Skocz do zawartości

Czy opłaca się teraz kupić samochód, i jaki ?


sargon

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie rozważania, czy przy tych wszystkich przybywających zmianach ekologicznych, oraz skaczących cenach, opłaca się teraz kupować używkę.

 

W zasadzie jak coś, to do 50k cebulionów, hak byłby miłym dodatkiem, raczej nie za niskie, bo lubię czasem się przejechać polną drogą.

W miarę solidny silnik, bo i na trasy się czasem wybieram.

 

Czy jest źle z cenami, czy poczekać do jesieni jeszcze ?

 

@Piter_1982 - te komisówki niemieckie łatwo znaleźć ?

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko teraz cokolwiek doradzić. Myślę że ok byłaby Toyota RAV4. Oczywiście znaleźć dobry egzemplarz to też sztuka i szukanie. 

 

Sprowadzenie wozu uszkodzonego mechanicznie bądź niegroźnie blacharsko (np przerysowany bok) też byłoby ok, pod warunkiem że uwzględni się bardzo szczegółowo koszty napraw, bo robocizna też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca, mimo droższych cen.

 

idą nieciekawe czasy, motoryzacja spalinowa jest na siłę niszczona. Auta po roku 2019 mają bardzo dużo wad. Odkąd zaczęła się plandemia ciągle były jakieś problemy w fabrykach. A to części brakowało, a to materiałów, a to ludzi, elektroniki i tak dalej. Efekt był taki, że potem robiono na czas byle szybciej. Efekt jest taki, że auta wyjeżdzają z salonu i siadają wtryskiwacze albo całe silniki, skrzynie biegów, elektronika wariuje, są wycieki płynów i tak dalej. M4K nagrało o tym film, że unikać jak sie da aut od 2020 rocznika. Czekać aż sytuacja się unormuje, o ile to nastąpi.

 

Co kupić? Auto do 2019 rocznika max. Wersja silnika zależy od kilometrów które mamy w planach jeździc oraz czy to miasto/ trasa itp. Lepiej kupić coś starszym rocznikiem, a lepszym wyposażeniem i mniej awaryjnym silnikiem.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Szczery Człowiek napisał:

Auta po roku 2019 mają bardzo dużo wad.

100% racji, też czytałem, że jakość samochodów w ostatnim roku spadła coś o 11%. Nie wiem czy teraz jest dobry moment żeby kupować (ja się jeszcze wstrzymuję z różnych względów).

 

Z ciekawych samochodów zobacz sobie też Suzuki Vitara. Wersja przed liftem (ze światłami cofania w tylnych lampach) chodzi w okolicach 50k. Są wersje 4WD.

Wersja po lifcie (2019) jest IMO lepsza. Ma mniejszy silnik bo 1.4 ale uturbiony i w efekcie bardziej dynamiczny niż stare 1.6 i jest 6-cio biegowa skrzynia. Ma też różne systemy jak radar, trzymanie pasa, tempomat aktywny, rozpoznawani znaków... myślę, że dla większości zbędne rzeczy. Problem w tym, że wersja 2019 jest obecne sporo droższa niż przedliftowa bo to jedyna wersja z takim silnikiem a potem już były tylko hybrydy (czyli mniej mocy, wyższa cena i krzyż na drogę jak coś się stanie). Samochód spełnia chyba wszystkie Twoje wymagania i wygląda dość ładnie. Nie ma też za dużo bajerów i udziwnień w środku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nowy00 napisał:

Jaka ocena u was auta takiego właśnie co wymieniłem do 30 tys np. taki Opel Astra H rocznik (między 2011-2014)? Dobra opcja w tej cenie :)? Pytam bo taka asterka biega mi w głowie. 

Zależy jaka wersja, jakie paliwo, jaki silnik? Astra H to fajne auto ale czy 30k to jest dobra cena to trzeba podać wersję. W tej cenie to już można J złapać.

Z zalet to dość dobra jakość wykonania (porównywalne do VW golfa imo), tanie części. Z wad - rdza się lubi złapać progów w okolicach nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Shark napisał:

Zależy jaka wersja, jakie paliwo, jaki silnik? Astra H to fajne auto ale czy 30k to jest dobra cena to trzeba podać wersję. W tej cenie to już można J złapać.

Z zalet to dość dobra jakość wykonania (porównywalne do VW golfa imo), tanie części. Z wad - rdza się lubi złapać progów w okolicach nadkoli.

