Skocz do zawartości

Okołoaborcyjnie


Libertyn

Okołoaborcyjnie  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. 1. Czy aborcja powinna być w pełni legalna?

    • Tak, kobieta powinna mieć pełne prawo do decydowania o swoim ciele
    • Nie, Dziecko zasługuje na życie bez względu na wszystko
  2. 2. 2 Czy jeśli każde życie powinno być chronione to lekarze powinni je chronić bez względu na cenę (np.stabilizacja do stanu wegetatywnego głęboko upośledzonego noworodka)

    • Tak, od tego są
    • Nie dotyczy (Tak w 1 pytaniu)
    • Nie. Będzie to generowało dalsze koszty, powinni takie dziecko poddać eutanazji. Taka operacja jest za droga
  3. 3. 3 Czy jeśli każde życie powinno być chronione to czy lekarze powinni je chronić bez względu na cenę (np. wyciecie guza podtwardówkowego u bezdomnego alkoholika)

    • Tak, każde zycie jest swiete i godne ratunku.
    • Nie. Bezdomny alkoholik prawdopodobnie i tak wkrótce umrze. Taka operacja jest za droga.
    • Tak, bo to ludzkie podejście
  4. 4. 4. Czy jeśli kobieta nie może dokonać aborcji to powinna otrzymywać pomoc od państwa? W tym dożywotnio jeśli dziecko wymaga stałej opieki?

    • Nie. Jej dziecko, to jej konsekwencje.
    • Tak, dziecko zasługuje na jak najlepsze warunki życia rozwoju


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zerojedynkowo, a życie nie jest czarno-białe.

1. Aborcja bo tak, bo to moje ciało, zdecydowanie nie. Już kurwa donoś to dziecko i zostaw w szpitalu.

2. Ochrona życia matka > dziecko, podtrzymywanie dziecka co do którego mamy pewność że nie przeżyje kilku godzin, wg mnie bez sensu, tu już decyzja matki.

3.Jesteśmy ludźmi

4.Tą pomocą od państwa jest np. możliwość zostawienia dziecka w szpitalu.

 

Cieżki temat, kazdy przypadek jest inny. Nie wiem czy jeszcze jeździ po Polsce ta wystawa pokrojonych ciał. Zdecydowanie polecam, jest tam miedzy innymi kilkanaście plodów w różnym stadium rozwoju - obejrzenie tego trochę zmienia pogląd na przepisy aborcyjne.

Edytowane przez bzgqdn
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. C. Mamy 3 sierpnia 2022r. Antykoncepcja jest dostępna wszędzie za parę złotych, ryzyko wpadki znikome. Jeśli się wpadnie, można dziecko zostawić w szpitalu lub o oknie życia.

 

Typowo kobiece. Brać wszystko (ruchać się z czasami) ale bez konsekwencji swoich zachowań (rozwód? Moje dziecko! Ciąża? To nie jest dziecko!). A ojciec ma płacić i 0 do powodzenia czy chce wychować czy nie, czy chce aborcji czy nie. 

 

Ponadto jest mały promil przypadków, gdzie rzeczywiście dziecko nie ma szans na przeżycie bądź matka na urodzenie, należy wtedy z mądrymi lekarzami ustalić jakiś kompromis. W żadnym wypadku nie powinno być tak, że nie ma wyjątków.  

Jednocześnie w żadnym wypadku nie może być tak, że wyjątki narzucają reszcie swoje poglądy. 

2. Czy każda skrzynia biegów powinna być naprawiona?

1. Tak, mechanicy od tego są.

2. Nie dotyczy 

3. Nie, będzie to generować dalsze koszty (nawet jeśli to uszczelniacz półosi za 30zł plus wymiana 100zł). Kuurła ynwestoffffać w ałto! Kto to widzioł!

 

********************

 

O tym powinien zadecydować lekarz wraz z rodzicami. Wada jest taka i taka. Ryzyko takie i takie. Szanse takie i takie. Proszę niech Pan i Pani to przemyślą, jest parę dni na podjęcie decyzji.

 

3. A może ten bezdomny alkoholik płacił składki zdrowotne przez 30 lat. Na wskutek lockdownu stracił pracę (jak ja), żona go ograbiła, nie miał na kredyt i wylądował na bruku? 

 

Każdy przypadek jest inny. 

Ps kurwa mać!!! W Polsce mamy ok 40 tysięcy bezdomnych Polaków, a przyjmujemy Ukraińców! Ten kraj nie jest wart funta kłaków! Jest na Watykan, na ukr, na jewrejów, na pis, po, na wybory Sasina i respiratory. 

 

A nie ma na Was pieniędzy.

