Skocz do zawartości

Kurier amzona i obserwujące go AI w aucie - przyszłość jest już dziś


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle się mówi o inwigilacji, książce rok 1984, a tu Amzon pokazuje jak można algorytmem zwolnić albo obserwować pracownika, żarty z pieluchami w magazynach przestają być śmieszne. Poczytajcie co ta korpo wyprawia:

 

"Kiedyś podobała mi się praca dostawcy, ale od kiedy firma zainstalowała kamery w autach, mam wrażenie, że zawsze jesteśmy obserwowani

Siedzisz w zapakowanym po brzegi pojeździe przez ponad 10 godzin dziennie. Oczekuje się, że dostarczysz do 400 paczek, a każda z nich ma być dowieziona w ciągu 30 sekund

Wielokrotnie zdarzało się, że musiałem sikać do plastikowej butelki, bo w pobliżu nie było żadnej toalety

Amazon twierdzi, że zasilane sztuczną inteligencją, 270-stopniowe kamery są aktywowane ruchem i nie nagrywają przez cały czas.

Ale według pracowników firmy, kamery uważnie obserwują, co robią osoby za kółkiem. Dostaję powiadomienia o "rozproszonym kierowcy", nawet jeśli zmieniam stację radiową lub piję wodę. Czasami, jeśli odwrócę głowę od kierunku jazdy, słyszę napominający dzwonek.

To zaczyna być bardzo irytujące. Za każde powiadomienie o "rozproszonym kierowcy" odejmują mi się punkty z mojej punktacji bezpieczeństwa, którą kierownictwo przegląda i może wykorzystać do obcięcia mi godzin lub zwolnienia z pracy. Amazon twierdzi, że kamera jest jedynie po to, by wspierać nasze bezpieczeństwo, ale dla mnie to pogwałcenie prywatności."

 

https://businessinsider.com.pl/firmy/dostawca-z-amazon-musze-sikac-do-butelki-i-jesc-lunch-w-aucie-czuje-sie-stale/gmj605r

 

To jeszcze dobre, ja prdle

"Podczas pracy w magazynie dostałem dwa razy upomnienie

Pierwszy raz dlatego, że miałem krwotok z nosa i nie wyrobiłem godzinowej normy, bo zamiast pracować, usiłowałem zatamować krwawienie."

  • Like 4
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisałeś powyżej, to tylko kolejny etap, powolne przesuwanie granic.

 

Będzie dwóch pracodawców: wielkie koncerny i rząd. (1)

 "Nie będziesz posiadał niczego i będziesz szczęśliwy" (2)

Inwigilacja? Chipy podskórne dla każdego? Nie - bezpieczeństwo. (3)

System zaufania społecznego. (4)

 

W 2017 roku 6,15 milionom chińskich obywateli zakazano lotów samolotem z uwagi na niski system zaufania społecznego[7]. Z tej samej przyczyny w 2017 roku odrzucono 2833 wniosków kredytowych i 210 000 wniosków o wydanie karty kredytowej[13].

W 2019 roku 2,56 mln obywateli Chin nie mogło zakupić biletów lotniczych, a 90 tysięcy – biletów szybkiej kolei, z uwagi na zbyt małą liczbę punktów w systemie[14]. Od 1 grudnia 2019 roku Chińczycy, chcący zakupić smartfon, musieli wyrazić zgodę na skanowanie twarzy. Skany są przechowywane w bazie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i mają posłużyć programowi rozpoznawania twarzy wszystkich obywateli kraju[10]. Szacuje się, że w ramach projektu Skynet (będącego elementem systemu SCS) zamontowano 20 milionów kamer przemysłowych[15].


Ale to tylko kolejne spiskowe teorie, u nas na pewno czegoś takiego nie wprowadzą :)

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to paczkomaty pozamiatały. Kurier podjeżdża i w 10-15 min napcha paczkomat kilkudziesięcioma paczkami. 

 

A tak na poważnie, wszystko zmierza ku robotyzacji. Bierzesz robota w leasing który ma określone parametry wydajnościowe, nie potrzebuje l4 i składek ubezpieczeniowych. 

 

Przy pracownikach wydajność jest mniej przewidywalna. 

