Skocz do zawartości

PiS czyli "Przeproście i Spierdalajcie" - Jan Piński


Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Rnext said:

@RealLife no i powiedz - sam odnosisz się merytorycznie czy po prostu zmieniasz temat? Wierz sobie dalej w PiSaniki.

Wolnościowcy dla odmiany dopuszczają jakiś % nieogarniętych i niedouczonych w społeczeństwie. Tylko faszyzm zabrania myśleć inaczej. 

No i co z tą mierzeją - pytałem (kilkukrotnie od ponad tygodnia) o korzyści ekonomiczne i bez odpowiedzi. I ty masz śmiałość zarzucać komuś unikanie odpowiedzi? 

 

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

O mierzeję zapytałeś się mnie raz. Dzisiaj. Nie twórz falszywej narracji bo ktoś może pomyśleć że od tygodnia unikam odpowiedzi.

 

Byłem nad mierzeją kilka dni temu. To wielkie przedsięwzięcie techniczne. Aż miło popatrzeć jak Polska się rozwija i zwiększa swoją niezależność od Rosji. Ja wiem że zwolennikom Konfederacji może to być nie smak bo wy tam oczko do ruskich puszczacie ale już nie będziemy się pytać ruskich o zgodę na przepłynięcie cieśniny Piławskiej. To także rozwój Elbląga, to spełnienie 500 letnich planów. 

 

 

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife, a więc jednak - jesteś głupcem.

 

zastanawiałem się, co z tobą nie tak, ale wszystko sam wyjaśniłeś. 

 

Nie odmawiam tobie ani inteligencji, ani prawości, ani też uczciwości i wszelkich innych przymiotów, jakie mogą cechować człowieka - ale w kwestiach społeczno-politycznych dałeś dowód swej wielkiej naiwności, która cechować może tylko głupca. 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawy materiał, przesłuchałem kilka nagrań i całkiem do rzeczy człowiek prawi.

Co do tematu każdy widzi co PiS zrobił przez siedem lat swoich rządów i dalej niestety ma swoich wyznawców,

którzy ich wybierają i za całą resztę decydują jaki los im zgotują psychopaci.

Inżynierie społeczną ten rząd dopracował do perfekcji bo jak nazwać przekonanie ludzi do noszenia szmat na twarzach,

szczepienie się syfem niewiadomego pochodzenia, wmówienie plebsowi, że 200 tyś nadmiarowych zgonów i niewydolna

służba zdrowia to wina covid, inflacja i upadek gospodarki to wina Putina, braki w materiałach, surowcach

to kryzys światowy, bombardowanie poczuciem winy, wstydu Akt. 447 i spłata urojonych roszczeń wybranych, tworzenie

Polin, zapominanie krzywd ze strony ukrów, pilnowanie obcych interesów i wprowadzanie obcych wojsk okupacyjnych na

ziemiach polskich, socjale, świadczenia dla elektoratu by nauczyć niewolnika reakcji jak u psa czyli system nagród i kar.

To samo z wpuszczaniem imigrantów i przekonywanie, że to dla naszego dobra, wypełnianie wytycznych zgniłej UE i zachodnich korporacji.

Interes Polski i Polaków maja w głębokim poważaniu a młodzi ludzie to dla nich nie istnieją i nie są nimi zainteresowani choć to przyszłość narodu 

za to reanimacja starszych ludzi czy wspieranie patologii i owszem.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RealLife napisał:

Nie jestem trolem. PIS to jedyna partia która mi coś dała materialnie. Dzięki ich zmianom podatkowym więcej zarabiam (nie dużo ale zawsze), dostaje dodatek na dziecko (było by hipokryzją jakbym twierdził że to zło skoro biorę). Ani Solidarność, ani SLD ani PO tego mi nie dali. A na ich zmianach zawsze traciłem. 

Ta oda do partii... zawiodłem się na Tobie, serio. No, ale tyle co do uczuć i odczuć i absmaków.

Merytorycznie: na zmianach obecnie rządzących też tracisz i to wiele. O wiele więcej, niż mógłbyś i musiałbyś. Arytmetyka typu "zostaje mi więcej złotówek netto" to nie jest najlepszy miernik - weź pod uwagę co za te "więcej złotówek" możesz mieć teraz, jak wyglądają perspektywy Twoje i kraju obecnie i jak będą wyglądać perspektywy Twoich dzieci.

