Skocz do zawartości

To jest ważne -pamięci pana Aleksandra


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Casus Secundus said:

Tak wyglądają mężczyźni. Zaniedbani, utyci, bez sylwetki. W dodatku w worowatych lub kuriozalnych (rybaczki? Rly?) ubraniach.

Kto ma mężczyzn szanować, jak oni sami siebie nie szanują?

Nie bądźmy tacy.

Nie chcę bronić, ale....

 

Zdecydowanie nie każdy wyglądałby dobrze, miał dobre ciuchy i był super zadbany, gdyby został zgnojony przez system sądowniczy, kobietę z którą miał budować swoją przyszłość oraz medialne i społeczne infopole ("pewnie jego wina", "alimenciarz", "na swoje dzieci nie płaci", "dobrze zrobiłaś kochana, że go rzuciłaś"  itp). Nie wiem, czy masz takie problemy, jak ci panowie na zdjęciu, mam nadzieję, że nie masz i obyś nigdy nie miał.

 

Nie każdy z takich mężczyzn ma możliwości finansowe by się dobrze ubrać, nie każdy ma odpowiednio mocny mental by się podnieść, nie każdemu się już chce bo zostali styrani przez system i chcą spokoju. Serio, trochę zrozumienia, a nie że "patrzcie na nich, wyglądają jak przegrywy więc niedziwota, że są w miejscu w jakim są", bo tak to odebrałem. Oni zostali zmieceni z planszy w życiu są różne sytuacje, nie oceniajmy tak, bo sprawa jest o wiele głębsza niż tylko ulanie się i obciachowe ciuchy.

 

  • Like 32
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przykłady toksycznej kobiecości i dyskryminacji mężczyzn przez państwo polskie. Gdyby chodziło o wyegzekwowanie należności za alimenty, mężczyznę szybko by ograbili albo posadzili. A tu bezkarność i krzywdzenie przede wszystkim dzieci, jak i ojców.

4 godziny temu, Casus Secundus napisał:

Przepraszam z góry

Przepraszam z góry, ale rozumiem że słabszego można bezkarnie pobić, okraść, znieważyć i oszukać?

4 godziny temu, Casus Secundus napisał:

Tak wyglądają mężczyźni. Zaniedbani, utyci, bez sylwetki. W dodatku w worowatych lub kuriozalnych (rybaczki? Rly?) ubraniach.

Kto ma mężczyzn szanować, jak oni sami siebie nie szanują?

Jeden pan grubszy, reszta przeciętna. Ubiór normalny jak każdego człowieka na ulicy. 

Rozumiem że nie ważne, iż pracują, odprowadzają podatki całe życie, i tak im się nic nie należy? Ostatni raz coś tak rakowego czytałem w odpowiedzi jakiejś julki.

Nie bądźmy tacy.

  • Like 13
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manygguh napisał:

 Serio, trochę zrozumienia, a nie że "patrzcie na nich, wyglądają jak przegrywy więc niedziwota, że są w miejscu w jakim są", bo tak to odebrałem

Więc źle to odebrałeś.

Wyglądają fatalnie - i to tylko stwierdziłem.

A dlaczego? Przyczyny są proste:

1. utycie - nadmiar kalorii, niezachowanie balansu in-out. Nie da się utyć z powietrza.

2. ciuchy - brak wzorców, ogarnięcia w temacie, umiejętności przyswajania kilku prosty zasad ubioru.

 

2 godziny temu, manygguh napisał:

Zdecydowanie nie każdy wyglądałby dobrze, miał dobre ciuchy i był super zadbany, gdyby został zgnojony przez system sądowniczy, kobietę z którą miał budować swoją przyszłość oraz medialne i społeczne infopole

A wiesz, że każdy z tych kolesi został zgnojony etc.? Ja nie wiem. Nie dorabiam historii za nimi stojącej, bo jej nie znam. Równie dobrze mogą być kolegami tego p. Aleksandra, wiodącymi tzw. normalne życie.

Nie oceniam i nie komentuję niczego, ponad to, co widać na zdjęciu. A widok jest smutny, ot co. 

 

Godzinę temu, DOHC napisał:

Jeden pan grubszy, reszta przeciętna. Ubiór normalny jak każdego człowieka na ulicy. 

Rozumiem że nie ważne, iż pracują, odprowadzają podatki całe życie, i tak im się nic nie należy? Ostatni raz coś tak rakowego czytałem w odpowiedzi jakiejś julki.