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem gdzieś od czasów plandemii przeświadczony o tym, że coś jest z tą planetą nie tak. Żyjemy w jednym wielkim obozie koncentracyjnym, a co najgorsze nic z tym nie robimy i pozwalamy na więcej. Programy kontroli umysłów poprzez edukację i media wpływają na całe rzesze gojów.

 

Przykład idealny to covid, bierne zachowanie baranów oraz bezwzględne wykonywanie rozkazów władzy przez kapo - pislicję, SSanepid (kary po 30 000zł) i wiele innych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, cst9191 said:

To co opisałeś powyżej, to tylko kolejny etap, powolne przesuwanie granic.

 

Będzie dwóch pracodawców: wielkie koncerny i rząd. (1)

 "Nie będziesz posiadał niczego i będziesz szczęśliwy" (2)

Inwigilacja? Chipy podskórne dla każdego? Nie - bezpieczeństwo. (3)

System zaufania społecznego. (4)

 

W 2017 roku 6,15 milionom chińskich obywateli zakazano lotów samolotem z uwagi na niski system zaufania społecznego[7]. Z tej samej przyczyny w 2017 roku odrzucono 2833 wniosków kredytowych i 210 000 wniosków o wydanie karty kredytowej[13].

W 2019 roku 2,56 mln obywateli Chin nie mogło zakupić biletów lotniczych, a 90 tysięcy – biletów szybkiej kolei, z uwagi na zbyt małą liczbę punktów w systemie[14]. Od 1 grudnia 2019 roku Chińczycy, chcący zakupić smartfon, musieli wyrazić zgodę na skanowanie twarzy. Skany są przechowywane w bazie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i mają posłużyć programowi rozpoznawania twarzy wszystkich obywateli kraju[10]. Szacuje się, że w ramach projektu Skynet (będącego elementem systemu SCS) zamontowano 20 milionów kamer przemysłowych[15].


Ale to tylko kolejne spiskowe teorie, u nas na pewno czegoś takiego nie wprowadzą :)

 

 

Kiedyś byłem bardzo anty takim rozwiązaniam, zmieniłem jednak nieco zdanie. To jest tylko narzędzie, modele AI można wytrenować aby wykrywały nielegalne wyrzucanie śmieci lub bójki w barach, co automatycznie zawiadamia policję. Można też to stworzenia hardcorowej dystpii. Wszystko zależy przez kogo i jak te narzędzia są wykorzystane. To w teorii, bo w praktyce możemy być pewni że będziemy nieźle jebani xD Polecam zastanowić się nad emigracją do jakiegoś mniej "cywilizowanego" państwa. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, slavex said:

Zdrową reakcja kurierów powinno być rzucenie papierami.

 

Trzeba być zdrowym człowiekiem żeby to zrobić

 

rozejrzyj się

OTWÓRZ OCZY

 

"Dotrze do młodych raz, a dobrze i znikam, a WWO wciąż w głośnikach. Nagrane, ciach, klasyka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cst9191 napisał:

Szacuje się, że w ramach projektu Skynet

No nie mogłem uciec od skojarzenia (cytat z Terminator 2):

 

"Skynet otrzymuje finansowanie. System startuje 4 sierpnia 1997 roku. Ludzie przestają mieć udział w planowaniu strategii. Skynet uczy się w postępie geometrycznym. 29 sierpnia, 2:14 w tym dniu system zyskuje samoświadomość. Przerażeni ludzie próbują go wyłączyć. Skynet się broni..."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ten soft tworzy, oprogramowanie samo się nie pisze (no.. przynajmniej tak złożone oprogramowanie się samo jeszcze nie pisze, natomiast "sklejacze kodu znalezionego w sieci", oj przepraszam, programatoratororyści już mogą powoli trząść portkami przed Gpt-3) - nie będę rozwijał tego tematu, bo zrobi się bagno w tym wątku, zresztą nie o tym chciałem napisać.

