Skocz do zawartości

79-ta rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No tak, bo oczywiście zdjęcie ukraińskich i polskich przedstawicieli to ukropolińska propaganda. 

 

Dobrze to może Leszek Żebrowski Ci to wytłumaczy w tym nagraniu.

Uważnie oglądaj i słuchaj bo będzie mowa o wikipedi.

 

 

51 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No dobrze. Rozumiem, a czemu nie powspominamy co zrobili Rosjanie

 

O tym jak Ukraincy w czasie wojny byli pod dowództwem Niemców i Rosjan też Leszek wyjaśnia w tym nagraniu co wcześniej dodałem.

45 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Leszek Żebrowski się ostatnio wypowiadał o tym prowadzącym:

 

Ludzie, którzy mają dobro Polski na myśli, działają społecznie, są aktywistami, nie zgadzają się z władza i systemem,

wielokrotnie za to uprzykrza im się życie to agenci Putina😆

Pamiętaj Agent nigdy, przenigdy się nie ujawnia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, manygguh napisał:

Lizanie ukraińskiego pierścienia trwa dalej. Okazuje się, że winnymi rzezi wołyńskiego są.... Niemcy. Ja ja!

 

https://legaartis.pl/blog/2022/07/12/morawiecki-ze-spadkobierca-to-niemcy-sa-odpowiedzialne-za-zbrodnie-wolynska/

 

W wysrywie Maowieckiego ani słowa o banderze czy szuchiewiczu. Fajne chłopaki były, co się ich czepiać.

Uprzejmie chciałbym zauważyć, że Pan Premier Morawiecki jest z wykształcenia

absolwentem Historii. Morał z tego jest taki, że  doprawdy nie da się tej wypowiedzi obronić w żaden logiczny

sposób. Taka konstrukcja intelektualna jest po prostu mówiąc delikatnie od razu do odrzucenia.😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co jest kurwa najlepsze?

Że to jest w nas. Każdy człowiek ma potencjał stać sie tym Upowcem/czekistą/ssmanem. Czy innym pojebem.
Wystarczy zasiać nienawiść, odczłowieczyć ofiarę, i racjonalizować sobie dlaczego to słuszne i hurra wyrzynajmy te gnidy.

 

Nieszpory Efezjańskie, Rzeź Jerozolimy, Montsegur, Noc św. Bartłomieja, Rabacja, rzeź Ormian, rzeź Asyryjczyków i Greków Pontyjskich, Nankin, Wołyń, Rwanda i tysiące innych o jakich nawet nie wiemy bo nikt nawet o nich nie wspomniał.
Historia usłana jest rzeziami  i krwią.


A jako gnidy to sobie wstawcie kogokolwiek 
Tragedia jednostki jest tragedią jednostki  i głęboko w dupie mam to czy ta jednostka to Polak, Ukrainiec, Żyd, Arab, Tatar, Czerkies, Katolik, Protestant, Ormianin. Niemiec, Chińczyk, Białoskóry, Czarnoskóry
To jest człowiek, odczuwający tak samo. Mający to samo unerwienie, te same odczucia, te same emocje. 
 

17 minut temu, Legionista napisał:

Uprzejmie chciałbym zauważyć, że Pan Premier Morawiecki jest z wykształcenia

absolwentem Historii. Morał z tego jest taki, że  doprawdy nie da się tej wypowiedzi obronić w żaden logiczny sposób.

Serio? To Historyk może być bankierem? 

Tak poza tym nawet jak jest historykiem to jest też politykiem. A tu i teraz nigdy nie powinno być przesłonięte historią.

 

W dniu 11.07.2022 o 02:02, Obliteraror napisał:

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie.

 

 

Narody żyjące przeszłością, Zapełniają ziemię grobami..
Stosunki międzynarodowe przypominają trochę stosunki miedzyrodzinne. Na Bałkanach nieraz masz ludzi którzy boja się wyjść w domu w obawie o zemstę  w związku z czynami z zamierzchłej przeszłości. 
 

Coś jak, "Chcę Cię zabić bo Twój dziadek zabił mojego, w zemście za swojego zabitego dziadka" 
I tak to może się ciągnąc w nieskończoność.

Potrzeba było dwóch wojen światowych by zachodnią Europę z takiego myślenia wyleczyć. Groby przy Mening Gate czy Douaumont wyglądają pięknie. 
O ile piękniejsze byłyby życia tych którzy w nich leżą gdyby nie spirala  zemsty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

 

Dobrze to może Leszek Żebrowski Ci to wytłumaczy w tym nagraniu.