Nie bądźmy tacy.

 

Wymówek na swoją gnuśność i stagnację życiową może mieć każdy masę.

A niech sobie pracują, odprowadzają podatki itd. - co mnie do tego? Mogą nawet i być członkami OSP. Nie oceniam ich dorobku życiowego i nic mnie on nie interesuje. Stwierdziłem tylko, że prezentują się niegodnie. I, jak już powiedziałem wyżej, to nie robi się samo, lecz jest wynikiem słabości.

 

I dotyczy to tak samo obu płci. 

Jak jedziemy tu po grubych i zapuszczonych  babach, to jakoś nie ma nikt wątpliwości, że jest to wynik ich słabości, lenistwa i wymówek z przysłowiowej dupy o genach i Hashimoto. 

Bądźmy szczerzy i prawdziwi w tych osądach. Zaniedbany facet tyje i flaczeje z tych samych powodów, co kobieta. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Casus Secundus napisał:

Stwierdziłem tylko, że prezentują się niegodnie

Bo to jest naprawdę najistotniejsze w tym temacie, że jeden facet założył rybaczki, drugi bojówki, a trzeciemu brzuch wystaje.

 

No ja pierdolę. To braciasamcy, czy Grindr albo inny wizaż.pl? 

 

  • Like 15
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Obliteraror napisał:

Bo to jest naprawdę najistotniejsze w tym temacie, że jeden facet założył rybaczki, drugi bojówki, a trzeciemu brzuch wystaje.

Może i nie najistotniejsze. Zresztą każdy sobie sam dobiera kryteria istotności. Ja na to zwróciłem uwagę, więc o danym aspekcie piszę. Jest to dozwolone, czy już nie?

 

Niestety, lata istnienia forum - a tu nadal nieprzyswajalna jest zupełnie kwestia, jak istotny jest wygląd dla tego, jak jest się odbieranym samemu i jak są uwzględniane interesy.

 

Efekt aureoli jest faktem. 

Człowiek, który chce być dobrze odbieranym, powinien wyglądać godnie. 

Dobre serduszko i rozum swoją drogą, a opakowanie swoją drogą. Wygląd jest wizytówką, w tym emanacją cech charakteru.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Casus Secundus napisał:

Może i nie najistotniejsze. Zresztą każdy sobie sam dobiera kryteria istotności

Na całe szczęście :) Bo nie wiem, co by zmieniło jakby każdy odjebał się smart casualowo w Fendim czy innym YSL-u. Wydaje mi się, że dużo bardziej istotniejsze życiowo rzeczy ich teraz angażują.

 

O efekcie aureoli wypowiadać się nie będę, bo sam jestem pozbawiony jego wpływu odkąd pamiętam, ale pewnie statystycznie masz rację. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Casus Secundus napisał:

Kto ma mężczyzn szanować, jak oni sami siebie nie szanują?

 

Oj Kolego Szanowny,

 

Nie masz pojęcia co zaszczucie, depresja i wypalenie potrafi zrobić z człowiekiem.

Rozumiem, że nie napisałeś tego tekstu z wcześniejszym, głębszym przemyśleniem.

 

 

 

  • Like 16
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PyrMen napisał:

Co ci do głowy strzeliło (w takim temacie!) żeby innych osądzać, wytykać tylko przez wygląd. 

 

Sam jestem mężczyzną i ojcem. Temat jest poważny, nie neguję.

Jeśli się staje w poważnej sprawie, czy po prostu we własnej sprawie, to chce się być wysłuchanym, czyż nie? A naprawdę - czy nam się to podoba czy nie - ma znaczenie, jak wygląda i jak się prezentuje rzecznik danej sprawy. 

Kilka prostych spraw: kontrolować jedzenie, ruszać się, ubierać się porządnie. 

Tylko, że to jak widać na ulicach przerasta zdolności większości mężczyzn. 

Smutna prawda, o której tutaj piszę. I jak najbardziej ma związek z tematem i tematyką forum.

9 minut temu, PyrMen napisał:

i masz zawsze czas żeby się stroić iść na siłownię i pieniądze żeby dobrze zjeść

1.Stroić się - jeśli założenie czystej odzieży we właściwym rozmiarze nazwiemy strojeniem się, to uważam, ze każdy powinien mieć na to czas.

