Skocz do zawartości

Salvador Dali o kobietach


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie słyszał nazwiska to odsyłam https://pl.wikipedia.org/wiki/Salvador_Dal%C3%AD:


Miał dosyć 'oryginalne' podejście do kobiet.
Nie wiem czy było to robione pod media a w skrytości jak nikt nie patrzy bałorycerzył swojej Gali, czy był konsekwentny i trzymał ramę. Ale w gruncie rzeczy nie ma to znaczenia, zresztą zobaczcie sami:

Z książki "Myśli i anegdoty":
"Mężczyzna ma dwie ułomności: skromność i kobietę."
"Kobieta jest boskim źródłem ogłupiania mężczyzny."
"Kobiety nigdy nie powinny próbować swoich sił w twórczości - z natury są do tego niezdolne."
"Kobiety nie mają żadnego talentu. Talent należy wyłącznie do mężczyzn. Talent, siła twórcza mieszczą się w jądrach. Bez nich nie można kreować. Kreacja w kobiecym wydaniu to prokreacja. Kobieta rodzi dzieci, ale nigdy nie będzie w stanie ozdobić malowidłami plafonu Sykstyny."
 

6_2_pag_100_4_800.jpg

Salvador_Dali_A_%28Dali_Atomicus%29_0963

 

tumblr_nc3ehlMGUz1tsq8mso1_1280.jpg

 

700full-salvador-dal%C3%AD.jpg

 

i1JduvA.jpg


YO BITCH! SIT!

a1318f22122ebdc8576a838b53c0c9a0.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kleofas napisał:

Wnosząc z jego dzieł był bardzo oryginalny. Teraz z takimi poglądami zajechały by go nazi-feministki.

Tego taki pewien nie jestem.
Jak masz kasę i wpływy, to feminazistki mogą Cię cmoknąć. Aktualny przykład z naszego podwórka - Pudzian. A bądźmy szczerzy - w kwestii sławy to Pudzian jest 'trochę' niżej niż był swego czasu Dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.