Skocz do zawartości

Jeszcze im mało? Feminizm i te sprawy`


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie.

 

Odpoczywam sobie wczoraj po weekendzie, scrolluje LinkedIna a tu nagle taki post. 

 

Screenshot-20220626-103215-Linked-In.jpg (394×664)

Screenshot-20220626-103329-Linked-In.jpg (394×663)

 

 

Nawet nie wiem jak to skomentować. Naprawdę im przeszkadza to, że mówi się "przyjadą dziadkowie, a nie babki"? że dzieci przejmują nazwisko ojca?. Co jeszcze będzie za chwilę? Że do telewizora jest "pilot" a nie "pilotka"?? Poprzewracało się tym babom już w głowach naprawdę. Wg mnie to właśnie one mają w życiu łatwiej jako "słabsza" płeć, ale i tak jeszcze im za mało. Wykorzystują nas jak tylko mogą, finansowo, psychicznie i społecznie. Zdenerwowałem się.  W takim razie, ja też chcę mieć możliwość, decyzji czy kobieta może urodzić moje dziecko czy nie, też chcę mieć większe prawa do wychowania dziecka. Też chcę, aby otwierano mi drzwi przed nosem, też chcę, aby kobieta wnosiła pralkę na 4 piętro. Też chcę, aby randomowa kobieta, rzuciła się broniąc faceta, który jest bity i upokarzany przez inną kobietę. Kur**

 

Edytowane przez sasqn911
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem fragment popularnej ostatnio książki o emocjach dla kobiet - "Czuła przewodniczka" czy jakoś tam. 
Co tam są za kocopoły - btw. kobiety nie mają duszy, w nich siedzi "duchini" - wiedzieliście o tym? ;> 

Oczywiście autorem tej książki jest chyba redaktorka wysokich obcasów.  

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie im mało, zawsze będzie też źle i zawsze będzie temu wszystkiemu winien mężczyzna. To przerośnięte dzieci, którym dano możliwość współdecydowania o czymkolwiek, co je przerasta i do czego nie dorosły. To takie brzemię czasów nam współczesnych, które ciągnie naszą cywilizację ku przepaści.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Peter Quinn napisał:

Co tam są za kocopoły - btw. kobiety nie mają duszy, w nich siedzi "duchini" - wiedzieliście o tym? ;> 

Pobawmy się trochę w te żeńskie odmiany, może zawodów:

 

chirurg - chirurżyni/chirurżka?

blacharz - blachara

marketingowiec - marketingowczyni

marynarz - marynarka / marynarzyni

murarz - murarka / murarzyni

spawacz - spawaczyni / sprawarka

sportowiec - sportowczyni

pilot - pilotka

 

 

i w drugą stronę:

 

prostytutka -> prostytut 

 

comment_16421875221HR6XcJvS3YYh8aDF103jP

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestaje mnie zadziwiać upartość w tej ich głupocie - byle na przekór, byle było głośno. 
Pamiętam występ jakiegoś p(osła) który wyszedł na mównicę ze słowami "Wysoka izbo, szanowna marszałkini... " - i usłyszał reprymendę, że ma mówić, "Pani Marszałek" i ona sobie nie życzy inaczej, a ten dalej swoje... 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami takie dziwy mają sens. Np. autor "Dziewczyn z Dubaj", żeby nie pisać mężczyzna sprzedający ciało mężczyznom, prostytuujący się itp. używał słowa dziwek. I w tedy to ma sens bo język odpowiada na potrzebę nazwania czegoś konkretnego, co nie miało do tej pory nazwy (żigolak tu nie pasuje przecież). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w biurze sprzątaczka została zaatakowana przez ćme. Skakała jak popierdolona. Dlaczego ludziom tak trudno uwierzyć że 190tys. Lat ewolucji naszego gatunku ukształtował pewne rzeczy i nie podlegają one zmianie na podstawie chcenia xD? 

Dymorfizm płciowy wynika z ewolucji. Kobiety staracily siłę na rzecz sprytu i zdolności aktorskich oraz wyczuwania emocji u dziecka i partnera. 

 

Jebane ameby umysłowe... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego emigracja panowie, tępe baby nie umieją patrzeć na te kilka ruchów do przodu. One chcą władzy tu i teraz, one chcą żeby było tak jak one chcą, tu i teraz. Konsekwencje nie mają znaczenia. Pamiętacie Kazimierę Szczukę, która naganiała na wpuszczanie nachodźców w 2015? Na pytanie, a co jeśli będziemy mieć tu terroryzm i zamachy, odpowiedziała że dopiero wtedy będziemy się martwić. 

 

Oczywiście wiemy, czym to się skończy i jak będzie wyglądał kraj, po takim "panowaniu", oj pardon, kobiecowaniu. Wiemy, jaki to będzie burdel i chaos. 

 

I teraz pytanie, czy chcemy w takim burdelu żyć i wychowywać w nim swoje dzieci? Ja już wiem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo bardzo zaciekawił mnie temat 2 wojny światowej a zwłaszcza to jak wyglądała ona w mojej okolicy. 

Jak czytam te wszystkie feministyczne wywody zastanawiam się co poszło nie tak w tej Polsce czy w tej Europie.

Wydaje mi się że ludzie zapomnieli już czym jest wojna. Co podczas takiej wojny dzieje się z Julkami pochowanymi w piwnicach. 80 lat temu 9/10 kobiet w gdańsku zostało zgwałcone i zamordowane. A w dzisiejszym świecie problemem dla takiej pi*dy jest to że pilot nazywa się pilot a nie pilotka, że w sklepie na dziale zabawek jest różowe żelazko. 