Przecież wystarczyłoby, żeby ci faceci - występujący w ważnej i doniosłej sprawie,  założyli po prostu garnitury, albo koszule i chinosy. To jest naprawdę proste, żadne rocket science.

Zamiast wyglądać poważnie wyglądają jak dzieci albo idioci, a to jest smutne i sprawie nie pomaga. 

2. Dbanie o sylwetkę nie wymaga siłowni. Wystarczy kawałek podłogi. Jak do tego dojdzie drążek - możesz wszystko. Dipy można robić na krzesłach, wiosłowania pod stołem. Tylko trzeba chcieć. 

3. Aby żywić się zdrowo, nie trzeba wydawać więcej, niż żywiąc się niezdrowo. Warzywa, mięso, nabiał - to tak drogo? Woda z kranu do picia też droga nie jest. 

 

 

 

 

1 minutę temu, GriTo napisał:

Rozumiem, że nie napisałeś tego tekstu z wcześniejszym, głębszym przemyśleniem.

 Tak, bardzo dobrze rozumiesz. Zobaczyłem kilku smutnych, zaniedbanych mężczyzn i postanowiłem powiedzieć nam i wam wszystkim, żebyśmy się nie doprowadzali do tego stanu. Tyle. 

13 minut temu, Obliteraror napisał:

Bo nie wiem, co by zmieniło jakby każdy odjebał się smart casualowo w Fendim czy innym YSL-u.

 Wyglądać dobrze, a wydać dużo na ubrania, to nie to samo, przecież wiesz.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Casus Secundus napisał:

Zamiast wyglądać poważnie wyglądają jak dzieci albo idioci

 

Hm, dziwne wnioski wyciągasz. Owszem, masz do tego prawo.

 

Pozwolę sobie jednakże wspomnieć, że depresja, zaszczucie, odebranie dziecka i cała masa problemów w takich okolicznościach przerasta wielu.

Niektórzy stracili majątki, pozycję, życie.

 

Sam przyznam, że gdyby forum istniało z dwadzieścia lat temu pewnie inaczej pokierowałbym swoje sprawy.

Owszem, byłem pizdą. 

 

 

ps. Zgodzę się z Tobą, z poniższym. Jednakże weź pod uwagę okoliczności, które potrafią wyłączyć niejednego (twardziela) z życia.

 

 

4 minuty temu, Casus Secundus napisał:

2. Dbanie o sylwetkę nie wymaga siłowni. Wystarczy kawałek podłogi. Jak do tego dojdzie drążek - możesz wszystko. Dipy można robić na krzesłach, wiosłowania pod stołem. Tylko trzeba chcieć. 

3. Aby żywić się zdrowo, nie trzeba wydawać więcej, niż żywiąc się niezdrowo. Warzywa, mięso, nabiał - to tak drogo? Woda z kranu do picia też droga nie jest. 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casus Secundus masz sto procent racji w tym, że wygląd to wizytówka. Ale co ma wspólnego wygląd z poszanowaniem praw ojca i odbieraniu dzieciom ojca? 

 

Wygląd tak, zdrowie tak, ale nie chuja nie ma to związku z prawem które ma być równe do kobiet i mężczyzn niezależnie od wyglądu i statusu. 

Amber Heard wygląda obiektywnie ok, ma wygrać bo co? Bo jest blondynką i ma cipę? Bez sensu robić bajzel o offtop.

A skoro jest już offtop, w latach 30tych i 40tych sprawnie byś selekcjonował bydło w obozach które do pracy które go gazu. 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra wiadomość, że kolejny mężczyzna przez system opresji musiał odebrać sobie życie.

Oczywiście nikogo to nie obchodzi, że mężczyźni w Polsce traktowani są jak ludzie gorszej kategorii.

Problemy mężczyzn są bagatelizowane, wyśmiewane bo z założenia mężczyzna to jednostka silna, która powinna sobie zawsze poradzić.

Nic bardziej mylnego mężczyzna to też istota, która odczuwa, ma problemy, zjada go stres, nerwy, szybciej zapada na choroby bo presja, życie i obowiązki przytłaczają.

Kiedyś mężczyźni jeszcze 100 lat temu byli gloryfikowani, szanowani i mieli przywileje w społeczeństwie bo oddawali życie na wojnach, narażali się w pracach gdzie nie było BHP,

utrzymywali całe rodziny, rozwiązywali problemy, tworzyli cywilizację by wszystkim żyło się lepiej.

