Skocz do zawartości

Motorek na początek ...


Gryf

Rekomendowane odpowiedzi

Post pisany Generalnie na prośbę Martina w wątku http://braciasamcy.pl/index.php/topic/385-gdy-odpalam-moj%C4%85-miot%C5%82%C4%99-od%C5%BCutow%C4%85-to-w-kasku-s%C5%82ysz%C4%99/ ale jeśli komuś pomoże to też fajnie;)

Jaki motocykl na początek?

Odpowiedzi jednoznacznej nie ma bo szkół tyle ilu jeźdźców. Jedni powiadają , że kupić coś "dużego" i latać - moim zdaniem w ten sposób można polecieć bardzo szybko św.Piotra... Wielu innych mówi: zacznij od czegoś małego i stopniowo zmieniaj na większe (czyt. o wiekszej pojemnosci)i to dość słuszne bo oswajamy się z własnymi odruchami na jednośladzie , techniką jazdy, wagą maszyny , przeszkodami i zagrożeniami na drodze. Należy jeszcze wspomnieć o podziale maszyn wedle przeznaczenia czy upodobań bo jedni lubią jeżdzić tylko po asfalcie a inni też po lasach.

Początki chyba warto zacząć jednak na asfalcie na maszynie o rozsądnej pojemności tymbardziej , że od tygodnia mamy nowy przepis , dzięki któremu mamy możliwość legalnej jazdy na bzykach o poj. do 125cm* o ile mamy kat. B wystarczająco długo. Po opanowaniu jazdy takim sprzętem raczej dojrzejemy do odpowiedzi na pytanie jak i czym chcemy jeżdzić po drogach. Będzie to choper , turystyk , szlifierka , enduro a może "skuter" o pojemności 650cm* :D Tak czy inaczej to czym będziemy jeżdzić ważne jest dla nas ale jak to też ważne dla innych kierowców więc myślmy głową a nie manetką...

Można jeszcze dłuuugo pisać na temat a i tak nie będzie wyczerpany więc kilka moich rad dla początkujących:

1. Moto częściowo odpowiada za twoje życie więc kupując weż kogoś doświadczonego lub jedź na przegląd do serwisu - niech go sprawdzą

2. Kup dobry i dobrze dobrany "wielkością" kask , kombinezon z ochraniaczami i dobre buty - chroni Cię tyle ile masz na sobie ( ja pod kombi upycham jeszcze zbroję bo grawitacja plus prędkość... to straszne)

3. Nie hamuj na farbie czyli na przejściach dla pieszych , strzałkach kierunkowych , osiach jezdni itp itd - taki numer grozi glebą

4. Tory kolejowe czy tramwajowe pokonuj w poprzek nie po skosie - jeśli tor czy np. koleina "złapie" koło - może czekać Cię gleba

5. Jeśli wyprzedzasz samochód i w jego lusterku nie widzisz kierowcy to on też Cię nie widzi a jeśli w tym momencie przyjdzie mu do głowy wyprzedzanie ..?- możesz skończyć na glebie

6. Obserwuj gdzie jedziesz - złapanie dziury w asfalcie , zapadniętej studzienki , kamienia lub kota pod koło może skończyć się ... tak ! glebą!

No to może by było na razie tyle. Jesli coś mi się przypomni to dopiszę a jeśli będą pytania to chętnie odpowiem o ile znam odpowiedź ;)

Lewa w górę :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy jako pierwszy swoj motocykl kupil Suzuki GSX r 600 ...Teraz jezdzi Kawasaki ZX-9r .Ja sie go pytam ? Czy nie za szybko troche na taka duza pojemnosc tym bardziej jak sie nigdy wczesniej nie jezdzilo...On odpowiedzial mi ;Jesli masz leb na karku nic Ci sie nie stanie,bo mozna sie zabic na motorynce... :) Sam marze o pojemnosci 600 wzwyz...Czyli ZX-6 r lub GSX 600 badz 750,takie sprzety nie sa drogie...Tylko mam jeden problem ,nie mam prawka A :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic tylko rób kategorię i lataj ;)

Ja zacząłem w podstawówce : ogar z silnikiem jawki następne były simson (50cm) , WSK dziadka i ETZ 250 kolegi. Po kilku mandatach za niemanie uprawnień zrobiłem kat A i miałem najpierw ETZ 150 i kolejno ETZ 251 jawę TS 350 i szliffffffffffffff... Po kilku latach przerwy Fazerek i wreszcie moja lalunia Hayabusa i jej 1300cm* przy czym poprzedni właściciel zapakował jej power comander dodając sporo mocy. Teraz jak mam chęć to biorę lalę i jej 220 KM między nogi i jadę tak długo jak mi się chce albo aż muszę zatankować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? Wylukalem na Allegro zajebistego Suzuki GSX 600 za cene ok 10 000 zl takze jest git .Jak wroce do Polski to skontaktuje sie z klientem w sprawie tego sprzetu .Hayabusa ? Ja pierdole z taka moca to musi byc czad...Masz moze jakies filmiki z tym diablem ? :) 

 

Podobnie jak z motorami i innymi rezeczami robie to co rodzina zaakceptuje ,jak kupie motor to beda mi pierdolic swoje farmazony mimo ze mnie nie utrzymuja i nie mieszkam z nimi..Wkurwia mnie to bo nie moge siebie realizowac tylko ciagle mam jakies poczucie winy ze robie to co chce rzesz karwa mac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gryf!

Proszę ;)

...to musi byc czad...