Co do dzieci i argumentu o 500+ - ja biorę 500+ i nie uważam tego za hipokryzję. Patrząc ile płacę składek zusowskich z których NIC nie mam i mieć nie będę, ile płacę dochodowego, VATu, jakie koszty ponoszę - to 500 na każde dziecko to jest mizerna forma cząstkowej rekompensaty i odzyskania moich pieniędzy, które comiesięcznie ładuję w ten dziurawy worek.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Casus Secundus napisał:

Co do dzieci i argumentu o 500+ - ja biorę 500+ i nie uważam tego za hipokryzję. Patrząc ile płacę składek zusowskich z których NIC nie mam i mieć nie będę, ile płacę dochodowego, VATu, jakie koszty ponoszę - to 500 na każde dziecko to jest mizerna forma cząstkowej rekompensaty i odzyskania moich pieniędzy, które comiesięcznie ładuję w ten dziurawy worek.

A co mają powiedzieć/zrobić osoby które nie mają dzieci ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rnext napisał:

@RealLife 

No i co z tą mierzeją - pytałem (kilkukrotnie od ponad tygodnia) o korzyści ekonomiczne i bez odpowiedzi. 

 

Oj tam korzyści ekonomiczne, ale pomyśl sobie @Rnext jak na moim jachcie z  braćmi pokonujemy ten przesmyk wypływając na przestwór oceanów 😄

Edytowane przez Conrad
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RealLife napisał:

Zagłosuje za PIS w następnych wyborach*. Kiedyś byłem przeciwnikiem ale zmieniłem zdanie po kilku latach. Podoba mi się w PISie:

- Odrodzenie polskości, patriotyzmu.

- Duże inwestycje strategiczne (gazoport, mierzeja, CPK, mur na granicy, przekop w Świnoujściu, Baltic Pipe)

- Brak podlizywania się Niemcom (Tusk całował Merkel w rękę)

- Jest to pierwsza partia w historii gdzie po zmianach podatkowych więcej zarabiam a nie mniej!

- kierunek anglosaski + NATO w polityce zagranicznej i obronnej. 

- konserwatywne poglądy obyczajowe. 

 

Soldiers Clapping GIF - Soldiers Clapping Bravo GIFs

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Casus Secundus said:

Merytorycznie: na zmianach obecnie rządzących też tracisz i to wiele. O wiele więcej, niż mógłbyś i musiałbyś. Arytmetyka typu "zostaje mi więcej złotówek netto" to nie jest najlepszy miernik - weź pod uwagę co za te "więcej złotówek" możesz mieć teraz, jak wyglądają perspektywy Twoje i kraju obecnie i jak będą wyglądać perspektywy Twoich dzieci.

 

Nie zgadzam się z tobą bowiem twoje stwierdzenie jest oparte na 2 błędnych założeniach. Są one domyślne i ukryte, więc je wypunktuje. 

 

Pierwsze założenie to takie że inflacja, bo o niej piszesz, to wina PISu. Drugie zaś, to założenie że gdyby rządziła inna partia to inflacji by nie było. 

 

Oba założenia są błędne. 

 

Gdyby rządziła PO to dokładnie tak samo dużo kasy wpompowałaby w gospodarkę po pandemii jak zrobił to PIS. Ktoś może argumentować że jakby rządziła Konfederacja to byłoby jednak inaczej ale bądźmy realistami. Realna opozycja dla PISu to jest PO czy jak to tam się teraz nazywa. 

 

Dlatego twierdzę, że nie byłoby inaczej. Bez różnicy czy rządzo PO czy PIS bo rządy innych partii są mało prawdopodobne. 

 

Można również argumentować, że Glapinski mógł wcześniej podnosić stopy procentowe. Tylko czy to faktycznie zahamowało by inflację? Raczej tylko wcześniej obciążyło kredytobiorców.  

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zychu napisał:

ale w kwestiach społeczno-politycznych dałeś dowód swej wielkiej naiwności, która cechować może tylko głupca. 

Dziwisz się, bo ja wcale.

 

Takie są właśnie prawidła demokracji - najlepszego ustroju jaki ludzkość wymyśliła.

 

Każda jednostka po osiągnięciu pełnoletności niezależnie od swojej wiedzy, inteligencji, umiejętności czy talentu, otrzymuje prawa wyborcze. W następstwie tego stado baranów wybiera sobie wilków, którzy prowadzą ich na rzeź za ich własne pieniądze, ponieważ żaden rząd nie ma swoich pieniędzy, tylko pieniądze obywateli ukradzione w majestacie prawa za pomocą podatków. Co więcej, za pomocą odpowiedniej medialnej propagandy takie jednostki inteligentne w sposób wybitnie alternatywny są święcie przekonane, że one mają własne zdanie i mogą je niestety wyrażać w sposób zupełnie swobodny, a co najważniejsze uważają, że rząd robi cos dla nich.

 

Wszystko jest więc zgodne z "logiką" systemu.

