Skocz do zawartości

79-ta rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zychu napisał:

Co chcesz w ten sposób osiągnąć? Dowieść, że Ukraińcy nie byli pierwszymi, którzy dopuścili się zbrodni? O tym każdy wie. Mogę przytoczyć opisy rzezi Kartaginy, tylko po co? 

Nas nie obchodzi Kartagina, nas nie obchodzi Wandea - rzecz jest o rzezi Polaków na Wołyniu. I o tym, jak Ukraińcy kręcą, byle nie przyznać, że dopuścili się ludobójstwa.

I dopóki będą kręcić, nasze stosunki nie będą się w pełni dobrze układać, bo nie można budować przyjaźni bez szczerości. 

 

 

Chodzi mi jedynie o to by pokazać ze Ukraińcy nie maja jakiegoś specjalnego genotypu bestialstwa warunkującego że na pewno zaczną nas przypijać do płotów.
Kręcić kręcą. To oczywiste. Wszyscy kręcą w taki sprawach

Ale nawet ich kręcenie nie jest argumentem by  wspierać realizacje interesów Rosji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważania o genotypach zostawmy genetykom - historiografia ma inne metody wyjaśniania, które jak dotąd sprawdzają się. Skłonność do okrucieństwa tkwi zarówno w ludach prymitywnych jak i wysoko rozwiniętych. 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Piter_1982 said:

Salę dyrekcja dawała małą na takie "wywrotowe" odczyty, ale działo się to na uczelni.

To była w takim razie "siedziba kontrrewolucji", a nie uczelnia :)

Ale wiem, o co chodzi - generalnie "służby" miały ważniejsze sprawy na głowie. Jak ktoś się uparł i chciał wygryźć dziekana, to zorganizowanie i udzielenie sali na wykład o Katyniu (w prawdziwej wersji) byłoby wystarczające - ale to wymagało osobistego zaangażowania podpierdalającego, i zazwyczaj nie działo się z automatu.

Notabene - to z tamtych grup pochodziło moje 10%, które "prowadziło badania w ukryciu". Zresztą niektóre wątki Katynia, do dziś są badane niejawnie.

1 hour ago, Piter_1982 said:

za niepokorną postawę raczej niewielu spotkały przykrości

Uważałbym z tym stwierdzeniem - do dzisiaj, za takie słowa można oberwać balkonikiem, kaczką, laską inwalidzką itd. Zależy gdzie je wygłosisz.

System socjalistyczny i "bratnia miłość ZSRR" w jakiś sposób dotknęły każdego, absolutnie każdego obywatela. Nawet nie mówiąc, jak dziś by oni wyglądali, gdyby granica wpływów zachodnich po II WŚ kończyła się na Bugu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Libertyn said:

Hmm. A Ty jesteś Ukrainiec czy znasz Ukraiński?

 

Znam kogoś kto wyjechał z Ukrainy, bo miał zbyt Polskie rysy twarzy. Takie, na których widok w sporej cześci ukraińskiego społeczeństwa budzą się raczej nieprzyjazne uczucia. 

https://spadok.org.ua/antropologiya/yak-rozpiznaty-ukrayintsya-zovnishnist-i-charakter-natsiyi

https://www.youtube.com/results?search_query=neo+nazi+threat+in+ukraine

 

3 hours ago, Libertyn said:

Ile Rubelków?

https://www.congress.gov/congressional-record/volume-161/issue-92/house-section/article/H4117-2

"This amendment that I propose this evening limits arms, training, and 
other assistance to the neo-Nazi Ukrainian militia, the Azov Battalion.
  Foreign Policy magazine has characterized the 1,000-man Azov 
Battalion as ``openly neo-Nazi'' and ``fascist.'' Numerous other news 
organizations, including The New York Times, The Guardian, and the 
Associated Press have corroborated the dominance of White supremacist 
and anti-Semitic views within the group
; yet Ukraine's Interior 
Minister recently announced the Azov Battalion will be among the units 
to receive training and arms from Western allies, including the United 
States."

