Skocz do zawartości

Zakupy dla Polskiej Armii: samoloty i czołgi


Legionista

Rekomendowane odpowiedzi

Duży plus dla PISu za wzmocnienie armi. Za PO armia się zwijała. 

 

Pewne zastrzeżenia mam co do mixu uzbrojenia. Czołgi z USA, Niemiec, Korei. W kilku wersjach i generacjach. Logistycznie to ciężko utrzymać. Plusem Koreańczyków jest przekazanie nam całej technologii i możliwość produkcji własnej. To jest konkret jakich mało. 

 

Trochę strach po Daewoo zastał...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał:

Duży plus dla PISu za wzmocnienie armi. Za PO armia się zwijała. 

Sława fuhrerowi, nasz wódz poprowadzi nas. Pis pis Uber alles, Jarek Jarek Uber alles. Jarek mit uns, pis mit uns.

Pis najleprzy bo po tylko kradło 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Trevor napisał:

 

Bez gospodarki której beneficjentem jest zarówno przemysł jak i ZWYKŁY obywatel mozemy mieć nawet mechy. Bez zaplecza logistycznego i woli walki narodu nic z tego nie bedzie. Poza tym gospodarka powinna być w stanie utrzymać tego typu programy a jak jest każdy widzi. Mam nadzieje że będize dobrze, ale bajki o potędze to trzeba wsadzić między bajki. 

A Ty myślisz że gospodarke USA stać? 

Nie. Ale obronność państwa to jest coś na czym nie wolno oszczędzać. 

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Libertyn napisał:

A Ty myślisz że gospodarke USA stać? 

Nie. Ale obronność państwa to jest coś na czym nie wolno oszczędzać. 

Jak mawiał Carl Gustav:

„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieli bronić.”

Za co mają się dziś być Polacy. Za podatki? Wały rządu? Drożyznę? Covidowy zamordyzm i segregację jak w obozie?

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak debilnej polityki jaką prowadzi Polska nie powstydziła by się żadna republika bananowa. Zamiast wspierać swój przemysł, dawać ludziom pracę, rozwijać myśl techniczną, mieć najmniej kosztujące nas uzbrojenie to ci wolnorynkowi idioci, najpierw doprowadzili do zamknięcia całego Polskiego przemysłu, zeszmacili ludzi którzy mieli jakiekolwiek umiejętności w imię walki z „niedochodowymi” zakładami, bo przecież państwo nie będzie się zadłużać. A teraz ci sami wolnorynkowi idioci pieją zachwytu o zbrojeniu się Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Baca1980 napisał:

A co z obroną przeciwlotniczą? Bo te wszystkie "zabawki" bez parasola ochronnego są bezradne jak dzieci we mgle.

Tutaj masz Bracie długi artykuł z Polski Zbrojnej.:

 

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/37411#

 

a także:

 

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/8425038,system-przeciwlotniczy-program-obrony-nieba-systemy-patriot-uzbrojenie.html

 

 

Obecnie toczą się także intensywne rozmowy dotyczące programu „Narew”, czyli systemu przeciwlotniczego, który ma umożliwiać zestrzeliwanie statków powietrznych przeciwnika. Już kilka tygodni temu jako główny zagraniczny partner projektu został wskazany brytyjski koncern MBDA, od którego polska strona ma się nauczyć technologii rakietowych. Cały program będzie miał wartość ok. 50-60 mld zł. Jeśli prace rozwojowe pójdą zgodnie z planem, to pierwsze dostawy docelowego systemu nastąpią w 2026 r. Za to już jesienią tego roku dostarczona ma być tzw. mała Narew, czyli wybrane elementy systemu, którego główne elementy dostarczą właśnie Brytyjczycy. W sumie dostawy w ramach programu „Narew” zakończą się ok. 2035 r. Jeśli nic nie zakłóci planów, Polska będzie dysponowała jednym z najnowocześniejszych i najbardziej kompletnych systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych na świecie. Całość będzie kosztować ok. 120 mld zł.

 

W kwietniu 2022 roku minister obrony Mariusz Błaszczak, na podstawie wniosków z rosyjskiej agresji na Ukrainę, zdecydował jednak, że ten program trzeba znacząco przyspieszyć. W rezultacie Agencja Uzbrojenia, która od 1 stycznia 2022 roku zastąpiła Inspektorat Uzbrojenia MON, podpisała umowę o wartości 1,5 mld zł na dostawę jeszcze w tym roku dwóch baterii Narwi uzbrojonych w pociski CAMM (Common Anti-Air Modular Missile) o zasięgu 25 km i wyposażonych w polskie radary Soła oraz rodzimy system dowodzenia i kierowania walką. Pierwsza bateria ma trafić do Polski już jesienią, a kolejna na przełomie roku. Wejście do służby pierwszych zestawów rakietowych Narew oraz Wisła oznacza uruchomienie nowego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, który przyniesie Siłom Zbrojnym RP zupełnie nowe możliwości operacyjno-taktyczne. 