Dzisiaj niestety mężczyzna dla kobiety, społeczeństwa, władzy to zasób/narzędzie do osiągnięcia egoistycznych celów a gdy się zużyje no cóż nikt się nim nie przejmuje.

Chwała i szacun dla wszystkich mężczyzn, którzy się nie poddają i walczą z opresyjnym systemem w tej nierównej walce.

Takie sprawy trzeba nagłaśniać gdzie się da by docierało do większej ilości społeczeństwa by otwierało oczy młodym mężczyznom co to jest kobieta i jak kończy mężczyzna, który

jest niszczony przez system, kobiety, prawo wymierzone przeciwko niemu.

 

@Casus Secundus A jak mają wyglądać mężczyźni, których kobiety pasą do niebotycznych rozmiarów, ubierają czy dobierają fatalnej jakości ubrania dla nich by się nie podobali

innym kobietom, skąd Ci nieświadomi mężczyźni mają wiedzieć, że wygląd w społeczeństwie a szczególnie dla kobiet ma duże znaczenie skoro propaganda wmawia, że kobiety

patrzą na bogate wnętrze i serduszko?

Społeczeństwo jest również nauczone by śmiać się, dyskryminować, obgadywać mężczyzn, ciekawe czy w drugą stronę oceniałbyś publicznie kobiety?

Dlatego bez solidarności z innymi mężczyznami bez względu na wygląd czy animozje nie ma szans wygrać z systemem bezprawia czy kobietami bo oprócz siebie od nikogo nie

otrzymamy wsparcia. dlaczego? Bo jesteśmy mężczyznami i nikogo w tym świecie nie obchodzimy.

 

 

 

  • Like 12
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Taboo napisał:

Mojemu kumplowi sędzina wlepiła 3600 alimentów na dwójkę dzieci, wiek ok 3 lat. Powariowali...

Miejsce dla matek, których nie stać na wychowanie dzieci? Dom samotnej matki.

Miejsce dla ojców, których nie stać na wychowanie dzieci? Więzienie.

 

Jak nie będzie płacił, zabiorą mu prawo jazdy (żeby nie mógł dojechać do pracy - logiczne), rozpocznie się windykacja i więzienie.

 

3600 plus 1000 daje 4600 miesięcznie, wychodzi 1533zł na osobę.

A ile ojciec zarobi, jakiś zwykły Mietek pracujący w zakladzie? 4 tysiące? 

 

Zostaje wrócić do instynktów - walka lub ucieczka. Niech wypierdoli do Paragwaju, sam nie wiem czy do niego nie dołączę.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casus Secundus mimo wszystko masz trochę rację.

Żeby wywołać dobry przekaz medialny trzeba się ubrać.

W nie jednym temacie pisane jest o wizerunku.

Na tym zdjęciu tego nie ma.

Przejdzie bez echa.

Jednak dla mężczyzny marynarka lub koszula, gdy upał to podstawa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Brat Jan napisał:

@Casus Secundus mimo wszystko masz trochę rację.

@Brat Jan 

Ostatnio razem z synem (ja 48l, syn 18l) spotkałem dwóch młodych chłopaków na oko 23-25l. Obaj podpakowani, bródki, fryz na żelik, dopasowane koszulki, spoko. W styl... teraz to się dziewczynom podoba.

 

Mieliśmy podjechać do jednego z nich obejrzeć samochód do kupna.

 

Na miejscu kolejnych 3 młodzianów (bracia) i ich dziewczyny (weekendowy grill na działce, mniejsza o szczegóły).

 

Identyczni jeden przez drugiego.

 

Jak z synem stamtąd wyszliśmy pytam go "czy nie było w nich czegoś dziwnego"?

 

A on mi na to... "Tak... czułem się jak na fermie brojlerów"...

 

W tym trendzie: "Siłownia, ubiór, broda, włosy" za chwilkę wszyscy będą wyglądać jak atak klonów.

Edytowane przez Miszka
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Taboo napisał:

Mojemu kumplowi sędzina wlepiła 3600 alimentów na dwójkę dzieci, wiek ok 3 lat. Powariowali...

 

Witaj w podłym patriarchacie gdzie rzekomo mężczyźni mają lepiej niż kobiety.

To co przyklepała twojemu kumplowi sędzina nazywa się ustalaniem alimentów na podstawie zdolności zarobkowej.

