Skocz do zawartości

Gruzja


slusa

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Maszracius_Iustus napisał:

ALE druga strona medalu to jest zupełnie inna mentalność zazdrość/plotki, seriale, brak polotu, w większości tradycyjne czyli religia bardzo ważna + silne związki rodzinne co trzeba mieć na uwadze bo wisi ciągle na telefonie i męska część rodziny CIBIE kontroluje jak się z ich skarbem obchodzić ciągłe niezapowiedziane odwiedziny i zapomnij że np dziecka nie ochrzcisz, albo masz jakieś swoje widzimisie na życie zapomnij tak jest bardziej kolektywne myślenie i podobno ilość zabobonów, głupoty, stereotypów, przesądów z jakimi trzeba się mierzyć jest uderzająca i dlaczego napisałem gówno w sreberku? Bo to wszystko wychodzi po czasie masz do kilka miesięcy raj a potem się uruchamia to co napisałem wyżej i z każdym dniem radość zamienia się w żal.

Taka natura Gruzinek im bardziej uszkodzona wówczas oprogramowanie bardziej pochrzanione :D 

10 godzin temu, Maszracius_Iustus napisał:

A jak jeszcze mieszkałem w Polsce to erazmuski z Turcji zaciągałem do łóżka piękne czasy niech mi ziemia lekką będzie.

 

Niezła rzecz jak Ci się udawało z takimi Turkami z erazmusa. Ciężko było zagajać i czy w ogóle chętne były w te klocki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nowy00 napisał:

Niezła rzecz jak Ci się udawało z takimi Turkami z erazmusa. Ciężko było zagajać i czy w ogóle chętne były w te klocki? 

 

Normalka miałem treningi bokserskie rzut beretem od akademika studenckiego + ja pochodzę z zachodniej Polski gdzie turków na ogół zawsze jest trochę kebaby i te sprawy

trochę słów się nauczyłem i nawijałem im makaron na uszy. Pomogły przy tym fałszywe dokumenty żeby troszkę się postarzyć :) studentki 19-21 ja wtedy 17/18.

 

A technicznie normalna gadka zagajenie przedstawienie, kawa/herbata 2 spotkanie i tam działałem i wóz albo przewóz uda się albo nie często wychodziło wyglądało to podobnie jak to kiedyś niemlodyyoda opisał łap

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maszracius_Iustus napisał:

 

Normalka miałem treningi bokserskie rzut beretem od akademika studenckiego + ja pochodzę z zachodniej Polski gdzie turków na ogół zawsze jest trochę kebaby i te sprawy

trochę słów się nauczyłem i nawijałem im makaron na uszy. Pomogły przy tym fałszywe dokumenty żeby troszkę się postarzyć :) studentki 19-21 ja wtedy 17/18.

 

A technicznie normalna gadka zagajenie przedstawienie, kawa/herbata 2 spotkanie i tam działałem i wóz albo przewóz uda się albo nie często wychodziło

 

Tak trzeba żyć 👊 Podejście proste albo wyjdzie Ci z laska albo nie. Jak czasem wyszło tym lepiej :)

Czyli jakby te kobiety z Turcji różnią się tym od p00lek, że są bardziej chętne na umawianie się i w dodatku mają mniej w sobie kija w pupie i roszczeniowości? Turki jak Ukrainki bardziej? @Maszracius_Iustus

 

Będąc na studiach miałem u siebie w mieście studenckim jakieś Turki z Erazmusa co nawet były niezłe z wyglądu i raz czy dwa coś tam same zagajały po angielsku o drogę czy coś takiego. Nic z tym nie zrobiłem bo byłem w przekonaniach kobiet bez skazy :D

 

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Maszracius_Iustus said:

odwiedziny i zapomnij że np dziecka nie ochrzcisz, albo masz jakieś swoje widzimisie na życie zapomnij tak jest bardziej kolektywne myślenie i podobno ilość zabobonów, głupoty, stereotypów, przesądów z jakimi trzeba się mierzyć jest uderzająca

 

Potwierdzam, to są bardzo prości, nawet zacofani ludzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nowy00 napisał:

Tak trzeba żyć 👊 Podejście proste albo wyjdzie Ci z laska albo nie. Jak czasem wyszło tym lepiej :)

Czyli jakby te kobiety z Turcji różnią się tym od p00lek, że są bardziej chętne na umawianie się i w dodatku mają mniej w sobie kija w pupie i roszczeniowości? Turki jak Ukrainki bardziej?

Ja byłem przegrywem do 14 roku życia potem się zacząłem zmieniać + bardzo ciężki okres miałem kiedy na forum się logowałem podejrzenie ciężkiej choroby i problemy osobiste ale jakoś tak się składa, że rzeczy nie przydarzają się nam tylko dla nas i trzeba to wykorzystać.