 

4. Jestem daleki od socjalizmu. Ale są sytuacje, że ktoś straci rodziców itd, i co, holokaust? Jeśli to rzeczywiście trudny przypadek, powinna być pomoc pracowników publicznych oraz dotacja z naszych podatków.

Jam Saheb - tu masz streszczenie kim był i co zrobił:

 

12 minut temu, bzgqdn napisał:

Trochę zerojedynkowo, a zycie nie kest czarno-białe.

Dokładnie.

 

@Libertyn mówię w stu procentach bez żadnego ad personan: ankieta do kitu. Kreuje skrajności, tak jak w temacie o polaryzacji Polaków. Ankieta jest też tendencyjna, choć życie nie jest zero jednynkowe. 

Patrz. Julki głosowały na pis bo "dajo". 

Pis od śmieci Lecha przez ponad 12 lat trzepie o aborcji, i co? Gdzie byłyście przez tyle lat, że nie dotarło do pustych łbów co pis chce zrobić? Chcieliście pis? To go kurwa macie 😂

 

Jak napisałem wyżej - wybory i ich konsekwencje. Masz przywilej - spada odpowiedzialność za wybór, proste. Jak kuhwy pisowskie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

 

Ta ankieta jest totalnie odklejona bo bazuje na ekstremach, jest więc niemiarodajna. 

 

Na dodatek forma zadawanego pytania jest tak zrobiona, żeby generować polaryzację i bujać emocje. 

 

Tak, kobieta powinna mieć pełne prawo do decydowania o swoim ciele 

Nie, Dziecko zasługuje na życie bez względu na wszystko 

 

Na cholerę te emocjonalne gierki? 

 

Ludzie mogą z różnych przyczyn uważać, że aborcja powinna być całkowicie legalna lub całkowicie nielegalna, nie musi się to opierać na decydowaniu o ciele czy prawie do życia. 

 

Dam ci przykład jak to powinno wyglądać:

 

1 Czy aborcja powinna być w pełni legalna?

 

TAK (na żądanie) 

NIE (całkowity zakaz)

WARUNKOWO DOPUSZCALNA

 

2 Jeśli w pierwszym pytaniu odpowiedziałeś że aborcja powinna być warunkowo dopuszczalna to zaznacz w jakich okolicznościach? (pytanie wielokrotnego wyboru)

 

- ciąży stanowi poważne zagrożenie życia lub zdrowiu kobiety

- ciąża jest wynikiem gwałtu

- u płodu stwierdzono poważne wady rozwojowe

- płód jest obarczony wadami genetycznymi lub poważnymi chorobami dziedzicznymi

- kobieta jest nieletnia

- przyczyny ekonomiczne

 

Pewnie jeszcze kilka bym wymyślił rozsądnych wariantów, ale chcę zakreślić jak to +/- powinno wyglądać. 

 

I w sumie każde kolejne twoje pytanie grające na emocjach należałoby podobnie przerobić, żeby ta ankieta miała realną wartość. 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aborcja powinna być obowiązkowa dla wszelakich zjebów, szczególnie dla lewactwa i feministek żeby się nie rozmnażały. Nim mniej zjebów na Planecie Ziemia tym lepiej - Planeta Ziemia będzie wdzięczna.

Edytowane przez Ace of Spades
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mosze Red napisał:

@Libertyn

 

Ta ankieta jest totalnie odklejona bo bazuje na ekstremach, jest więc niemiarodajna. 

 

Na dodatek forma zadawanego pytania jest tak zrobiona, żeby generować polaryzację i bujać emocje. 

 

Tak, kobieta powinna mieć pełne prawo do decydowania o swoim ciele 

Nie, Dziecko zasługuje na życie bez względu na wszystko 

 

Na cholerę te emocjonalne gierki? 

Bo to emocjonalny temat. Owszem, ankieta troche niedopracowana i sie zastanawiam czy jej poza forum nie stworzyć.
Tak albo nie, nie wysczerpuja motywacji.
Wiele osób jest Tak, ale albo Nie, ale.
W stylu Dziecko zasługuje na życie bez względu na wszystko, ale poza "wszystkim" jest choćby złotówka z mojego konta

27 minut temu, Mosze Red napisał:

Ludzie mogą z różnych przyczyn uważać, że aborcja powinna być całkowicie legalna lub całkowicie nielegalna, nie musi się to opierać na decydowaniu o ciele czy prawie do życia. 