 

A TAM? ILE RUBELKÓW? PEWNIE SPORO

 

psy szczekają : D 

Edytowane przez slusa
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Widziałem filmiki z konfliktu na Ukrainie. Nasi sąsiedzi znęcają się nad jeńcami, przestrzeliwują nogi, bezczeszczą zwłoki masakrując twarz, genitalia itd. Ja wiele w życiu widziałem, ale dla mnie to popierdolone. Jeszcze bym mógł zrozumieć murzynowo gdzieś daleko, albo da silvowo czy Meksyk, Brazylia, fawele, kartele i te sprawy ale jeszcze Europa? To się w głowie nie mieści.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 17:08, Iceman84PL napisał:

Przecież to frajerskie, infantylne myślenie ludzi oderwanych od rzeczywistości, którzy nie wiedza jak się mylą.

Bo skoro Polska obecnie klęczy na kolanach przed Ukrainą to jak oni maja nas szanować czy cokolwiek zrobić w nasza stronę dobrego?

Obstawiam, że przeprosin żadnych nie będzie to tak jak z reparacjami od Niemiec przecież wszyscy dokoła mówią za granica, że było to

dawno.

A jak się domagamy to od razu wypływają manipulacje trolli, że np. to jednak Polacy palili wybranych w Jedwabnem czyli wymierzenie nam pedagogiki wstydu.

Tak się ucisza niesfornych Polaków bo domagają się prawdy

Bracie, prawda jest taka, że nie doczekamy się oficjalnych formalnych przeprosin i dokładnego

wyjaśnienia tragicznej" rzezi" wołyńskiej podczas działań wojennych.

.Teraz jest wojna w Ukrainie i siłą rzeczy są ważniejsze sprawy niż wyjaśnianie zaszłości historycznych pomiędzy narodem Polskim, a Ukraińskim.

Poza tym byłaby to woda na młyn propagandy rosyjskiej. 

Jednak po Wojnie będzie wreszcie dobry czas na wyjaśnienie naszej tragedii na Wołyniu.

Tą sprawę trzeba załatwić, aby uzdrowić atmosferę. Wnikliwe śledztwo wspólnej

Komisji historycznej Polsko -Ukraińskiej, ustalenie wszelkich faktów i opublikowanie raportu, a także

 przeprosin na szczeblu najwyższych władz dla strony Polskiej. To jest absolutne minimum. 

Mam cichą nadzieję, że tak się stanie ale pewnie jestem trochę głupi i naiwny. 

 

Edytowane przez Legionista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Legionista napisał:

Bracie, prawda jest taka, że nie doczekamy się oficjalnych formalnych przeprosin i dokładnego

wyjaśnienia tragicznej" rzezi" wołyńskiej podczas działań wojennych.

.Teraz jest wojna w Ukrainie i siłą rzeczy są ważniejsze sprawy niż wyjaśnianie zaszłości historycznych pomiędzy narodem Polskim, a Ukraińskim.

Poza tym byłaby to woda na młyn propagandy rosyjskiej. 

Jednak po Wojnie będzie wreszcie dobry czas na wyjaśnienie naszej tragedii na Wołyniu.

Tą sprawę trzeba załatwić, aby uzdrowić atmosferę. Wnikliwe śledztwo wspólnej

Komisji historycznej Polsko -Ukraińskiej, ustalenie wszelkich faktów i opublikowanie raportu, a także

 przeprosin na szczeblu najwyższych władz dla strony Polskiej. To jest absolutne minimum. 

Mam cichą nadzieję, że tak się stanie ale pewnie jestem trochę głupi i naiwny. 

 

Niestety, ale to naiwność. Szczególnie jak obejrzysz film zwróć uwagę na wypowiedź ukraińskiego gościa z ich odpowiednika IPN-u odnośnie "nie zapomnienia o Upowcach na terenie Polski".