Już rozjaśniasz sprawę 🍻

Chodzi o Astra H w benzynie hatchback. 

Coś by było z tym co podałem? 

Te Ople mają ten minus rdzy, fakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nowy00 napisał:

Chodzi o Astra H w benzynie hatchback.

Z tym autem miałem do czynienia tylko z dieslem więc trudno mi coś doradzić. Gdybym dzisiaj szukał takiego opla to bym brał pewnie benzynę 1.6 bo 1.4 może być trochę za słaby. W dieslu 1.3 przy niskich obrotach ledwo zipie za to na trasie jest niezły wariat. 6-biegowa skrzynia i spalanie w okolicach 5l (benzyna ma 5 biegów).

Myślę, że benzynę 1.6 powinieneś móc złapać w cenach bliżej 20 niż 30k... Zwróć uwagę też na wyposażenie. Nie pamiętam, które co mają dokładnie ale były takie wersje, które miały plastikową kierownicę i ekranik jak kalkulator w warzywniaku a były takie co miały tempomat.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedające ze służb są w internecie podobnie informacje o aukcjach. 

 

Komisy im dalej w kraj tym większe prawdopodobieństwo, że nie są nastawione na "eksport" im bliżej granicy tym bardziej podejrzane. 

 

Najlepiej i tak wziąć ze sobą znajomego mechanika co handluje autami. Zwykle mają świetne rozeznanie, tylko że ludzie lubią januszyć to dają im to czego potrzebują. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, za podpowiedzi.

W sumie mogłem też dodać, że niekoniecznie chciałbym bardzo wysokich kosztów urzędowych i eksploatacyjnych, także terenóweczki , choć przyjemne - to jednak pass.

 

Ta Astra w wersji J, nie ma jakichś szczególnych problemów z rudą, lub kosztownych wymian/remontów silnika i innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sargon napisał:

Ta Astra w wersji J, nie ma jakichś szczególnych problemów z rudą, lub kosztownych wymian/remontów silnika i innych ?

Nie jestem posiadaczem Astry wersji J. Mam asterkę G hatchback rocznik 2001 jako benzyna i taki glówny minus jaki zauważam dotyczy rdzy w progach, choć przy tym jak się nią mi jeździ ujdzie i obleci i nadrabia ogólnym prowadzeniem autka.

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sargon napisał:

Jestem w trakcie rozważania, czy przy tych wszystkich przybywających zmianach ekologicznych, oraz skaczących cenach, opłaca się teraz kupować używkę.

 

W zasadzie jak coś, to do 50k cebulionów, hak byłby miłym dodatkiem, raczej nie za niskie, bo lubię czasem się przejechać polną drogą.

W miarę solidny silnik, bo i na trasy się czasem wybieram.

 

Czy jest źle z cenami, czy poczekać do jesieni jeszcze ?

 

@Piter_1982 - te komisówki niemieckie łatwo znaleźć ?

Jeśli możesz to odpuść. Idzie globalny kryzys gospodarczy. Tylko kwestia czasu jak ludzie zaczną trącić pracę i płynność. Wtedy upolujesz jakąś okazję bez problemu. Znajomi deweloperzy mają problem ze sprzedawaniem mieszkań, goście od kwater pracowniczych też mówią że zainteresowanie spada. Odemnie z firmy już 2 gości pojechało za granicę bo się budżet nie spina. Cierpliwości... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szczery Człowiek napisał:

Opłaca, mimo droższych cen.

 

idą nieciekawe czasy, motoryzacja spalinowa jest na siłę niszczona. Auta po roku 2019 mają bardzo dużo wad. Odkąd zaczęła się plandemia ciągle były jakieś problemy w fabrykach. A to części brakowało, a to materiałów, a to ludzi, elektroniki i tak dalej. Efekt był taki, że potem robiono na czas byle szybciej. Efekt jest taki, że auta wyjeżdzają z salonu i siadają wtryskiwacze albo całe silniki, skrzynie biegów, elektronika wariuje, są wycieki płynów i tak dalej. M4K nagrało o tym film, że unikać jak sie da aut od 2020 rocznika. Czekać aż sytuacja się unormuje, o ile to nastąpi.

 

Co kupić? Auto do 2019 rocznika max. Wersja silnika zależy od kilometrów które mamy w planach jeździc oraz czy to miasto/ trasa itp. Lepiej kupić coś starszym rocznikiem, a lepszym wyposażeniem i mniej awaryjnym silnikiem.

Nie sugerował bym się opinią kłamczucha z M4K

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.