 

 

Najbliższa przyszłość

Płk Michał Marciniak deklaruje, że budowa nowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej wchodzi w decydującą fazę realizacyjną. 24 maja 2022 roku Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w ramach procedury FMS (Foreign Military Sales) skierowało do rządu Stanów Zjednoczonych zapytanie ofertowe w sprawie sprzedaży Polsce kolejnych sześciu baterii Patriotów z systemem IBCS (Integrated Air and Missile Defense Battle Command System). W 2018 roku zamówiono bowiem tylko dwie z planowanych początkowo ośmiu i podzielono program „Wisła” na dwie fazy. Zdecydowano się na taki krok, ponieważ Amerykanie nie dysponowali wówczas oczekiwaną przez nas konfiguracją Patriotów z radarami dookólnymi. Teraz już ją mają, więc zapadły decyzje o dokupieniu brakujących baterii.

To jednak nie wszystko. W 2023 roku dopięta ma być również umowa na 23 baterie Narwi. Cel Polski jest jasny – kupić nie tylko broń, lecz także pozyskać kluczowe kompetencje dla polskiego przemysłu obronnego. – Trwają negocjacje obejmujące transfer technologii wykorzystywanej w produkcji rodziny pocisków CAMM, które powinny zakończyć się w przyszłym roku – zapowiada płk Marciniak. Gdy to nastąpi, pozostanie tylko czekać na dostawy uzbrojenia i sprzętu zamówionego na potrzeby nowego systemu naziemnej obrony powietrznej kraju.

 

Wybrałem tylko najważniejsze akapity. Linki do całości materiałów są powyżej.

Wszelkie reklamacje i zastrzeżenia  proszę kierować pisemnie na Berdyczów.

 

 

Edytowane przez Legionista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DOHC napisał:

Jak mawiał Carl Gustav:

„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieli bronić.”

Za co mają się dziś być Polacy. Za podatki? Wały rządu? Drożyznę? Covidowy zamordyzm i segregację jak w obozie?

No ja na przykład mam własne mieszkanie. Masa ludzi to ma. Masa ludzi ma jakieś działki, domki letniskowe, biznesy których nie da się zmieścić na dysku twardym, rodzinę, groby. Miejsca z wartością sentymentalną. Covidovego zamordyzmu nie doświadczyłem. Doświadczyłem brak zamordyzmu drogowego. Niestety nie ma takiej inwigilacji, kamer na ulicach. Każdy jeździ powyżej dozwolonej prędkości Więc jakiś zjeb co przekroczył prędkość, swoimi gównianymi oczami nie zobaczył progu zwalniajacego, skasował mój zaparkowany samochód. Na zachodzie juz by go znaleźli. Ale u nas, brak kamer. Jak nie złapiesz typa na gorącym uczynku to masz przerąbane. 
Był samochód, nie ma samochodu.
Zamiast wydania 200 na paliwo to muszę ogarniać nowy samochód.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Miejsca z wartością sentymentalną

Oglądałem materiały o Wołyniu. Często gospodarz ewakuował dzieci i żonę, a sam został w gospodarstwie. I przeważnie dzieci zostawały sierotami a żona wdową.

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Covidovego zamordyzmu nie doświadczyłem.

Straciłem bardzo dobrą pracę, widziałem stosunek władz i instytucji tzw zaufania, tj pislicja itd które z premedytacją łamały konstytucję. Brak stanu wyjątkowego - nie można nakazać co się chce. Absurdy, żonglowanie, afery. Gdzie są nasze pieniądze albo respiratory?

 

GDZIE SĄ DO CHUJA NASZE PIENIĄDZE?!

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Na zachodzie juz by go znaleźli.

A w Korei były już odstrzelony.

Godzinę temu, Libertyn napisał:

zachodzie juz by go znaleźli. Ale u nas, brak kamer.

W Chinach mają fajnie. Kamery na każdym kroku, śledzenie GPS i punkty socjalne. 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Więc jakiś zjeb co przekroczył prędkość, swoimi gównianymi oczami nie zobaczył progu zwalniajacego, skasował mój zaparkowany samochód.

