Skocz do zawartości

Niewidzialna połowa technologicznego świata. Jak bez kobiet czeka nas techaberracja


Rekomendowane odpowiedzi

A mi przypomina się stary dowcip, jakimi to idiotami niby są menedżerowie największych korporacji: dlaczego nie awansują kobiet, wiedząc że kobiety zarabiają mniej - na takich samych stanowiskach?

Wydawać by się mogło, że to prosta droga do maksymalizacji zysku - ale jednak, jak komunizm, nigdy nie zadziałała ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł zacząłem czytać, ale to jednak strata czasu. Na każdy z podanych przykładów ambitnych i uzdolnionych kobiet można podać kilkadziesiąt przykładów mężczyzn. I tak te 19% "informatyczek" zawiera sporą (z moich obserwacji: większą) część osób nie zajmujących się ściśle techniką, ale wsparciem klienta, marketingiem lub zarządzaniem w sensie organizacyjnym.

 

I czy to coś złego? Po prostu tak jest i koniec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał:

A mi przypomina się stary dowcip, jakimi to idiotami niby są menedżerowie największych korporacji: dlaczego nie awansują kobiet, wiedząc że kobiety zarabiają mniej - na takich samych stanowiskach?

W większym gronie (mieszanym "pciowo "xD) zadałem kiedyś podobne pytanie,doprowadzając do zwarcia styków paru osób. I nazwaniu mnie "mizoginistyczną skamieliną" (nie wprost - a szkoda; życzliwi mi potem donieśli - świat jest malutki), co mnie wyjątkowo rozbawiło.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.