Skocz do zawartości

PiS czyli "Przeproście i Spierdalajcie" - Jan Piński


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, XYZ napisał:

I jak to się stało, że Grecy nie są właścicielami portu w Salonikach... choć mają gigantyczna flotę handlową...

I jaką droga prowadzi do tych jebanych Salonik i gdzie jest jej drugi koniec?

hihi.

@Rnext ostatnio dużo wrzucasz materiałów od Pana Jana. Moje pytanie jest takie, czy ktoś w YT odpowiada na te filmy tzn wyjaśnia go? Chodzi mi o to aby zobaczyć film z drugiego końca tego kija.

 

Ja już nikomu nie wierzę. A pierdolenia które teraz słyszę, że Polacy brali kredyty bo prezes zapewniał, że będzie dobrze... no to o czym tu mówimy - zarówno rządzący jak i rządzeni. To samo gdy rządzący zapewniają, że jesteśmy przygotowani i wszystko jest zapięte na ostatni guzik - patrz respiratory. Trzeba mieć odwrotnie w głowie ja rozumiem, że oni prawdy nie mogą powiedzieć, ale gdy słyszę to znaczy, że jest na odwrót.

 

Oni mówią po Polsku, ale nie zarządzają w imieniu Polaków.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zuckerfrei said:

ostatnio dużo wrzucasz materiałów od Pana Jana.

Chyba dwa, może trzy (nie liczę). Niech będzie że to dużo;)

1 hour ago, zuckerfrei said:

Moje pytanie jest takie, czy ktoś w YT odpowiada na te filmy tzn wyjaśnia go? Chodzi mi o to aby zobaczyć film z drugiego końca tego kija.

Z punktu widzenia prowincjusza (no bo w sumie już nie mieszkamy w metropolii) rzeczywiście może się wydawać że w jego przekazie jest sporo spekulacji. Ale zasadniczo nie nadaje z więzienia ani z obozu dla internowanych. Z tego co wiem, Kaczyński jedynie wytacza mu proces o nazwanie go (tzn. chyba o ujawnienie) że jest gejem o czym wie cała "warszawka". I co w zasadzie byłoby tu do wyjaśniania - mówi kto jest winien inflacji, degrengoladzie gospodarczej, kto mu doradzał i co mu doradzał (już świętej pamięci) jakie szacher-macher odchodzi zakulisowo, kto pod kim ryje, po co i dlaczego. My, szaraki-Polaki nie mamy dostępu do tej wiedzy a Piński nie siedzi za pomówienia.

 

Chyba że chodzi o jasną deklarację, czy jestem sympatykiem PiS. No nie jestem. Uważam że w ogóle cała ta postkiszczakowska "Banda Czworga" to cwaniaki które mają zerowe kompetencje do (za)rządzenia krajem i jeszcze mniejsze morale. Ale wystarczy im ograniczyć kompetencje i zakres działania a nauczyć obywateli samodzielnie funkcjonować i żyć, żeby ich chciwość, mętność i głupota nie szkodziły (aż tak).

1 hour ago, zuckerfrei said:

A pierdolenia które teraz słyszę, że Polacy brali kredyty bo prezes zapewniał, że będzie dobrze...

To oczywiście uproszczenie. Chodzi o to, że władza stworzyła takie warunki, żeby nałapać leszczy w sieć.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rnext napisał:

czy jestem sympatykiem PiS

To mnie kompletnie nie interesuje. Fakt, dobrze się go słucha lecz nauczony doświadczeniem chętnie wysłuchałbym oponenta.  

 

I do wszystkich W. Gadowski - hot or not?

10 minut temu, Rnext napisał:

żeby nałapać leszczy w sieć.

W tym kraju "Sezon Na Leszcza" trwa 365 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, zuckerfrei said:

W tym kraju "Sezon Na Leszcza" trwa 365 dni.

Za wyjątkiem lat przestępnych.

Wtedy masz dzień "leszczowania" ekstra.

40 minutes ago, Ace of Spades said:

powróci Donald i zaprowadzi niemiecki porządek

Zwrot "niemiecki gaz" budzi we mnie niejasne, ale niepokojące skojarzenia.

 

Poważniej - po PiS wiadomo mniej więcej, czego się spodziewać, dadzą gratis wazelinę przed.