Uważnie oglądaj i słuchaj bo będzie mowa o wikipedi.

 

 

Nie musisz mi przypominać. Sam z nim dyskutowałem w ostatnim filmie, ponieważ dla niego to, że Ukraińcy z południa i wschodu mówią po rosyjsku od razu oznacza, że nie są oni Ukraińcami, a Rosjanami. Tak jakby Irlandczycy mówiący po angielsku byliby Anglikami. Ma braki w wiedzy na temat tego kraju i dla niego kresy-galicjanie-prawosławni - Ukraińcy. 

gHcs4Z4.png

 

Nie widać jego odpowiedzi teraz, bo youtube jest tak zajebiście działającą platformą. :D

 

Cytat

Ludzie, którzy mają dobro Polski na myśli, działają społecznie, są aktywistami, nie zgadzają się z władza i systemem,

wielokrotnie za to uprzykrza im się życie to agenci Putina😆

Pamiętaj Agent nigdy, przenigdy się nie ujawnia.

 

No oczywiste, że nie. Czasem to może być po prostu użyteczny idiota. Ludzi w naszym kraju o IQ poniżej 90 nie brakuje. 

CHOĆ UWAGA, TU SIĘ PRZYZNAŁ JEBANY:

 


Nie zawsze niezgadzanie się z władzą i systemem jest zgodne z interesem naszego kraju. W końcu stąd dzielenie i rozkłócanie jest w interesie wrogów (tj. Niemców i Rosjan).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Libertyn napisał:

Że to jest w nas. Każdy człowiek ma potencjał stać sie tym Upowcem/czekistą/ssmanem. Czy innym pojebem.

Robić rozróbę przeciwko białym kaskom, nie ma problemu. Strzelać w obronie, strzelał bym. Ale ja z pewnością bym nie mordował kobiet i dzieci widłami, nabijał itd. 

Ale skoro tak masz to ok. Jestem skłonny przyznać że duża część tak może mieć, patrząc na ślepe posłuszeństwo władzy w latach 20-22.

42 minuty temu, Libertyn napisał:

Narody żyjące przeszłością

Hmm. 123 lata zaborów, 1 wojna światowa, wojna polsko bolszewicka, 2 wojna i apogeum apokalipsy, Warszawa zniszczona, procentowo największe straty w ludziach poniosła Polska (więcej zginęło rosjan, ale ich było x razy więcej, procentowo mniej stracili), potem okupacja rosyjska, dekomunizacja i gówno ciągnące się latami. 

Rzeczywiście przeszłość nie ma znaczenia, no comment. Mówisz że stać Cię 2x w tygodniu na pizzę za 30zł. Powiedz, czy zarobisz chociaż równowartość tysiąca euro? Jakie masz drogi, służbę zdrowia itd? 

Dlaczego Niemcy spłacili Francji kilka lat temu za 1WŚ, a nam nawet nie zaczęli za 2WŚ? Zbrodnie ludobójstwa nie przedawniają się. Grecja też nic nie dostała.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Liczy się tylko nasz interes. Już się tak nie przeżywaj tego biednych "braciszków" ukraińskich. 

 

No to proszę wskaż mi podstawy myślenia, na bazie którego doszedłeś do pomyślunku, że my i Ukraińcy WSPÓŁCZEŚNIE mamy sprzeczne interesy i niewspieranie ich w tej wojnie jest błędem. W tej wojnie, która wybuchła, ponieważ Rosja w grudniu 2021 roku zażądała od Amerykanów, by ci wycofali swoje wojska z krajów, które weszły do NATO po 1997 roku, a wiadomo co to dla nas oznacza. :)
Dawaj, czekam na twoje fikołki i wcale nie chodzi o to, że wolisz rosyjską strefę wpływów od amerykańskiej. ;)

Jeśli miało mnie to urazić, to wręcz przeciwnie. Jebie mnie to. :) Tak, znam wielu Ukraińców przez czasy studiów i byli mi bliscy jak bracia, niczym inni Polacy. Tylko z czarnuchami się kłóciłem. 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

I jeszcze coś. "Kropla drąży skałę". Piękne owoce tej ideologii banderowskiej wpychanej dzieciom do szkół dopiero zobaczymy za 20 lat. 

No dawaj, rób fikołki, skikaj jak ci kacapy zagrają. Rusz się raz w tę, raz w tamtą. Strasz mnie, strasz! 
Masz wiedzę tajemną, wiesz coś, czego ja sam nie wiem. 
Walisz teraz takie durnoty, że to się w pale nie mieści. Serio. Poczytaj o tym. 

