Skocz do zawartości

Inflacja 30% na koniec roku?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Rząd wprowadza dodatek w wysokości 3000 złotych dla gospodarstw domowych, a idioci z opozycji krzyczą, że to za mało, że trzeba dać 6 tysięcy.

 

Ludzie wezmą pieniądze na węgiel, a węgla nie będzie, ale za to będzie inflacja 30%.

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sejm-przeglosowal-dodatek-weglowy-3-tys-zl-do-wydania-na-cokolwiek/1lsddcj

 

UpEk9kpTURBXy82ODQ4MzczNjk3YTMzZjlkM2EwZ

Sejmowe komisje energii oraz finansów negatywnie zaopiniowały poprawki złożone przez posłów opozycji zakładające m.in. rozszerzenie prawa do dodatku o gospodarstwa używające do ogrzewania pelletu, oleju opałowego, gazu, LPG i energię elektryczną, podwyższenie jego wysokości z 3 do 6 tys. zł, czy też ograniczenie prawa do dodatku do tych gospodarstw domowych, gdzie dochód na osobę jest nie większy niż przeciętne wynagrodzenie w 2021 r.

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 4
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

俺たちの未来はどこへ 飛んでいくのだろうか?
きっと宛のない旅だから ひたすら飛んでいくだけさ…
どうしようもなくやるせない 毎日を止めてくれたら
あんたの言うこと全て なんでも聞くさ…
財産がいくらあっても なにか足りない俺たちは
変わらないこの風と 匂いが全てなのさ
俺たちの明日を 今も探してるところ
笑っちゃダメだぜ? 本当にどこか消えそうだから
俺の歪んだ今のセリフを 忘れないでくれよ
もう夜は終わりそう…
だから今を走り抜けようか?

 

自転車の後ろに乗りなよ かわいい彼女を乗せて
一度くらいは帰りたかったね 夕暮れの通学路
オレンジ色の染み付いた 一本の道を
怖がる声聞きながら 一気に駆け抜ける

 

夕方のバスは悲しく 夜になると絶望
もう二度と帰れない 俺たちの青い春は…

 

俺たちに明日はない 俺たちに明日はないのか?
笑っちゃダメだぜ 本当に明日などないのだから
だけど笑えない君の涙は 忘れないだろうね
もう二度と帰らない 俺たちの青い春さ…

 

俺たちは今が全て! 俺たちは今が全てさ
終わらない夜が始まる 決めてやるぜ今夜…

 

To w zasadzie wszystko, co mam do powiedzenia w tym temacie :) 
 

  • Like 4
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cst9191 napisał:

Rząd wprowadza dodatek w wysokości 3000 złotych dla gospodarstw domowych, a idioci z opozycji krzyczą, że to za mało, że trzeba dać 6 tysięcy.

 

Też uważam ze to idiotyzm.
Ale w obecnej sytuacji to albo to albo palenie śmieciami, albo reglamentacja jak w PRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Libertyn napisał:

Ale w obecnej sytuacji to albo to albo palenie śmieciami, albo reglamentacja jak w PRL

Nie prawda! Wystarczy że się ładnie ubiorą, fryzury i wszystko się zmieni!

Efekt aureoli dodaje ciepła ☺️ (żart - śmiech przez łzy). 

 

Wracając do tematu - szczerze, mam to gdzieś. 

Ba, mój mandat się zdewaluuje 😂 Będę kuhwom po 100zł płacił niech inflacja zeżre😂

 

 

Poza tym jak widać po nastrojach ludzi źle się dzieje, sami siebie gryziemy. Coraz więcej ludzi czeka emigracja, sam już to dużo wcześniej oznajmiłem. Nawet dziś napisał to @Jan III Wspaniały, więc wszyscy uciekają z bagna pisowskiego. 