PO chyba nawet nie przedstawiło jeszcze programu, poza pięcioma gwiazdkami (skończy się pewnie po wyborach stwierdzeniem "no to teraz ***** ***, a to Wy jesteście PiS"). Raczej nie dadzą wazeliny.

Konfederacja działa jak miała działać, kanalizuje i rozczarowuje, dzięki progowi 5% (i systematycznie odpalanemu protokołowi <4,7%).

O SLD czy Razem - wolę milczeć... jeśli przy kimś PiS wygląda "dobrze", to przy Razem.

PSL wejdzie w du** znaczy w koalicję ze zwycięzcą. Którymkolwiek. Jeśli (nie daj Boże) Rosja podbije Polskę, z nimi też PSL wejdzie w koalicję.

 

Jakakolwiek realna szansa na znaczącą zmianę, to wycofanie się ze zbioru przewidywalnych rozwiązań. Bo odpowiedzi na nie, zostały już dla nas przewidziane.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RealLife napisał:

Aż miło popatrzeć jak Polska się rozwija i zwiększa swoją niezależność od Rosji

Faktycznie, miło. Serce rośnie, patrząc na te czasy, jak mawiał klasyk xD

 

Ot, dzisiejszy dzień za mną. A jeszcze 15 nie ma.

350 zł u weterynarza,

450 na stacji benzynowej,

300 w sklepie.

 

Król się bawi, złotem płaci. A koszyki nawet w połowie nie pełne :)

Złośliwy powie, że na biednego nie trafiło. No nie. Ale na barona paliwowego czy jakiegoś politycznego padalca również nie.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Faktycznie, miło. Serce rośnie, patrząc na te czasy, jak mawiał klasyk xD

 

Ot, dzisiejszy dzień za mną. A jeszcze 15 nie ma.

350 zł u weterynarza,

Rynek :D

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

450 na stacji benzynowej,

Cóż, są tacy co płacą 150 złotych mniej za pełny bak. Ale masz samochód jaki sobie wybrałeś.

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

300 w sklepie.

Ojej. A ja 30. Jedni zostawiają te 300 i maja zapasy na pół miesiąca inni zostawiają drobne kwoty i nie robią zapasów. Jestem ciekaw ile  rzeczy wywalasz bo się przeterminowały leżąc w zamrażalniku

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Król się bawi, złotem płaci. A koszyki nawet w połowie nie pełne :)

Nie ilość a jakość.

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Złośliwy powie, że na biednego nie trafiło. No nie. Ale na barona paliwowego czy jakiegoś politycznego padalca również nie.

No, nie trafiło. I co z tego? Wolałbyś być samotnym ojcem dziecka z porażeniem mózgowym? (ma 500+ darmozjad jeden)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Libertyn napisał:

Rynek

A tak, weterynaria to jeden z niewielu obszarów pełnego wolnego rynku w gospodarce :)

 

5 minut temu, Libertyn napisał:

Ale masz samochód jaki sobie wybrałeś.

Oczywiście. To wyłącznie moja wina (i umiłowanie dużego silnika, nie przeczę), a nie np. durnoty polityków, którzy nie widzą związku przyczynowo - skutkowego między cenami paliw, jednego z krwioobiegów gospodarki a cenami wszystkiego innego. :) Pokaż mi tych parę samochodów w miarę możliwości, które w lipcu 2022 zalejesz pod korek za 150 zł. Nie wykluczam, że są.

 

7 minut temu, Libertyn napisał:

Jestem ciekaw ile  rzeczy wywalasz bo się przeterminowały leżąc w zamrażalniku

Minimalne ilości, bo niezależnie od tego ile zarabiałem, starałem się nigdy nie marnować żywności.

 

9 minut temu, Libertyn napisał:

Wolałbyś być samotnym ojcem dziecka z porażeniem mózgowym? (ma 500+ darmozjad jeden)

Nie zazdroszczę. I tak, cieszę się. Tak samo się cieszę, że się nie urodziłem np. w Sierra Leone czy slumsach Bogoty. Ale na Boga, równajmy w górę, nie w dół. I mimo że nie wpisuję się w średnią statystyczną polskiej rodziny (dwie średnie krajowe +-, albo i mniej), to w przeciwieństwie do paru skurwiałych publicystów nigdy nie zapomniałem, skąd mi nogi wyrastają.