Rozbiję ten argument na krótko. Jeśli bierzesz wiedzę o "indoktrynacji" ukraińskich dzieci w ichniejszych szkołach z taki gównofilmów jak od grande, to gratuluję, ale jesteś typową ofiarą manipulacji, gdzie nie podawane są żadne realne dane, tylko opieranie się na oddzielnych przypadkach. No ale co się spodziewać. 
Ukraina to wymierający kraj, który ma około 30 milionów ludzi. Z czego 7 milionów żyje w oblastach, gdzie były byłe-polskie i można uznać za "uuuu banderowskie". Także tam nie zaznasz wrogości. Wiem, byłem, a także znam ludzi. 
W Rosji natomiast zaznasz tą wrogość. Dzieci śpiewają pieśni o podbiciu Polski OBECNIE, kraj ma 145 milionów ludzi,iskandery i głęboko schowaną urazę do świata niczym Niemcy po I wojnie światowej. Gdzie widzisz większe zagrożenie? W tych pierwszych. :)
 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

A i jeszcze z wymieszaniem ludnościowym nie zdziwiłbym się jak i w dalekiej przyszłości "upomnieli" się o swoje tereny jeśli tylko w Rosji będzie odpowiedni rozgardiasz.


Typie, zlituj się nade mną. Stan realny jest taki, że ich kraj teraz realnie ledwo zipie i nigdy, powtarzam z pełną świadomością swoich słów, nigdy nie wyprzedzą Polski ekonomicznie, ani demograficznie. Także nikt poważny od nich nie wypomni się o te ziemie. Bardziej już obawiałbym się Niemców od AfD. Tu istnieje realniejsze zagrożenie. 

 

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Mamy dwa sprzeczne interesy.

Nie, nie mamy. 

 

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

to nawet jak ze strony polskiej wyciągniesz do niej rękę, to wiadomo z której jest ona upierdzielona. 

No tak. Tak jak w pokoju ryskim. "Przepraszam was chłopaki, naprawdę was przepraszam" ~ Piłsudski

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

A jak tak nie wierzysz, to zobacz sobie głosy wyżej ukraińców dla ustawy "dla Polaków". Taka pierdoła, a już się burzą, że tak nie może być.

Od kilku miesięcy widzę narodowych czempionów, którzy srają na Ukraińców i Ukrainę. Którzy wszystko co najgorsze upatruję w niej, którzy próbują nas skłócić w imię interesów ich bratniego narodu rosyjskiego, który jest przecież solą tej ziemi, którzy to Rosjanie tak bardzo nas kochają i przecież zawsze sprawiali, że czuliśmy się jak u siebie, nie? 
 

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Naprawdę, opanujcie się już z waszymi bajdurzeniami o możliwości federacji z nimi, bo to już nawet śmieszne nie jest. 😆

Nie podałeś żadnego dobrego argumentu ze świata realnego bazującego na układance geopolitycznej. Nie podałeś nic. Postraszyłeś krzycząc, że "WOŁYŃ UPA BANDERA", napisałeś bzdury nie bazując na realnym życiu i obrzuciłeś błotem. 

 

Bardziej takie argumenty do mnie trafiają: 



Jak masz patrzeć tylko na historię, to sobie patrz, ale potem nie dziw się, że jako Polacy znów zostaniemy wydymani gdy nie wykorzystamy okna możliwości, bo bajdurzenie o przeszłości i przepadnie realna szansa szarpnięcia jak to się stało choćby w Unii Lubelskiej 1569.

 

23 minuty temu, DOHC napisał:

Robić rozróbę przeciwko białym kaskom, nie ma problemu. Strzelać w obronie, strzelał bym. Ale ja z pewnością bym nie mordował kobiet i dzieci widłami, nabijał itd. 

A gwałciłbyś kobiety w wiosce, którą wyzwalasz? Bo miałem sąsiadkę jak byłem dzieckiem, która urodziła się od gwałtu od sowieckiego sołdata. 

24 minuty temu, DOHC napisał:

Hmm. 123 lata zaborów, 1 wojna światowa, wojna polsko bolszewicka, 2 wojna i apogeum apokalipsy, Warszawa zniszczona, procentowo największe straty w ludziach poniosła Polska (więcej zginęło rosjan, ale ich było x razy więcej, procentowo mniej stracili), potem okupacja rosyjska, dekomunizacja i gówno ciągnące się latami. 

Rzeczywiście przeszłość nie ma znaczenia, no comment. Mówisz że stać Cię 2x w tygodniu na pizzę za 30zł. Powiedz, czy zarobisz chociaż równowartość tysiąca euro? Jakie masz drogi, służbę zdrowia itd? 

