Jump to content

Recommended Posts

3 godziny temu, melody napisał:

A zasady to taki wytwór idealizmu. Niby każdy powinien się ich trzymać, ale łamanie ich dopiero powoduje, że zaczynamy czuć smak życia.

Zasady mogą być dobre lub złe. Nie jestem za sztywnym i bezrefleksyjnym trzymaniem się zasad, które ustalał ktoś inny, i nierzadko we własnym interesie. Ale ideał życia społecznego wywodzę z założenia, że nasze dążenie do własnego dobra odbywa się bez szkody dla tych, którzy nam w tym dążeniu nie przeszkadzają. To bardzo ogólna zasada, ale lepsza niż brak jakichkolwiek zasad.

Raczej nigdy nie czułem tego 'smaku życia' związaniego z łamaniem zasad, natomiast dużą satysfakcję przynosi mi trzymanie się wspomnianego założenia - ja nie szkodzę tobie, ale też nie pozwolę, abyś ty mi zaszkodził. Najwidoczniej nie potrafię w breaking bad. ;)

Idealnie by było, gdyby każdy mógł sobie pozwolić na to, aby nie grać w grę na zasadach, które mu nie leżą. 

3 godziny temu, melody napisał:

A zasady to taki wytwór idealizmu.

Raczej praktyki życia społecznego. Nie ma społeczeństwa bez zasad współżycia, stąd też pochodzi moralność - tak przynajmniej myślę.

Edited by zychu
  • Like 1
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To na świecie są lepsze partie zarówno pod względem wyglądu i charakteru niż Ty? Niemożliwe. Czy mąż zdał już sobie sprawę w jaką kabałę się wpakowal biorąc z Tobą ślub? Niemożliwe. Trzeba było się mę

Nigdy nie mow nigdy.  

Pociechę?  z racji tego, że jestem tutaj trochę długo, to czytałem posty autorki. I jedno wiem na pewno - nie chciałbym mieć w rzeczywistości z nią zbyt wiele wspólnego. Max kilka milimetrów, ale tylk

12 godzin temu, melody napisał:

1. Czy to źle?

2. Jak jest z mężczyznami? Też nie robią się coraz bardziej popsuci?

Nie musi odpowiadać tylko @DOHC Gdyby ktoś miał ochotę wyrazić swoje zdanie to śmiało.

@melody słuchaj mnie uważnie bo gówno wciskasz nierozważnie...

uwaga!

skup się:

W świecie (kraju) gdzie nie będzie porządnych kobiet, nie będzie porządnych mężczyzn. 

Kumasz? Czy masz za daleko do własnej głowy?

@Spokojny daj sobie czasu, czasem jak się jest w związku, to trzeba i w aucie posiedzieć. To jebana gra, gra się tak jak przeciwnik pozwala. Jak się nie wie co się gra to się gra razy dwa.

• Like 3

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.