 

Nie dziwmy się potem, że w naszym kraju rządzą dyletanci nie nadający się do starcia kurzu u mnie z parapetu w domu wybrani przez chyba jeszcze większych dyletantów. Dlatego mamy w tym kraju to co mamy z perspektywami na jeszcze gorzej.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego co już tu pisano. Niemiłosiernie irytuje mnie jak ktoś narzeka na rząd, na politykę i jednocześnie zarzeka się ze chodzenia na wybory nie ma sensu "bo nie ma opcji politycznej która mi odpowiada"

Bo wtedy to on głosuje negatywnie i tym samym popiera aktualnego zwycięzcę. Pewnie nawet na tym forum takich osób będzie masa.

Inna sprawa jest taka że bez względu na to jak komu się w życiu udało, powinien pamiętać o tych którym się nie udało. Bo tych jest większość. I oni głosują na to co im się opłaca.
Czy oni zagłosują za obietnica stabilności czy za obietnica wyścigu szczurów?

Bieda z nędzą i 500+ to lepsze niż bieda z nędzą bez 500+. A to że inflacja? Czy zarabiasz milion czy minimalna, podstawowych produktów kupujesz tyle samo. Biedaka na minimalnej nie dotkną nawet podwyżki dóbr luksusowych o kilkadziesiąt procent, Bo on nawet o tych rzeczach nie myśli. 


 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

@RealLife, a więc jednak - jesteś głupcem.

 

zastanawiałem się, co z tobą nie tak, ale wszystko sam wyjaśniłeś. 

 

Nie odmawiam tobie ani inteligencji, ani prawości, ani też uczciwości i wszelkich innych przymiotów, jakie mogą cechować człowieka - ale w kwestiach społeczno-politycznych dałeś dowód swej wielkiej naiwności, która cechować może tylko głupca. 

 

Nie jestem głupcem a przynajmniej nie można wyciągnąć takiego wniosku po wypowiedziach w tym wątku. Tzn. wniosek wyciągnąć można ale nie jest on uprawniony. 

 

Podałem wyraźne powody za które lubię PIS. Podałem co mi w tej partii przeszkadza. Zadałem konkretne pytania o wskazanie partii lepszej od PIS po 2000 r. Dalej uzasadniłem czemu nie było by lepiej gbyby rządziła inna partia. 

 

Nie znalazłem kontrargumentów. Nikt nie napisał nic merytorycznego. Może tylko Rnext odniósł się to tych punktów co podałem. Odpisałem mu. 

 

Także uważam, że to nie ja jest jestem głupcem. 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki i socjalizm. Za te wszystkie sprawy ostatnich lat powinni zostać surowo rozliczeni, tak samo poprzednie "ekipy". Tylko kto to zrobi? Trzeba dać szansę Konfederacji to jedyna rozsądna decyzja w tym momencie. W 2019 na nich zagłosowałem i nie żałuję. Co do tych wszystkich pieprzonych + to ci którzy nie chcą mieć dzieci z wiadomych powodów np. antynataliści a także po tym co robią nasze "ukochane" panie(o czym na forum jest non stop) , dopłacają tylko do tego "interesu" alimenty na cudze bachory.

Edytowane przez matthewx
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Libertyn napisał:

Bo wtedy to on głosuje negatywnie i tym samym popiera aktualnego zwycięzcę. Pewnie nawet na tym forum takich osób będzie masa.

 

Chętnie zagłosuje pod warunkiem że z politykami którzy się nie "sprawdzili". Będzie można zrobić to co Napoleon z kwatermistrzami:).

 

 

Każdego kwatermistrza można po paru latach rozstrzelać bez procesu, bo ryzyko, że delikwent jest niewinny, nie istnieje. Tak ponoć uważał Napoleon Bonaparte.

 

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

Chętnie zagłosuje pod warunkiem że z politykami którzy się nie "sprawdzili". Będzie można zrobić to co Napoleon z kwatermistrzami:).

 

To głosuj dalej na PIS. Wydrukuj sobie też fotkę Głapińskiego i powieś na lodówce

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, RealLife said:

O mierzeję zapytałeś się mnie raz. Dzisiaj.

Pardon, w istocie - wcześniej chodziło o innego usera i mi się zlaliście.

Ale przynajmniej wywołany do tablicy - masz okazję, więc możesz odpowiedzieć. 

Będzie coś z tego?

49 minutes ago, Libertyn said:

Niemiłosiernie irytuje mnie jak ktoś narzeka na rząd, na politykę i jednocześnie zarzeka się ze chodzenia na wybory nie ma sensu

@Libertyn "aleś mnie zaimponował!" ;) Zupełnie serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patton napisał:

A co mają powiedzieć/zrobić osoby które nie mają dzieci ?