Dlaczego Niemcy spłacili Francji kilka lat temu za 1WŚ, a nam nawet nie zaczęli za 2WŚ? Zbrodnie ludobójstwa nie przedawniają się. Grecja też nic nie dostała.

No jasne, zmienisz ten stan rzeczy (przyszłe możliwe porażki) wypominaniem wiecznym przeszłych porażek jakby to k/rwa miało cokolwiek zmienić niż żeby zamiast tego pragmatycznie wyciągać wnioski z polityki międzynarodowej i nie zauważać całości tej gry i który scenariusz jest dla nas najlepszy. 

Ale nie, zrezygnować ze współpracy z Ukraińcami jest złe, bo masakra na Wołyniu i Bandera. KAŻDY SĄSIAD NAS MORDOWAŁ W OKRUTNY SPOSÓB PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ. KAŻDY, ROZUMIESZ TO. Niemcy (3 miliony - tylu ilu Żydów), Sowieci (1 mln), Ukraińcy (150 tys.), Litwini (50 tys.), Słowacy (kampania wrześniowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

A gwałciłbyś kobiety w wiosce, którą wyzwalasz? Bo miałem sąsiadkę jak byłem dzieckiem, która urodziła się od gwałtu od sowieckiego sołdata. 

Zastanów się i napisz, co mam wspólnego z rosjanami z lat 30 i 40 ubiegłego wieku.

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Ale nie, zrezygnować ze współpracy z Ukraińcami jest złe, bo masakra na Wołyniu i Bandera. KAŻDY SĄSIAD NAS MORDOWAŁ W OKRUTNY SPOSÓB PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ. KAŻDY, ROZUMIESZ TO. Niemcy (3 miliony - tylu ilu Żydów), Sowieci (1 mln), Ukraińcy (150 tys.), Litwini (50 tys.), Słowacy (kampania wrześniowa).

Racja. Teraz jesteśmy przyjaciółmi z rosjanami, ukraińcami i niemcami. Przeszłość się nie liczy, tak jak przeszłość kobiety pracującej w burdelu. A to że jest kult bandery nic nie znaczy, tak tak. Politycy tak mówią, więc tak jest. Oni by nie okłamali i nie zdradzili.

 

Jak patrzę na to co się dzieje, cieszę się z mojego exodusu z ukropolinu. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jegomość ukrofil przemówił. Oczywiście jeśli masz czelność wspomnieć o Banderze, Szuchiewiczu i całej reszcie tego ludzkiego śmiecia, to skrzętnie to przykrywa jakimś pseudonaukowym bełkotem, sarkazmem czy ironią oraz odwracaniem argumentów od dupy strony, by przekierować dyskusję na inny tor. Byle tylko nie drążyć. No cóż, zdziwini?

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DOHC napisał:

Zastanów się i napisz, co mam wspólnego z rosjanami z lat 30 i 40 ubiegłego wieku.

Udajesz, że nie rozumiesz o co mi chodziło? Pisałeś, że nie wyobrażać sobie "BY". 
 

1 godzinę temu, manygguh napisał:

 ukrofil 

O Jezu, popłaczę się zaraz. xD
Wspominaj sobie ile chcesz. Sądzę jednak, że Rosjanie są kilkanaście razy większym zagrożeniem dla Polski niż Ukraińcy i tutaj powinniśmy się skupić, a ludzie twojego pokroju łapią propagandę wroga, bo zależy im na dzieleniu naszego społeczeństwa na obozy i tworzenie chaosu. Zresztą służby polskie alarmowały przed akcją wojny informacyjnej ze strony Rosjan i mamy owoce. 

A ja wciąż nie uzyskałem od ukrofobów odpowiedzi na sowieckie zbrodnie. Haaaaalo, to już nie ma znaczenia? Kto zamordował W. Pileckiego? Ilu wartościowych Polaków komuna stłamsiła? Amnezja? A może choroba zwana kacapią?

No właśnie - kto tu odwraca argumenty? 

 

 

8 godzin temu, DOHC napisał:

Racja. Teraz jesteśmy przyjaciółmi z rosjanami, ukraińcami i niemcami. Przeszłość się nie liczy, tak jak przeszłość kobiety pracującej w burdelu. A to że jest kult bandery nic nie znaczy, tak tak. Politycy tak mówią, więc tak jest. Oni by nie okłamali i nie zdradzili.

Nie piszę, że przeszłość się nie liczy, ale prawda jest taka, jeśli mamy już pod tym względem wartościować, że Rosjanie zrobili nam 10 razy więcej złego od Ukraińców, ROZUMIESZ TO czy ile mam powtarzać? 