Dopóki do naszego kraju będą przebywać tylko ukraińskie kobiety i dzieci, a Ukraina będzie trwała w ciągłym i nieustannym konflikcie z Rosją sytuacja będzie jako "stabilna"... ale gdy tylko wojna się zakończy + przybędą także mężczyźni powracający z wojny nastąpi taki tygiel separatystyczny, że sytuacja w południowo-wschodniej Polsce może być bardziej niż napięta. Wypranie głów ukraińskich ideologią banderyzmu tym bardziej nie pomoże w "opanowaniu sytuacji", a na to nasz rząd niestety przyzwala nie podejmując żadnych kroków w celu chociaż poddania początkowym stadium polonizacji (jak przymus nauki naszego języka) i egzekwowania zakazu szerzenia banderyzmu i jego popularyzowania, a wręcz przeciwnie... przyzwalając na kompletną nieznajomość polskiego przez imigrantów ze wschodu + zamykając usta wszystkim, którzy otwarcie o tym mówią. 

Tak więc przez te działania szambo się niestety nie "opróżni", a wywali na pełnej "kur***" od razu w następnych latach po zakończeniu wojny ukraińsko-rosyjskiej. Oby więc do tego ostatniego nie doszło... .

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Iceman84PL napisał:

Z ta władzą w Polsce nie mamy szans na załatwienie tej sprawy zobaczcie jak naczelnik Duda strofuje księdza, który domaga się prawdy.

 

 

Widziałem, swoją drogą trochę wyżej @manygguh wstawił materiał Usziego youtubera, gdzie ten kawałek po kawałku analizuje "przemyślenia" Dudusia w tej jego "wypowiedzi".

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujecie po polskojezycznej agenturze oni sa tutaj zainstalowani aby nas dzielic . Polacy beda wyjezdzac ukry wjezdzac .To nic innego jak multiculti na miare naszych mozliwosci ( bo nie bylo spolecznego pozwolenia na bardziej egzotyczna forme raka ) Temat wazny ale zastepczy w miedzyczasie postepujaca bieda i upodlenie ciezko pracujacych na rodziny poliniakow . 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/15/2022 at 11:09 PM, DOHC said:

Hmm. Widziałem filmiki z konfliktu na Ukrainie. Nasi sąsiedzi znęcają się nad jeńcami, przestrzeliwują nogi, bezczeszczą zwłoki masakrując twarz, genitalia itd. Ja wiele w życiu widziałem, ale dla mnie to popierdolone. Jeszcze bym mógł zrozumieć murzynowo gdzieś daleko, albo da silvowo czy Meksyk, Brazylia, fawele, kartele i te sprawy ale jeszcze Europa? To się w głowie nie mieści.

 

Widzisz problem polega na tym że na wojnie nie ma dobrych i złych bo bestialstwo jest w ludziach niezaleznie od narodowości. Tak samo Rosjanin, tak samo Amerykanin, Hiszpan czy Polak może dopuścić się potwornych zbrodni. W wojsku widziałem sporo debili. Widziałem co odpieprzali. W takiej zbieraninie toniesz. Jeśli dzieje sie coś złego to jak jesteś w mniejszości to nic nie zdziałasz. Będziesz tam stał i patrzył jak twoi koledzy z którymi śmiałeś się na zbiórkach rozrywają typa na strzępy. Tak wygląda rzeczywistość. Niestety. Ludzie to zwierzęta. Często tylko i wyłącznie. Jedyne co można zrobić to nie dopuscić do wojny. Bo ta jeśli już się zacznie to takie rzeczy będą się dziać. Dlatego ja od początku potepiałem tego typu rzeczy. Nienawiść się nakręca z jednej i drugiej strony, hamulce puszczają i ani się nie obejrzysz i chłopaki z teoretycznie cywilizowanego kraju ubrani w najnowsze zdobycze techniki zachowują się jak pieprzone małpiszony żądne krwi. Jedyne co można w takiej sytuacji robić to próbowac ocalić siebie nie pozwalając sobie stać się takim jak oni, ale wierz mi 90% ludzi chce o sobie myśleć że ratowałoby żydów w 2 wś, i jest epicentrum sprawiedliwości, a rzeczywistość później weryfikuje...