Kamerki jeszcze się nie dorobiłem bo inwestuję w Lalę a Ona w moje bezpieczeństwo. Niestety jeszcze nie wszystko mam zrobione tak jak powinno to być moim zdaniem :P Łożysko główki ramy lekko trzepie i mogę zaliczyć "shimmy" ( tu widać to z pozycji kierowcy:
) czyli łopotanie kierą i co? tak! gleba !)

Niestety demon prędkości pod skórę już mi wlazł i gdyby nie owo łożysko to zapewne bariera 300 byłaby padła a tak mam obecnie zaliczone 250 km/h :-(

Wiem , to straszne p.....ć farmazony o zabezpieczeniach a następnie pisać o "barierach"... Wsio przez moje 14 letnie dzieciątko , uwielbiam ją , idealna nie jest ale kto z nas jest idealny ... chcę żyć dla niej przynajmniej do momentu gdy jej druga połowa się odnajdzie :-( Więc gdy zrobię wsio w kierunku bezpieczeństwa to chyba pozostaną żale do niebios...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!! Slyszalem ze jesli chodzi o motory to w UK sa tansze niz w Polsce takze jakbym sie zabieral za kupno to na pewno w UK ... :) Filmik kozaczek:) Gryf czym sie zajmujesz na codzien?? Czesto piszesz o motoryzacji ,siedzisz w tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie zajmujesz na codzien?

Można powiedzieć , że siedzę w motoryzacji choć na codzień kulam kilosy , obecnie po kraju sprinteriem wożąc szczepionki , bakterie i inne niebezpieczne materiały , którymi obraca niewielu ;)

...jesli chodzi o motory to w UK sa tansze niz w Polsce ...

A doliczyłeś wszystkie koszta plus wymiana i ustawienie lamp ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chcialem smigac po kraju i sprzedawac roznego rodzaju produkty :))) Co do Kosztow ustawiania lamp i wymiany nie podliczalem tego ,takze to moze byc niezla sumka i na jedno wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ;)

Kamerki jeszcze się nie dorobiłem bo inwestuję w Lalę a Ona w moje bezpieczeństwo. Niestety jeszcze nie wszystko mam zrobione tak jak powinno to być moim zdaniem :P Łożysko główki ramy lekko trzepie i mogę zaliczyć "shimmy" ( tu widać to z pozycji kierowcy:

) czyli łopotanie kierą i co? tak! gleba !)

Niestety demon prędkości pod skórę już mi wlazł i gdyby nie owo łożysko to zapewne bariera 300 byłaby padła a tak mam obecnie zaliczone 250 km/h :-(

Wiem , to straszne p.....ć farmazony o zabezpieczeniach a następnie pisać o "barierach"... Wsio przez moje 14 letnie dzieciątko , uwielbiam ją , idealna nie jest ale kto z nas jest idealny ... chcę żyć dla niej przynajmniej do momentu gdy jej druga połowa się odnajdzie :-( Więc gdy zrobię wsio w kierunku bezpieczeństwa to chyba pozostaną żale do niebios...

Wow Gryf niezła jazda :D  no i masz chyba mnie to jara :lol:  :lol:  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę się kierował ku stolicy to może się umówimy na kawulca i mały przelot na niskiej wysokości ?

Chętnie Cię zapalę ... do jazdy :D

Haha być może:) tylko daj wcześniej znać to założe spodnie :lol:

Nie jechałam nigdy na motorze, ojej właśnie sobie uświadomiłam, ze wiele rzeczy jeszcze nie robiłam ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już widzę jak przyjeżdżam do pracy na motocyklu....

Zrób kategorię czem prędej niech czas Ci leci a w międzyczasie się doszkolisz i szczeny ludki w firmie będą zbierać ;)

W razie W służę pomocą :D

haha 2 godziny wykładu???

No wiadomo!

Twoja czarna sierść i błękitne oczy z morskimi odcieniami mówią dość wyraźnie , że za szybko się Ciebie nie okiełzna niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo!

Twoja czarna sierść i błękitne oczy z morskimi odcieniami mówią dość wyraźnie , że za szybko się Ciebie nie okiełzna niestety ;)

hmm fotka kociaka jest przewrotna:)) oczywiście nie mam czarnej sierści, lubię koty szczególnie dzikie, są fascynujące, ale mam na nie alergie:))

oczy raczej szare..może czasem mienia się błękitem, ale na pewno błyszczą gdy jestem podekscytowana i zadowolona :D

A z tym okiełznaniem to różnie bywa ;) generalnie łatwa nie jestem, ale też nie lubię tracić czasu bezproduktywnie ;) a więc wykład na pewno wskazany, oby treściwy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za parę słów wyjaśnienia:P Co do Twoich jaj... Przyznaję się, nie mam takich i ponad 200km/h autkiem już robi na mnie wrażenie, a na motorze to na pewno cóś by pociekło :D Mam cichą nadzieję, że na przyszły sezon- będę miał przyjemność mieć już własne 2 kółka i może uda się jakieś spotkanie zorganizować w ramach BS.pl gdzieś nawet w W-wie :D

 

Jeżeli Ci to nie przeszkadza,a przyjdą Ci jakieś kolejne przemyślenia- pisz!- jako żółtodziub chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak kiedys znajomy zabral mnie w przejazdzke swoje Corvetta C6 z podrasowanym silnikiem .Miala wtedy ok 650 kucykow :) Przyspieszenie do 100 w 3,5 sek. Powiem wam ze kurwa mac prawie sie zlalem w gacie...Co za adrenaina i strach ;)Niestety kumpel zginal w wypadku rok temu :(( Mial tylko 30 lat ...Marze o wlasnym motocyklu i wiem ze wrazenia sa jeszcze lepsze :)) Jak z prawkiem ? Latwo ,ciezko? Ile kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.