Jakkolwiek może to dla ciebie debilnie brzmieć, wszelki banderyzm na Ukrainie (a jest on tylko w małej części kraju) jest nakierowany przeciwko Moskalom, wystarczy choć lekko zainteresować się tematem by to zauważyć i ci nadgorliwi banderowcy zostali wykorzystani jako początkowy zderzak głównie. 

 

Pisałem - liczy się zagrożenie rosyjskie, co oczywiście wielbiciele przypominania o banderowcach kochają zapominać, że jest ono realne, a nie bo "MY PROWOKUJEMY!!!!11". 

 

8 godzin temu, DOHC napisał:

Jak patrzę na to co się dzieje, cieszę się z mojego exodusu z ukropolinu. 

To najlepiej zajmij się sprawami kraju, w którym jesteś, bo tworzysz ferment informacyjny nie mając realnego rozeznania z miejsca. Bazujesz zapewne na kłamliwych filmikach np. Grandego jak to w Polsce jest źle i Ukraińcy kradną gdy nic takiego nie ma miejsca w odpowiedniej skali.

 

 Każdy Ukrainiec, który tu jest i pracuje robi więcej dla Polski niż ty. Przepraszam jeśli to jest dla ciebie brutalne, ale niestety tak jest. 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Strusprawa1 said:

A ja wciąż nie uzyskałem od ukrofobów odpowiedzi na sowieckie zbrodnie. Haaaaalo, to już nie ma znaczenia? Kto zamordował W. Pileckiego? Ilu wartościowych Polaków komuna stłamsiła? Amnezja? A może choroba zwana kacapią?

No właśnie - kto tu odwraca argumenty? 

Zróbmy mały eksperyment:

 

Napisz, że Bandera, Doncow, Szuchewicz i całe UPA, to kurwy. Napiszesz? Ja nie mam problemu z tym, żeby to napisać o komunistach. Ale widzę, że ty masz ogromny, żeby to napisać o ukrach. 

 

Ponawiam pytanie: Czy napiszesz, że Bandera, Doncow, Szuchewicz i całe UPA, to kurwy? Jak tak, to napisz proszę. To tylko 5 sekund twojego czasu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manygguh napisał:

Ja nie mam problemu z tym, żeby to napisać o komunistach.

No właśnie widzę, że masz problem. 

Bandera, Doncow, Szuchewicz i całe UPA, które mordowało i nienawidziło Polaków, a nie kacapów, to kurwy. Niezaprzeczalny fakt. 
 

Gdy piszę, że jest to zorganizowana akcja i generalnie robią to narodowi sezonowcy, to bazuję na takich danych:
Nagle olśniło! 

y1ARMHc.png

 

AY6TFpV.png

 

hpAKJ6C.png

 

 

Hmmm ciekawie której stronie konfliktu to sprzyja i czy sprzyjanie tej stronie konfliktu sprzyja NAM. Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Libertyn napisał:

Nieszpory Efezjańskie, Rzeź Jerozolimy, Montsegur, Noc św. Bartłomieja, Rabacja, rzeź Ormian, rzeź Asyryjczyków i Greków Pontyjskich, Nankin, Wołyń, Rwanda i tysiące innych o jakich nawet nie wiemy bo nikt nawet o nich nie wspomniał.
Historia usłana jest rzeziami  i krwią.

Zgoda, były mniejsze i większe rzezie. Mniej i bardziej okrutne. Ale to co wyróżnia rezuńskie mordy to wybitne wyrafinowanie w zadawaniu cierpienia. To były jebane, przemyślane, tortury! 

 

W jednym z wywiadów, staruszka mówiła, że byla rozmowa między upaińcem a jej ojcem Polakiem, który pytał dlaczego to robią. Ukrainiec powiedział:

- byłeś dobrym sąsiadem, to oszczedze ci tortur

Po czym go zastrzelił.

 

Czyli to były świadome, zaplanowane bestialstwa, to był wybór. Musieli roić sobie w tych rezuńskich łbach co zrobią Lachom jak ich dopadną. Nie znam dokładnie masakr na ktore się wyżej powołałeś, ale przybijanie dziecka za język do stołu i zostawianie go by tak konało, rozrywanie ciężarnych i wkładanie do brzucha kota i wiele innych eksperymentów to już nie zwykła nienawiść to już gen czystego zła, skurwysyństwa. I to nie były incydenty. Tego nie da się z niczym porównać.

 

 

 

Edytowane przez Redbad
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Na początku Izraela mitem założycielskim były początkowe wojny, w których zginęło 10% obywateli tego kraju. 