Każdą z nich(każdego) wysłałbym wehikuł czasu do tamtych lat żeby przeżyli to co ci ludzie wtedy, żeby zobaczyli jak siostrę/ciocie/matkę gwałci na stole kilku żołnierzy armii czerwonej. Świat byłby piękniejszy 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OstryCienMgły napisał:

Ostatnio bardzo bardzo zaciekawił mnie temat 2 wojny światowej a zwłaszcza to jak wyglądała ona w mojej okolicy. 

Jak czytam te wszystkie feministyczne wywody zastanawiam się co poszło nie tak w tej Polsce czy w tej Europie.

Wydaje mi się że ludzie zapomnieli już czym jest wojna. Co podczas takiej wojny dzieje się z Julkami pochowanymi w piwnicach. 80 lat temu 9/10 kobiet w gdańsku zostało zgwałcone i zamordowane. A w dzisiejszym świecie problemem dla takiej pi*dy jest to że pilot nazywa się pilot a nie pilotka, że w sklepie na dziale zabawek jest różowe żelazko. 

Każdą z nich(każdego) wysłałbym wehikuł czasu do tamtych lat żeby przeżyli to co ci ludzie wtedy, żeby zobaczyli jak siostrę/ciocie/matkę gwałci na stole kilku żołnierzy armii czerwonej. Świat byłby piękniejszy 

 

Oby sobie nigdy nie przypomnieli co to wojna, ale ryzyko dzisiaj występuje jednak. To jest efekt naszych czasów w sumie, ten kto choćby w dzieciństwie wyszedł z bidoty będzie inaczej szanował to co ma, niż ten co zawsze miał wszystko. 

 

A prawda jest taka, że z dzisiejszych pokoleń w Europie mało kto już pamięta jak wyglądała wojna. Został jakiś rys historyczny, ale i on jest ostro manipulowany.

 

Dałem rozwiazanie tego problemu w pierwszym poście. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jorgen Svensson napisał:

A prawda jest taka, że z dzisiejszych pokoleń w Europie mało kto już pamięta jak wyglądała wojna. Został jakiś rys historyczny, ale i on jest ostro manipulowany.

 

Dałem rozwiazanie tego problemu w pierwszym poście. 

 

I dlatego tak bardzo cenimy sobie wygodę. Jeszcze parę pokoleń spokoju i nie trzeba wojny - wystraszy społeczeństwo wystraszyć, ze straci to co ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sasqn911 LinkedIn to lewicowy rak. Wiele razy widzę to gówno na swojej głównej stronie i klikam, że nie chce tego już oglądac. Myślicie, że się nie pojawia? ;-D

 

Do tego loga prawie każdego większego korpo / firmy jest tęczowe to jest kurwa żenada do kwadratu.

 

Dostałem ofertę od firmy z propozycją pracy ale główne zalety pracy u nich to nie wynagrodzenie czy benefity tylko, że dbają o inkluzywność..

 

Capture.PNG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiem czy one są tak głupie czy tak cyniczne. 🙄

 

Ja jestem w 200% za REALNYM równouprawnieniem. Żadnych parytetów, żadnych płciowych przywilejów, żadnych wcześniejszych emerytur, żadnych 3cich ubikacji - powinna być tylko jedna (dla ludzi, w końcu płeć jest nieistotna), więzienia też tylko dla ludzi itd... równość i postęp pełną gębą.

 

Wróci pobór do woja w ramach 300 tyś armii? No to Julki i Grażyny w kamasze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BumTrarara napisał:

Nigdy nie wiem czy one są tak głupie czy tak cyniczne. 🙄

 

Ja jestem w 200% za REALNYM równouprawnieniem. Żadnych parytetów, żadnych płciowych przywilejów, żadnych wcześniejszych emerytur, żadnych 3cich ubikacji - powinna być tylko jedna (dla ludzi, w końcu płeć jest nieistotna), więzienia też tylko dla ludzi itd... równość i postęp pełną gębą.

 

Wróci pobór do woja w ramach 300 tyś armii? No to Julki i Grażyny w kamasze. 

 

Nie wiem czy to prawda także brać pół żartem pół serio, ale w stanach podobno kobiety na damskich więziennych oddziałach zaczęły zachodzić w ciążę. xD 

 

Także lewaki przyczyniają się swoją ideologią do jakże pożytecznego przyrostu naturalnego. xD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Nie wiem czy to prawda także brać pół żartem pół serio, ale w stanach podobno kobiety na damskich więziennych oddziałach zaczęły zachodzić w ciążę. xD 

 

Feministki już się podzieliły. Te radykalne (albo na odwrót) w 6 fali (czy jakoś tak bo się pogubiłem, w każdym razie jedna z fal podzieliła się pod tym względem właśnie) uważają, że feminizm powinien walczyć tylko o prawa biologicznych kobiet (cis, czy tam jeszcze innych), a nie wszystkich (trans i znowu następnych). 

 

Drugi problem to sportowcy trans. Jakoś nie było przypadku, żeby biologiczna kobieta wygrywała z mężczyznami (chyba tylko w nurkowaniu swobodnym swojego czasu prowadzono wspólną klasyfikację, ale od pewnego czasu rozdzielono jak panowie zaczęli wygrywać). Niezły hejt był jak jakiś lekarz bardzo delikatnie zaczął sugerować, że przecież taka trans kobieta jeśli ma "męską historię" to ma przecież inny kościec. Już za takie proste spostrzeżenie była próba linczu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.