Skocz do zawartości

PiS czyli "Przeproście i Spierdalajcie" - Jan Piński


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RealLife napisał:

Największe nakłady inwestycyjne (327mld zł za 2021) w historii wolnej Polski. 

Może zamiast brandzlować się liczbami (są ważne, ale nie mówią wszystkiego), warto się zastanowić, czym są te wielkie inwestycje i jak się zakończyły/zakończą. 

2 godziny temu, RealLife napisał:

PKB: 8% wzrostu za pierwszy kwartał tego roku. 

Samo pkb nie mówi nic o tym, jak żyje się obywatelom.

 

Spryciula z ciebie. Potrafisz pomachać cyferkami, a skrzętnie przemilczeć to, co nie wpisuje się w wizerunek PiS jako budowniczego Wielkiej Polski. Byłby z ciebie niezły propagandzista. :) 

 

Ale żeby nie było - są też takie rzeczy, które PiS robi dobrze, i za które powinien zebrać pochwały. Aby było śmieszniej, właśnie za te dobre rzeczy opozycja najgłośniej ostatnio na PiS szczuła. :) 

Nie wiem, może na lepszych rządzących nie zasługujemy. Ja tutaj wypowiadam się nie jako zwolennik opozycji, ale jako obywatel, który nie chce, aby władza mu do dupy zaglądała - a prawda jest taka, że tu jesteśmy ujebani z każdej strony. 

 

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2022 o 16:11, RealLife napisał:

Twierdzę że PIS to najlepsza partia i stworzyła najlepszy rząd po roku 2000. Nie jest to partia idealna, nie jest bez wad. Tego nie twierdzę.

Załóżmy, zgadzam się. To ten kraj tylko na takie miernoty stać? Jak widzę tego Czarneckiego, to nie nóż mi się otwiera w kiermanie, a tasak. Fakt, wszystkie parte miały różnych klaunów...

 

Kiedy mam jakieś piwka i naprawdę wolny, nudny wieczór robię maraton polsatnews vs tvn fakty. TVP - nie dam rady. Wg mojej skromnej oceny polsat wychodzi najlepiej, ostatnio rząd polski odzyskał jakieś obrazy, Gliński lansował sie przy tym jak P. Anderson na plaży, Fakty TVN nawet o tym nie wspominały - zero tylko negatywne informacje. 

 

To wszystko to syf, najgorzej jak chcesz coś budować - jesteś przedsiębiorcą, wycisną Cię jak cytrynę.

 

A ten kmiot od sądów, kto go tam wpuścił... Ambicje na męża stanu - stan faktyczny: miękiszon.

 

 

Chłopy nie ma co się spierać o to... kijem Nilu nie zawrócimy.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kespert napisał:

Ale kto dziś czyta Kozłowskiego.

 

 

A tam Kozłowski jakiś... żadnych wulgaryzmów, zero jadu, brak upodlania odbiorcy. Teraz kolego się czyta Lempart, która to za pomocą tylko jednego symbolu buduje całe zdania. Taka zdolna! A co.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zuckerfrei napisał:

@XYZ Czy to ty?

Tak, ja to ja @zuckerfrei

Czasem zajrzę ale mało się udzielam. Taki wątek akurat się na tablicy pojawił i sobie patrzę jak jednego odważnego co się przyznał do popierania PIS gównem obrzucają. Dwóch kopie, reszta klaszcze a cała rzesza podobnie myślących jak ten odważny milczy...

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Libertyn napisał:

Dokładnie. Twój wybór czy płacisz za uśpienie, czy za drogie zabiegi

To jak bachor choruje albo nie rokuje intelektualnie, to niech dom dziecka się w sumie martwi, bo na aborcję już za późno, co? xD

 

Miałeś Ty w życiu jakiegokolwiek zwierzaka? To jak członek rodziny. Od gęby sobie odejmiesz, by mu dać. Zakładam, że z dziećmi jest podobnie (swoimi), tu mogę tylko teoretyzować. 

 

No i racja z samochodem. Chociaż osobiście myślałem o czymś, w czym strefa zgniotu nie kończy się na tylnym zderzaku.