Jak to zwykle bywa z odradzającymi się narodami, mit założycielski przemilcza kwestie narodowych przewin. W tym przypadku brutalnych akcji wysiedleńczych w Palestynie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zychu napisał:

Jak to zwykle bywa z odradzającymi się narodami, mit założycielski przemilcza kwestie narodowych przewin. W tym przypadku brutalnych akcji wysiedleńczych w Palestynie. 

 

 

No tak, ale nie zaprzeczysz, że współczesnym Arabom żyje się bardziej dostatnie w Izraelu niż w sąsiednich krajach arabskich? :P 

Aha i jeszcze jedno ogólnie do tematu. Jest 13.07.2022 i jeśli kiedykolwiek będzie inwazja Rosji na Litwę, to zakładam się, że będzie w środkowiskach narodowych pompowany temat Ponarów, gdzie jak teraz zobaczyłem, zginęła podobna około liczba Polaków, co na samym Wołyniu. Daję sobie czas do 2028. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Libertyn napisał:

Narody żyjące przeszłością, Zapełniają ziemię grobami..
Stosunki międzynarodowe przypominają trochę stosunki miedzyrodzinne. Na Bałkanach nieraz masz ludzi którzy boja się wyjść w domu w obawie o zemstę  w związku z czynami z zamierzchłej przeszłości. 

A pewnie, pewnie. Lepszy jest na pewno los wynarodowionych apatrydów, którzy zdecydowanie zbyt często stosują porównanie "a u was to Murzynów biją" :)

I tak, człowiek jest zdolny do zła i wielu okrucieństw, niezależnie od szerokości geograficznej. Ale mnie osobiście los Polaków najbardziej interesuje. I tego, że jakiś dureń zaczyna marzyć o budowaniu pojednania z kimś, kto jest niezdolny do zrozumienia tego, co jego krajanie czynili i nie ma na tyle odwagi cywilnej, by realnie budować nową kartę stosunków.Albo z cynizmu, albo głupoty, albo wyrachowania, co najbardziej prawdopodobne.

 

Powiedz swoją drogą Żydom, że w sumie to zagłada była już dawno temu, po co o tym mówić? Trzeba patrzeć wyłącznie w przyszłość xD I ja wiem co to przedsiębiorstwo Holocaust, i wiem, że często "geszefciarzy cwana grupa chce dorobić się trupach", ale zakwestionuj ten laitmotiv żydowskiej polityki pamięci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Redbad said:

Unikając pewnych działań, decyzji, pokazujemy jak słabi jesteśmy,

Nie każde działanie, musi być podane do publicznej wiadomości.

13 hours ago, Redbad said:

Ukraina zrobiła to po mistrzowsku.

Ich szeregowi obywatele też nie wiedzą, jak wtopili jako kraj z tą ustawą o specjalnym statusie. Znowu, poważne interesy robi się w ciszy.

13 hours ago, Redbad said:

zaczęliśmy obwiniać innych (Niemcy) żeby tylko nie urazić sąsiada

Akurat "walenie w niemiecki bęben" zawsze na czasie :) i powinniśmy to robić przy każdej okazji, np. działaniach Niemiec w sprawie KPO...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

No tak, ale nie zaprzeczysz, że współczesnym Arabom żyje się bardziej dostatnie w Izraelu niż w sąsiednich krajach arabskich? 

Gdyby tylko Palestyńczycy wiedzieli, że pod żydkami będzie im się żyło jak pączusiom w masełku, to z pewnością nie stawiali by oporu w trakcie wypędzeń i pacyfikacji. Lol, iksde

A gdyby nie sowieci, to by nas Niemcy wynarodowili. 😜 

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

jeśli kiedykolwiek będzie inwazja Rosji na Litwę, to zakładam się, że będzie w środkowiskach narodowych pompowany temat Ponarów

No tak, bo temat Wołynia przed wojną nie istniał, to działania ruskiej agentury i użytecznych idiotów Kremla. 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Udajesz, że nie rozumiesz o co mi chodziło?

Nie rozumiem mi joty Twojego toku myślenia.

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Nie piszę, że przeszłość się nie liczy, ale prawda jest taka, jeśli mamy już pod tym względem wartościować, że Rosjanie zrobili nam 10 razy więcej złego od Ukraińców, ROZUMIESZ TO czy ile mam powtarzać? 

Pis ukradło tyle, a po ukradło tyle to pis może kraść. Brawo Ty. 

 

Przypomnij mi sytuację, gdzie bandyci mordowali Polaków w taki sposób i na taką skalę. To było sąsiedzi nie żadne wojsko. 