Chodzi o to by te powody poznać

27 minut temu, Mosze Red napisał:

 

Dam ci przykład jak to powinno wyglądać:

 

1 Czy aborcja powinna być w pełni legalna?

 

TAK (na żądanie) 

NIE (całkowity zakaz)

WARUNKOWO DOPUSZCALNA

Tak? Dlaczego, Nie? Dlaczego. Założenie było takie ze  użytkownicy i tak będą komentować swoje wybory, choćby przez formę ankiety

27 minut temu, Mosze Red napisał:

2 Jeśli w pierwszym pytaniu odpowiedziałeś że aborcja powinna być warunkowo dopuszczalna to zaznacz w jakich okolicznościach? (pytanie wielokrotnego wyboru)

 

- ciąży stanowi poważne zagrożenie życia lub zdrowiu kobiety

- ciąża jest wynikiem gwałtu

- u płodu stwierdzono poważne wady rozwojowe

- płód jest obarczony wadami genetycznymi lub poważnymi chorobami dziedzicznymi

- kobieta jest nieletnia

- przyczyny ekonomiczne

 

Pewnie jeszcze kilka bym wymyślił rozsądnych wariantów, ale chcę zakreślić jak to +/- powinno wyglądać. 

 

I w sumie każde kolejne twoje pytanie grające na emocjach należałoby podobnie przerobić, żeby ta ankieta miała realną wartość. 

Aborcja to jest emocjonalny, kontrowersyjny temat. Większość opinii z nią związanych jest emocjonalna.
Z doświadczenia też wiem ze większość ludzi to hipokryci. 
Zastanawiało mnie ile osób pochyli się nad niemowlakiem i przekreśli menela, a ile osób przekreśli oboje. Ile osób uzna ze aborcja powinna być zakazana ale jednocześnie uzna ze niemowlaka nie warto ratować przez to ze koszty socjalne wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

Formułowanie pytań/poleceń do ankiety, czy badania jest dość kluczowe. Mosze Red zwrócił już uwagę na to.

 

Prywatnie - jestem przeciwnikiem aborcji.

Ogłosiłam moje prywatne zdanie i na tym się zatrzymuję. Nie będę wchodzić w dyskusję dlaczego.

 

Jednak postępujące pogłębienie złożoności systemu (czyli mówiąc wprost - co raz większa kontrola człowieka) będzie sięgać po różne narzędzia, które pozwolą dokonać dokładniejszej selekcji czynnika ludzkiego w tymże systemie. Pieniądz zostanie wyciśnięty z każdej sytuacji. Z każdej. 

 

Owocnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Libertyn napisał:

Aborcja to jest emocjonalny, kontrowersyjny temat.

Oczywiście. Kontrowersyjne jest też nieumiejętne zakładanie ankiety. 

Jak zepsuje się auto to złomować czy naprawiać? Ale co zepsuje, żarówka, silnik? Kuuurła to emocjonalny temat, tak lub nie i wyjaśnić w komentarzach 🤦

Kontrowersyjne jest nie umieć się zabezpieczyć.

Kontrowersyjne jest widzieć świat zero - jedynkowo.

Kontrowersyjne jest być hipokrytą - aborcja tak, zabić dzika nie. 

Kontrowersyjne jest "moje ciało moja sprawa", ale bierz udział w eksperymencie medycznym i noś namordnik bez wprowadzania stanu wyjątkowego. 

 

Dziękuję dobranoc.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy aborcja powinna być w pełni legalna?

Nie, powinna być mniej więcej jak teraz. Uszkodzone płody, itd... a nie jako antykoncepcja. Prezerwatywy, żele, spirale, tabletki (w tym roku ma już wejść do sprzedaży też dla mężczyzn, bo chyba już zakończyli testy - jacyś big pharmiarze), wazektomie, tabletki 24 po,.... już nie licząc ogólnego spadku płodności w wyniku problemów cywilizacyjnych. Naprawdę trzeba się postarać żeby "wpaść".

 

Reszta pytań to w sumie to samo tylko, że w formie jakieś pierdololo manipulacji.

A to pisanie o "świętym życiu" to w ogóle beka. Nie chciałeś zostać księdzem? 🤣

 

Co ciekawe to dla ateisty/lewaka życie powinno być bardziej cenne niż dla kogoś religijnego. W końcu taki "niewinnie zamordowany płód" powinien iść ekspresowo do nieba. Tak, wiem... bieda-teologia. 😎

 

Cytat

kobieta powinna mieć pełne prawo do decydowania o swoim ciele

Nawet twój klon nie byłby twoim ciałem ;) to tym bardziej dziecko z własnym unikalnym DNA.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Kwestia bezdyskusyjna.

 

Człowiek który żyje, czuje, myśli, ma wspomnienia i świadomość > Płód

W takiej sytuacji realnie skrzywdzić można jedynie istotę która już jest na świecie.

Rozumiem też, że masa ludzi w dalszym ciągu myśli, że ciąża przebiega jak w Simsach i można kogoś do niej zmusić. Gratuluję wyobraźni i trzeźwego myślenia.