Mi dziadki uszkodzili 2x auto, za drugim razem pojechali. Miałem nr rejestracyjny a pislicja nic nie zrobiła, zbyli mnie. Proponuję kamerkę. 

Przecież nie będę proponował odstrzelić wszystkich starszych.

 

W tym roku miałem incydent ze zwierzęciem. Jechałem 70/90 więc powolutku, zwierzę uszkodziło pojazd, nie dostałem nic, bo "dzik nie miał OC". 

Teraz są dwie drogi: obrazić się na rzeczywistość i odstrzelić wszystkie dziki, sarny itd.

Druga: zrobić bezpieczne, szybkie drogi które nie rozjeżdżają wiosek i przyspieszają komunikację ludzi do pracy, transportu itd. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, ale lepiej kasę zawinąć pod stół i robić najdroższe drogi w Europie, gdzie mamy swój przemysł i ludzi pracujących za równowartość 600 euro miesięcznie, a drogi się sypią nagminnie. Nikt nie czuje wała?

 

Ale lepiej nagłaśniać przypadku że ktoś coś odjebal i robić teatrzyk dla gojów, patrz wesołe towarzystwo w Zakopanem. Z głupoty zrobili aferę na całą Polskę. 

 

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Jak nie złapiesz typa na gorącym uczynku to masz przerąbane. 

Hajto, Najszub, Durczok i wójt co potrącił kobietę na pasach jaką karę poniósł? Ten ostatni nawet kurwa prawko zachował i jeździł pod urząd autem, aż Kołodziejczyk mu ostreczowal wóz 😂 Jak masz kasę i znajomości jesteś nie do ruszenia. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie się czyta wasze wypowiedzi ... 90% nie ma pojęcia o czym się wypowiada, co i jak i kiedy zostanie kupione - a przede wszystkim dlaczego.

Ktoś wyżej zalinkował audycję Wolskiego z rzecznikiem AU - nie przesłuchaliście ze zrozumieniem.

Tylko płacz i pieprzenie bez sensu. Sorry za treść tego posta, ale jak widzę, jak ignoranci przechodzą z pozycji expertów-wirusologów, na expertów-geopolityków, a następnie expertów d/s uzbrojenia,
to mi się scyzoryk kielecki otwiera w kieszeni.

Zasada "nie znam się - to się nie wypowiadam" jest złotem.

Edytowane przez GurneyHalleck
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zastanawia co kupują? 

 

Te samolociki to szajs. 

 

Czołgi?

 

Mamy T72, jest moderka T72 pod tytułem Twardy, dwie wersje niemckiego czołgu, amerykański zasilany turbiną.. tu wszystko w calach i galonach i jeszcze mają być koreańskie. 

 

Ludzie? Co z logistyką tego kurwidołka! 

 

Pomijam fakt że teraz są takie braki w kadrze że do woja, na kierowców biorą 45/50 latków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck hej Bracie. Jeśli posiadasz lepszą wiedzę od nas proszę podziel się i wskaż błędne myślenie, kruczki i zawiłości. Tupanie nóżką nic nie pomoże 

35 minut temu, PyrMen napisał:

Mamy T72, jest moderka T72 pod tytułem Twardy, dwie wersje niemckiego czołgu, amerykański zasilany turbiną.. tu wszystko w calach i galonach i jeszcze mają być koreańskie. 

 

Ludzie? Co z logistyką tego kurwidołka! 

To hańba, żeby czterdziesto milionowy kraj nie miał własnego nowoczesnego czołgu przystosowanego pod w większości płaskie polskie tereny. 

Nawet taka ukraina jest większym producentem broni, i wiecie że oni sprzedają ją do ruskich nawet teraz?

 

EDIT. Sam miałem uzupełnić kadrę jako lokalny patriota w WOT, w razie potrzeby dobrze znam teren, obszary leśne gdyż od lat jak kundel bury penetrowałem wszystkie dziury motocyklem dakarowym i ADVenturowym, ale w przeciągu roku wyszło z tego kraju takie gówno, począwszy od covidiozy po wydarzenia z roku 2022 i dwa lata gnębienia ludzi, że wolałem uciec póki można.

Edytowane przez DOHC
Dopisanie - DOHC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, GurneyHalleck napisał:

Ktoś wyżej zalinkował audycję Wolskiego z rzecznikiem AU - nie przesłuchaliście ze zrozumieniem.