 

Biały singiel bez kredytu przynajmniej jednego i dziecka jest odpadem dla systemu, któremu nic kompletnie się nie należy, a którym trudno sterować i manipulować. W sensie takim, że utrzymuje ze swoich składek różnego typu, 500+ dla 4 dzieci, tyle, że nie swoich... W zamian za to dostaje cały chuj xD Do lekarza kolejka, podatków cała sterta, a ulg czy benefitów żadnych. Jak zachoruje to albo sobie sam radzi z oszczędności i dzięki prywatnemu sektorowi medycznemu, albo po prostu ginie. Jedyna jego wartość dla systemu to to, że chodzi do janusza i pracuje pracą opodatkowaną na 50% i płaci w sklepie podatki min. 23%, dodatkowo płaci za to zdrowiem psychicznym i fizycznym czyli kolejne kilka % podatku. Acha i jak dojeżdża autem to płaci z każdego litra paliwa z ~5 zł różnych podatków, a popołudniami wspiera najlepiej zagraniczny przemysł spirytusowy. Tyle ma do powiedzenia biały mężczyzna bez kredytów i dzieci w naszym pięknym kraju...

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badań wyszło, że opozycja nienawidzi bardziej rządzących niż odwrotnie... czyli grają emocje a nie argumenty.

 

https://oko.press/bilewicz-zwolennicy-opozycji-bardziej-nie-lubia-zwolennikow-pis-niz-na-odwrot/

 

Inaczej mówiąc Ci co chcą opiłowywać katolików i uważają, że pochodzą od małpy... częściej nazywają małpami swoich oponentów, którzy wierzą, że stworzył ich jednak Bóg... Taka to przewrotność w tej polityce, że dehumanizacja jest większa w obozie, który ma na ustach najwspanialsze hasła o równości i tolerancji, a za kulisami jest podłość i warcholstwo.

 

Niestety liderzy dehumanizacji również są liderami ogłupiania społeczeństwa... no bo likwidacja matury z matematyki... skutki są zgubne - ludzie biją brawa, gdy zajebali im OFE, podnieśli VAT, zajebali ulgi studenckie, podatków nie kumają...  A gdy podatki ktoś obniża to buczą... Nie mówiąc już o komentarzach jak w tym wątku, że inflacja etc...

 

@Rnext daj argumenty zamiast obrażania @RealLife

 

Najprostszą miarą polityki dla tych, którzy mniej wnikają jest efekt "kieszeni" - czyli czy ubyło, czy przybyło przy tożsamym nakładzie pracy. @RealLife to wspomniał i się przychylam. Było tak po wyborach 2005 i działaniach ŚP Zyty Gilowskiej - wtedy mnie kupili obniżeniem podatków i jest tak obecnie (pomijam różne daniny wymuszane przez UE).

 

Zalet jest dużo vs ich brak u obecnej opozycji. No SLD można lekko docenić za kilka rzeczy ale z natury komuchów nie lubię, więc mego głosu nie dostaną.

 

Niestety gazoport był budowany w trakcie rządów Tuska i tylko tyle on ma z tym wspólnego. @Rnext, wiedzę mam z okresu budowy, w której brałem udział dość aktywnie. Ciekawe jest, że bardzo mało jest nawet w TVP o pomysłach Śp Lecha, który lobbował za gazem z rejonu morza Kaspijskiego... Gruzja to najprostsza droga na gazociąg pomijająca Rosję, która zajęła wzgórza nad potencjalnym i jedynym terenem budowy gazociągu... Ale huj z tym, emocje są ważniejsze, bo przecież Kaczyński jest niższy od Tuska o 1cm (kurwa nie wiem, strzelam), ma kota zamiast baby i ogólnie jest ruskim żydem i komunistą a ja to biedny moher że wsi bez wykształcenia ;)

 

Uszu se nie odmrożę na złość wszystkim i póki lepszych nie ma głosuję na obecnych, bo tak zdecydowałem. Jak merytorycznie mnie ktoś przekona to zdanie zmienię.

 

PS

Ciekawe czy ktoś wie czemu Odra jest rzeką klasy III?

Albo czemu UE nie da kasy na rozbudowę Małaszewicz?

Lub co to T-Tent? I jak to się stało, że Grecy nie są właścicielami portu w Salonikach... choć mają gigantyczna flotę handlową...

I jaką droga prowadzi do tych jebanych Salonik i gdzie jest jej drugi koniec?

 

Za to wszyscy wiedzą co znaczy ***** ***

 

Smutna konstatacja. Biedny taki naród.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vodkas85 napisał:

Gdy bieda i głód zapukają do drzwi. Lewactwo, ekologizm, feminizm, LPG i inne izmy znikną jak grzyby na mrozie.

Gdzie były feministki, LPG itd gdy wybuchła wojna na Ukrainie??? Kobietki spakowały majdan i Warsaw welcome 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.