Czyli jeżeli twój kumpel pracuje w korpo w Poznaniu i zarabia powiedzmy 5K a z wykształcenia jest np. architektem

to ustala się ile taki architekt może zarobić w swoim zawodzie w największym mieście dajmy na to Warszawa 

gdzie będzie to strzelam 8-10K to przywalą mu te alimenty 4-5K spokojnie.

Tak wygląda przyznawanie alimentów w Polsce jeżeli chodzi o mężczyzn bo w drugą stronę jeżeli chodzi o kobiety

to wygląda to tak, że znana modelka nie chciała płacić na dwóch synów uwaga 600 zł miesięcznie i wystarczyło,

że napisała pismo, że nie ma i jak myślisz musi płacić? nie zapłacą podatnicy z funduszu alimentacyjnego.

Od byłego premiera paniusia, która nie miała z nim dziecka uzyskała na siebie alimenty w postaci 4,5-5K.

Rozumiesz w Polsce to już nawet nie trzeba mieć dzieci by była żona dostała alimenty wystarczy podpisać umowę 

prawną zwana małżeństwem do czego tak kobiety zachęcają.

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 7
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Casus Secundus napisał:

Przepraszam z góry, że obok meritum, ale:

Tak wyglądają mężczyźni. Zaniedbani, utyci, bez sylwetki. W dodatku w worowatych lub kuriozalnych (rybaczki? Rly?) ubraniach.

Kto ma mężczyzn szanować, jak oni sami siebie nie szanują?

Nie bądźmy tacy.

Co ty chłopie gadasz za bzdury. Nie zgadzam się z tobą absolutnie. 

 

Pisanie takich rzeczy odnośnie facetów, może i z mindsetem Beta, jest totalnie nie na miejscu.

 

Znasz kogoś kto miał przekichane w dzieciństwie i wyszedł na ludzi? Taka osoba, jeżeli normalnie pracuje i funkcjonuje jest już osobą wygraną. 

 

Serio, ubiór świadczy o człowieku? @Iceman84PL Brat dobrze Ci napisal odnosnie nieswiadomych mezczyzn. Ci ludzie nie rozumują tak jak my. Gdyby kumali pewnie nie protestowali by.

 

 

Nie masz pojęcia jak czuje się facet , którego przewiozła wykorzystywaczka. Po drodze masa manipulacji, wzbudzania poczucia winy, prowokowanie do przeinwestowywania. Na końcu utrata dziecka. 

Edytowane przez antyrefleks
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Casus Secundus said:

Więc źle to odebrałeś.

Wyglądają fatalnie - i to tylko stwierdziłem.

A dlaczego? Przyczyny są proste:

1. utycie - nadmiar kalorii, niezachowanie balansu in-out. Nie da się utyć z powietrza.

2. ciuchy - brak wzorców, ogarnięcia w temacie, umiejętności przyswajania kilku prosty zasad ubioru.

 

A wiesz, że każdy z tych kolesi został zgnojony etc.? Ja nie wiem. Nie dorabiam historii za nimi stojącej, bo jej nie znam. Równie dobrze mogą być kolegami tego p. Aleksandra, wiodącymi tzw. normalne życie.

Nie oceniam i nie komentuję niczego, ponad to, co widać na zdjęciu. A widok jest smutny, ot co. 

 

 

Wymówek na swoją gnuśność i stagnację życiową może mieć każdy masę.

A niech sobie pracują, odprowadzają podatki itd. - co mnie do tego? Mogą nawet i być członkami OSP. Nie oceniam ich dorobku życiowego i nic mnie on nie interesuje. Stwierdziłem tylko, że prezentują się niegodnie. I, jak już powiedziałem wyżej, to nie robi się samo, lecz jest wynikiem słabości.

 

I dotyczy to tak samo obu płci. 

Jak jedziemy tu po grubych i zapuszczonych  babach, to jakoś nie ma nikt wątpliwości, że jest to wynik ich słabości, lenistwa i wymówek z przysłowiowej dupy o genach i Hashimoto. 

Bądźmy szczerzy i prawdziwi w tych osądach. Zaniedbany facet tyje i flaczeje z tych samych powodów, co kobieta. 

Zacytowałbym wszystko co napisałeś w tym temacie bo się w 100% z Tobą zgadzam i warto żeby inni mieli szanse to przeczytać. Dzięki 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.