 

I właśnie za to, za stopniowe niszczenie poczucia własnej, małej stabilizacji tysięcy polskich rodzin, ludzi na dorobku, ciężko pracujących Polaków zaprawdę należałoby kogoś powiesić.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife, Polska się nie rozwija, a rozkłada, od Rosji od dawna nie jesteśmy zależni, a tzw. rozbudzenie patriotyczne i narodowe to nie jest zasługa PiS (bo oni traktują naród i patriotyzm instrumentalnie).

 

Cytat

Aż miło popatrzeć jak Polska się rozwija i zwiększa swoją niezależność od Rosji

To twój najlepszy tekst na tym forum.  :D 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Obliteraror said:

I właśnie za to, za stopniowe niszczenie poczucia własnej, małej stabilizacji tysięcy polskich rodzin, ludzi na dorobku, ciężko pracujących Polaków zaprawdę należałoby kogoś powiesić

Nie mówię że to zły pomysł... ale ilu musiałoby zawisnąć, aby właśnie dla tych "maluczkich" coś się zmieniło? Żeby nagle mieli czym tanio ogrzać dom, żeby mieli tani chleb w sklepie i na stole, żeby mieli tanie paliwo by wybrać się na zasłużony odpoczynek... Jakich igrzysk trzeba, by dostali też chleb...

 

Możesz wszystkich polityków wymienić... ale to niewiele zmieni. Następni już są naszykowani.

A nawet jeśli uda się dotrzeć na koniec tej linii, i znaleźć tych 10 sprawiedliwych... sprawią, że górnik nie będzie chciał pensji za swą pracę? Że rolnik odda plon swej pracy za półdarmo? Że z Zatoki Perskiej przypłyną tankowce wypełnione ropą szejków - tanio?

 

Stabilizację będziesz miał, jak w dowolnej chwili cokolwiek potrzebujesz - będziesz miał zgromadzone, i gotowe do użycia. A nawet wtedy, czynnik ludzki zwany "wincyj" rozpierdoli każdą utopię w drobny mak. Kto może powiedzieć "nie dostaniesz", jeśli człowiek mówi "chcę/potrzebuję" - zawsze będzie "tym złym".

 

Smęcę, bo coraz wyraźniej widać w nastrojach ludzi, polaryzację. Rozbicie na drobne. Zniechęcenie do działania, a w zamian chęć przyjścia "zamordysty" który powie, jak ma być... i będzie na kogo zwalić swe porażki, swój wieczny niedosyt.

Na system.

Stąd paradoks - chcąc mieć system winny naszego losu, sami go sobie stworzymy. Przy pomocy "elit" - jakiekolwiek by one nie były. Ze szlachty, z narodu wybranego, z ludu, z merytokracji, z religii, z medyków... wahadło. Cykl. "Czasem wiele musi się zmienić, by wszystko zostało po staremu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

A tak, weterynaria to jeden z niewielu obszarów pełnego wolnego rynku w gospodarce :)

Dokładnie. Twój wybór czy płacisz za uśpienie, czy za drogie zabiegi

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

 

Oczywiście. To wyłącznie moja wina (i umiłowanie dużego silnika, nie przeczę), a nie np. durnoty polityków, którzy nie widzą związku przyczynowo - skutkowego między cenami paliw, jednego z krwioobiegów gospodarki a cenami wszystkiego innego. :) Pokaż mi tych parę samochodów w miarę możliwości, które w lipcu 2022 zalejesz pod korek za 150 zł. Nie wykluczam, że są.

Nie za 150. Za 150 mniej. Hmm. Daewoo Tico? 
PS. Benzyna tanieje. Jeszcze trochę a zejdzie poniżej 7 złotych za litr

 

A politycy nie spadli z księżyca. Ktoś ich wygrał. Większość z nich w polityce siedziała zanim podszedłem do matury.
Nie przeczuwałeś ciągu przyczynowo skutkowego między obecnymi politykami w rządzie a tym co może się dziać?

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

 

Minimalne ilości, bo niezależnie od tego ile zarabiałem, starałem się nigdy nie marnować żywności.