 

Ode mnie: szkoda mi tylko bliskich w polinie, muszę szybko wyegzekwować należności póki jeszcze mają pieniądze, ja do polin wracać nie zamierzam. Będę na nowy rok po papiery meldunkowe i adios.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan po angielsku to jakoś tak leci:

 

 

Where is our future flying to?
Maybe because it is a journey without destination,  it just flies desperately.
If you can stop his helpless days,
I'll listen to whatever you say...

 

Even though I inherited assets, we need something more. 
So, this unchanging wind and smell is everything to us. 

 

Don't laugh at this place where we are looking for the future. 
I feel like it's really going to disappear. 

 

Don't forget my crooked lines 
I feel like the night is going to end, so why don't we run off from present?  

 

Ride on my back of my bike! 
I wished I could go home with a pretty girl on my bike.   
The sunset roadway stains with orange color.
Listening to the fearful voice of going to only one road, let's run off.

 

Evening me is sad, nightime me is hopeless 
Our blue spring is never be reversed...

 

We don't have tommorrow. We don't have tomorrow, do we?
Don't laugh it. There is no tomorrow for real.   
But I don't think I'll forget your unlaughing tears
Our blue spring is never be reversed...


Oh   Yeah

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Libertyn napisał:

Też uważam ze to idiotyzm.
Ale w obecnej sytuacji to albo to albo palenie śmieciami, albo reglamentacja jak w PRL


Głównym problemem tego rządu jest to że węgla nie da się wydrukować. Zapomogę dostanie każdy kto zarejestrował piec na węgiel. I nie ważne że węgiel już może zakupił, zamierza palić drewnem, oponami itp. Lub w ogóle nie zamierza nic kupić poza wódeczką i fajkami :). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baca1980 napisał:


Głównym problemem tego rządu jest to że węgla nie da się wydrukować. Zapomogę dostanie każdy kto zarejestrował piec na węgiel. I nie ważne że węgiel już może zakupił, zamierza palić drewnem, oponami itp. Lub w ogóle nie zamierza nic kupić poza wódeczką i fajkami :). 

Ale jakby co to Tusk winny. Znajomy jest posłem PiS. Kij że drogo, inflacja itp. Da zdjęcie z pielgrzymki RM to już kupieni wyborcy i setki serduszek na fejsie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflację na poziomie 30% już mieliśmy. Przynajmniej tę nieoficjalną, gdyż jak wiadomo oficjalna inflacja jest liczona w sposób zmanipulowany, wrzucając do tzw. koszyka co akurat jest wygodne i w ten sposób ją skutecznie zaniżać. Wystarczy, że poszedłem na zakupy kilka miesięcy temu i zauważyłem tę mniej więcej 30% różnicę w cenach zwykle kupowanych przeze mnie towarów. Teraz może być to pewnie jeszcze więcej w stosunku do tego co było jeszcze z rok czy półtora temu. Jeśli inflacja oficjalnie dojdzie do poziomu 30%, to realna będzie ze dwa, trzy, może cztery razy wyższa.

 

Paradoksem jest, że żyjąc w kraju stojącym na węglu, tegoż węgla brakuje, a my musimy go sprowadzać z tak egzotycznych dla nas krajów jak RPA czy Australia. Winny tej sytuacji jest nasz rząd, który najpierw pod dyktando Brukseli zaczął zamykać kopalnie i ograniczać wydobycie węgla, bo ekologia i tak nie wolno. Następnie pod dyktando, a jakże Brukseli, nakładającej sankcje na Rosję, nie możemy sprowadzać dość taniego węgla rosyjskiego.

 

Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. To jest tak żałosne, że aż komiczne lub odwrotnie.

 

21 minut temu, Baca1980 napisał:

albo reglamentacja jak w PRL

Ten osobnik/osobniczka pamięta PRL i wie do czego ten system, który zdaje się mocno rękami i nogami popierać, doprowadził? Kolega pyta:D

 

Reglamentacja węgla w kraju węglem stojącym, to już jest jeszcze większy paradoks niż powyżej.