Wywiad z ppłk Krzysztofem Płatkiem z Agencji Uzbrojenia

na temat szczegółów wzmocnienia na kanale Wow - Wolski o Wojnie.

 

Jako autor posta, podlinkowałem wywiad, który jest konkretny merytorycznie

w mojej skromnej opinii laika co do techniki wojskowej.

 

Super fajnie, by było gdyby na Naszym Forum pojawiły

się wypowiedzi realnych Wojskowych, czy to aktualnych

albo w stanie spoczynku na powyższy temat.

Moim zdaniem Temat jest jednak bardzo ważny bo dotyczy 

poniekąd Nas Mężczyzn w Polsce. 

Przecież zasób kadrowy przyszłej Armii w Polsce

tworzą Chłopcy i Mężczyźni, głównie  z Kat A i B.

w wieku od 18 lat do do 60 r. życia.

Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim wzmocnieniu ten pplk opowiada ale ja mam wrazenie ze jestesmy  juz chyba  w 4 rozbiorze . Wszystko kradna , marnotrawia i rozdaja . A w telewizorni pala glupa ze jest git .

Edytowane przez thyr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 14:18, GurneyHalleck napisał:

Ktoś wyżej zalinkował audycję Wolskiego z rzecznikiem AU - nie przesłuchaliście ze zrozumieniem.

Racja.

Wrzucam ostatni link do tego posta.

Materiał, który podsumuje założenia naszej polityki modernizacji Wojska Polskiego na najbliższe lata.

https://forsal.pl/swiat/artykuly/8499094,dlaczego-mon-kupil-koreanskie-fa-50-nie-moglismy-czekac-na-f-16.html

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2022 o 15:13, Legionista napisał:

Bracia są planowane zakupy dla Polskiej armii 

w sile:

My oddajemy wszystkie T-72, PT 91 Twardy, Wszystkie Kraby za darmo a w ramach modernizacji, za cały sprzęt  musimy sobie zapłacić ze swoich pieniędzy, aktualnie jesteśmy rozbrojeni, jak mamy kupować dużo czołgów amerykańskich, koreańskich, sprzętu niech USA, Korea da nam jakiś dobry sprzęt używany, który ma zastąpić sprzęt, który został wysłany na Ukrainę np. Czołgi Patton za darmo wraz ze wszystkimi częściami zamiennymi do Polski. Najgorsze w tym, że mamy Kraby, Polskie działa samobieżne są dużo lepsze od Koreańskich dział samobieżnych K9, a musimy od nich kupować SKANDAL.

Poniżej Patton

1280px-M-60A3_near_Giessen_in_Germany_19

 

 

 

 

 

 

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/polska-podpisala-kontrakt-na-zakup-nowoczesnego-sprzetu-z-korei-wyjasniamy-co-to-za/rz0s21j

 

Edytowane przez Druid
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak się zmieni w przyszłym roku władza. To te wszystkie zakupy/przetargi pójdą się j.ebać. A jedyne co będziemy płacić to kary umowne :).

 

10 godzin temu, Druid napisał:

musimy od nich kupować SKANDAL.

 

Są kraje poważne które konsekwentnie realizują swoją politykę oraz kraje niepoważne które zachowują się jak kobieta w czasie cyklu miesięcznego :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 16:46, thyr napisał:

Nie wiem o jakim wzmocnieniu ten pplk opowiada ale ja mam wrazenie ze jestesmy  juz chyba  w 4 rozbiorze . Wszystko kradna , marnotrawia i rozdaja . A w telewizorni pala glupa ze jest git .

Takie spostrzeżenia się u mnie wzmocniły jak przez kilka dni obejrzałem wiadomości w:

- Teleekspr.. 

- Panora.. 

czyli generalnie Tv... 

Przekaz moim zdaniem, tam jak się słucha brzmi mniej więcej - Polska się rozwija najszybciej na świecie, kraj potęgą największą w Europie i świecie nawet 

:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 16:45, Baca1980 napisał:

Za Gierka byliśmy dziesiątą gospodarką świata, :). 

Dalej jesteśmy. Może nie 10tą ale 23cią - według MFW za 2021r. 😎

 

W dniu 30.07.2022 o 12:49, nowy00 napisał:

Polska się rozwija najszybciej na świecie, kraj potęgą największą w Europie i świecie nawet 

To jest akurat dość ciekawe ;) bo to prawda. PL ma największy wzrost PKB (po Chinach) ze wszystkich krajów świata na przestrzeni ostatnich 30 lat.

 FLYxad1XMAEr4sW?format=jpg&name=medium

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.