 

Nikt nie budzi się rano i nie stwierdza "Hej, zostanę masowym mordercom" To jest proces który dzięki hierarchicznej machinie i wypaczonym sumieniom jest w stanie wykrzywić nawet najbardziej sprawiedliwych, dlatego trzeba być czujnym, i się pilnować. 

 

Posłuchaj czym stał się ten rosyjski sołdat. Dla niego już zarezerwowany jest najniższy poziom piekła, a właściwie już w nim jest bo to co robi tym ludziom zostanie z nim do końca życia. Podejrzewam że po wojnie sam się zabije. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

naczelnik Duda strofuje księdza, który domaga się prawdy.

 

Naczelnik konzentration lager polin ucisza nawet czarnego, gdy ten za dużo gada. 

35 minut temu, thyr napisał:

Polacy beda wyjezdzac ukry wjezdzac .To nic innego jak multiculti na miare naszych mozliwosci ( bo nie bylo spolecznego pozwolenia na bardziej egzotyczna forme raka ) Temat wazny ale zastepczy w miedzyczasie postepujaca bieda i upodlenie ciezko pracujacych na rodziny poliniakow . 

Pozdrawiam, emigrant z przymusu. 

@Hubertius

Znalazłem coś takiego: https://m.cda.pl/video/2515959f9

 

21 minut temu, Trevor napisał:

Widzisz problem polega na tym że na wojnie nie ma dobrych i złych bo bestialstwo jest w ludziach niezaleznie od narodowości.

Hmm. Czytałem o nabijaniu na pal i składaniu ofiar z ludzi. Ale to jest ZUPEŁNIE INNY POZIOM tego, co zrobili upaińcy mordując ludzi, dzieci tak, że SSmani wymiotowali. Gdybym musiał to bym strzelał, ale nic by nie nie zmusiło do choćby ułamka tego, co robiło UPA.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, DOHC said:

Gdybym musiał to bym strzelał, ale nic by nie nie zmusiło do choćby ułamka tego, co robiło UPA.

 

Przeczytaj książkę "Efekt Lucyfera". Zwróć uwagę na stanfordzki eksperyment więzienny i na opisy masakry w Nankinie. Możesz zmienić zdanie. Nikt z nas tak naprawdę nie wie jak się zachowa kiedy będą zastosowane odpowiednie środki przymusu. Nie bądź taki pewien jak bys się zachował. W katowniach UB, NKWD, SS, japońskich więzień czy podczas różnychhistorycznych rzezi nie jeden się złamał bo tam sie nikt z nikim nie pierdolił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubertius Dzięki za info nie zauważyłem tego nagrania😉

A co do naczelnika to potwierdza się to co ludzie idąc w marszu Wołyń Pamiętamy 11 lipca w Warszawie na Krakowskim przedmieściu krzyczeli w w stronę pałacu namiestnikowskiego cytuje. "Andrzej UPA". 

Ten człowiek razem z resztą, która jest u koryta sprzedał się na tyle by wypełniać obce interesy czytaj jankesów i wybranych. 

W bezczelny sposób przekazują ludziom co wolno a co nie zapominając, że to oni nam powinni służyć a nie na odwrót. 

Tak jak dobrze powiedział ksiądz przez 30 lat od upadku komuny nikt nie podjął tego tematu, nie rozliczył zbrodni Ukraincow i jeszcze teraz mamy o wszystkim zapomnieć bo ukrom będzie przykro. 

Skandaliczne są słowa prezydencika i jego świty, która powinna odejść i mam nadzieję, że kolejnych wyborów nie wygrają bo doprowadzili nasz kraj po 7 latach swoich rządów do totalnego upadku. 

@DOHC Niestety brachu tak jak słusznie napisałeś Polska to dzisiaj KL bez praw, swobod, wolności. 

Prezydencik zamiast jechać na Ukraine i naciskać na Ukraincow o zadość uczynienie i oficjalne przeprosiny za mordy na Polakach, których dokonywali 79 lat temu to on przeprasza za Polaków, którzy w jego mniemaniu śmią pamiętać. 

Tłumaczy się tym, że pogorszą się nasze stosunki z ukrami. 