No widzisz. Masa ludzi ma zaś tendencje do robienia zapasów i nie ogarniania tego co maja w zapasach.  Masa ludzi robi zakupy w drodze z pracy do domu, wiec kupują to co wydaje im się potrzebne.  I tak masz w wielu spiżarniach jakieś puszki z owocami czy kukurydzą które mogą być przeterminowane o lata. Widzę to po moich rodzica którzy ostatni wywalili bodajże kilo wołowiny i kilka puszek oraz słoików z różnymi produktami. Ludzie narzekaja na ceny żywnosci która i tak potem wyrzucają

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Nie zazdroszczę. I tak, cieszę się. Tak samo się cieszę, że się nie urodziłem np. w Sierra Leone czy slumsach Bogoty. Ale na Boga, równajmy w górę, nie w dół.

To gdzieś jest ktoś, dajmy na to Janusz Palikot który na paliwo wydaje i 3500. Bo on nie tankuje duzego samochodu tylko swoją Cessne. Więc nie masz tak źle. Biedny Palikot, utrzymanie samolotu teraz jest droższe.

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

 

I mimo że nie wpisuję się w średnią statystyczną polskiej rodziny (dwie średnie krajowe +-, albo i mniej), to w przeciwieństwie do paru skurwiałych publicystów nigdy nie zapomniałem, skąd mi nogi wyrastają.

Publicystów w rodzaju?

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

I właśnie za to, za stopniowe niszczenie poczucia własnej, małej stabilizacji tysięcy polskich rodzin, ludzi na dorobku, ciężko pracujących Polaków zaprawdę należałoby kogoś powiesić.

 

Ten argument jest inwalidą. 
Bo nikt tej stabilizacji nie niszczy tak jak inne rodziny. Bo ludzie mają sprzeczne interesy. Właściciel firmy, jej pracownik oraz jej klient maja zupełnie inne potrzeby i muszą one spotkać się po środku.
Ale. Rynek is a bitch i rozkłada te potrzeby na nierównym poziomie.
Podlej to neoliberalnym sosem i przekonaniem że pracownik się pewnie kiedyś nie chciał uczyć albo się lenił to co masz?

Dymanie. I rosnące antagonizmy. Pewnego pięknego dnia PiS proponuje 500+ I nagle się okazuje ze 500+ się bardziej opłaca a szef nie ma pracownika. Bo pracownik ma inny interes niż on. 
Skoro wcześniej szef nie uwzględniał interesu pracownika, to dlaczego pracownik miał by uwzględniać jego interes?

Kogo powinno się powiesić? 

Stabilizatorów plebsu sabotujących  "elyty" czy przedstawicieli "elyt" którzy sabotowali plebs?

A może jak wzorując się na utopii Tomasza More, powinniśmy wprowadzić miesiąc  przymusowej zamiany miejsc?
I np. posadzić naszych turbolibertarian przy taśmie w sortowni odpadów i się ich potem pytać na ile wyceniają swoją prace?

 

42 minuty temu, Kespert napisał:

Nie mówię że to zły pomysł... ale ilu musiałoby zawisnąć, aby właśnie dla tych "maluczkich" coś się zmieniło?

I jacy by musieli zawisnąć? 

Bo maluczcy, plebs raczej wasze typy by prędzej na ołtarz wynieśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RealLife napisał:

Nie jestem głupcem a przynajmniej nie można wyciągnąć takiego wniosku po wypowiedziach w tym wątku. Tzn. wniosek wyciągnąć można ale nie jest on uprawniony. 

 

A jak nie jak tak;) 

Przecież tak najłatwiej się rozmawia, wyśmiać oponenta, hłe hłe. Poklepać się po plecach i już jest fajnie.

 

Nie jestem fanem pis, choć na początku ich władzy byłem. 

Wkurwiają mnie komuną bis, zaprzepaszczeniem ogromnego kapitału jaki mieli od ludzi i tym samym okazją do głębokich reform.

Gęby pełne frazesów, a przespali moment kiedy mogli wziąć koncerny i banki za dupę, ukrócić inżynierię społeczną i ogłupianie ludzi przez media i wiele innych, w tym reformy prawa i administracji. 

 

Ale prawda jest taka, że można ich realnie porównywać tylko do tych którzy rządzili przed nimi, mieli władzę.

No i tu już nic nie jest takie pewne. 

A przypominam, że te partie które rządziły wcześniej, są teraz cieniem siebie z przeszłości. 

 

Rządzą i będą rządzić jeszcze długo, bo umieją rozgrywać ludzi, są w tym najlepsi. 

A ludzie wolą sobie grzać głowy emocjami niż coś realnie zrobić, dlatego się ich tak łatwo rozgrywa. 