@RealLife, masz tu kolejny kwiatek z jednym ze swoich partyjnych ulubieńców. Pani robi imbę na Twitterze, pisze o sobie że jest elitą, a reszta to chamy xDD

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

To jak bachor choruje albo nie rokuje intelektualnie, to niech dom dziecka się w sumie martwi, bo na aborcję już za późno, co? xD

Norma jeszcze 200 lat temu. Dzieciak niegramotny? Niepełnosprawny? Spacer do lasu i powrót samemu, albo sprzedaż żebrakom. Dziś nieraz w krajach trzeciego świata dzieciak kaleki staje się niczyj bo już nie jest rentowny

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

Miałeś Ty w życiu jakiegokolwiek zwierzaka? To jak członek rodziny. Od gęby sobie odejmiesz, by mu dać. Zakładam, że z dziećmi jest podobnie (swoimi), tu mogę tylko teoretyzować. 

Mam dwa koty, ale też  weterynarz to zawód o najwyższym współczynniku samobójstw. Bo masa ludzi ma podejście "To tylko kot, lepiej by nie cierpiał, bo przecież 10 k chwilówki nie wezmę". Wszak i tak zarabiam te 2500.
 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, RealLife said:

Zaczyna się... jak nie próba ośmieszania to metoda na "eskparta".

Nie sil się na amatorskie pseudodiagnozy, tylko odpowiadaj merytorycznie. 

BTW - wciąż czekam na odpowiedź dot. mierzei. 

O zasługach PiS dla budowlanki też coś nakręciłeś jakimś raportem o wzroście PKB zamiast odpowiedzieć. 

 

4 hours ago, RealLife said:

Inflacja ma wpływ na PKB, bez niej byłoby i tak dobrze bo przez ostanie 5 lat (rządy PIS) PKB rósł 5% co roku. 

No dobrze, zerknijmy

2018 - 587,4 mld $

2019 - 595,9 mld $

2020 - 594,2 mld $

(dane z BŚ)

Pokaż mi te 5% rocznie propagandysto. 

 

Pomocniczo:

8d2fcc5b37ab4.png

 

Ale w tym są za to dobrzy:

Zrzut-ekranu-2021-06-01-o-10.05.13.png

 

A w tym jeszcze lepsi

a23c58384133576cf5558f9192401fc8.png

 

I teraz sobie przemyśl, ile długu nas kosztuje każda złotówka PKB, to (może, choć wątpię) dostrzeżesz w jak czarną dupę nas PiS wcisnął. 

 

4 hours ago, RealLife said:

A Konfederacja to ruska agentura. Tak na mieście mówią. 

Myślę, że ruską agenturę stać na więcej i lepszy kamuflaż. Raczej bym się jej doszukiwał gdzie indziej - w biznesie czy w służbach. Wskazywanie że jakaś partia jest agenturą to szczyt jednocześnie głupoty i naiwności. Pojedynczy ludzie, to już prędzej. Zresztą budowanie jawnej organizacji, która byłaby agenturą, to ujawnieni agentury czyli jej anulowanie. Masz dziecinne myślenie, jeśli powtarzasz i wierzysz w to co "mówią na mieście". 

 

4 hours ago, RealLife said:

Nie wiem jak z tym dyskutować. Tani w porównaniu z kim? Z Filipińczykiem, Niemcem, Chińczykiem, Rumunem czy kim?  

Nie wiesz, bo nic nie wiesz i jeszcze mniej ogarniasz.

Służę wykresikiem (z Eurostatu)

Znacząco niżej są tylko Rumunia i Bułgaria. Nie pajacuj próbując niezdarnie dowcipkować. 

432f0119c054e.png

 

4 hours ago, RealLife said:

Skąd wiesz że "mało kto idzie do pracy bo lubi"? 

Znow populizm. 

To jest po prostu tak absurdalne, że ręce opadają.

Spytaj 10 znajomych osób, czy gdyby miało spadek po dziadku na dożywocie, to chodziliby do pracy do której chodzą i przestaniesz wypisywać takie brednie. 

 

Acha, no i nie zapominajmy o totalnym burdelu związanym z "Nowym Ładem". Bo jest guuut. Przynajmniej Twoim zdaniem. 

Szkoda strzępić klawiatury.

 

4 hours ago, RealLife said:

PKB jest produkcyjne.

Szczerze mówiąc - nie doszukałem się takiej informacji na stronach GUS. Skąd Ty to wiesz? Sam chętnie się dowiem.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pis jest lepszy. Z punktu widzenia wyborcy z Polski B zarabiającego poniżej średniej. 