 

W kraju w którym mieszkam, jakieś dwa lata temu pewna firma próbowała założyć pełny monitoring kabiny w samochodach ciężarowych robiących długie dystanse z nocowaniem w trasie. Skończyło się na tym, że musieli demontować sprzęt a pozostały jedynie kamery monitorujące obszar wokoło pojazdu - dlaczego? Ano dlatego, że doświadczona kadra rzuciła papierami a osoby które miały robić za łamistrajków znały jedynie może 4 słowa w języku obcym i nie były w stanie dogadać się w żaden sposób ze spedycją, nie mówiąc o tym, że poruszanie się po drogach lokalnych dużym zestawem to przeżycie ekstremalne dla większości nawet doświadczonych kierowców z krajów europejskich. Po usunięciu kamer firma do dnia dzisiejszego ma problemy z zapewnieniem odpowiedniej ilości kierowców.

 

Co zatem jest przyczyną tego, że sporo firm coraz częściej ma w d... klientów/pracowników i traktuje ich jak ..... (autocenzura)? Przyczyną jest to, że ludzie pozwalają na to, aby ich tak traktować. Większość populacji jest w stanie zgodzić się na wszystko, bo przyzwyczaili się do braku przeciwności, nie potrafią radzić sobie w życiu z najmniejszymi niedogodnościami nie mówiąc o rzuceniu pracy gdy firma narusza zasady etyczne danej osoby. Ludzie są coraz słabsi, nie posiadają własnych wartości a jedynie "wartości" wtłoczone przez społeczeństwo, nie potrafią kontrolować swoich impulsów, kupują tony niepotrzebnego im badziewia tylko po to, aby zaspokoić chwilowy impuls, a słabym łatwo sterować. Wprowadzanie "nowinek" zależy natomiast od tego, do jakiej kategorii dany kraj należy. Polska niestety jest jednym z tzw. "early adopter"-ów (ale nadal całe szczęście nie należymy do "bleeding edge" - no chyba, że się coś zmieniło...)

 

Tak naprawdę człowiekowi do szczęśliwego życia nie potrzeba dużo, wiele rzeczy da się samemu opracować, nie trzeba kupować ton gotowych rozwiązań lecz stworzyć własne co daje nie tylko satysfakcję ale i prowadzi do rozwoju (tak jak chociażby brat @Rnext i projekt Tower Gardens) - no ale po co... jak można za parę groszy kupić ... po co się męczyć ... po co w ogóle .... a potem zdziwienie, że coraz mniej wolności na każdym kroku.

 

Ludzie mają więcej praw i możliwości niż im się wydaje. Problem w tym, że niewielu korzysta z możliwości jakie daje nam życie w tym okresie czasu. Jeżeli człowiek nie jest panem samego siebie i nie potrafi panować nad swoim życiem, to wcześniej czy później znajdzie się ktoś, kto pokieruje jego życiem za niego.

Edytowane przez oxy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Socjalizm to zło. 

Trudno w odniesieniu do obecnych zjawisk stoswać terminy i kategorie ukształtowane w XIX wieku. To, co obserwuję, to taki miks dzikiego kapitalizmu z redystrybucją środków i modelem społecznym kształtowanym na softkomunę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zychu napisał:

Trudno w odniesieniu do obecnych zjawisk stoswać terminy i kategorie ukształtowane w XIX wieku. To, co obserwuję, to taki miks dzikiego kapitalizmu z redystrybucją środków i modelem społecznym kształtowanym na softkomunę.

Jednocześnie dąży się do tego co w XIX wieku gdzie tylko się da. Socjal nieraz jest zaś finansowaniem przedsiębiorstw. 

Pracownik na socjalu ani z niego często nie wyżyje, ani też nie będzie kombinował by zarobić powyżej progu przyznawania socjalu. 

 

Socjal jest źle skonstruowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, oxy said:

nie trzeba kupować ton gotowych rozwiązań lecz stworzyć własne co daje nie tylko satysfakcję ale i prowadzi do rozwoju (tak jak chociażby brat @Rnext i projekt Tower Gardens) - no ale po co... jak można za parę groszy kupić ...

Ja to jeszcze z serami eksperymentuję.

Smak to jest przepaść w porównaniu ze sklepowymi (o ile uda się kupić caciottę itp., bo tu mogę sobie zrobić jaki chcę).

Są tak pyszne, że żaden jeszcze nie przeszedł w fazę dojrzewania, wszystkie są rąbane na świeżo.

d8ff1e8712a40.jpg

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.