W sumie, czy to ich wina że można tak odpierdalać a ludzie i tak ich wybierają? Może by się i postarali bardziej ale po co, skoro nie muszą. 

 

Dają, to biorą. 

 

I tak się żyje w tej polityce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zychu said:

@RealLife, Polska się nie rozwija, a rozkłada, 

 

To poprostu zwyczajne populistyczne kłamstwo zgodne z linią forumową, bez sensu, bez argumentów. 

 

PKB: 8% wzrostu za pierwszy kwartał tego roku. 

 

Bezrobocie: 4,9% - najniższe w historii wolnej Polski. 

 

Najwyższe wskaźniki dotyczące ilości pracujących kobiet, osób pomiędzy 55-65 r, najwyższy wiek deaktywizacji zawodowej (65,2 lat). Same rekordy od 30 lat! 

 

Największe nakłady inwestycyjne (327mld zł za 2021) w historii wolnej Polski. Największe nakłady na B+R. 

 

Największa liczba mieszkan oddanych do użytku w 2021. Znów rekord od 1990 r. 

 

Źródło: wpisz sobie w google: wskaźniki makroekonomiczne 2022 i tam będzie strona GUS. Pobierz tabelę Excel i tam masz dane za ostatnie 20-30 lat. W zasadzie w każdej dziedzinie rozkwit na przestrzeni 20-30 lat a ostatnie lata są rekordowe. Zobacz wskaźniki makroekonomiczne dla poszczególnych lat i nie pleć bzdur o rozkładzie Polski. 

 

Gdzie masz to zwijanie Polski? Za dużo naczytałeś się tutejszego @Rnext, @Iceman84PLczy innych Matek Kurek - szkodników youtuberów. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RealLife napisał:

PKB: 8% wzrostu za pierwszy kwartał tego roku. 

 

Bezrobocie: 4,9% - najniższe w historii wolnej Polski. 

 

Najwyższe wskaźniki dotyczące ilości pracujących kobiet, osób pomiędzy 55-65 r, najwyższy wiek deaktywizacji zawodowej (65,2 lat). Same rekordy od 30 lat! 

 

Największe nakłady inwestycyjne (327mld zł za 2021) w historii wolnej Polski. Największe nakłady na B+R. 

 

Największa liczba mieszkan oddanych do użytku w 2021. Znów rekord od 1990 r. 

0003OQJWVSDH9WR5-C122-F4.jpg

 

Dopisek (edit):

Tutaj też miałeś dużo danych.

A rocznik statystyczny pokazywał same sukcesy.

 

Jestem Polakiem, Europejczykiem, praktykującym prawnikiem. 

Nie widziałem jeszcze od mojej pełnoletności rządu, który by tak dezawuował istotne dla mnie wartości. 

A ten rząd i władza atakują w sposób bezprecedensowy sądy. Nie piszę, że reformują, że zmieniają na lepsze. Stan przewlekłości stale wzrasta. Systemowo nie zmieniono nic, nic nie usprawniono proceduralnie przez dwie kadencje. Zamiast tego jest szczucie, pomysły zmieniane jak rękawiczki i próby ręcznego sterowania czym się da. 

(Argumentum ad hitlerum: Adolf Hitler też zresztą nie lubił prawników, nad wiedzę wolał przekonania i trybunały ludowe).

 

Ten rząd i władza nie wyznają większości wartości, jakie wyznają ludzie wykształceni, z wiedzą ogólną o świecie i kulturą. 

 

Nie wiem, jaki byłby inny rząd - ty (skoro sobie piszemy małą literą, to proszę bardzo) też nie wiesz.

Ale wiem, że żaden rząd do tej pory nie spowodował, że Polska uważana jest w zasadzie za pariasa Europy. Niepoważnego krętacza i gamonia, niezdolnego do współdziałania w określonym celu. 

Żaden rząd nie marnował szansy na pozyskanie funduszy (tu: KPO) i nie ładował się takie finansowe kabały jak konflikt o Turów. 

No i last but not least - jaki format ludzi.

Zdecydowanie bliżej mi do ludzi takich jak Radek Sikorski czy Rafał Trzaskowski niż taki janusz kowalski.

Edytowane przez Casus Secundus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, RealLife said:

PKB: 8% wzrostu za pierwszy kwartał tego roku. 