 

Do rozpatrzenia indywidualnie. Nie jestem na tyle mądra by podejmować za kogoś decyzje. Ani na tyle święta, by oceniać czyjąś etykę.
A w kwestii finansowej aborcja powinna być prywatnym zabiegiem, a dla osób które na to nie stać powinny być fundacje.

 

 

2 i 3 to ciężkie kalibry. Nie każdy będzie oczekiwał ratunku. Nie warto też w każdym przypadku przedłużać czyjeś cierpienie. Do rozpatrzenia indywidualnie.

 

 

4. Nie, ale powinna otrzymać informacje gdzie może tę aborcję uzyskać.

 

 

 

Mówienie o środkach antykoncepcyjnych też mnie bawi. Jak pójdziesz do randomowej apteki to nie dostaniesz tabletki po (ew. możesz postarać się dostać na szybko receptę za miliony monet z Polski bądź z zagranicy, bo lekarze wyczuli pieniądz w spanikowanych wpadkowiczach). Włożyć spiralę jako nieródka też nie jest łatwo. Możesz dostać leki antykoncepcyjne, ale długofalowo to miernej jakości rozwiązanie. W kwestii antykoncepcji jest masa rzeczy które należałoby poprawić:

- tabletki po bez recepty w każdej aptece

- brak stygmatyzacji dot. spiral niehormonalnych dla nieródek

- szerzenie wiedzy o antykoncepcji, antykoncepcji awaryjnej, chorobach przenoszonych drogą płciową, stosunku..... do tej pory pamiętam jak kolega do mnie pisał pełen strachu, bo nie wyciągnął w odpowiednim momencie. Plus przeraża mnie ilość osób które stosują seks przerywany jako świetną metodę antykoncepcji.

Polska z najgorszym dostępem do antykoncepcji w Europie - Plodnosc.pl
https://plodnosc.pl/polska-z-najgorszym-dostepem-do-antykoncepcji-w-europie/
 

W dupę sobie można wsadzić argumenty o antykoncepcji. Są bezsensowne jeśli mówimy o kraju zwanym Polską.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, melody napisał:

Płód

W takiej sytuacji realnie skrzywdzić można jedynie istotę która już jest na świecie.

To co tam jest, chomik?

21 godzin temu, melody napisał:

jeśli mówimy o

 

21 godzin temu, melody napisał:

antykoncepcji

 

21 godzin temu, melody napisał:

W dupę sobie można wsadzić

Poprawiłem kolejność. Oczywiście seks analny może być formą antykoncepcji. 

 

21 godzin temu, melody napisał:

Plus przeraża mnie ilość osób które stosują seks przerywany jako świetną metodę antykoncepcji.

A wcześniej:

21 godzin temu, melody napisał:

do tej pory pamiętam jak kolega do mnie pisał pełen strachu, bo nie wyciągnął w odpowiednim momencie.

Woman moment:

Miałem parę partnerek. Od jakichś przelotnych znajomości po dwu, czteroletnie. Gdybym się nie zabezpieczał, miałbym kilkoro dzieci z różnymi babami. 

I bez gumeczki do końca też się zdarzało, trzeba wiedzieć kiedy jest niemal zerowe ryzyko (zawsze trochę jest, tak jak zawszę się troszeczkę gwałci).

 

Kobieta w związku ponosi równo 50 procent odpowiedzialności za antykoncepcję. Nikt mi nie powie że wsadzisz pociupiesz i od razu dzidzi, bo byśmy mieli 10x więcej ludzi na ziemi. 

 

Ja dziękuję, ankieta jest źle zrobiona więc nie ma co bić piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DOHC napisał:

To co tam jest, chomik?

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie i powoli fragment który zacytowałeś.

 

3 godziny temu, DOHC napisał:

Miałem parę partnerek. Od jakichś przelotnych znajomości po dwu, czteroletnie. Gdybym się nie zabezpieczał, miałbym kilkoro dzieci z różnymi babami. 

 

Naprawdę? Wow.

 

3 godziny temu, DOHC napisał:

I bez gumeczki do końca też się zdarzało, trzeba wiedzieć kiedy jest niemal zerowe ryzyko (zawsze trochę jest, tak jak zawszę się troszeczkę gwałci).

Gratuluję.

 

Generalnie to zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, ale powiedzmy, że w tym się zgadzamy:

3 godziny temu, DOHC napisał:

Ja dziękuję, ankieta jest źle zrobiona więc nie ma co bić piany.


Całuski!
M.

Edytowane przez melody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje to TUTAJ  są fotki tydzień po tygodniu - każdy może sam wg własnego uznania/sumienia/moralności (niepotrzebne skreślić) ocenić gdzie się kończy chomik, a zaczyna człowiek.

 

A tu ciekawostka z Kiniki aborcyjnej w Holandii gdzie wg opisu usuwają ciążę do 22 tygodnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.