A prawda jest taka, że żadnych relacji na zasadzie partnerskiej między nami nie ma bo ukry tylko rzadaja i wymagają od nas a w drugą stronę jak zwykle poklepywanie po plecach. 

To nie jest układ partnerski tylko pasożytniczy. 

 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, DOHC said:

Wiele potrafię zrozumieć

– Niemowlęta na halabardach
Poznały, co gniew i pogarda!
– W wypełnionych ciałami okopach
Tak rodziła się Europa!

 

10 minutes ago, Iceman84PL said:

jeszcze teraz mamy o wszystkim zapomnieć

– Wydzieraliśmy oczy palcami – Tak jest!
– Przegryzaliśmy gardła zębami – Tak jest!
– Przez trzydzieści lat bez wytchnienia
Zabijaliśmy w sobie sumienia! – Tak jest!

– Teraz, gdy stygną stosy ofiarne
Chcesz, by to wszystko poszło na marne?

 

Chociaż może jest coś, co jeszcze lepiej oddaje istotę sporu "Wołyń!" kontra "Katyń!" prowadzonego teraz w świadomości masowego odbiorcy:

 

Anioł szatanem nazwie brata
Na chwałę Pana na chwałę Pana
Na chwałę Pana na chwałę Pana
I wieczną rozpacz świata

 

Zawsze śpiewając chóry, trzeba zapytać się, na chwałę KTÓREGO Pana się śpiewa.

Tu i teraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 14:31, slusa napisał:

 

Znam kogoś kto wyjechał z Ukrainy, bo miał zbyt Polskie rysy twarzy. Takie, na których widok w sporej cześci ukraińskiego społeczeństwa budzą się raczej nieprzyjazne uczucia. 

https://spadok.org.ua/antropologiya/yak-rozpiznaty-ukrayintsya-zovnishnist-i-charakter-natsiyi

 

Jakie zakapiorowate mordy. Po nich dosłownie widać skłonności rezuńskie. 

 

W dniu 17.07.2022 o 15:22, Legionista napisał:

Jednak po Wojnie będzie wreszcie dobry czas na wyjaśnienie naszej tragedii na Wołyniu.

Tą sprawę trzeba załatwić, aby uzdrowić atmosferę. Wnikliwe śledztwo wspólnej

Komisji historycznej Polsko -Ukraińskiej, ustalenie wszelkich faktów i opublikowanie raportu, a także

 przeprosin na szczeblu najwyższych władz dla strony Polskiej. To jest absolutne minimum. 

Mam cichą nadzieję, że tak się stanie ale pewnie jestem trochę głupi i naiwny. 

 

Nie sądzę, aby to się stało. Ukraińcy są bardzo zakłamani i mają dużo tupetu, a nasi frajerzy proukraińscy są względem nich zbyt miękcy. 

 

W dniu 18.07.2022 o 09:32, Iceman84PL napisał:

A prawda jest taka, że żadnych relacji na zasadzie partnerskiej między nami nie ma bo ukry tylko rzadaja i wymagają od nas a w drugą stronę jak zwykle poklepywanie po plecach. 

To nie jest układ partnerski tylko pasożytniczy. 

 

Tak, to jest układ pasożytniczy. Przykryty kłamstwami o "przyjaźni" i "partnerstwie".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 13:01, Libertyn napisał:

Tak. Tortury są zawsze przemyślane. 
Rezuńskie nie są jakieś specjalne.

Błąd. Tu był zupełnie inny wymiar. Ludzie mordowali ludzi których znali i ich bezbronne dzieci. To dużo zmienia, i dziwię się, że dorosłym ludziom trzeba takie rzeczy tłumaczyć. Czym innym jest porwanie i zamordowanie dzieci przez trynkiewicza, a czym innym zamordowanie dzieci przez własnych sąsiadów, którego dzieci bawiły się z dziećmi ofiar. Tylko tam takich trynkiewiczów było tysiące w jednym miejscu, i byli o wiele gorsi.

 

A co do "polskich obozów" odpowiem tutaj, Jedwabne jest już oficjalne wg wikipedii:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.