Skocz do zawartości

DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Temat świeży, pisany pod wpływem emocji aby jak najszybciej podzielić się Wami wynikami badań.

 

Materiał zajmuje kwadrans, napisy po polsku. 

Opowiada jak oddychanie ustami (przykład chłopca który podawałem), mewing a także inne czynniki jak leczenie ortotropowe czy ortodoncyjne tradycyjne, poprzez żywność wpływa na zdrowie oraz ułożenie kości twarzoczaszki, co wpływa także na wygląd zewnętrzny w konsekwencji mając wpływ na samoocenę oraz jakość życia. 

 

Podobno nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o holokauście. 

Tu są dowody w postaci zdjęć z metamorfozy twarzy, porównania bliźniąt, analiza szczęk wg kultur żywieniowych, badania na makakach.

Kopalnia wiedzy i mega inspiracja do własnych rozmyślań, daje nadzieję aby poprawić wygląd nawet choćby będąc flepiarzem, jak mawiał polskojęzyczny naukowiec z Berlina.

 

Oto materiał:

 

 

 

 

Małe rozwinięcie a'la glosariusz.

Czym jest leczenie ortotropowe w skrócie, info z jakieś lecznicy ale krótko i zwięźle wyjaśnia: https://szalwinscy.pl/czym-jest-ortotropia/

Czym jest mewing: 

Dr Weston Price wg wiki:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Weston_Price

 

Bonus: kość gnykowa, też ma wpływ na twarz. Myślę że warto poświęcić temu nowy temat bądź rozwinąć ten, sam mam jeszcze za małą wiedzę i za mało dowodów odnośnie tej kości:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kość_gnykowa

  • Like 5
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Montella26 napisał:

Najlepszym ćwiczeniem na szczęke chada jest niski body FAT poniżej 15%

Dzięki za uzupełnienie. Zrzucenie smalcu zawsze pomaga. 

 

1 godzinę temu, Montella26 napisał:

Najważniejsza jest estetyka twarzy. 

Oczywiście. To możemy też w pewnym zakresie jak widać poprawić. 

 

Jednocześnie należy pamiętać, że najlepsze efekty daje praca od małego:

Uczenie prawidłowej postawy języka (policzki wpychają zęby do środka i mamy krzywe).

Leczenie ortotropowe i ortodontyczne.

Jak dziecko ma problemu z oddychaniem (syndrom G. Floyda - I cant' breathe - żart, oczywiście) to zapierdalamy do konowała i do sprawdzenia migdałki, zatoki, może jakieś uczulenie itd bo inaczej będzie ciężko. 

Dawanie do jedzenia także twardego, nie wiem zdrowa, polska marchew z targu. 

 

maDki p0lki tuczą dzieci, podają im jakieś gówno a potem "gdzie są prawdziwi faceci".

 

Szkoda że tej wiedzy nie było wcześniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko żeby ta wiedzę wystarczająco rozpropagować.

Słoiczki gerbera,  "zdrowe" owsianki, napoje ze słomką, a nawet zwykłe butelki. To jest wszędzie.

 

Ja naturalnie, nigdy nie lubiłem papek, jedzenie dla mnie musi mieć strukturę i muszę coś gryźć. Owoce wolę zielonkawe niż przejrzałe, jak sie trafi jakaś zupa krem, to muszę mieć choćby grzanki do tego itp.

Może właśnie dzięki temu nie mam dziś cofniętego podbródka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bzgqdn napisał:

naturalnie, nigdy nie lubiłem papek, jedzenie dla mnie musi mieć strukturę i muszę coś gryź

 

W dniu 21.07.2022 o 10:09, DOHC napisał:

Dawanie do jedzenia także twardego, nie wiem zdrowa, polska marchew z targu

Ja od dziecka miałem dosyć zatkany nos. Jednak nie oddychalem przez usta, bo w szkole powiedzieli mi że jak będę oddychac ustami to nos nie przefiltruje powietrza i zachoruję. W ten sposób miałem obsesję aby oddychać nosem, nawet za koszt częstego czyszczenia nosa na siłę, aby był drożny.

Od dziecka też jadłem dużo twardej wołowiny, wychowywałem się na wsi i miałem mięso albo z hodowli rodziców albo sąsiadów. To też pewnie pomogło, lepsze to niż jedzenie papek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bzgqdn napisał:

Może być ciężko żeby ta wiedzę wystarczająco rozpropagować.

Chyba tak, ale trzeba robić swoje. Poza tym zdrowy wygląd = atrakcyjny wygląd. Szkoda że wcześniej nie było takiej wiedzy ale cóż, korporacje dentystyczne muszą zarobić, tak samo producenci aplikacji randkowych na tzw flepiarzach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DOHC napisał:

Tu piszą min. o celowych deformacjach czaszek

Tak, celowych. Chciałem tylko nakreślić, że czynniki zewnętrzne jak aplikowane siły/opory mają wpływ na wygląd, szczególnie jeśli odbywa się to podczas fazy wzrostu

Jeszcze co do takich tematów. Ja regularnie robię ćwiczenie barbell pullover (przenoszenie sztangi). Jest to nakierowane głównie na ćwiczenie najszerszego grzbietu w fazie jego rozciągnięcia, ale też - podobno wpływa na poszerzanie w barach przez rozciąganie żeber (extend the ribcage), łączę to z pływaniem. Kulturyści sprzed 40 lat robili tak samo, m.in. Frank Zane. Ostatnio dowiedziałem się że na efekt poszerzania są dowody naukowe

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzy_siek hmm ciekawe. Sprawdziłem, i wygląda to tak:

https://www.google.com/amp/s/gfycat.com/amp/accomplishedparalleldogfish-barbell-pullover-gif

 

Pierwsze słyszę, ale tu w pobliżu mają siłownię. Już mam zamiar iść, jeśli tylko będę stanowisko bokserskie, inaczej zostają ćwiczenia przy użyciu własnego ciała. A jeśli będzie, chętnie wypróbuję co i jak.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.