 

Pis daje 500 plus, daje 13 i 14 emerytury, ostatnio podwyższył kwotę wolną i obniżył PIT z 17 na 12%.

 

Co zrobiło dla szarego wyborcy PO? Poleciło szczaw i mirabelki i przejęło OFE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Libertyn napisał:

Pis jest lepszy. Z punktu widzenia wyborcy z Polski B zarabiającego poniżej średniej. 

Pełna zgoda.

35 minut temu, Libertyn napisał:

Co zrobiło dla szarego wyborcy PO? Poleciło szczaw i mirabelki i przejęło OFE

Pełna zgoda vol2.

Widzę to po moich przedsiębiorczych znajomych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Casus Secundus napisał:

należy się serdeczny kop w zad za biegunkę legislacyjną.

Skoru już mowa o biegunce legislacyjnej, nie zapominajmy o "osiągnięciach" ministra niesprawiedliwości owego nierządu w sprawach tak bliskich temu forum.

 

W listopadzie 2020 roku pod osłoną marszów kobiet przepchnięto nowelizację ustawy przmocowej na wzór hiszpański, która z automatu definiuje w związkach przemocowca jako mężczyznę oraz daje policjantom możliwości dotąd nieznane w postaci wykopania mężczyzny z domu na podstawie tylko jednej interwencji.

 

Zaostrzenie kar dla alimenciarzy. Pamiętajmy, że ogrom alimentow nie wynika w tym kraju z faktycznych zaróbków, ale z możliwości zarobkowych i traktowana jest przez panie oraz sfeminiziowane sądy jako broń przeciw byłym mężom/partnerom.

 

Ostatnia decyzja trybunału niekonstytucyjnego obsadzonego przecież przez ludzi związanych z partią rządzącą w sposób niekoniecznie zgodny z prawem uznająca alienację rodzicielską za coś jak najbardziej zgodnego z prawem.

 

Coraz lepiej w tym kraju będzie się żyło, także potencjalnym, ojcom i mężom.

 

Skoro PiS coś daje, to nie zapominajmy, że jednocześnie zabiera. Zabiera jednym, aby dać drugim, ostatecznie wszyscy za to płacimy w postaci podatku inflacyjnego lub zadłużenia, a dzień wolności sektora prywatnego przypada coraz później:

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, XYZ napisał:

Dwóch kopie, reszta klaszcze a cała rzesza podobnie myślących jak ten odważny milczy...

Jak we wszystkich ludzkich grupach, ceną za przynależność jest "krakanie" lub milczenie.

 

Forum będące w opozycji do mainstreamu w jednej kwestii wrzuca inne również w podobny mechanizm, bo to przecież skłonność tożsamości a nie rzeczywistość zwłaszcza w polityce gdzie ustalić fakty czerpiąc wiedzę z mediów jest iluzją.

  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Obliteraror said:

Pani robi imbę na Twitterze

Albo jej zapłacili, albo jest pożyteczną idiotką.

Bo do Postołowa raczej by jej nie wpuścili.

 

15 hours ago, zychu said:

Nie wiem, może na lepszych rządzących nie zasługujemy.

Może potrzebujemy terapii szokowej.

 

15 hours ago, XYZ said:

Teraz kolego się czyta Lempart

Czyta? Ona chyba skończyła na jednym symbolu... nawet poprawnie drugiego obok narysować się nie chciało ;)

Mamy epokę piktogramów, informacji obrazkowych, i ludzi z iluzjami adekwatności.

 

12 hours ago, Libertyn said:

Norma jeszcze 200 lat temu.

Dzięki tamtym ludziom, my dziś mamy "cywilizację".

 

12 hours ago, Rnext said:

No dobrze, zerknijmy

2018 - 587,4 mld $

Z ciekawości - masz może podobne dane PKB, ale w przeliczeniu do złota/ropy/stali, czegoś poza FIAT?

 

12 hours ago, Rnext said:

Zresztą budowanie jawnej organizacji, która byłaby agenturą

To bardzo dobra metoda ukrywania prawdziwej agentury. Ludzie patrzą co pokazuje palec, czasem na sam palec. Nie patrzą już wtedy gdzie indziej.