To jest PKB wydatkowe, dochodowe czy produkcyjne? A wiesz że jest 16% inflacja? Wiesz? Nie wiesz? No to już wiesz więc ją sobie uwzględnij w PKB. Co Ci wyszło? Świetnie jest, prawda? No chyba że nie wiedziałeś że infla tak dobrze robi PKB. Zwłaszcza jak słupki robi GUS na zamówienie. Bo w GUSowską inflację chyba już nikt nie wierzy. 

 

Quote

Bezrobocie: 4,9% - najniższe w historii wolnej Polski. 

Tani niewolnik to i ma branie. O to się rząd zatroszczył, fakt. 

 

Quote

Najwyższe wskaźniki dotyczące ilości pracujących kobiet, osób pomiędzy 55-65 r, najwyższy wiek deaktywizacji zawodowej (65,2 lat). Same rekordy od 30 lat! 

Nie starcza na michę, to i muszą pracować. Mało kto idzie do pracy bo lubi i chce.

 

Quote

Największe nakłady inwestycyjne (327mld zł za 2021) w historii wolnej Polski. Największe nakłady na B+R. 

Inwestycje na kredyt? Też mi wyczyn. I co z nich mamy? Drogi? Elektrownie atomowe? Może nowe kopalnie? Czy raczej puchnące majątki cwaniaczków przyssanych do rządowego cyca? No i przypominam pytanie choćby o mierzeję - nadal bez odpowiedzi jest. 

To jest tak, jak by ojciec rodziny zafundował tydzień obiadów typu małże, kawior i krewetki, biorąc pożyczkę w Providencie. Rzeczywiście - jest na bogato, jest dobrze. 

Wiesz w ogóle jak nam urósł dług?

83a2a50c0b204.png

 

Weź Ty się chłopie puknij w czoło albo doucz chociaż zamiast robić propagandę (za frajer? płacą?). 

 

48 minutes ago, RealLife said:

Największa liczba mieszkan oddanych do użytku w 2021. Znów rekord od 1990 r. 

I to ma być niby zasługa PiS?

Wiem, że pozostanie bez odpowiedzi, ale na czym ona polega? Że szmacili PLN trzymając zerowe stopy? Czy może Morawa z Kaczką po godzinach jeździli żwir pomagać sypać na budowach?

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RealLife napisał:

Podałem wyraźne powody za które lubię PIS.

 

Jeszcze jedno dla twoich ulubieńców - należy się serdeczny kop w zad za biegunkę legislacyjną.

Chodzi mi przy tym tak o ilość, jak i o rzadką konsystencję.

Na  życzenie klienta, któremu n-ty lat w ciągu ostatnich lat w jego biznesie się robi rewolucję bzdurną siekaniną, czytam właśnie (nową, a jakże) ustawę z dnia 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Jestem na słowniczku ustawowym i już się zastanawiam, co ustawodawca miał na myśli.*

To jest ciągłe tworzenie otoczenia prawnego, w którym najlepiej nie robić nic poza wykonywaniem prostych zajęć na podstawie umowy o pracę i bez wychylania się. 

 

Partyjni, mierni i wierni ulubieńcy i ojcowie sukcesu nie wiedzą niestety, że najlepsze efekty i pewność daje czas. Czyli sytuacja, gdy dany akt prawny funkcjonuje długo i buduje się praktyka stosowania i wykładni danej normy. 

Nie wiedzą, że nadmierna kazuistyka powoduje właśnie to, że szuka się tylko wyjątków w wyliczeniach.

Nie wiedzą, bo skąd to mają owi wybrańcy wiedzieć?

 

*nie mówiąc już o poziomie legislacji i języka, w tym używania kolokwializmów.

Proszę, taki kwiatek - art. 8 ust. 3: "Deweloper informuje nabywcę na papierze lub innym trwałym nośniku...".

Na papierze to można rybę ze smażalni położyć. 

Informować można na piśmie albo choćby w formie dokumentowej.

Edytowane przez Casus Secundus
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mosze Red napisał:

 

 

 

Uczymy się konsekwencji, stawiamy sobie cele, budujemy pewność siebie, chcemy być bardziej butni... Taki kanon cnót samczych niemalże... No a gościu to wszystko ma - z konsekwencją i pewnością siebie bezczelnie osiągnął swoje cele... 