 

Czy ktoś z niemieckich władz popiera holokaust? Albo ktoś z rosjan Katyń? Może tak, nie widziałem osobiście. Ale widzę że na upainie jest wciąż kult bandery, i to jest temat tabu.

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

To najlepiej zajmij się sprawami kraju, w którym jesteś, bo tworzysz ferment informacyjny nie mając realnego rozeznania z miejsca. Bazujesz zapewne na kłamliwych filmikach np. Grandego jak to w Polsce jest źle i Ukraińcy kradną gdy nic takiego nie ma miejsca w odpowiedniej skali.

 

 Każdy Ukrainiec, który tu jest i pracuje robi więcej dla Polski niż ty. Przepraszam jeśli to jest dla ciebie brutalne, ale niestety tak jest. 

Zajmuję się 😉

Nie wiem co to Grandi.

Masz rację, ukraińscy kierowcy jeżdżący po pijaku, albo gówniarze którzy zniszczyli auta pod warsztatem na kwotę ponad 70 tysięcy złotych robią więcej niż ja. Znasz mnie doskonale i na wylot, znasz każdy epizod z mojego życia. 

 

Szkoda marnować klawiatury. Mamy tu wielu pieniaczy, był kuk covidianin Exar, jest libertynka, jest pani atencjuszka w rezerwacie ale chyba będziesz pierwszą osobą którą wrzucę do ignora. Z paroma argumentami mogę się zgodzić, ale pieniactwo i ślepy fanatyzm sprawiają, że nie ma sensu się produkować. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DOHC napisał:

Przypomnij mi sytuację, gdzie bandyci mordowali Polaków w taki sposób i na taką skalę. To było sąsiedzi nie żadne wojsko. 

A nie no spoko. NKWD i armia czerwona była wojskiem i nie liczy się, ze wymordowali 10 razy więcej Polaków. Nie no zajebiście, od razu to zmienia postać rzeczy. 
UPA też ma w swojej nazwie "armia".
 

7 minut temu, DOHC napisał:

Czy ktoś z niemieckich władz popiera holokaust? Albo ktoś z rosjan Katyń? Może tak, nie widziałem osobiście. Ale widzę że na upainie jest wciąż kult bandery, i to jest temat tabu.

Akurat Putin w swoich artykułach usprawiedliwiał sowiecką agresję na Polskę więc bardzo cię proszę, nie pogrążaj się bardziej. 
"upaina" - i to ma być poważna rozmowa? Może od razu zacznę od wyzywania twojej matki, aby dostosować się do poziomu?

 

8 minut temu, DOHC napisał:

Masz rację, ukraińscy kierowcy jeżdżący po pijaku, albo gówniarze którzy zniszczyli auta pod warsztatem na kwotę ponad 70 tysięcy złotych robią więcej niż ja. Znasz mnie doskonale i na wylot, znasz każdy epizod z mojego życia. 

No nie znam, ale napisałem obiektywnie - Ukraińcy pracujący w Polsce robią więcej niż polscy patrioci pracujący w Anglii lub Niemczech. Gdzie błąd?
No tak, zajebiście jest podawać oddzielne przypadki nie odnosząc się do ogólnych całościowych badań i statystyk.

 

 

1 minutę temu, Iceman84PL napisał:

Brakuje jeszcze żebyś krzyczał sława Ukrainie i ukr z ciebie gotowy.

Maciuś Poręba to dla ciebie też rosjanin mam nadzieję, tak?
EgVNV_cX0AEKwSX?format=jpg&name=large

 

E4089xaXMAYeNds.jpg:large

 

Napisałem tylko, że nie byli mi wrodzy i nie doświadczyłem od nich wrogości. Rozumiesz różnice? Czy od razu będę według ciebie ukrem? 

 

 

11 minut temu, DOHC napisał:

Szkoda marnować klawiatury. Mamy tu wielu pieniaczy, był kuk covidianin Exar, jest libertynka, jest pani atencjuszka w rezerwacie ale chyba będziesz pierwszą osobą którą wrzucę do ignora. Z paroma argumentami mogę się zgodzić, ale pieniactwo i ślepy fanatyzm sprawiają, że nie ma sensu się produkować. 

Ojej, ktoś ma inne zdanie niż wolnomyslący ty! No niesamowite!