 

One są takie typowo kobieco niedostępne i raczej ich pijany zaniedbany nie ruszy normalne babki takie jak z lat 90 mniej zepsute i bardzo serdeczne, do obcych zdystansowane co jest zdrowe dlatego trzeba normalnie z nimi zacząć tak przyjaźnie pokażesz się jako normalny/stabilny gość to potem z  górki ja sypiałem mniej więcej z 50% podrywanych ogólnie udało mi się tak z kilkoma co próbowałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maszracius_Iustus napisał:

Ja byłem przegrywem do 14 roku życia potem się zacząłem zmieniać + bardzo ciężki okres miałem kiedy na forum się logowałem podejrzenie ciężkiej choroby i problemy osobiste ale jakoś tak się składa, że rzeczy nie przydarzają się nam tylko dla nas i trzeba to wykorzystać.

 

Chłopak dałeś radę.

 

1 minutę temu, Maszracius_Iustus napisał:

One są takie typowo kobieco niedostępne i raczej ich pijany zaniedbany nie ruszy normalne babki takie jak z lat 90 mniej zepsute i bardzo serdeczne, do obcych zdystansowane co jest zdrowe dlatego trzeba normalnie z nimi zacząć tak przyjaźnie pokażesz się jako normalny/stabilny gość to potem z  górki ja sypiałem mniej więcej z 50% podrywanych ogólnie udało mi się tak z kilkoma co próbowałem.

Takich bardziej Turki wolą mniej więcej naturalsów/spójnych gości. Wyniki miałeś dobre stąd te przygody z Turkami :D

Serdeczność u kobiet, chwali się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

Szczęściarz

Tu masz rację jak miałem 13-14 lat poznałem jednego ze swoich mentorów i jesteśmy przyjaciółmi do dziś bez niego to bym prawdopodobnie dalej był w dupie albo okolicach.

 

Dlatego każdemu lebiedze polecam jak się jest popychadłem to się najpierw wzmocnić nauczyć bycia dobrym rozmówcą i krok 3 najważniejszy znaleźć fajnego kumpla i poświęcić x czasu an przebywanie z nim żeby zmienić mindset potem idzie z górki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maszracius_Iustus napisał:

znaleźć fajnego kumpla i poświęcić x czasu an przebywanie z nim żeby zmienić mindset potem idzie z górki.

Takiego znalazłem jednego (o dziwo) w pracy co mi mówił o realne sprawy z przekonaniami. Wtedy coś mnie wprowadzał do Matrixa. Niestety kontaktu już nie mam, zostałem zghostowany przez tego zioma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, manygguh said:

@slusa A jaka jest reakcja na język rosyjski? Normalnie ludzie odpowiadają na ulicy i obsługują w lokalach, czy raczej foch i udawanie, że nie znają?

 

Normalnie, pytałem o to, jest dużo turystów z Rosji, każdy starszy człowiek mówi po rosyjsku 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, slusa said:

Normalnie, pytałem o to, jest dużo turystów z Rosji, każdy starszy człowiek mówi po rosyjsku 

Ciekawe jak z młodszym pokoleniem i dupeczkami. Czy są nastawieni negatywnie, czy na normalnie. Daj znać, jak znajdziesz czas na nie i będziesz miał już jakieś wnioski porobione :D Póki co obserwuję wątek. 

 

A i swoją drogą, czytełem gdzieś, że Batumi i Adżaria ogólnie są dość mocno kolonizowane przez Turków ostatnio, ich kapitał i ogólnie kulturę. Tureckie wpływy są tam mocno widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, manygguh said:

Ciekawe jak z młodszym pokoleniem i dupeczkami. Czy są nastawieni negatywnie, czy na normalnie. Daj znać, jak znajdziesz czas na nie i będziesz miał już jakieś wnioski porobione :D Póki co obserwuję wątek. 

 

A i swoją drogą, czytełem gdzieś, że Batumi i Adżaria ogólnie są dość mocno kolonizowane przez Turków ostatnio, ich kapitał i ogólnie kulturę. Tureckie wpływy są tam mocno widoczne?

 

Znacznie bardziej rosyjskie. Na ulicy w Batumi w centrum częściej usłyszysz rosyjski niż gruziński. Turki są ale nie jakoś dużo. Na wycieczki jeżdżą ale się raczej nie osiedlają. Z jednej strony na przedmieściach Batumi jest już z 10-15% Rosjan Agent mi mówił, dobry agent

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narzeczoną syna właścicielki gospodarstwa gdzie się zatrzymałem, która ukończyła studia na kierunku stosunki międzynarodowe, a NIGDY nie była w wiosce obok, przebija witaminka która dzisiaj spotkałem. Ukończyła licencjat w tej samej ważkiej dziedzinie, magistra planuje zrobić z gender studies. Uważa, że Gruzja tego bardzo potrzebuje. Nie wiem czy pisałem, ale nie wiąże swojej przyszłości z tym krajem xD

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.