 

Potwierdza się stare powiedzenie, że "nieważna twarz, gdy resztę masz"! Jednym słowem Kaczor to chad polityczny i zapewne ma w dupie co kto o nim myśli. W sumie to powinien zasiąść na tronie w tym gronie. Młodzi userzy powinni się uczyć - wzór niedościgniony na wyciągnięcie ręki do pilota TV.

 

Przewrotnie: ile dup on musiał zaliczyć, że ma tylu wrogów... ;) 

 

Na marginesie, z autopsji: 99% samic, z którymi mam przyjemne wznoszenia to lewaczki. Jakoś nie mogę trafić na zadeklarowane konserwatystki. Oczywiście co baba mówi, myśli i robi to różne historie ale no jakoś ciekawy jestem jak w ruch puszcza się kobieca prawa strona... nie poddaję się i nadal prowadzę te polityczno-matrymonialne badania :)

 

 

edit: ostatnio było o rozwoju państw na świecie... Chiny 1000+% a na drugim miejscu Polska 300+%... i to były dane jakieś tam instytucjonalne, zagraniczne, niezależne. Można zapewne wygoglac. 

 

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rnext said:

To jest PKB wydatkowe, dochodowe czy produkcyjne?

 

Zaczyna się... jak nie próba ośmieszania to metoda na "eskparta". PKB jest produkcyjne. Inflacja ma wpływ na PKB, bez niej byłoby i tak dobrze bo przez ostanie 5 lat (rządy PIS) PKB rósł 5% co roku. 

1 hour ago, Rnext said:

Zwłaszcza jak słupki robi GUS na zamówienie

 

A Konfederacja to ruska agentura. Tak na mieście mówią. 

 

1 hour ago, Rnext said:

Bo w GUSowską inflację chyba już nikt nie wierzy

 

Znów populizm. Nie mów za wszystkich. Jak ci GUS nie pasi to jest jeszcze Eurostat. 

 

1 hour ago, Rnext said:

Tani niewolnik to i ma branie. O to się rząd zatroszczył, fakt

 

Nie wiem jak z tym dyskutować. Tani w porównaniu z kim? Z Filipińczykiem, Niemcem, Chińczykiem, Rumunem czy kim?  

 

Zresztą tylko twoja paronaja wiary w  światowy układ tłumaczy używanie określanie "niewolnik" do ludzi dobrowolnie podejmujących pracę za którą otrzymują wynagrodzenie. 

1 hour ago, Rnext said:

Nie starcza na michę, to i muszą pracować. Mało kto idzie do pracy bo lubi i chce

 

Widzę że jak brak argumentów to się zaczyna bajki opowiadać i fantazjować. Skąd wiesz że "mało kto idzie do pracy bo lubi"? 

Znow populizm. 

 

W Polsce 78% ludzi jest zadowolona ze swojej pracy wg CBOS. 

 

1 hour ago, Rnext said:

Inwestycje na kredyt? Też mi wyczyn. I co z nich mamy? Drogi?

 

Tak, inwestycje są na kredyt. Co w tym dziwnego. 

Tak, mamy drogi. W tym roku GDDKiA odda 345 km dróg szybkiego ruchu. Kolejne 1800 km jest w przygotowaniu. Od 2014 wybudowano 1700 km dróg szybkiego ruchu. 

1 hour ago, Rnext said:

Elektrownie atomowe

 

Tak. Znów zgadłeś. Obajtek zbuduje w Ostrołęce elektrownie Orlenowską. Obajtek zdaje się być chujem jako człowiek ale skutecznym prezesem. KGHM wybuduje własną (ale dzięki niej uwolni pulę CO2). Dobrze ci idzie zgadywanie. 

1 hour ago, Rnext said:

Wiesz w ogóle jak nam urósł dług?

 

Tak. Dochody państwa też. 

 

1 hour ago, Rnext said:

Weź Ty się chłopie puknij w czoło albo doucz chociaż zamiast robić propagandę (za frajer? płacą?).

 

Mi nie płacą, a jak tam u ciebie? Przelewy z Rosji idą czy za frajer oczerniasz swój kraj?

 

1 hour ago, Rnext said:

I to ma być niby zasługa PiS?

Wiem, że pozostanie bez odpowiedzi, ale na czym ona polega? Że szmacili PLN trzymając zerowe stopy? Czy może Morawa z Kaczką po godzinach jeździli żwir pomagać sypać na budowach?

