Skocz do zawartości

Pocketbook konwersja z formatu PDF do EPUB


deleteduser159

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry - czy znacie skuteczny program/stronę do konwersji plików z formatu pdf na epub?

Testowałem Calibri ale po załadowaniu książek na czytnik okazuje się że tekst jest rozjechany, brakuje obrazów, pojawiają się krzaki w tekście.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Z poważaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calibri konwertuje ładnie między EPUB i MOBI, z PDF zawsze są problemy. 

 

Kombinuj z konwersją PDF na DOCX, a później z DOCX na EPUB. 

 

Kiedyś tak robiłem i było bez krzaczków, ale niestety nie pamiętam jaki to był konwerter. 

 

Pobaw się konwerterami online, najpierw znajdź taki, który nie ma problemów z polskimi znakami i dobrze konwertuje PDF na DOCX z tego co pamiętam, to była najważniejsza część.

 

Jak masz "ładny" plik wordowy, to później z tego ładnie wychodzą formaty ebookowe.  

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mosze Red napisał:

 

 

Kombinuj z konwersją PDF na DOCX, a później z DOCX na EPUB. 

 

Kiedyś tak robiłem i było bez krzaczków, ale niestety nie pamiętam jaki to był konwerter. 

 

Takie jakby workaround stosowałem, nazwy programu nie przypominam sobie. Ważne, że działało. Choć jeszcze może i są konwertery online z zastosowaniem tego workaround :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem pobieżnie to dodanie opcji "--enable-heuristics" może rozwiązać problem krzaków i rozjechanego tekstu.

 

Cała komenda

 

ebook-convert file.pdf file.epub --enable-heuristics

 

W moim repo paczka nazywa się "ebook-tools-0.2.2_3" i należy / jest zależnością do Calibre. Ale to tylko jeśli kolega ma linuxa badź VM z nim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.