 

W czasie wojny żywność też reglamentowano (z tego co wiem ten awatar ma sporą nadwagę), także niech się zastanowi co wypisuje. A nie moment... mam za duże oczekiwania, wykreślam.

 

PS: mój dostawca energii powiadomił mnie na piśmie jakiś czas temu o podwyżkach zminie taryfy, z utęknieniem czekam na nowe faktury plus korektę tych od początku roku.

 

PS2: tak się cały czas zastanawiałem w tych wątkach inflacyjnych gdzie są ci osobnicy tę inflację popierający, bo ona działa. Widzę, że jednak są, ale już nie popierają jej tylko proponują rozwiązania, a jakże rodem z komuny, czyli niszczące gospodarkę tak samo jak inflacja, wzięte. Czuję się przynajmniej w połowie zaspokojony.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krugerrand napisał:

Paradoksem jest, że żyjąc w kraju stojącym na węglu, tegoż węgla brakuje, a my musimy go sprowadzać z tak egzotycznych dla nas krajów jak RPA czy Australia.

Sahara, piasek i socjalizm

Dostałem prognozę z Taurona na pół roku - szczerze - nie jest źle. Ale pewnie w styczniu będzie uderzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bassfreak napisał:

No i jeszcze Unio erłopejska deje pieniążki! 

Wszystko masz z Unji! Na wszystko dali! Co PO nie dało to PIZDA tfuuu PiS da (przepraszam za słownik) i Unja też da.

 

Nawet mi was nie rzal że głosowaliście na kogoś innego!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL przy ograniczonej podaży nawet jak dadzą 10 tyś to jedynie podwyższy ceny tego węgla, jak wspieranie rynku mieszkań, które napędzane plusami i dodatkami tylko rosły, masakra.

 

2 godziny temu, cst9191 napisał:

 

 

Cieszmy się bo mogli oddać sąsiadom za darmo, bo wiadomo bomby przynajmniej nie spadajo

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS (zresztą większość politykierów) reprezentuje naiwne dziecięce wyobrażenie, że pieniądze (dobra na które się je wymienia) się biorą "ze ściany" czyli z bankomatu. Wystarczy zasypać bankomaty papierem i już mamy dobrobyt. Chyba że nasze krzyżówki geniuszy z młotem pneumatycznym, chcą, żeby ludzie zamiast węglem, palili banknotami. Może to jakieś wyjście? Energetycznie słabe, bo kto ma stodołę na składowanie 60 ton banknotów? 

Chociaż - tu się interes kroi - brykieciarka banknotów! I robimy taki opał!

e128470f15e80.png

 

Oni są niewyobrażalnie głupi. Jak patrzę na to co robią, to mi się nóż w kieszeni otwiera, zęby zaciskają i pięści. Produkcja kolorowych papierków zawsze kończy się katastrofą. Uciekajcie od złotówki! To jest już kompletnie szmatowaluta z wyznaczonym kierunkiem wartości ZERO. Chyba że chcecie dla dzieci na wycinanki. Albo na opał. 

 

ps. @cst9191 30% inflacja jest raczej faktem. Jeśli inflacja producencka w kwietniu była na poziomie ćwierci setki, to po uwzględnieniu energii (która wyjebała w kosmos) marż i podatków jakie mają być ceny detaliczne? GUS wali taką ściemę z zaniżaniem inflacji dla świętego spokoju i inwestorów zagranicznych, którzy patrzą tylko na słupki. PPI więcej Ci powie niż CPI.

FTMCwF_WIAE1IK3?format=jpg&name=900x900

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Obstawiasz spadek odczuwalnej inflacji do 30% z obecnej, zaniżanej przez GUS?

 

GUS: Inflacja oficjalna w czerwcu w skali rok do roku (zaniżana na potrzeby rządu):

122% opał

56% gaz

47% benzyna

40% wycieczki zagraniczne

39% cukier

38% mąka

35% olej

35% mięso drobiowe

31% masło

....

FXsYcw1VQAASiDB?format=png&name=small

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.