 

12 hours ago, Rnext said:

to chodziliby do pracy do której chodzą

Ja - tak. Może bym się przeniósł na pół etatu, albo brał urlopy bezpłatne, ale całkowicie bym nie zrezygnował.

 

11 hours ago, Libertyn said:

Co zrobiło dla szarego wyborcy PO?

ZoKA8VkauTyXiuogNwyIHuG3NULWvf0v.jpg

 

3 hours ago, Krugerrand said:

w postaci wykopania mężczyzny z domu

A kobieta ma ten dom utrzymać, i najczęściej też wtedy - zapłacić kolejne raty. Potem dokręcamy WIBOR... Kamieniczkę?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/raport-o-inflacji-nbp-podal-nowe-prognozy-wzrostu-cen/3xg01y2

 

NBP prognozuje, że w 2022 r. inflacja w Polsce z 50 proc. prawdopodobieństwem ukształtuje się w przedziale 13,2-15,4 proc. (wobec 9,3-12,2 proc. w projekcji z marca), w 2023 r. inflacja znajdzie się w przedziale 9,8-15,1 proc. (wobec 7,0–11 proc. prognozowanych w marcu), a w 2024 r. w przedziale 2,2-6 proc. (wobec 2,8–5,7 proc. prognozowanych w marcu).

 

Lipcowa prognoza NBP (tzw. centralna ścieżka projekcji) zakłada dynamikę PKB Polski w 2022 r. na poziomie 4,7 proc., w 2023 r. na poziomie 1,4 proc. i w 2024 r. na poziomie 2,2 proc.

 

Nasilają się sygnały spowolnienia na rynku pracy, a popyt na pracowników prawdopodobnie będzie słabł. W maju było widać stagnację, jeśli chodzi o dynamikę zatrudnienia.

 

 

 

jaka piękna katastrofa

:).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Baca1980 napisał:

NBP prognozuje, że w 2022 r. inflacja w Polsce z 50 proc. prawdopodobieństwem ukształtuje się w przedziale 13,2-15,4 proc. (wobec 9,3-12,2 proc. w projekcji z marca), w 2023 r. inflacja znajdzie się w przedziale 9,8-15,1 proc. (wobec 7,0–11 proc. prognozowanych w marcu), a w 2024 r. w przedziale 2,2-6 proc. (wobec 2,8–5,7 proc. prognozowanych w marcu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/10/2022 at 12:35 PM, RealLife said:

Zagłosuje za PIS w następnych wyborach*

 

Już to widzę jak postępak głosuje na konserwy.

On 7/10/2022 at 12:35 PM, RealLife said:

Jest to pierwsza partia w historii gdzie po zmianach podatkowych więcej zarabiam a nie mniej!

 

Popłakałem się ze śmiechu, dzięki.

 

On 7/10/2022 at 12:35 PM, RealLife said:

Brak podlizywania się Niemcom

 

Masz, rację oni się nie podlizują tylko w podskokach wykonują wszystkie polecenia Berlina, o przepraszam Brukseli (z siedzibą w Berlinie).

 

Od czasu kiedy prezydent Duda postawił się swojemu wynalazcy i znalazł oparcie w naszej, byłej już, złotej pani, naczelnik państwa wykonuje wszystkie, nawet najbardziej niewykonalne polecenia z Brukseli (z siedzibą w Berlinie).

 

Szkoda to nawet komentować, szkoda szczempić ryja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Kespert said:

Z ciekawości - masz może podobne dane PKB, ale w przeliczeniu do złota/ropy/stali, czegoś poza FIAT?

Nie mam, no nie mam.

Ale jak się spojrzy na wzrosty GLD w PLN o 80% w ostatnich 5-ciu latach, to coś tam widać. Głównie dramatyczny i systematyczny spadek PKB (pomarańczowa linia):

c6a8d15abec01.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nihil novi sub sole.

 

Polecam wpis z 2007 roku, pod znaczącym tytułem:

 

PiS - czyli: Przeproście i Spierdalajcie - ZAZIE

 

Jeśli zamiast 17 wstawicie 27 to nie zobaczycie różnicy, żadnej!

Ja to przeczytałem i nie zauważyłem, że to ma 15 lat dopóki nie postanowiłem zrobić zakładki. Dopiero wtedy zobaczyłem datę i dodatki do mnie, że to już było.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.