał? Niech se w dupę wsadzi."

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.