 

Zmieniłeś temat. Wyjaśnię abyś się nie pogubił.

 

Mój post, który zacytowaleś był odpowiedzią dla @Zbychu, który stwierdził że Polska jest w rozkładzie. Dane makroekonomiczne które podałem nie są aby udowodnić co jest zasługą PIS a podałem je żeby pokazać, iż żadnego rozkładu nie ma, zaś  Zbychu duby smalone bredzi, a gmin rozumowi bluźni. 

 

Jeszcze jedna ciekawostka. 

 

"Polska z powodzeniem zmniejsza dystansr ozwojowy w stosunku do reszty UE. W latach 2010–2019 wzrost PKB wyniósł

średnio 3,6 % (w porównaniu z 1,6 % w UE), co oznacza, że poziom PKB na mieszkańca wzrósł z  63 % średniej unijnej w 2010 r. do 73 % w 2019 r. U podstaw solidnego wzrostu

gospodarczego leżała głębsza integracja z globalnymi łańcuchami dostaw, znaczący napływ funduszy UE oraz wysoki wzrost wydajności. Wszystkie te czynniki sprzyjały

wzrostowi dochodów." 

 

Z raportu Komisji Europejskiej. 

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Casus Secundus said:

A ten rząd i władza atakują w sposób bezprecedensowy sądy.

Był inny rząd, co jeszcze lepiej zaorał polskie sądownictwo. Metaforycznie mówiąc, przywiózł "polskie niezawisłe sądy" na ruskich tankach.

47 minutes ago, Casus Secundus said:

jakie wyznają ludzie wykształceni, z wiedzą ogólną o świecie i kulturą

Zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi. Do której parweniuszom nie aspirować... zawsze będą "obcy".

47 minutes ago, Casus Secundus said:

Ale wiem, że żaden rząd do tej pory nie spowodował, że Polska uważana jest w zasadzie za pariasa Europy.

Nawet ***** nie wymieniając Hegla, wystarczy wspomnieć o "Mowach do narodu niemieckiego" Fichtego z 1808r. - które można (dyskusywnie) uważać za początek volkizmu. "Kwestię polską" i "pariasa Europy" dość jednoznacznie określały.

I im się potem nie podobało, że jakaś tam Polska walczy pod Warszawą - bo problem "tego pariasa Europy" mieliby rozwiązany już w 1920r., zaledwie w dwa lata od "odrodzenia wrzodu na zdrowym ciele Europy".

 

Jak pisał Leon Kozłowski w 1924r.:

Quote

 

...Sowiety doszczętnie już zniszczyły wielowiekowy nasz dorobek kulturalny na ziemiach kresowych dawnej Rzeczypospolitej, że zahamowały ekspansję kultury naszej w tym kierunku, że się związały umową militarną z Niemcami przeciw Polsce, że wspierały i organizowały wszelkie u nas roboty wywrotowe.

Czy ktokolwiek miał kiedy u nas czas do zastanowienia się nad tym? Nie, pochłaniają sprawki partyjne, kto zaś poza nie na chwilę wyjrzy, to po to, aby głupio się cieszyć, że stosunki z Sowietami są na najlepszej drodze i że Sowiety są dla nas daleko pożądańszym sąsiadem, niż jakakolwiek inna Rosja, antyrewolucyjna i kulturalna, która by po nich nastąpiła!

 

Oczywiście zamiast Sowietów można podstawić Niemców, też się zgadza. Przez ostatnie 100 lat. Ale kto dziś czyta Kozłowskiego.

 

48 minutes ago, Casus Secundus said:

Zdecydowanie bliżej mi do ludzi takich jak Radek Sikorski czy Rafał Trzaskowski niż taki janusz kowalski.

Dwóch ostatnich akurat różni to, że jeden już się zbłaźnił, a drugi jeszcze nie miał swojej okazji. A obu od pierwszego, odróżnia Anne Applebaum, przez co Sikorskiemu najbliżej do Komorowskiego.

 

48 minutes ago, Casus Secundus said:

należy się serdeczny kop w zad za biegunkę legislacyjną

Rekordu chyba (jeszcze) nie pobili, gdy 31 grudnia wyszło kilkanaście Dzienników Ustaw. Jeszcze nie było internetu, a cześć wchodziła od 1 stycznia.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.