7 minut temu, zychu napisał:

Gdyby tylko Palestyńczycy wiedzieli, że pod żydkami będzie im się żyło jak pączusiom w masełku, to z pewnością nie stawiali by oporu w trakcie wypędzeń i pacyfikacji. Lol, iksde

No właśnie rzecz w tym, że części Arabom żyje się lepiej i nawet służą nierzadko w wojsku izraelskim. Jak bierzesz informacje wyłącznie z mediów typu Paul Joseph Watson, który podaje fałszywe mapy Izraela z różnych okresów, to potem się nie dziw, że jedyne co wiesz o Izraelu, to to, że ich wojsko zabija palestyńskie dzieci...
 

 

7 minut temu, zychu napisał:

A gdyby nie sowieci, to by nas Niemcy wynarodowili. 😜 

No tak, wyzwoliciele. Czarzasty miał rację...

 

8 minut temu, zychu napisał:

No tak, bo temat Wołynia przed wojną nie istniał, to działania ruskiej agentury i użytecznych idiotów Kremla. 

Przecież często i gęsto się gadało o tym przez 8 lat. Teraz temat się wzmógł. W wielu miastach nawet zapomniano organizować obchody z 11 lipca.

 

Specjalnie dla Ciebie ściągnąłem z chomika dawne filmy eliahu kugienkolpfa. Polecam ci cieplutko je. 
 

 

(jeśli jeszcze nie ma, to znaczy, że się przetwarza)

Wieczorem postaram ci wysłać dokładne dane z jednej mojej książki na ten temat.

 

A i żeby nie być gołosłownym co do zbrodni sowieckich:
Deportacje na sybir w kilku falach po 39 roku - 1 500 000
Akcja polska nkwd - 200 000 ofiar
Zesłani do gułagu polscy jeńcy - 170 000
Tzw. Masakry więzienne - 40 000 ofiar
Deportacje ludności do Kazachstanu w 1936 - 40 000
Katyń - 20 000
Obława augustowska - 1000
Aresztowania i szykany władz okupacyjnych - 110 000

 

To jak tam? Kiedy uroczystości z okazji tych wszystkich? 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Strusprawa1 napisał:

A nie no spoko. NKWD i armia czerwona była wojskiem i nie liczy się, ze wymordowali 10 razy więcej Polaków. Nie no zajebiście, od razu to zmienia postać rzeczy. 
UPA też ma w swojej nazwie "armia".

Zmienia postać rzeczy. Jak SSmani widzieli te zbrodnie wykonywane przez sąsiadów na sąsiadach, to wymiotowali. Nawet oni.

9 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Akurat Putin w swoich artykułach usprawiedliwiał sowiecką agresję na Polskę więc bardzo cię proszę, nie pogrążaj się bardziej. 
"upaina" - i to ma być poważna rozmowa? Może od razu zacznę od wyzywania twojej matki, aby dostosować się do poziomu?

Rzeczywiście Ławrow takie rzeczy gadał. ALE. Rosja nie kreuje się na naszych przyjaciół. A ukr i ger tak. 

Ojej, ale się zwerbowałeś tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy niż Ty😉

11 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No nie znam, ale napisałem obiektywnie - Ukraińcy pracujący w Polsce robią więcej niż polscy patrioci pracujący w Anglii lub Niemczech.

Pracowałem lata uczciwie w Polsce, kupowałem polskie i promowałem to na SamiecWeb. Chciałem wstąpić do OT, nauczyłem się stopni wojskowych, obsługi broni i ćwiczyłem na testy sprawnościowe. 

 

Ale przez ostanie dwa lata ten kraj mnie obrzucał gównem, nowymi podatkami, karami, kłamstwami, nie konstytucyjnymi zachowaniami, covidowym zamordyzmem. 

 

Sam rozsyłanem petycje odnośnie otwarcia gospodarki, jeździłem sam jedyny z moich okolic na protesty do Warszawy. Wstawiałem i rozsyłałem różne informacje o ważnych głosowaniach, we wcześniejszych latach robiłem to samo z ACTA 2 i 447. 

 

Wiem że to może nie dużo, też pracowałem za granicą i nie zawsze mogłem być, Ty na pewno więcej zrobiłeś, spoko. 

Teraz sytuacja z inflacją i ukraińcami postawiła kropkę nad i. Z tego co kiedyś pisałeś, jesteś lub chciałeś być pislicjantem, a praca na budżetówce to coś innego niż wolne zawody, bo np mnie spotkało zwolnienie z upadku firmy przez lockdowny, i wy ludzie "czy się robi czy się leży" tego nie zrozumiecie. 

Dlatego nie zamierzam wracać do tego piekła na ziemi. Byłem w wielu krajach, ale takiej zawiści o nienawiści do drugiego krajana w życiu nigdzie nie widziałem. Elo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.